TÉMATA ČLÁNKŮ

KLASIKA VIVAJedenáctá sezóna Klasika Viva je za dveřmi

Jedenáctá sezóna Klasika Viva je za dveřmi Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva zahajuje letos svou jedenáctou sezónu. Mnozí snad již ani nepamatujeme, kdy se koncerty konaly v prostorách obřadní síně na šumperské radnici.
Kultura, 2. února 2011, 00:00, rejdakce

Gabriela Demeterová - mimořádný koncert v Jeseníku

Gabriela Demeterová - mimořádný koncert v Jeseníku Jeseník - Pro všechny své příznivce připravili pořadatelé koncertního cyklu Klasika Viva mimořádný koncert. V úterý 10. srpna 2010 v 19 hodin vystoupí v jesenické Kapli nejlepší současná česká houslistka - Gabriela Demeterová.
Kultura, 4. srpna 2010, 00:00, rejdakce

Jaroslav Svěcený na festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk

Jaroslav Svěcený na festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk Šumperk - Festival Klášterní hudební slavnosti Šumperk v neděli 18.7.2010 pokračoval koncertem polských umělců. Vystoupil jeden z nejlepších polských varhaníků Waclaw Golonka a trumpetista Tomasz Slusarczyk. Výkony varhaníka Golonky jsou šumperskému publiku známé a opět překvapil výběrem varhanního repertoáru.
Kultura, 21. července 2010, 00:00, rejdakce

Klasika Viva - změna účinkujícího

Klasika Viva - změna účinkujícího Šumperk, Jeseník - Z důvodů náhlé zdravotní indispozice kytaristy DUŠANA ORAVCE bude na koncertech Klasika Viva 15.6. v Šumperku a 16.6. v Jeseníku vystupovat přední český loutnista PŘEMYSL VACEK.
Kultura, 9. června 2010, 00:00, rejdakce

Čerstvý laureát European Music Festival for Young People v belgickém Neerpeltu vystoupí v Šumperku a Jeseníku

Čerstvý laureát European Music Festival for Young People v belgickém Neerpeltu vystoupí v Šumperku a Jeseníku Šumperk, Jeseník - Je opravdu nevšední příležitostí pozvat na koncerty Klasika Viva těleso, které se řadí k nejlepším v naší zemi ve svém oboru a ještě k tomu sídlí přímo v našem regionu.
Kultura, 22. května 2010, 00:00, rejdakce

Rozhovor s naší přední cembalistkou Editou Keglerovou

Rozhovor s naší přední cembalistkou Editou Keglerovou Naše přední cembalistka Edita Keglerová se nedávno vrátila z turné po Novém Zélandu. Pobyla zde cca 14 dní a za tu dobu procestovala skoro celé území této země.
Kultura, 24. dubna 2010, 00:00, rejdakce

Fagotové kvarteto členů České filharmonie zavítá na koncerty

Fagotové kvarteto členů České filharmonie zavítá na koncerty Šumperk, Jeseník - V pořadí letos již popáté se setkáme na koncertech Klasika Viva. V úterý 27. dubna v Klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin a ve středu 28. dubna v Kapli v Jeseníku od 19 hodin vystoupí jeden z nejzajímavějších českých komorních souborů – Prague Bassoon Band.
Kultura, 21. dubna 2010, 00:00, rejdakce

Doležalovo kvarteto poprvé

Doležalovo kvarteto poprvé Šumperk, Loučná nad Desnou - V pořadí již po čtvrté se setkáme na koncertech Klasika Viva a současně naposledy při závěrečném koncertu festivalu Šumperské Preludium.
Kultura, 17. března 2010, 00:00, rejdakce

Fenomenální mladí umělci v Šumperku

Šumperk - Klasika Viva a současně také festival mladých umělců Šumperské Preludium pokračují ve středu 24. února 2010 koncertem dvou fenomenálních mladých umělců. V klášterním kostele od 19 hodin vystoupí houslista Šimon Michal a klavírista Lukáš Klánský.
Kultura, 17. února 2010, 00:00, rejdakce

Desátá sezóna Klasika Viva ve znamení změn a novinek

Šumperk - Je to téměř k neuvěření, ale Klasika Viva zahajuje letos svou desátou sezónu.
Kultura, 3. února 2010, 00:00, rejdakce

123456

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.