LISTÁRNA

123...345346347...373374

Přidat nový příspěvek

Datum: 18.11.2013 09:48
Titulek: Nenažranci v ohrožení života
Autor: Ilona
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-posledni-tabu-074-/p_politika.aspx?c=A131116_101931_p_politika_wag Jakmile se řekne "referendum" a "rozpočet", typický český politik vyletí jako čertík z krabičky: cože, to by tak hrálo, nechat o tak důležitých otázkách rozhodovat přímo voliče! K čemu bychom pak byli my, volení zastupitelé? Braňme parlamentní demokracii! A tak dále.
Reagovat
Datum: 18.11.2013 03:35
Titulek: Sametovka v rukou nenažroutů
Autor: Pehla
http://www.vira.cz/Texty/Clanky/Otravenost-politikou.html Politické strany se stávají federacemi zájmových skupin,které bojují o finanční zdroje Jaké jsou největší nemoci české politiky? Petr Příhoda: Jsou stejné jako nemoci celé české společnosti. Je to především hodnotová dezorientace, čili demoralizace. Má tisíc a jednu podobu.Ukazuje se nejen to, že politické strany ztrácejí schopnost artikulovat politickou vůli veřejnosti, ale že i veřejnost přestává tuto politickou vůli mít. Děje se tak ale i v zemích, o nichž říkáme, že jsou vyspělé.„Otrávenost politikou“ je téma, o němž starostlivě uvažují i analytici v západoevropských zemích. Přitom tam ale ještě pořád „žijí z podstaty“, kterou u nás komunistický režim likvidoval. Zdá se, že moderní západní, čili masová konzumní společnost, uvyklá určitému komfortu, je už něčím jiným než společnost 19. a počátků 20. století, kdy se vytvářely mechanismy demokratického fungování. U nás (i v jiných postkomunistických zemích) je to zřejmější. Politické strany, především ty velké, se stávají federacemi zájmových skupin, které si konkurují v boji o finanční zdroje.Možná je zde stále jeden zásadní problém:nedostatek výrazných tváří, nemyslíte? Petr Příhoda: Česká polistopadová politika má řadu výrazných tváří: Klaus, Tlustý, Topolánek, Zeman, Paroubek, Grebeníček, Rath atd. Výraz dodávají tváři i média. Vám ale jde asi o něco jiného – o morálně a myšlenkově integrovaný vůdcovský talent, který je přitom úspěšný. Zkrátka „formát“. To je ale téměř kvadratura kruhu, neboť jde o celoevropsky nedostatkové zboží. Ani my jich neměli v minulosti mnoho: Palacký, Masaryk, Švehla, předválečný Šrámek – kdo další? Konzumní masová společnost preferuje mediálně vyrobené celebrity, nikoli osobnostní formát. A z politiků ty tzv. charismatické, neboli sugestivní tváře, ale zpravidla jen krátkodobě. Ti „oslovují“ voliče.
Reagovat
Datum: 17.11.2013 16:04
Titulek: Typicky DEBILNÍ argument.
Autor: GTU
DEBIL neví proč tomu tak je.
Reagovat
Datum: 17.11.2013 08:31
Titulek: včerejší krizový zážitek
Autor: aNONYM
Včera jsem si byl zasportovat a poté jsme s jedním kamarádem, kterého jsem dlouho neviděl, vyrazili na jedno. Až ve čtvrté hospodě se nám podařilo najít jediný volný stůl. Inu je krize a zatímco jedni Šumperáci umírají hlady, zbytek občanů kalí co to dá po hospodách. Kdyby se za každé vychlemtané pivo platila koruna navíc do fondu pro chudé, měli by se naši nuzní jako prasce v žitě. Takže rada pro vrchnost: zrušte herny s automaty a zaveďte poplatky za pivo pro chudinu. Časem se může vystavět i obecní chudobinec.
Reagovat
Datum: 16.11.2013 21:58
Titulek: Vážení cestující, prosíme pozor.
Autor: Jiří Skrbek
Osobní kolo civilní ochrany, společnosti Město Šumperk , přijelo včas. Byly aktualizovány vývěsky civilní ochrany ve stanicích prodejna Hruška na ulici Uničovská a náměstí Republiky, křižovatka ulic Bludovská Langrova a Husitská Kozinova, čistírna u hlavní pošty. Upozornění pro cestující. Plánovaná doba další aktualizace se může změnit. Forza k vývěskám. Dbejte osobní informovanosti, přistupujte na kraje vývěsek.  Hledejte mimo jiné odpověď na listopadovou otázku Hry civilní ochrany – v jaké minimální vzdálenosti se ukládá velmi důležité harampádí u komína ? Otázka se netýká kanape po dědečkovi, které se coby antifire matrosh strká rovnou ke komínu. Odpověď na říjnovou otázku, ve stanici prodejna Hruška na ul. Uničovská, zněla – každá žena po 45tce může chtít 1 x za 2 roky být vyšetřena zdarma z hlediska rakoviny prsu. Doktoři umí různá kouzla, ale když se prošvihne odjezd na vyšetření před 12tou, tak se doba zpoždění nezmění.      
Reagovat
Datum: 16.11.2013 16:30
Titulek: JAK KDO A JAK KOMU
Autor: Josef.F.
Jihoafričané obstavili majetek kLAUSOVU taky výpěstku Krejčířovi, kterého média nazývají vytrvale podnikatelem, ačkoliv to mafián i jeho familii....Jeden se nestačí divit, že i manželka picnutého mafiána Mrázka si vesele užívá nekalým způsobem nabytého majetku....Gebíry na to v našem kLausistánu nejsou, protože by se muselo postupovat jinak i v mnohých ba četných případech....Co vy na to v Mrožově....
Reagovat
Datum: 16.11.2013 15:13
Titulek: Zajeďte si do Afriky žvanilové o chudobě
Autor: Bída s nouzí vyžraný břuch
Dnes byla všechna parkoviště meganákupní zóny u a za Kauf-landem totál nacvaknutá umírajícími hlady
Reagovat
Datum: 16.11.2013 08:03
Titulek: Výzva k celému národu-lidi nakupujte!!
Autor: Spasitel
Kdybyste si na to půjčit měli. Jen tak pomůžete vyvést ČR z krize. Podnět z ČNB přišel ve velmi vhodnou dobu před Vánocemi. Nešetřete a obdarujte své příbuzné a hlavně děti vším co obchody nabízí. Koncem příštího roku začíná blahobyt, tak pro to něco udělejte. Teď se už zdálo, že ekonomika jde dopředu, ale za chvíli se přišlo na to že nejde. Ale už to je dobrý náznak toho, že se z ČR stane ekonomický tygr. Předpokládá to, že okolní státy budou koukat s otevřenou pusou. Musíme je překvapit a zaskočit. Lidi, luxujte peněženky a konta !! Namáhavě projdete Čilkutským průsmykem, ale za ním vás čekají zlatá naleziště!! Pak budete v balíku.
Reagovat
Datum: 15.11.2013 18:37
Titulek: Takový propad životní úrovně nepamatuji.
Autor: Tuberillos
Rok 2014 bude boj o přežití. Pánové a dámy je to DĚS. To tady ještě nebylo. Dnes je 700000 v chudobě. V roce 2014 se to zdvojnásobí. Tomu říkám výdobytek Sametu. Rodiny s dětmi se půjdou pást.
Reagovat
Datum: 15.11.2013 13:30
Titulek: Máme co dohánět
Autor: Jukl
Reagovat

123...345346347...373374

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.