TÉMATA ČLÁNKŮ

MUZEA, VÝSTAVYPátá výstava z cyklu „Člověk tvůrce“ se věnuje historii výroby skla nejen v našem regionu

Pátá výstava z cyklu „Člověk tvůrce“ se věnuje historii výroby skla nejen v našem regionu Šumperk - Ve čtvrtek zahájí Vlastivědné muzeum v Šumperku pátou výstavu z původního autorského cyklu Člověk tvůrce. Po kameni, hlíně, dřevu a kovu se nyní dostává ke slovu křehké sklo.
Kultura, 16. února 2014, 18:29, Ondřej Polák

Čas nejde zastavit, ani v Mohelnici

Čas nejde zastavit, ani v Mohelnici Mohelnice - V pátek 14. února v 17 hodin otevře mohelnické muzeum novou výstavu s názvem Čas nejde zastavit. Expozice čerpá z unikátní kolekce hodin, které vlastní ve svých sbírkách šumperské muzeum a jeho pobočky muzeí v Mohelnici, Zábřehu a z Havelkova muzea v Lošticích.
Kultura, 10. února 2014, 07:00, Roman Tyčka

Unikátní sbírka pekařovských flašinetů je k vidění v muzeu

Unikátní sbírka pekařovských flašinetů je k vidění v muzeu Šumperk - Jak se v Pekařově narodila hudba aneb Hrátky s hracími stroji se jmenuje výstava, kterou na sklonku roku 2013 připravilo občanské sdružení Obnova kulturního dědictví údolí Desné s Vlastivědným muzeem v Šumperku. Sešlo se na ní po 75 letech třináct flašinetů z pekařovské firmy rodu Kolbů.
Kultura, 30. prosince 2013, 06:00, redakce, mb

Keramické betlémy zaplní Památník Adolfa Kašpara v Lošticích

Keramické betlémy zaplní Památník Adolfa Kašpara v Lošticích Loštice - Na blížící se Vánoce navnadí návštěvníky Památník Adolfa Kašpara v Lošticích, kde bude ve čtvrtek 14. listopadu zahájena výstava keramických betlémů. Expozice představí díla ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku, muzeí v Zábřehu i v Mohelnici od autorek působících v regionu.
Kultura, 13. listopadu 2013, 14:00, redakce

Čas, který nejde zastavit, představí šumperské muzeum

Čas, který nejde zastavit, představí šumperské muzeum Šumperk - Hodiny sloupkové, nástěnné, stolní, skříňkové, kuchyňské, kapesní a budíky ze starých sbírek poprvé veřejnosti představí 24. října Vlastivědné muzeum v Šumperku. Půjde o ucelenou expozici nazvanou Čas nejde zastavit… ze sbírek poboček v Mohelnici, Zábřeha a z Havelkova muzea v Lošticích.
Kultura, 21. října 2013, 08:00, redakce

Výstava ukazuje proměny tuzemských krajin a celků v časeFOTO

Výstava ukazuje proměny tuzemských krajin a celků v čase Šumperk – Po loňské úspěšné výstavě s názvem Paměť map – S mapou se neztratíš, která představila nejstarší kartografická díla a vývoj různých druhů map, nabízí v těchto dnech Vlastivědné muzeum v Šumperku její pokračování, tentokrát s podtitulem Náš stát, jeho země a územněsprávní celky v proměnách. Záměrem této expozice je ukázat v průběhu dvou staletí mapy, které poctivě zaznamenávají územní proměny vyvolávané různými historickými událostmi. Nejstarší vystavovaná mapa pochází ze 17. století a zobrazuje územní stav Českého království. Všechny exponáty jsou součástí místních muzejních sbírek.
Kultura, 22. května 2013, 02:50, tor, mošo

Paměť map připomene časté proměny hranic našeho státu

Paměť map připomene časté proměny hranic našeho státu Šumperk – Časté pohyby hranic našeho státu od dob Rakouského císařství připomene výstava z cyklu Paměť map. Expozice s názvem Náš stát, jeho země a územně správní celky v proměnách je pokračováním loňské výstavy S mapou se neztratíš.
Kultura, 27. března 2013, 20:04, redakce, mošo

Muzeum ukazuje největší patchworkovou deku na světě

Muzeum ukazuje největší patchworkovou deku na světě Šumperk – To, že výstava může inspirovat, jak trávit volný čas, se můžou přesvědčit návštěvníci expozice Patchwork. Do poloviny března nabízí Rytířský sál Vlastivědného muzea v Šumperku příležitost zjistit, jak se dá kouzlit s obyčejnými kousky a zbytky látek, které se najdou v každé domácnosti.
Kultura, 5. března 2013, 13:43, tor

Galerii Šumpersko ovládl starověký EgyptFOTO

Galerii Šumpersko ovládl starověký Egypt Šumperk – Výstavu o Egyptu nabízí v těchto dnech k vidění Galerie Šumpersko ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. Vznikla ze sbírek slovenského cestovatele a amatérského egyptologa Jána Hertlíka z Pezinku. Svou první návštěvu této země uskutečnil před deseti lety a od té doby se k jeho podmanivé kráse opakovaně vrací.
Kultura, 10. února 2013, 15:33, tor, mošo

Kniha o kamzících je nově v prodeji

Kniha o kamzících je nově v prodeji Šumperk – Kniha Kamzíci v Jeseníkách je novým přírůstkem ediční řady Knihovnička Severní Moravy vydaná Vlastivědným muzeem v Šumperku. Jejím autorem je Jiří Pecháček, kterým tímto způsobem usiluje o vzbuzení většího zájmu o kamzičí zvěř.
Zprávy, 4. listopadu 2012, 08:52, mošo

123...78

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.