TÉMATA ČLÁNKŮ

KLASIKA VIVARoman Janků: „Kdysi jsem posluchače počítal na prstech jedné ruky.“ROZHOVOR

Roman Janků: „Kdysi jsem posluchače počítal na prstech jedné ruky.“ Šumperk - Šumperk má to štěstí, že v něm působí hned několik zapálených organizátorů zajímavých kulturních akcí. K těm nejúspěšnějším patří ROMAN JANKŮ – duchovní otec koncertního cyklu Klasika Viva. Po počátečních porodních bolestech z jeho dítěte vyrostla dobře rostlá a životaschopná puberťačka, která letos „dostala občanku“.
Kultura, 30. března 2015, 17:00, Roman Tyčka

Klasika Viva slaví třináctku

Klasika Viva slaví třináctku Šumperk – Koncertní cyklus Klasika Viva se letos uskuteční již potřinácté. Stejně jako v předchozích ročních budou první čtyři koncerty spojené s festivalem Šumperské Preludium. Návštěvníci se mohou stejně jako loni těšit na opravdové hudební lahůdky.
Kultura, 28. ledna 2013, 09:15, BH

Houslový koncert Markéty Janouškové

Houslový koncert Markéty Janouškové Houslový recitál jedné z nejtalentovanějších interpretek nastupující generace připravil pro vyznavače klasické hudby zábřežský Kruh přátel hudby. Laureátka mnoha národních a mezinárodních soutěží Markéta Janoušková je studentkou Pavla Šporcla a prof. Ivana Štrause na pražské AMU.
Kultura, 9. března 2012, 00:00, rejdakce

39. ročník festivalu Šumperské preludium

39. ročník festivalu Šumperské preludium Šumperk - Festival Šumperské preludium připravil také letos ve spolupráci s cyklem Klasika Viva mimořádnou dramaturgii koncertů, která by měla být pozvánkou pro všechny hudbymilovné posluchače. Pořadatelé chtějí v letošním roce navázat na úspěch loňského ročníku, kdy se koncerty těšily mimořádnému zájmu.
Kultura, 30. ledna 2012, 00:00, rejdakce

Vstupenky na 5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk již brzy

Vstupenky na 5. Klášterní hudební slavnosti Šumperk již brzy Šumperk - Letní měsíce patří v Šumperku neodmyslitelně klasické hudbě a festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk. Letošní rok je tak trochu jubilejní, protože se koná již popáté. Již od počátku založení festivalu se koncerty těšily velkému zájmu. Bylo to i proto, že dramaturgie vždy nabízela zajímavé tituly a také zajímavé umělce. Nejinak tomu bude i letos.
Kultura, 17. června 2011, 08:00, rejdakce

Klasika Viva připravuje Vivaldiho Čtvero ročních dob

Šumperk / Jeseník - Mimořádným hudebním zážitkem se pro mnohé návštěvníky mohou stát závěrečné koncerty 1. pololetí Klasika Viva. Po několika letech zazní v Jeseníku a Šumperku jedna z nejznámějších a také nejoblíbenějších skladeb italského barokního skladatele Antonia Vivaldiho – Čtvero ročních dob. V podání mladého a ambiciózního komorního souboru Barocco sempre giovane z Pardubic a jeho sólistky Ivy Kramperové zazní 4 houslové koncerty s doprovodem smyčcového orchestru – Jaro, Léto, Podzim a Zima.
Kultura, 8. května 2011, 00:00, rejdakce

Klasika Viva představí italské klavírní duo

Klasika Viva představí italské klavírní duo Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva představí na dubnových koncertech mimořádné italské umělce, klavírní duo sourozenců Francesca a Vincenza de Stefanových. Tito mladí umělci se v roce 2009 stali laureáty Mezinárodní Schubertovy soutěže pro klavírní dua Jeseník a v letošním roce se do České republiky opět vracejí. Francesco a Vincenzo de Stefano vystupovali téměř po celém světě.
Kultura, 6. dubna 2011, 16:00, rejdakce

Šumperské Preludium přivítá Shizuku Ishikawu

Šumperské Preludium přivítá Shizuku Ishikawu Šumperk - Festival Šumperské Preludium a cyklus koncertů Klasika Viva přivítají na svém společném koncertě fenomenální japonskou houslistku Shizuku Ishikawu. Společně se svými kolegy z Kubelíkova tria - Karlem Fialou (violoncello) a Kvitou Bilynskou (klavír) a violistou Karlem Untermüllerem - představí klavírní kvartety J. Brahmse a A. Dvořáka.
Kultura, 14. března 2011, 12:00, rejdakce

Na Klasice Viva vystoupí jedni z nejúspěšnějších studentů konzervatoře

Šumperk - V úterý 8. března 2011 pokračuje projekt koncertů Klasika Viva a festival Šumperské preludium. Na koncertu vystoupí jedni z nejúspěšnějších studentů dechového oddělení Pražské konzervatoře, od jejíhož založení si letos připomínáme 200 let. Se svým programem se představí trumpetista Walter Hofbauer, hornistka Kateřina Javůrková a klarinetistka Anna Paulová. Koncert v Šumperku v Klášterním kostele začíná v 19 hodin.
Kultura, 2. března 2011, 14:32, rejdakce

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje koncerty Ludmily Rýznarové

Šumperk - Další, v pořadí již druhý, koncert cyklu Klasika Viva se uskuteční již tento týden. V úterý 22. února 2011 v Šumperku od 19 hodin v klášterním kostele a ve středu 23. února od 19 hodin v Kapli v Jeseníku vystoupí mladá klavíristka a varhanice, rodačka ze Šumperka Ludmila Rýznarová.
Kultura, 21. února 2011, 11:30, MgA.Roman Janků

123456

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.