TÉMATA ČLÁNKŮ

VOLBY 2014Volby platí, rozhodl soud

Mohelnice, Kopřivná - Celkem pět návrhů na neplatnost voleb řešili v uplynulých týdnech soudci Krajského soudu v Ostravě. Rovnou tři podněty na zrušení výsledků veřejného hlasování pocházely z Mohelnice. Soud řešil průběh voleb ještě v Kopřivné a Vernířovicích. Senát všechny žádosti zamítl. Proti jeho verdiktu není přípustné odvolání a je tedy konečné.
Zprávy, 17. listopadu 2014, 18:00, Jaroslav Kropáč

Mohelnici hrozí opakování voleb

Mohelnici hrozí opakování voleb Okres - Volby v Mohelnici pokračují blamáží. Krajský soud v Ostravě řeší hned tři návrhy na jejich neplatnost. Stěžují si členové ČSSD a Nezávislých, tedy stran, jejichž volební výsledky skončily daleko za očekáváním. Naopak v Šumperku a v Zábřeze už mají za sebou úspěšná ustavující zastupitelstva.
Zprávy, 3. listopadu 2014, 17:00, Jaroslav Kropáč

Brož počtvrté? Pravděpodobně ano

Šumperk - Jednání o budoucí vládní koalici na šumperské radnici jsou v těchto dnech na vrcholu. Vše nasvědčuje tomu, že starostou města bude opět Zdeněk Brož. Obsazení dalších funkcí představitelé jednotlivých stran tají.
Zprávy, 21. října 2014, 08:00, Jaroslav Kropáč

Předvolební kampaň: Festival hnoje a špíny

Předvolební kampaň: Festival hnoje a špíny Okres - Pokud jste si ještě dodneška dělali iluze o úrovni a kultuře předvolebního boje, možná vám je následující řádky vezmou. Přinášíme stručný přehled vybrané špíny a intrik, které volby na Šumpersku provázely.
Zprávy, 13. října 2014, 23:00, Jaroslav Kropáč

Volby 2014: Nuda i šokAKTUALIZOVÁNO

Volby 2014: Nuda i šok Okres - Očekávané, ale i velmi překvapivé výsledky komunálních voleb byly uplynulý víkend k vidění v celém okrese. Za zmínku určitě stojí i nízká volební účast občanů, která byla nejvíce patrná ve velkých městech, v Šumperku přišlo k volbám jen necelých třicet procent občanů.
Zprávy, 13. října 2014, 17:00, Jaroslav Kropáč

Šumperské ANO je hitem internetových diskuzí

Šumperk - Svět diskuzí na regionálních zpravodajských serverech už několik týdnů ovládají kandidáti Hnutí ANO ze Šumperka. K často kritickým názorům veřejnosti se nyní přidala i redakce portálu Vimeproc.cz, jehož obsah použilo Hnutí ANO bez svolení k sebeprezentaci.
Zprávy, 8. září 2014, 00:00, kro, bum

O pořadí stran na volebních listinách rozhodlo losování

O pořadí stran na volebních listinách rozhodlo losování Šumperk - Losování, které rozhodlo o pořadí jednotlivých politických stran a sdružení na kandidátních listinách v blížících se podzimních komunálních volbách ve správním obvodu Šumperk, proběhlo v minulém týdnu na šumperské radnici.
Zprávy, 1. září 2014, 19:39, hap

Šumperská ČSSD podá žalobu na rebely z Mohelnice

Šumperk, Mohelnice - ČSSD v Šumperku zažaluje nespokojené sociální demokraty z Mohelnice a okolí za to, že u soudu napadli krajskou kandidátku strany pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny. V případě, že by soud šumperská strana vyhrála, chce finanční výtěžek věnovat na dobročinné účely.
Zprávy, 5. listopadu 2013, 01:00, Hana Písková

Volby: Nadšení, zlost i zklamání

Volby: Nadšení, zlost i zklamání Okres - Volby do Poslanecké sněmovny ČR vyhrála na Šumpersku, stejně jako na většině míst České republiky, sociální demokracie. Nad skvělým výsledkem si ovšem mohou mnout ruce komunisté i hnutí Andreje Babiše. Kandidáti z našeho okresu se ale do poslaneckých lavic neprobojovali.
Zprávy, 28. října 2013, 20:05, Hana Písková

Volby 2013: Fakt nevím

Šumperk - Předvolební boj vrcholí, volby do poslanecké sněmovny proběhnou už tento víkend. Analytikové se předhánějí ve svých odhadech, statistikové malují průběžně koláče na základě anket a obyčejní lidé nevědí, anebo nechtějí se k politickému dění vyjadřovat.
Zprávy, 21. října 2013, 21:30, Hana Písková

12

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).