TÉMATA ČLÁNKŮ

ZIMNÍ SPORTYZkouška pekelným ohněm, lyžaře čeká legendární Kitzbühel

Zkouška pekelným ohněm, lyžaře čeká legendární Kitzbühel Šumperk - Starty ve Světovém poháru na jeho kontě přibývají. Po obřích slalomech v italské Alta Badii a švýcarském Adelbodenu si střihne jednu z největších možných výzev. Šumperského Adama Kotzmanna, jehož lyžařskou doménou jsou alpské disciplíny, čeká zdolávání ošidné sjezdovky v rakouském Kitzbühelu.
Sport, 21. ledna 2015, 10:28, Petr Fišer

Záchranáři končí sezónu a počítají zraněné

Okres – Téměř devět set zásahů za uplynulou zimní sezonu má na svém kontě Horská služba Jeseníky. Horským záchranářům vděčí za život desítky lidí. Nejvážnější úrazy se týkaly sjezdového lyžování. V mnoha případech musel dokonce asistovat vrtulník.
Zprávy, 7. května 2013, 12:13, ar

Lyžařské areály mimořádně prodlužují sezónu

Okres – Ačkoli to v polovině března vypadalo, že zima z Jeseníků brzy zmizí, minulý týden připadlo až třicet centimetrů nového sněhu. Radost z něj mohou mít vyznavači zimních sportů. Přestože některé areály už provoz ukončily, ostatní slibují, že lyžovat bude možné zřejmě ještě několik týdnů.
Zprávy, 3. dubna 2013, 12:01, ar

Otužilci se budou koupat také na Velikonoce

Otužilci se budou koupat také na Velikonoce Bozeňov – Studenou vodu horní přehrady v Dolním Bušínově okusí v neděli otužilci z celé republiky. Jejich cílem je pokořit hranici padesáti plavců, která byla v minulosti maximem. Program Velikonočního otužování, které začne o půl druhé, doplní výtvarná dílna s ukázkou pletení tatarů, drátování a malování vajíček.
Zprávy, 27. března 2013, 18:33, mošo

Petr Horváth v LOB na Ukrajině

Ukrajina / Šumperk - Ve dnech 22.-26. února se v ukrajinském Sumy konalo mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu (LOB) pro juniory a veterány. Pro dorosteneckou a seniorskou kategorii se konaly soutěže mistrovství Evropy.
Sport, 4. března 2012, 23:10, rejdakce

Z Jesenického lyžařského maratónu odjížděli spokojení závodníciFOTO

Z Jesenického lyžařského maratónu odjížděli spokojení závodníci Paprsek - Jednadvacátý ročník Jesenického lyžařského maratónu – JeLyMana – zná vítěze. V hlavní kategorii mužů dojel na prvním místě Václav Sedláček, v kategorii žen byla nejrychlejší Marcela Hloušková.
Sport, 28. února 2012, 22:53, rejdakce, foto: Jiří Valenta

Petr Horvát vícemistrem ČR v LOB na krátké tratiFOTO

Petr Horvát vícemistrem ČR v LOB na krátké trati Zábřeh - V sobotu 18. února se na Vysočině (Tři Studně) konalo mistrovství ČR v lyžařském orientačním běhu na krátké trati. Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk vybojoval v kategorii H20 stříbrnou medaili. Trať dlouhou 7 km se 14 kontrolami zdolal v čase 38:58. Rychlejší byl jen Pavel Klaška (36:27) z Kotlářky Praha. Bronz putoval zásluhou Vojtěcha Neumanna do Prahy (39:46).
Sport, 22. února 2012, 19:18, rejdakce

Jesenický maratón se pojede již tuto neděli

Jesenický maratón se pojede již tuto neděli Jeseníky - Jesenický lyžařský maratón – JeLyMan – se pojede již tuto neděli 26. února v okolí Paprsku u Starého Města pod Sněžníkem.
Sport, 22. února 2012, 14:50, ssu

Turnaj v curlinguFOTO

Turnaj v curlingu V sobotu od pěti hodin se v Schubert Aréně uskutečnil další turnaj v curlingu. Tentokrát se hrálo za umělého osvětlení. Turnaje se zúčastnilo deset dvojic. Do play-off se probojovali Volosczukovi, Huskovi2, Pepa Bína- Libor z hor a Soňa a Pavel Reichelovi. Ve finále zvítězili Soňa s Pavlem před Pepou s Liborem. O třetí místo si to rozdali Huskovi a Volosczuci, šťastnější byli Huskovi. První čtyři dvojice si odnesly pěkné věcné ceny a všichni ostatní spoustu zážitků z u nás netradičního sportovního odvětví. Na tuto sobotu se chystá další curling večer od 17 hodin.
Sport, 21. února 2012, 21:15, rejdakce

Z Jesenické 40 odjížděli zklamaní závodníciFOTO

Z Jesenické 40 odjížděli zklamaní závodníci Krásné - První ročník Jesenické 40, který se jel v sobotu 18. února u přehrady Krásné, byl po téměř dokonalé propagaci nakonec pro mnohé závodníky zklamáním. Většina závodníků sice počítala s drobnými nedokonalostmi, které jistě první ročník přinese, nikdo však asi nepočítal s tak špatně připravenými tratěmi. Přívaly sněhu, které Šumpersko zasypaly těsně před závodem, organizátoři nezvládli na původní čtyřicetikilometrové trase upravit a narychlo tak museli vyznačit náhradní sedmikilometrový okruh. Tratě byly při velkém množství sněhu projety pouze skůtrem a část závodní trati vedla i po vyplužené cestě plné šutrů.
Sport, 19. února 2012, 19:23, rejdakce

123

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.