TÉMATA ČLÁNKŮ

ZIMNÍ SPORTYZkouška pekelným ohněm, lyžaře čeká legendární Kitzbühel

Zkouška pekelným ohněm, lyžaře čeká legendární Kitzbühel Šumperk - Starty ve Světovém poháru na jeho kontě přibývají. Po obřích slalomech v italské Alta Badii a švýcarském Adelbodenu si střihne jednu z největších možných výzev. Šumperského Adama Kotzmanna, jehož lyžařskou doménou jsou alpské disciplíny, čeká zdolávání ošidné sjezdovky v rakouském Kitzbühelu.
Sport, 21. ledna 2015, 10:28, Petr Fišer

Záchranáři končí sezónu a počítají zraněné

Okres – Téměř devět set zásahů za uplynulou zimní sezonu má na svém kontě Horská služba Jeseníky. Horským záchranářům vděčí za život desítky lidí. Nejvážnější úrazy se týkaly sjezdového lyžování. V mnoha případech musel dokonce asistovat vrtulník.
Zprávy, 7. května 2013, 12:13, ar

Lyžařské areály mimořádně prodlužují sezónu

Okres – Ačkoli to v polovině března vypadalo, že zima z Jeseníků brzy zmizí, minulý týden připadlo až třicet centimetrů nového sněhu. Radost z něj mohou mít vyznavači zimních sportů. Přestože některé areály už provoz ukončily, ostatní slibují, že lyžovat bude možné zřejmě ještě několik týdnů.
Zprávy, 3. dubna 2013, 12:01, ar

Otužilci se budou koupat také na Velikonoce

Otužilci se budou koupat také na Velikonoce Bozeňov – Studenou vodu horní přehrady v Dolním Bušínově okusí v neděli otužilci z celé republiky. Jejich cílem je pokořit hranici padesáti plavců, která byla v minulosti maximem. Program Velikonočního otužování, které začne o půl druhé, doplní výtvarná dílna s ukázkou pletení tatarů, drátování a malování vajíček.
Zprávy, 27. března 2013, 18:33, mošo

Petr Horváth v LOB na Ukrajině

Ukrajina / Šumperk - Ve dnech 22.-26. února se v ukrajinském Sumy konalo mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu (LOB) pro juniory a veterány. Pro dorosteneckou a seniorskou kategorii se konaly soutěže mistrovství Evropy.
Sport, 4. března 2012, 23:10, rejdakce

Z Jesenického lyžařského maratónu odjížděli spokojení závodníciFOTO

Z Jesenického lyžařského maratónu odjížděli spokojení závodníci Paprsek - Jednadvacátý ročník Jesenického lyžařského maratónu – JeLyMana – zná vítěze. V hlavní kategorii mužů dojel na prvním místě Václav Sedláček, v kategorii žen byla nejrychlejší Marcela Hloušková.
Sport, 28. února 2012, 22:53, rejdakce, foto: Jiří Valenta

Petr Horvát vícemistrem ČR v LOB na krátké tratiFOTO

Petr Horvát vícemistrem ČR v LOB na krátké trati Zábřeh - V sobotu 18. února se na Vysočině (Tři Studně) konalo mistrovství ČR v lyžařském orientačním běhu na krátké trati. Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk vybojoval v kategorii H20 stříbrnou medaili. Trať dlouhou 7 km se 14 kontrolami zdolal v čase 38:58. Rychlejší byl jen Pavel Klaška (36:27) z Kotlářky Praha. Bronz putoval zásluhou Vojtěcha Neumanna do Prahy (39:46).
Sport, 22. února 2012, 19:18, rejdakce

Jesenický maratón se pojede již tuto neděli

Jesenický maratón se pojede již tuto neděli Jeseníky - Jesenický lyžařský maratón – JeLyMan – se pojede již tuto neděli 26. února v okolí Paprsku u Starého Města pod Sněžníkem.
Sport, 22. února 2012, 14:50, ssu

Turnaj v curlinguFOTO

Turnaj v curlingu V sobotu od pěti hodin se v Schubert Aréně uskutečnil další turnaj v curlingu. Tentokrát se hrálo za umělého osvětlení. Turnaje se zúčastnilo deset dvojic. Do play-off se probojovali Volosczukovi, Huskovi2, Pepa Bína- Libor z hor a Soňa a Pavel Reichelovi. Ve finále zvítězili Soňa s Pavlem před Pepou s Liborem. O třetí místo si to rozdali Huskovi a Volosczuci, šťastnější byli Huskovi. První čtyři dvojice si odnesly pěkné věcné ceny a všichni ostatní spoustu zážitků z u nás netradičního sportovního odvětví. Na tuto sobotu se chystá další curling večer od 17 hodin.
Sport, 21. února 2012, 21:15, rejdakce

Z Jesenické 40 odjížděli zklamaní závodníciFOTO

Z Jesenické 40 odjížděli zklamaní závodníci Krásné - První ročník Jesenické 40, který se jel v sobotu 18. února u přehrady Krásné, byl po téměř dokonalé propagaci nakonec pro mnohé závodníky zklamáním. Většina závodníků sice počítala s drobnými nedokonalostmi, které jistě první ročník přinese, nikdo však asi nepočítal s tak špatně připravenými tratěmi. Přívaly sněhu, které Šumpersko zasypaly těsně před závodem, organizátoři nezvládli na původní čtyřicetikilometrové trase upravit a narychlo tak museli vyznačit náhradní sedmikilometrový okruh. Tratě byly při velkém množství sněhu projety pouze skůtrem a část závodní trati vedla i po vyplužené cestě plné šutrů.
Sport, 19. února 2012, 19:23, rejdakce

123

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.