TÉMATA ČLÁNKŮ

MUZEA, VÝSTAVYMuzeum silnic připravuje výstavu o cestářích

Muzeum silnic připravuje výstavu o cestářích Vikýřovice – Cestáři a jejich práce na silnicích patří ke stěžejnímu tématu připravované výstavy Muzea silnic ve Vikýřovicích. Expozice s názvem Putování časem aneb Cestáři náš, těžkou práci máš! se poprvé otevře veřejnosti v úterý 16. října v 17 hodin.
Kultura, 10. října 2012, 06:32, BH

Vikýřovická výstava připomíná ničivé povodně

Vikýřovická výstava připomíná ničivé povodně Vikýřovice – Ničivé povodně, které před patnácti lety krutě postihly zejména Moravu, dosud nevymizely z paměti obyvatel. Muzeum silnic ve Vikýřovicích připomíná neradostné události prostřednictvím unikátní výstavy „Co velká voda vzala a dala – Silnice a mosty šumperského okresu po ničivé povodni na Moravě v roce 1997“.
Kultura, 4. července 2012, 10:52, tor, mošo

Svět hmyzu

Šumperk - Vlastivědné muzeum v Šumperku připravilo na konec dubna dvě zajímavé akce. 27. dubna v pátek zveme vernisáží v 17 hodin příznivce zoologie do říše hmyzu, která bude představena návštěvníkům v Muzeu Zábřeh. Výstava se zaměřuje na svět hmyzu našeho regionu na fotografiích profesionálů i amatérů. Fotografie jsou doplněny entomologickými sbírkami Vlastivědného muzea v  Šumperku.
Kultura, 21. dubna 2012, 00:00, rejdakce

Výstava Z pohádky do pohádky v šumperském muzeu

Vlastivědné muzeum v Šumperku připravuje na jarní a prázdninové měsíce netradiční výstavu s názvem Z pohádky do pohádky. Výstava představí některé známé pohádkové hrdiny hned v několika rovinách.
Kultura, 15. dubna 2012, 19:56, rejdakce

V říjnu na zámek Úsov nejen o víkendech

V říjnu na zámek Úsov nejen o víkendech Úsov - Až do 30. října je možné navštívit Lovecko-lesnické muzeum na zámku v Úsově, a to každý den kromě pondělí. V době od 9.00 do 16.30 (časy začátků prohlídek 9.00, 9.45, 10.30, 11.15, 12.30, 13.15, 14.00, 14.45) lze zhlédnout unikátní trofeje bohatých lichtenštejnských sbírek v paláci zámku. Speciálně pro děti je připravena expozice Hádanky pánů z Vlašimi v nejstarší části hradu spolu se strašidelným labyrintem. Pro milovníky výtvarného umění je k vidění ve 3. patře zámku galerie akademického malíře Lubomíra Bartoše. Ve Staré škole je k dispozici stálá expozice připomínající historii lesnického školství, které mělo na zámku své sídlo.
Kultura, 12. října 2011, 17:25, Miluše Berková

Člověk tvůrce a hlínaFOTO

Člověk tvůrce a hlína Šumperk - Ve Výstavní síni Vlastivědného muzea v Šumperku byla otevřena výstava z cyklu Člověk tvůrce. Po kameni a dřevu následuje logicky hlína jako jeden z nejstarších materiálů k výrobě předmětů denní potřeby.
Kultura, 12. října 2011, 07:00, Mária Kudelová

97. svazek vlastivědného sborníku Severní Morava je na světě

Šumperk - V 97. svazku najdeme téměř všechno, co by měl vlastivědný sborník čtenáři nabídnout. Hned v úvodu je to cestopisně pojatý článek Zdeňka Doubravského přispívající k poznání života předbělohorské šlechty spjaté se Šumperkem - Kavalírské cesty za vzděláním Bukůvků z Bukůvky a jejich vrstevníků v předbělohorském období.
Kultura, 7. října 2011, 00:00, rejdakce

Do Muzea silnic ve Vikýřovicích i v sobotu

Do Muzea silnic ve Vikýřovicích i v sobotu Vikýřovice - Zájemci o zhlédnutí expozic a výstav Muzea silnic ve Vikýřovicích mají od letošního října možnost navštívit muzeum nově také v sobotu odpoledne, a to do 16 hodin. Muzeum, které 26. října oslaví svůj první rok v nově rekonstruovaných prostorách tzv. krenišovského dvora, má návštěvníkům stále co nabídnout.
Kultura, 5. října 2011, 11:54, rejdakce

Putování středověkem – pozvání na výstavu

Putování středověkem – pozvání na výstavu Šumperk - Vznešenou paní, rytířem i pážetem se může stát každý, kdo navštíví jedinečnou výstavu o středověku nazvanou Putování středověkem.
Kultura, 19. května 2011, 12:21, rejdakce

Muzejní mosty II

Muzejní mosty II Prievidza / Šumperk - Vlastivědné muzeum v Šumperku pořádá s podporou dotace MEIS již 2. ročník akce Muzejní mosty. Tato akce si klade za cíl prezentovat muzea či kulturní instituce z různých zemí EU. V prvním ročníku se prezentovalo Hornonitrianské muzeum v Prievidzi v Šumperku, v letošním roce se naopak prezentuje Vlastivědné muzeum v Šumperku a region Šumperska na Slovensku v Prievidzi.
Kultura, 19. května 2011, 10:00, rejdakce

123...45...78

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.