TÉMATA ČLÁNKŮ

PLAVÁNÍRoman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz

Roman Křupka zdolal všechny soupeře i brutální nástrahy a je vítěz Náchod - Proměnlivé počasí, teplota kalné vody necelé čtyři stupně nad nulou, koryto řeky připomínající spíše tobogán. Přesto se závodilo! Náchodskou soutěž Českého poháru v zimním plávání provázely brutální podmínky. Hlavně proto se na 44. ročník hned tak nezapomene.
Sport, 21. ledna 2015, 10:25, Petr Fišer

Šumperští plavci úspěšně završili sezonu

Šumperští plavci úspěšně završili sezonu Hned osm šumperských plavců se svými výkony kvalifikovalo na vrchol sezony pro žákovské kategorie a dokonce dosáhli pětkrát na medailové příčky!
Sport, 21. června 2014, 11:10, lys

Přemožitelé slavného kanálu La Manche dorazí na Bozeňov

Přemožitelé slavného kanálu La Manche dorazí na Bozeňov Dolní Bušínov - Český pohár v zimním plavání? Ve světě naprosto ojedinělý seriál závodů. V sobotu 8. března zavítá i na území šumperského okresu. Klub ze Zábřehu ve spolupráci s Kolibou Bozeňov chystá za podpory Města a Olomouckého kraje premiérový ročník akce s názvem POLAR CUP.
Sport, 5. března 2014, 06:00, Petr Fišer

Zábřežští plavci se ponořili na Štěpána do Vltavy

Praha - Na Štěpána se konal v Praze na Vltavě jubilejní 90. ročník Memoriálu Alfréda Nikodéma - tradiční závod v zimním plavání. Letos, stejně jako předchozí čtyři roky, se ho zúčastnili i plavci ze Zábřehu.
Sport, 1. ledna 2014, 17:12, redakce, MŠ

Ve Zlíně padly plavecké rekordy

Ve Zlíně padly plavecké rekordy Zlín - Jubilejní 50. ročník Vánoční ceny Zlína v plavání, který se uskutečníl 21. a 22. prosince byl zároveň posledním 10. kolem Českého poháru v plavání 2013. Soutěže se zúčastnila většina plavců, kteří reprezentovali Českou republiku na Mistrovství Evropy v dánském Herningu.
Sport, 29. prosince 2013, 18:47, redakce

Svěřenci trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové úspěšně završili zimní sezonu

Svěřenci trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové úspěšně završili zimní sezonu ČR, Šumperk - Šumperská plavkyně Leona Lysáková navázala na úspěch z letní sezony a na Zimním mistrovství České republiky dvanáctiletého žactva konaném v Prostějově opět vybojovala titul mistryně republiky, tentokrát v disciplíně 400 metrů polohový závod. Ke zlatu přidala ještě jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.
Sport, 29. prosince 2013, 09:00, redakce, RL

Zimní plavci ze Zábřehu zahájili úspěšně novou sezonu

Zimní plavci ze Zábřehu zahájili úspěšně novou sezonu ČR, Zábřeh - Zimní plavci ze Zábřeha se již od podzimu připravovali na nastávající sezónu Českého Poháru v zimním plavání 2013-14. V jejich týmu se již zabydleli mladí „bazénoví“ plavci, kteří svými výsledky na závodech překvapují i zkušené matadory z celé republiky.
Sport, 30. listopadu 2013, 23:00, redakce, BoMo

Šumperští plavci přivezli z krajských přeborů šestnáct titulů

Vyškov, Zlín - Ve dvou uplynulých víkendech se konaly oblastní přebory žactva v plavání. Ve Vyškově soutěžili mladší plavci, starší plavci závodili ve Zlíně. Kromě boje o titul krajského přeborníka byla ve hře kvalifikace na mistrovství České republiky. Plavecký oddíl TJ Šumperk vyslal na obě akce celkově jedenadvacet plavců, devět z nich se prosadilo na stupně vítězů. Výsledná bilance činí čtyřicet medailí, z toho šestnáct zlatých.
Sport, 22. listopadu 2013, 15:37, redakce, RL

Leona Lysáková vyplavala titul mistryně ČR

Leona Lysáková vyplavala titul mistryně ČR Kopřivnice – Obrovského úspěchu dosáhla plavkyně Leona Lysáková na Letním mistrovství České republiky mladšího žactva, které se o víkendu konalo v Kopřivnici. Po dlouhých letech tak přivezla do Šumperka mistrovský titul. Svěřenkyně trenéra Jiřího Švába uspěla v konkurenci nejlepších dvanáctiletých plavkyň a celkem čtyřikrát vystoupila na stupně vítězů. V sobotu získala dvě bronzové medaile v polohovém závodě na sto a dvě stě metrů a stříbro na trase sto metrů znak.
Sport, 12. června 2013, 14:49, redakce, RL

Májové Brno přineslo šumperským plavcům šest medailí

Májové Brno přineslo šumperským plavcům šest medailí Brno – Šumperští plavci zaznamenali o víkendu 11. až 12. května další úspěch. V mezinárodní konkurenci plavců z Ruska, Německa, Maďarska a dalších zemí vybojovali na brněnském bazénu na Lužákách hned šest medailí.
Sport, 20. května 2013, 14:33, redakce, RL, MB

123...78

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.