LISTÁRNA

123...350351352...379380

Přidat nový příspěvek

Datum: 29.11.2013 03:50
Titulek: Zábava pro dlouhé chvíle-PETICOVÁNÍ
Autor: Louda
Reagovat
Datum: 28.11.2013 17:15
Titulek: Doporučuji dnešní článek na Britských listech
Autor: .,.
Martin Míček: "Rysí pláč" http://www.blisty.cz/art/71190.html Ochranář pan Míček zde píše a varuje: "Obnově populací rysa a velkých šelem prostřednictvím migrace mladých zvířat ze zdrojových populací, a obsazování původních teritorií v izolovaných pohořích brání zejména nové silnice a dálnice, i celkový mnohem masivnější automobilový provoz na nich. V neposlední řadě se bohužel dále zvýšila i negativa rekreačně-sportovních aktivit (vč. jejich dopravní složky) v jádrových oblastech možného trvalého výskytu. Kdysi prostorově a časově odlehlejší oblasti dnes bezmála neexistují. Masy automobilů i cyklistů se dostanou velmi rychle prakticky kamkoliv. Terénní automobily 4x4, harvestory i horská kola umožňují po husté síti nových lesních cest a stovek kilometrů upravovaných běžeckých tratí dojet velice rychle bezmála kamkoliv je libo. Například již zmíněné “Pásmo Orlíka” či “Smrčina” - kdysi dostupné až po cca třech hodinách rychlé chůze - jsou nyní dosažitelné v řádu desítek minut... Moderní kapacitní lanové dráhy (v Jeseníkách třeba Kouty n. Desnou, na K. Sněžníku pak Horní Morava) nejsou bohužel jen lokálně působícími technickými atrakcemi - ale zejména celoročně působícími a vysoce výkonnými, kapacitními dopravními systémy. Eliminují “výškovou odlehlost” rozsáhlého území, a často do citlivých poloh chrlí tisíce návštěvníků denně, statisíce ročně... Při jejich kapacitě a rychosti, jakož i při možnosti využití dalších dopravních prostředků (doprava kol i lyží) tak možnost kontroly pohybu a chování návštěvníků soudobými prostředky klesá prakticky k nule, a perimetr působení každého z nich se s ohledem k rozměrům našich menších pohoří neúnosně zvětšuje. Kdysi rozsáhlejší klidová území tak mizí - často zcela, a odpovídající náhrada již neexistuje. Celá pohoří se tak díky technizaci a bezbřehé “liberalizaci pohybu” návštěvníků stávají fakticky “nižšími” a výrazně menšími, přičemž schopnost přizpůsobení rušení má i u velkých šelem své meze. V této souvislosti extrémně zesílil význam obtížněji dostupných i nevelkých skalních oblastí, suťovisk a strmých, dosud obtížně přístupných svahů. Stávají se dnes doslova posledními útočišti - ale v nové situaci a s novými prostředky také pastmi a lokalitami vysoce zranitelnými. Například i jinak nenápadnou “prostou” mýtní těžbou, volným pohybem psů nebo nelegálním lovem..."
Reagovat
Datum: 28.11.2013 16:50
Titulek: Hádanka-kolik dnes stojí 3 syrové vepřové nožičky?
Autor: Fyfula
Ještě před 6ti lety mně jich nasypali plnou kabelu zadarmo. Jak se zvýšila naše životní úroveň?  
Reagovat
Datum: 27.11.2013 17:21
Titulek: Agrese cikánů v Hanušovicích
Autor: Čech
Stále více cikánů se stěhuje do města,dotované bydlení přitahuje více cikánů.Slušní lide jsou napadáni ve večerních hodinách na nádraží a v okolí kapličky.Vyvrcholením bylo napadení výpravčího který utekl do budovy ,štvanice na slušňáky na nádraží odnesla rodinka s dětmi.Dostali oba rodiče nakládačku kopačky a pěstmi.Poté ve vlaku pokračovali v napadání lidí.
Reagovat
Datum: 26.11.2013 15:50
Titulek: Hrad starosty Z. Brože Na vodárně,
Autor: Erik
který si pořídil ze starostovského platu kolem 51 270 korun hrubého měsíčně (na foto vlevo): http://www.katedrala.cz/anonym/nph-agent.cgi/011110A/uggc:/=2fvzt4.enwpr.vqarf.pm/q0408/5/5749/5749823_737o33sqp1s8n7o4p5p166s82qqsns4r/vzntrf/CO280322.wct V senátu hlasoval Z. Brož 6. 2. 2013 proti rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, aby NKÚ mohl dohlížet na hospodaření obcí, krajů či státních firem. Starosta Šumperka a senátor Z. Brož odůvodnil svůj zamítavý hlas tím, že to není v Česku tradicí. Poslanci hlasovali o změně pravomocí NKÚ již v červenci 2012, přičemž ze 182 hlasujících se pro ni vyslovilo 177, nikdo nebyl proti ní, schválili ji koaliční i opoziční poslanci. Nesouhlas senátorů (proti byli kromě Z. Brože zejména senátoři ODS) už nemohla sněmovna v případě ústavní změny rozšířující pravomoci NKÚ přehlasovat.
Reagovat
Datum: 26.11.2013 12:21
Titulek: Jak se stát dlužníkem proti vlastní vůli.
Autor: Sádlíčko
Dobrý den,dnes nemusíte brát ani úvěr a stejně vás podle dnešních zákonů můžou zadlužit i vaši sousedé-přesto-že jste nikdy nic nepodepsali a nikdo nezjišťoval,zda na splátky mít budete,či ne.Např.společenství vlastníků v bytových domech vás přehlasuje,vezme několika milionový úvěr a vy už musíte jen platit...Nemusíte nic podepsat,nemusíte s úvěrem souhlasit-není vám to nic platné...Toto dovolují dnešní zákony! http://www.novinky.cz/diskuse?id=342603&articleId=/finance/320316-o-osobni-bankrot-pozadalo-uz-90-tisic-nestastniku.html&sectionId=1000
Reagovat
Datum: 25.11.2013 12:30
Titulek: Výhody kapitalizmu
Autor: Ilka
Reagovat
Datum: 23.11.2013 10:30
Titulek: TV zpravodajství
Autor: Krek
Bylo vysíláno první TV zpravodajství o počasí bezdomovcem. Trapné a doslova BLBÉ VIP zprávy VIPáky před diváky jen zešměšňují. Bezdomovci by měli mít v TV vyhrazený vysílací čas. To potřebují vědět jaké bude počasí, kde přespat, kde trávit den, co přes den dělat, kde si co opatřit a různé rady pro přežití pod mosty atd.  Bezdomovcům jde o život, kdežto celebritám o to jak se správně před kamerou nakroutit aby jim nebyly vidět faldy pod krkem nebo špeky kolem pasu atd.
Reagovat
Datum: 23.11.2013 02:19
Titulek: EU neplní původní záměr-zklamání
Autor: ŠpionEU
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-soumrak-nad-eurolandem-dkb-/p_zahranici.aspx?c=A131121_230615_p_zahranici_wag EU se nám rozpadá-původní záměr se neplní. Původní záměr? Průmysloví magnáti chtěli zabránit aby jim jejich fabriky nebyly zničené v konvenčních válkách. Udělali Evropské sdružení uhlí a oceli (ESUO), někdy také označované jako Montánní unie (název odvozen od francouzského „mont“ - hora) byla založena Pařížskou smlouvou jako mezinárodní organizace mezi 6 státy v roce 1952 na dobu padesáti let. Dá se považovat za základ Evropské uniehttp://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A9_spole%C4%8Denstv%C3%AD_uhl%C3%AD_a_oceli Instituce EU nebyly vytvořeny pro takovou situaci – měly se starat o konkurenci a obchodní konflikty, nikoli o makroekonomické problémy. Dnes fabrikanti zjišťují že se jim vlivem ekonomické, nikoli konvenčí války fabriky zase rozpadají. Takže je snaha EU zrušit.
Reagovat
Datum: 21.11.2013 18:54
Titulek: Kdy proběhne v Mohelnici defenestrace?
Autor: Karel Kopfrkingl
Když Zwyrtek s Miketou takto mlží, je za tím vždy nekalost: Žádné info o spalovně neřekneme, nebudeme se s vámi o spalovně bavit - to je vedení města?!  http://www.youtube.com/watch?v=Eir-7dWQiqo  
Reagovat

123...350351352...379380

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.