LISTÁRNA

123...324325326...370371

Přidat nový příspěvek

Datum: 11.6.2014 21:32
Titulek: Tuneluje šumperský zastupitel Luboš Cekr (Nezávislá volba)...
Autor: Anonym
stylem a la kmotr Rittig? V roce 2011 pražský Dopravní podnik (DPP) přenechal svou vnitropodnikovou dopravu společnosti Karir CZ. Jediná Karir CZ se přihlásila do veřejné soutěže a zakázku za tři čtvrtě miliardy vyhrála. Dopravní podnik hl. m. Prahy tak vyvedl další část majetku a podnikání na externí firmu. Jde o zhruba stovku zejména nákladních aut, například pro rekonstrukce tratí. Autodopravu pro Dopravní podnik hl. m. Prahy tak nově zajišťuje společnost Karir CZ, která přitom podle poslední zveřejněné účetní uzávěrky (rok 2009) měla tržby jen 24 tisíc korun. K zakázce se dostala ve veřejné soutěži, kde byla nakonec jediným uchazečem, i když hodnota zakázky dosahuje 748 milionů korun na devět let. Jediný soutěžící je přitom u veřejných zakázek velmi často známkou toho, že může být soutěž vypsaná někomu na míru. Odborářům se vyvádění některých činností z DPP na externí firmy dlouhodobě nelíbí. "Žádný způsob takového outsourcingu se nám opravdu nezamlouvá," uvedl předseda Nezávislých odborů Ondřej Schneider. "Nebál bych se to nazvat klasickým tunelem," řekl Petr Slanina z odborové organizace Elektrické dráhy. Více na: http://praha.idnes.cz/tendr-prazskeho-dopravniho-podniku-za-750-milionu-chtela-jen-jedina-firma-1a9-/praha-zpravy.aspx?c=A120119_1718776_praha-zpravy_jpl Zajímavé pro Šumperk je, že jednatelem výše zmíněných firem Karir CZ a Kar Group je šumperský zastupitel Luboš Cekr. http://www.sumperk.cz/cs/sprava-mesta/organy-mesta/zastupitelstvo-mesta/ Zastupitel Luboš Cekr figuruje i v další kauze pražského DPP: Dopravnímu podniku hl.m. Prahy udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu ve výši 500 000,- Kč, neboť DPP v roce 2010 porušil zákon o veřejných zakázkách, když zadávací dokumentace obsahovala diskriminační požadavek a DPP uzavřel smlouvu na dodávku náhradních dílů pro autobusy s firmou KAR Hradec Králové, za niž jednal Luboš Cekr. Více na: http://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/sbirky-rozhodnuti/detail-10623.html
Reagovat
Datum: 8.6.2014 22:29
Titulek: Dožínky civilní ochrany
Autor: Jiří Skrbek
pro veřejnost veškerého věku. Sobota 14. června, 1300 - 1900. Základna civilní ochrany Luže, ul. Vikýřovická, Šumperk. Vstup, tombola a různé hrátky pro život zdarma - kdepa nynčko něco zadarmiko ? Tož pešo nebo kolmo či koňmo, přijďte pobejt. Podle nenávistných projevů ňjůmejlinské latifundisticko - hypoteční omladiny na cyklostezce, soudím, že akce je za léta konání dost v kurzu.
Reagovat
Datum: 7.6.2014 18:15
Titulek: Hasiči se už stěhují, obsadili Robotárnu
Autor: .
Šumperští profesionální hasiči začali s velkým stěhováním. Jejich stanice na Nemocniční ulici (béžová budova naproti parku) se totiž bude bourat, na místě pak vyroste nová budova. Do té doby budou hasiči sídlit v provizoriu a to na dvou místech v Šumperku. „Z Nemocniční ulice se do objektu Robotárny v Lidické ulici přestěhovalo pracoviště prevence, integrovaného záchranného systému a služeb ochrany obyvatelstva a krizového řízení, telefonní čísla zůstávají stejná," sdělil ředitel územního odboru šumperského hasičského záchranného sboru Martin Žaitlik. Zásahová jednotka sice ještě na stanici v Nemocniční ulici zůstává, přemístí se ale také. Pravděpodobně už za několik týdnů. „Hasičská jednotka bude sídlit v areálu bývalé plynárny u světelné křižovatky v Žerotínově ulici.  Bude tam mít zázemí a podaří se nám tam uskladnit i veškerou techniku," dodal Martin Žaitlik. Demolice staré stanice by měla začít v listopadu. Stavba nové budovy pohltí kolem sta milionů korun z rozpočtu ministerstva vnitra. Základnu v Nemocniční ulici užívají profesionální hasiči od 60. let minulého století, část budovy ale pochází dokonce už z 19. století. Současným požadavkům prostory dávno nevyhovují. Do garáží se již nevejde technika, ve špatném stavu jsou i rozvody odpadů a elektřiny. Zpočátku se sice uvažovalo o rekonstrukci stanice, ale nakonec se ukázalo, že zbourání starého a stavba nového objektu bude levnější. http://www.hzscr.cz/clanek/pozarni-stanice-sumperk.aspx
Reagovat
Datum: 5.6.2014 21:46
Titulek: Každý má jiné a svoje zážitky
Autor: Jiří Skrbek
A i při relaci civilní ochrany na občanském rádiu je možné se vyzpovídat. Jsem rád, že jsem na poslední chvíli chytl v šumperském muzeu výstavu připomínající první světovou. V sobotu 7. června po 08.30 o výstavě ztratím slovo. Nejdřív ale dostane slovo městská policie.  
Reagovat
Datum: 2.6.2014 11:40
Titulek: ÚŘEDNICKÝ ŠIML NEJEN ŘEHTÁ -
Autor: Josef F.
PRODUKUJE KOBLÍŽKY, ALE MNOHDY KOPE A KOUŠE.....Domnívám se, že by k služebnímu zákonu měi promluvit i občané, protože není zárukou podmínka tříletéhého působení na postu, aby byl každý úředník odborně, morálně a bohužel mnohdy i mentálně na úrovni, která zaručuje řádný výkon státní správy...Pokud by pak byly nalezeny pádné důvody k ukončení pracovního poměru, určitě by to prospělo plánované obrodsě státní správy už proto, že by se v opačném případě reforma musela jevit o projevit, coby poněkud kolozubá......
Reagovat
Datum: 31.5.2014 22:05
Titulek: 3 sestry
Autor: Jiří Skrbek
Sociální dávky zmiňuje ve své modlibě Lou Fanánek na různých rádiích. Civilní ochrana je zmíní na občanském rádiu. Ve středu 4. června mezi 08.30 a 10.00. Trubadůrem bude odbor sociálních věcí MěÚ Šumperk. Možnost dotazů je trapné rozebírat. Když se nezeptá nikdo jiný, tak já určitě. Jak je to s nákupem různých vstupenek pro jisté spoluobčany ? 10 minut po poledni zazpívají sirény. Jedna, na ulici Bratří Čapků v Šumperku, úplně poprvé. Smutné v závěru, relace při prvním červnovém pátku se nekoná. Ale první sobota 7. června už bude zase funkční.  
Reagovat
Datum: 26.5.2014 22:14
Titulek: Bez titulku
Autor: pavel
Dotovaný podnik městem nebo státem, který na sebe nevydělá provozem, je jak lod' bez plachet. Může foukat, ale lod' se nepohne a stojí.
Reagovat
Datum: 26.5.2014 21:43
Titulek: Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav nechlorují!
Autor: Ondeo
VIDEO: http://www.prvniboleslavska.cz/cely-prispevek.php?clanek=kvalita-pitne-vody-je-v-mlade-boleslavi-spickova&id=1969 Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav od prosince 2013 už pitnou vodu nechlorují, protože mají velmi kvalitní podzemní vodu z 50 - 200 metrů hlubokých vrtů. V zahraničí nechlórují vodu i mnohamilionová města jako Amsterdam (nechloruje od roku 1983), Berlín, Mnichov, Kolín nad Rýnem, aglomerace Mannheim - Ludwigshafen, Curych, Vídeň, Lublaň a mnoho dalších. Chlór je nejlevnější desinfekce vody, ale existují i dražší a vhodnější dezinfekce UV zářením (v ČR se dělá v Káraném) a ozónováním (používá se na největší pražské úpravně pitné vody na Želivce, velice účinná metoda, vhodná i na velké objemy vody). Chlorování pitné vody je zdravotně rizikové. Některé studie poukazují na souvislost mezi chlorováním vody a karcinomem tlustého střeva a konečníku. V počtu výskytu uvedených chorob se řadí ČR na přední příčky smutného žebříčku.
Reagovat
Datum: 26.5.2014 21:16
Titulek: Nezdá se vám voda v Špk.
Autor: Ondeo
poslední roky nějaká nedobrá?! Chlór je jedovatý a na stránkách ŠPVS (Šumperská provozní vodohospodářská společnost) se např. loni psalo: "V sobotu 27.7.2013 došlo z technických důvodů ke zvýšení dávkování plynného chlóru do surové vody na úpravně vody Rapotín" bla bla bla.
Reagovat
Datum: 23.5.2014 16:31
Titulek: Mohu příjít pane Skrbek ?
Autor: Palič
Tak jo. A já si tedy ten oheň rozdělám v krabici v kanceláři č. 508. Určitě vyhraji. Tak to se těším !
Reagovat

123...324325326...370371

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru