TÉMATA ČLÁNKŮ

DĚTI, STUDENTIZlaté české ručičky budou mezi sebou soutěžit

Zlaté české ručičky budou mezi sebou soutěžit Šumperk - V úterý 10. března se v Šumperku uskuteční soutěž Zlaté ručičky. Přehlídku dovedností talentovaných studentů vyhlašuje již pošesté Olomoucký kraj pro všechny střední školy regionu.
Zprávy, 7. března 2015, 10:52, kra

Šumperští studenti hráli na Slovensku divadlo o matematice

Šumperští studenti hráli na Slovensku divadlo o matematice Šumperk - Půl roku nacvičovali studenti Střední odborné školy na Zemědělské ulici v Šumperku původní divadelní hru nazvanou Děsivé sny českých matematiků z bulharského města Slivenu aneb Matematické nebe. V rámci projektu Comenius ji představili mezinárodnímu publiku na Slovensku.
Zprávy, 4. prosince 2014, 10:58, op

Šumperský projekt Dveře získal čestné uznání

Šumperský projekt Dveře získal čestné uznání Šumperk - Čestné uznání za projekt Dveře si odvezly zástupkyně Střediska volného času Doris Šumperk z největší přehlídky výtvarného projevu žáků a studentů škol a školských zařízení v regionu Olomouckého bienále 2014. Soutěžní přehlídka vyvrcholila vernisáží výstavy v úterý 4. listopadu v Olomouci.
Zprávy, 8. listopadu 2014, 17:08, BH

Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu

Šumperští studenti zářili na „melounovém“ šampionátu Třebíč - Studenti Střední odborné školy v Šumperku - oboru cestovní ruch se zaměřením na hotelový provoz se v polovině června zúčastnili soutěže v carvingu. Klání v uměleckém vyřezávání z potravin se uskutečnilo ve čtvrtek 12. června v Třebíči, kam se sjeli nejlepší řezbáři z České republiky, Polska a Německa. Hlavní surovinou byl tentokrát meloun.
Zprávy, 22. června 2014, 11:41, Ondřej Polák

Kvalitním studiem k perspektivnímu zaměstnání

Kvalitním studiem k perspektivnímu zaměstnání Šumperk - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Gen. Krátkého 30, Šumperk se může pochlubit výbornými výsledky absolventů čtyřletého studia oboru Obchodník u maturitní zkoušky, která proběhla v týdnu od 19. května. Pečlivá a svědomitá příprava se zúročila a studenti dosáhli velmi dobrých výsledků. Mají tak otevřenou cestu k dalšímu možnému studiu na vyšších odborných či vysokých školách různého zaměření.
Zprávy, 29. května 2014, 13:24, redakce, Lada Kučerová

Folkové naděje uspěly v soutěžích

Folkové naděje uspěly v soutěžích Šumperk - Žáci šumperské hudební školy pod vedením Miroslava Machaly uspěly v talentových soutěžích.
Kultura, 19. května 2014, 07:12, Ondřej Polák

Irena Jonová: Škola by měla být pro mladé lidi pevným bodem

Irena Jonová: Škola by měla být pro mladé lidi pevným bodem Šumperk - Kvůli Ireně Johnové mi volal známý. Že prý do naší rubriky rozhovorů patří, protože je to zajímavý člověk a díky ní prochází Střední odborná škola a Střední odborné učiliště na ulici Gen. Krátkého pozitivními změnami. To, že se tam něco děje, jsem zaregistrovala díky plakátům rozesetým po celém městě, které nabádají mladé lidi, aby se šli učit řemeslo a získali tak nezávislost. Irena Jonová působí jako ředitelka na zmiňované škole první školní rok a sympatické na ní je, že se změnami, které by ráda viděla ve škole u studentů, začíná především u sebe.
Zprávy, 12. května 2014, 04:57, Hana Písková

Šumperští učni zanechali v Německu skvělý obraz

Šumperští učni zanechali v Německu skvělý obraz Šumperk - Učni ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Šumperku se nemají za co stydět, a to ani v zahraničí. Dokázali to při třítýdenním pobytu v Německu, kde tamní zaměstnavatele a mistry přesvědčili o tom, že rčení o zlatých českých ručičkách ještě zdaleka nevyprchalo.
Zprávy, 30. dubna 2014, 09:31, Jaroslav Kropáč

Rovenští herci zabodovali, postupují do celostátní přehlídky

Rovenští herci zabodovali, postupují do celostátní přehlídky Rovensko, Olomouc - Rovenský dramatický soubor dRáčci Roveňáčci zvítězil na celé čáře v celokrajské přehlídce dětských divadelních souborů Poděs 2014. Vítězství je o to cennější, že se soubor připravoval v bojových podmínkách v suterénní tělocvičně místní základní školy a o ocenění rozhodla porota v čele se známým režisérem Radovanem Lipusem.
Zprávy, 22. dubna 2014, 16:24, Hana Písková

Děti z Oskavy zachránily tisícovku žab

Děti z Oskavy zachránily tisícovku žab Oskava - Příkladnou péči o přírodu předvedly děti ze základní školy v Oskavě. Zachránily totiž stovky žab, které se pokoušely dostat ze zimoviště do tamní přehrady. Školáci společně s dospělými odchytávali obojživelníky a přenášeli je přes cestu, kde by jinak ropuchy i skokani zahynuly pod koly aut.
Zprávy, 22. dubna 2014, 16:18, Jaroslav Kropáč

123

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.