TÉMATA ČLÁNKŮ

BLUES

Informace o bluesovém dění na šumpersku

Šumperský festival oslaví dvacetiny ve velkém. Přijede i Warren Haynes

Šumperský festival oslaví dvacetiny ve velkém. Přijede i Warren Haynes Šumperk - Jeden z nejsledovanějších amerických kytaristů současnosti Warren Haynes bude hlavní hvězdou jubilejního dvacátého ročníku mezinárodního festivalu Blues Alive, který se uskuteční 12. až 14. listopadu v Šumperku.
Kultura, 21. července 2015, 13:00, Ondřej Polák

Máte povedenou fotku z Blues Alive?

Šumperk - Festival Blues Alive dává šanci amatérským i profesionálním fotografům stát se součástí programu chystaného dvacátého ročníku mezinárodní bluesové přehlídky, který se uskuteční ve dnech 13. až 15. listopadu 2015 v Šumperku.
Kultura, 12. ledna 2015, 17:11, Roman Tyčka

Boj o Blues Alive začíná

Boj o Blues Alive začíná Šumperk - Také na začátku letošního roku se mohou muzikanti přihlásit do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která zaručuje minimálně dvěma vítězným kapelám účast v programu slavného festivalu Blues Alive. Letos mají hudebníci ještě větší motivaci uspět, neboť se hraje o to být součástí jubilejního dvacátého ročníku největší středoevropské přehlídky bluesové muziky.
Kultura, 5. ledna 2015, 19:05, Jan Kratochvíl

Blues Alive hlásí vyprodáno, lístky jsou k mání už jen na zahajovací koncert

Blues Alive hlásí vyprodáno, lístky jsou k mání už jen na zahajovací koncert Šumperk - Přes dvacet kapel a hudebníků nabídne od 14. do 16. listopadu v Šumperku devatenáctý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive, který je největší středoevropskou přehlídkou svého žánru. Oba hlavní festivalové večery jsou již beznadějně vyprodané.
Kultura, 10. listopadu 2014, 16:19, Jan Kratochvíl

Odstartoval prodej lístků na Blues Alive

Odstartoval prodej lístků na Blues Alive Šumperk - Vstupenky na koncerty velkých hvězd americké i evropské bluesové scény, které uvede 19. ročník největší domácí přehlídky tohoto žánru Blues Alive, jsou už k mání. Zatímco na internetových stránkách festivalu je online nakupování lístků v plném proudu, přímý prodej vstupenek začal tento týden.
Kultura, 15. září 2014, 09:00, jan

Blues Alive poctí velkého Muddyho Waterse za účasti jeho dvou synů

Blues Alive poctí velkého Muddyho Waterse za účasti jeho dvou synů Šumperk - Mezinárodní festival Blues Alive, který patří k největším evropským přehlídkám svého žánru, vstoupí 14. listopadu do svého devatenáctého ročníku. Během tří dní představí více než dvě desítky účinkujících.
Kultura, 18. srpna 2014, 19:30, Ondřej Polák

Mezinárodní soutěž Blues Aperitiv láká i po patnácti letech stále nové muzikanty

Mezinárodní soutěž Blues Aperitiv láká i po patnácti letech stále nové muzikanty Šumperk - Také letos se v Šumperku vydají na cestu ke slávě neprofesionální bluesové kapely. Mezinárodní hudební soutěž Blues Aperitiv dá šanci bluesmanům, aby si „vyhráli“ účast v programu prestižního festivalu Blues Alive, který se letos uskuteční v Šumperku od 14. do 16. listopadu.
Kultura, 10. března 2014, 16:45, Ondřej Polák

Do Šumperka míří neworleanská hvězda Walter Wolfman Washington i mistři foukací harmoniky

Do Šumperka míří neworleanská hvězda Walter Wolfman Washington i mistři foukací harmoniky Šumperk - Plnoletost letos oslaví největší středoevropský festival bluesové hudby Blues Alive, který proběhne od 14. do 16. listopadu v Šumperku. Hlavní hvězdou se stane kytarista a zpěvák Walter Wolfman Washington.
Kultura, 12. listopadu 2013, 05:50, Ondřej Polák

Blues Alive dostal cenu za světovou událost roku

Blues Alive dostal cenu za světovou událost roku Chorzów, Šumperk – Cenu prestižního polského časopisu Twoj Blues převzal v sobotu 20. dubna v Chorzowě ředitel festivalu Blues Alive Vladimír Rybička. Čtenáři v anketě Blues Top rozhodli o tom, že festival byl nejvýznamnější bluesovou událostí ve světě.
Kultura, 24. dubna 2013, 11:28, OP, mošo

Blues Aperitiv 2013 má své vítěze

Šumperk – Čtveřici kapel, které vystoupí na letošním ročníku festivalu Blues Alive, přinesl další ročník soutěže Blues Aperitiv. Sedm bluesových kapel z Česka, Polska a Slovenska se v sobotu 23. března vystřídalo na pódiu Domu kultury Šumperk, kde se uskutečnil již čtrnáctý ročník této soutěžní přehlídky.
Kultura, 27. března 2013, 20:26, redakce, OP

12345

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.