TÉMATA ČLÁNKŮ

KLASIKA VIVAJedenáctá sezóna Klasika Viva je za dveřmi

Jedenáctá sezóna Klasika Viva je za dveřmi Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva zahajuje letos svou jedenáctou sezónu. Mnozí snad již ani nepamatujeme, kdy se koncerty konaly v prostorách obřadní síně na šumperské radnici.
Kultura, 2. února 2011, 00:00, rejdakce

Gabriela Demeterová - mimořádný koncert v Jeseníku

Gabriela Demeterová - mimořádný koncert v Jeseníku Jeseník - Pro všechny své příznivce připravili pořadatelé koncertního cyklu Klasika Viva mimořádný koncert. V úterý 10. srpna 2010 v 19 hodin vystoupí v jesenické Kapli nejlepší současná česká houslistka - Gabriela Demeterová.
Kultura, 4. srpna 2010, 00:00, rejdakce

Jaroslav Svěcený na festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk

Jaroslav Svěcený na festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk Šumperk - Festival Klášterní hudební slavnosti Šumperk v neděli 18.7.2010 pokračoval koncertem polských umělců. Vystoupil jeden z nejlepších polských varhaníků Waclaw Golonka a trumpetista Tomasz Slusarczyk. Výkony varhaníka Golonky jsou šumperskému publiku známé a opět překvapil výběrem varhanního repertoáru.
Kultura, 21. července 2010, 00:00, rejdakce

Klasika Viva - změna účinkujícího

Klasika Viva - změna účinkujícího Šumperk, Jeseník - Z důvodů náhlé zdravotní indispozice kytaristy DUŠANA ORAVCE bude na koncertech Klasika Viva 15.6. v Šumperku a 16.6. v Jeseníku vystupovat přední český loutnista PŘEMYSL VACEK.
Kultura, 9. června 2010, 00:00, rejdakce

Čerstvý laureát European Music Festival for Young People v belgickém Neerpeltu vystoupí v Šumperku a Jeseníku

Čerstvý laureát European Music Festival for Young People v belgickém Neerpeltu vystoupí v Šumperku a Jeseníku Šumperk, Jeseník - Je opravdu nevšední příležitostí pozvat na koncerty Klasika Viva těleso, které se řadí k nejlepším v naší zemi ve svém oboru a ještě k tomu sídlí přímo v našem regionu.
Kultura, 22. května 2010, 00:00, rejdakce

Rozhovor s naší přední cembalistkou Editou Keglerovou

Rozhovor s naší přední cembalistkou Editou Keglerovou Naše přední cembalistka Edita Keglerová se nedávno vrátila z turné po Novém Zélandu. Pobyla zde cca 14 dní a za tu dobu procestovala skoro celé území této země.
Kultura, 24. dubna 2010, 00:00, rejdakce

Fagotové kvarteto členů České filharmonie zavítá na koncerty

Fagotové kvarteto členů České filharmonie zavítá na koncerty Šumperk, Jeseník - V pořadí letos již popáté se setkáme na koncertech Klasika Viva. V úterý 27. dubna v Klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin a ve středu 28. dubna v Kapli v Jeseníku od 19 hodin vystoupí jeden z nejzajímavějších českých komorních souborů – Prague Bassoon Band.
Kultura, 21. dubna 2010, 00:00, rejdakce

Doležalovo kvarteto poprvé

Doležalovo kvarteto poprvé Šumperk, Loučná nad Desnou - V pořadí již po čtvrté se setkáme na koncertech Klasika Viva a současně naposledy při závěrečném koncertu festivalu Šumperské Preludium.
Kultura, 17. března 2010, 00:00, rejdakce

Fenomenální mladí umělci v Šumperku

Šumperk - Klasika Viva a současně také festival mladých umělců Šumperské Preludium pokračují ve středu 24. února 2010 koncertem dvou fenomenálních mladých umělců. V klášterním kostele od 19 hodin vystoupí houslista Šimon Michal a klavírista Lukáš Klánský.
Kultura, 17. února 2010, 00:00, rejdakce

Desátá sezóna Klasika Viva ve znamení změn a novinek

Šumperk - Je to téměř k neuvěření, ale Klasika Viva zahajuje letos svou desátou sezónu.
Kultura, 3. února 2010, 00:00, rejdakce

123456

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.