TÉMATA ČLÁNKŮ

NETRADIČNÍ SPORTY

Sporty provozované na Šumpersku, o kterých nejspíš ani nevíte, že existují...

Nad hradem Bouzov se vznášely balony

Nad hradem Bouzov se vznášely balony Kraj – Předposlední srpnový pátek. Pár minut po šesté ráno vládne na spící louce v blízkosti pohádkového hradu Bouzov zvláštní ticho. „Nevíte, jestli budou odtud startovat balony?“ nedočkavě se ptá sotva patnáctiletý kluk. „Měly by!“ vzápětí uslyší za svými zády. Ještě několik pátravých pohledů k probouzející se obloze. Všude bezvětří. Jasno. Najednou se ze zatáčky rychle vynoří první auto s přívěsem. A za ním další. Určitě přes dvě desítky. Dvanáctý ročník slavností Balony nad hradem může začít. Za necelou hodinu ozdobí sytě modrou oblohu nad siluetou Hradu Bouzov jednadvacet horkovzdušných plavidel.
Zprávy, 29. srpna 2012, 21:11, tor

Letadla a Království rozkoše... pluly na Desné

Letadla a Království rozkoše...  pluly na Desné Sudkov - Čtvrtá červnová sobota jako vymalovaná na keramickém hrníčku. Sudkov - Malá Strana. Pohádkově syté mraky zalité sluníčkem a příjemně osvěžující řeka Desná. Ještě pár okamžiků zbývá, než se první plavidlo vydá na svou odvážnou, téměř kilometrovou plavbu. Hrozny nedočkavců na obou březích, na mostech, u splavu. Dokonale zelený vodník vévodí v člunu. „Můžeme začít!“
Zprávy, 25. června 2012, 17:39, tor

Aikido v Šumperku

Aikido v Šumperku Šumperk - Aikido je neagresivní moderní japonské bojové umění, které rozvíjí tělo i ducha a vzájemně je harmonizuje.
Sport, 23. srpna 2010, 00:00, rejdakce

Hanušovice mezi nejlepšími brännballisty v ČR

Hanušovice - Na začátku měsíce června se v jihomoravské Jedovnici uskutečnilo republikové finále ČASPV v brännballu žactva.
Sport, 8. června 2010, 00:00, rejdakce

Pohároví piloti sedí na zemi, skrápějí je proudy vody

Pohároví piloti sedí na zemi, skrápějí je proudy vody Šumperk - Zatím pouze jednu disciplínu se podařilo pilotům odlétat v letošním 6. ročníku Jarního poháru Jeseníků pořádaném Aeroklubem Šumperk.
Sport, 3. května 2010, 00:00, rejdakce

1. ročník Curling Cup Vysoká

1. ročník Curling Cup Vysoká Malá Morava - Vysoká - V sobotu 20. 2. 2010 se v obci Malá Morava – Vysoká konal 1. ročník Curling Cupu Vysoká.
Sport, 3. března 2010, 00:00, rejdakce

NETRADIČNÍ SPORTY - Když si chcete hrát se svým čtyřnohým miláčkem

Letos se opět otevřel koužek na Vile Doris, kde se schází mladí žurnalisté. A protože v září nezáháleli, jejich první články jsou již zde. Přečíst si je budete moci i v časopise, který vydávají a který je k dostání na Komíně a snad již i brzo na nových dětských webových novinách. Ale zatím první letošní vlasťovka od bráchů Radima a Honzi Karkoškových.
Sport, 16. října 2009, 21:42, Mladí žurnalisté, foto: Miková

NETRADIČNÍ SPORTY - S hůlkami po šumperských luzích a hájích

Vypadá to jednoduše, ale není. Ostatně vyzkoušejte si to sami - cyklostezky a in-line trasy k tomu samy vybízejí.
Sport, 10. července 2009, 16:43, -zag-

Geocaching - když se město promění v hernu

Šumperk - Málokdy se dnes dá spojit příjemné s užitečným. Zvláště pak poznávání rodného města s pohybem. Novinkou v tomto ohledu je geocaching, spojení turistiky s technikou a vynalézavostí, která je často pro plnění zadaných úkolů nezbytná. Na historii tohoto sportu, jeho pravidla i možnost zahrát si ho v Šumperku se podívali a pro vás vše sepsali Mladí žurnalisté - Tomáš Vojáček a Petr Juračka.
Sport, 6. května 2009, 06:51, Stanislava Marešová

Showdown - hra, kde bodují i borci ze Šumperka

Šumperk - Šumperáci zabodovali na výročním turnaji Sigmy v Showdownu s mezinárodní účastí. Že vám to nic moc neříká? Tak tedy pro ty, kteří tento sport ještě neznají, napovíme, že se jedná o hru, kdy si mohou změřit rovnocenné síly zdraví, tedy vidící sportovci, se sportovci nevidomými či slabozrakými. Historie tohoto sportu není tak bohatá jako historie jiných, ale i přesto je zajímavá.
Sport, 20. října 2008, 19:54, Stanislava Marešová

12

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.