TÉMATA ČLÁNKŮ

KLASIKA VIVARoman Janků: „Kdysi jsem posluchače počítal na prstech jedné ruky.“ROZHOVOR

Roman Janků: „Kdysi jsem posluchače počítal na prstech jedné ruky.“ Šumperk - Šumperk má to štěstí, že v něm působí hned několik zapálených organizátorů zajímavých kulturních akcí. K těm nejúspěšnějším patří ROMAN JANKŮ – duchovní otec koncertního cyklu Klasika Viva. Po počátečních porodních bolestech z jeho dítěte vyrostla dobře rostlá a životaschopná puberťačka, která letos „dostala občanku“.
Kultura, 30. března 2015, 17:00, Roman Tyčka

Klasika Viva slaví třináctku

Klasika Viva slaví třináctku Šumperk – Koncertní cyklus Klasika Viva se letos uskuteční již potřinácté. Stejně jako v předchozích ročních budou první čtyři koncerty spojené s festivalem Šumperské Preludium. Návštěvníci se mohou stejně jako loni těšit na opravdové hudební lahůdky.
Kultura, 28. ledna 2013, 09:15, BH

Houslový koncert Markéty Janouškové

Houslový koncert Markéty Janouškové Houslový recitál jedné z nejtalentovanějších interpretek nastupující generace připravil pro vyznavače klasické hudby zábřežský Kruh přátel hudby. Laureátka mnoha národních a mezinárodních soutěží Markéta Janoušková je studentkou Pavla Šporcla a prof. Ivana Štrause na pražské AMU.
Kultura, 9. března 2012, 00:00, rejdakce

39. ročník festivalu Šumperské preludium

39. ročník festivalu Šumperské preludium Šumperk - Festival Šumperské preludium připravil také letos ve spolupráci s cyklem Klasika Viva mimořádnou dramaturgii koncertů, která by měla být pozvánkou pro všechny hudbymilovné posluchače. Pořadatelé chtějí v letošním roce navázat na úspěch loňského ročníku, kdy se koncerty těšily mimořádnému zájmu.
Kultura, 30. ledna 2012, 00:00, rejdakce

Vstupenky na 5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk již brzy

Vstupenky na 5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk již brzy Šumperk - Letní měsíce patří v Šumperku neodmyslitelně klasické hudbě a festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk. Letošní rok je tak trochu jubilejní, protože se koná již popáté. Již od počátku založení festivalu se koncerty těšily velkému zájmu. Bylo to i proto, že dramaturgie vždy nabízela zajímavé tituly a také zajímavé umělce. Nejinak tomu bude i letos.
Kultura, 17. června 2011, 08:00, rejdakce

Klasika Viva připravuje Vivaldiho Čtvero ročních dob

Šumperk / Jeseník - Mimořádným hudebním zážitkem se pro mnohé návštěvníky mohou stát závěrečné koncerty 1. pololetí Klasika Viva. Po několika letech zazní v Jeseníku a Šumperku jedna z nejznámějších a také nejoblíbenějších skladeb italského barokního skladatele Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních dob. V podání mladého a ambiciózního komorního souboru Barocco sempre giovane z Pardubic a jeho sólistky Ivy Kramperové zazní 4 houslové koncerty s doprovodem smyčcového orchestru – Jaro, Léto, Podzim a Zima.
Kultura, 8. května 2011, 00:00, rejdakce

Klasika Viva představí italské klavírní duo

Klasika Viva představí italské klavírní duo Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva představí na dubnových koncertech mimořádné italské umělce, klavírní duo sourozenců Francesca a Vincenza de Stefanových. Tito mladí umělci se v roce 2009 stali laureáty Mezinárodní Schubertovy soutěže pro klavírní dua Jeseník a v letošním roce se do České republiky opět vracejí. Francesco a Vincenzo de Stefano vystupovali téměř po celém světě.
Kultura, 6. dubna 2011, 16:00, rejdakce

Šumperské Preludium přivítá Shizuku Ishikawu

Šumperské Preludium přivítá Shizuku Ishikawu Šumperk - Festival Šumperské Preludium a cyklus koncertů Klasika Viva přivítají na svém společném koncertě fenomenální japonskou houslistku Shizuku Ishikawu. Společně se svými kolegy z Kubelíkova tria - Karlem Fialou (violoncello) a Kvitou Bilynskou (klavír) a violistou Karlem Untermüllerem - představí klavírní kvartety J. Brahmse a A. Dvořáka.
Kultura, 14. března 2011, 12:00, rejdakce

Na Klasice Viva vystoupí jedni z nejúspěšnějších studentů konzervatoře

Šumperk - V úterý 8. března 2011 pokračuje projekt koncertů Klasika Viva a festival Šumperské preludium. Na koncertu vystoupí jedni z nejúspěšnějších studentů dechového oddělení Pražské konzervatoře, od jejíhož založení si letos připomínáme 200 let. Se svým programem se představí trumpetista Walter Hofbauer, hornistka Kateřina Javůrková a klarinetistka Anna Paulová. Koncert v Šumperku v Klášterním kostele začíná v 19 hodin.
Kultura, 2. března 2011, 14:32, rejdakce

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje koncerty Ludmily Rýznarové

Šumperk - Další, v pořadí již druhý, koncert cyklu Klasika Viva se uskuteční již tento týden. V úterý 22. února 2011 v Šumperku od 19 hodin v klášterním kostele a ve středu 23. února od 19 hodin v Kapli v Jeseníku vystoupí mladá klavíristka a varhanice, rodačka ze Šumperka Ludmila Rýznarová.
Kultura, 21. února 2011, 11:30, MgA.Roman Janků

123456

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.