LISTÁRNA

123...316317318...364365

Přidat nový příspěvek

Datum: 26.6.2014 19:57
Titulek: Brož a Suchomel (KDU-ČSL)
Autor: Anonym
už se třesou, jak zase budou organizovat cinknuté tendry, johohóóó, jako v roce 2012, když šumperské přednádraží rekonstruovala firma Chládek a Tintěra Pardubice (10,8989 mil. Kč včetně DPH) a padala trestní oznámení na manipulaci ve fázi projektu. Rada města Šumperk pak v říjnu 2012 honem honem zakázku zlevňovala jako "méněpráce" - práce, které oproti původnímu projektu stavební firma Chládek a Tintěra vůbec nevykonala (zídky atd.)!
Reagovat
Datum: 26.6.2014 19:47
Titulek: U nádraží má být parkoviště!
Autor: Anonym
Jedná se o velmi lukrativní místo. Architektonickou studii, jak by bylo možné prostor využít, bude zpracovávat firma Knesl a Kynčl. Nejdříve ale musí radnice nemovitosti získat do vlastnictví a vyřešit nájemní vztahy s firmami, které prostory užívají," sdělil tajemník šumperské radnice Petr Holub. Budovy, ve kterých mimo jiné sídlí Česká pošta či obchod s barvami, chce radnice zbourat. Demolice čeká i nákladovou rampu. Zatím radní uvažují, že na místě ponechají jen jeden dům u viaduktu, ve kterém nyní sídlí Armáda spásy. „Kromě jiného by v prostoru mělo vzniknout velké parkoviště pro osobní auta i zájezdové autobusy. Je to rozsáhlý pozemek, architekti určitě navrhnou zajímavé řešení," dodal tajemník Holub. Původní představa města byla taková, že by se do zmíněného prostoru přesunulo celé autobusové nádraží. Záměr ovšem narazil na nesouhlas podniku ČSAD, který stání pro linkové autobusy přemístit nechce. Náklady na úpravu místa se budou zřejmě pohybovat v řádu desítek milionů korun, jen předloňská oprava placu před halou vlakového nádraží vyšla na 11 milionů korun. Tehdy podstatnou část účtu pokryla dotace z evropských peněz a stejným způsobem hodlá město postupovat i při plánované rekonstrukci v Jesenické ulici. http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/sumperk-nakoupi-budovy-od-ceskych-drah-aby-je-zboural-20140626.html
Reagovat
Datum: 26.6.2014 19:42
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
V Šumperku se bojí parkovacích domů, sepsali petici 16. prosince 2013 Šumperk – S velkou nevolí obyvatel sídliště mezi ulicemi Fibichova a Evaldova se setkala nová územní studie, kterou nechala zpracovat šumperská radnice. Lidem vadí především parkovací domy, které architekti v lokalitě navrhli. Navíc si obyvatelé sídliště stěžují, že záměry stavebních úprav s nimi radnice vůbec nekonzultovala. Zastupitelé již od nespokojených obyvatel obdrželi petici „Zelené sídliště," která žádá přepracování studie. „V této studii zhotovitel firma Knesl – Kynčl kladla důraz pouze na vytvoření parkovacích míst a parkovacích budov, bez řádného průzkumu provozu, kvality bydlení, bezpečnosti a potřeb obyvatel v této lokalitě," uvádí petiční výbor. Obyvatelé sídlištní čtvrti razantní stavební zásahy odmítají, nijak je neuklidnilo ani vysvětlení, že územní studie řeší úpravy v horizontu desítek let. Zjednodušeně řečeno, tam kde je ve studii namalované parkoviště či cesta, nebude moci nikdo v budoucnu stavět třeba obchod. „Účelem studie je definování veřejného prostranství. Je pouze podkladem pro drobnější akce v budoucnu. Parkovací místa podle platných norem na sídlišti chybějí, proto jsme je v dokumentu doplnili," vysvětlil architekt Jakub Kynčl. V celé lokalitě je nyní zhruba šest stovek míst na parkování, podle technické normy by jich ale mělo být o tisíc víc. „Navrhli jsme nová parkovací místa za panelovými domy, reálná potřeba je zhruba dvě stovky nových stání. Parkovací domy, které jsme do studie zanesli, jsou jen rezervou do daleké budoucnosti. Vůbec to ale neznamená, že se někdy postaví," dodal Jakub Kynčl. Jen pro srovnání, náklady na vytvoření jednoho parkovacího stání na povrchu se pohybují od 20 do 50 tisíc korun, u parkovacího domu se jedná už o investici od 150 tisíc korun výše. Jediný projekt parkovacího domu v Šumperku, který před několika lety chtěla firma SAN-JV postavit u panelového komplexu Hokejka, skončil pro finanční neúnosnost krachem.
Reagovat
Datum: 24.6.2014 23:43
Titulek: Aby se na mně nezapomnělo
Autor: Jiří Skrbek
Ve Vikýrkách to jde, jinde se plká, plká a plká. Nápad vikýřovických. Sobota 28. června mezi 0800 a 1600. Zkouška rozběhu evakuačního střediska a souvisejících starostí z civilní ochrany. Starosta obce, krizový štáb obce, jednotka požární ochrany obce, sbor dobrovolných hasičů, místní skupina červeného kříže, dobrovolníci civilní ochrany Města Šumperka. Pokud někdo v tento čas zaslechne na CB divné hovory, třeba o nouzovém ubytování, neplašit. Místem snažení je Sportovně – společenské centrum (vulgo hřiště) a obecní úřad Vikýřovice. Kdo přijde hodit čučku nebude vyhnán, ale vítán.
Reagovat
Datum: 24.6.2014 08:42
Titulek: Otevřete oči
Autor: Anonym
Reagovat
Datum: 24.6.2014 08:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
Reagovat
Datum: 21.6.2014 11:03
Titulek: To naši křováci nepochopí.
Autor: Klk
Zatímco fanoušci z jiných zemí by neskrývali frustraci a neváhali by si ji vybít třeba i výtržnostmi, Japonci, kteří ctí po staletí vštěpované hodnoty jako je úcta k hostiteli a respekt k životnímu prostředí, po sobě posbírají v hledišti odpadky, než spořádaně opustí stadion. Zdroj: http://sport.lidovky.cz/zdvorili-japonsti-fanousci-po-sobe-na-stadionu-i-uklidi-pjo-/ms-fotbal-2014.aspx?c=A140620_103906_ln-sport-msfotbal2014_makr#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks Zatímco fanoušci z jiných zemí by neskrývali frustraci a neváhali by si ji vybít třeba i výtržnostmi, Japonci, kteří ctí po staletí vštěpované hodnoty jako je úcta k hostiteli a respekt k životnímu prostředí, po sobě posbírají v hledišti odpadky, než spořádaně opustí stadion. Zdroj: http://sport.lidovky.cz/zdvorili-japonsti-fanousci-po-sobe-na-stadionu-i-uklidi-pjo-/ms-fotbal-2014.aspx?c=A140620_103906_ln-sport-msfotbal2014_makr#utm_source=clanek.lidovky&utm_medium=text&utm_campaign=a-souvisejici.clanky.clicks
Reagovat
Datum: 21.6.2014 09:34
Titulek: Jak to máme se suchem
Autor: Suchánek
http://portal.chmi.cz/portal/dt?action=content&provider=JSPTabContainer&menu=JSPTabContainer/P10_0_Aktualni_situace/P10_4_SUCHO&nc=1&portal_lang=cs#PP_SUCHO Pánové a dámy, jak je vidět z mapek jsme na tom hodně špatně. Ale krizový stav to NENÍ. I když u nás všechno uschne a nebude voda nelekejte se. Zemřete suchem aniž by byla nějaká krize. Skrbkova četa sucho ignoruje, protože to není zahrnuté do krizových stavů. Myslíte že přežijete? NEPŘEŽIJETE !! Myslíte že je to poplašná zpráva? Není, je to REALITA před kterou naši představitelé schovávají hlavu do písku.
Reagovat
Datum: 21.6.2014 07:46
Titulek: Teda zde se člověk dočte věci !
Autor: Hlavička
Tak široký záběr nemá mnohá internetová diskuze. Je to zde velice pestré, obsažné, poučné a se širokým záběrem. Není divu že má REJ vysokou návštěvnost. Olomoucký REJ je oproti Šumperku slabý odvar. Olomoučáci jsou značně pasivní.
Reagovat
Datum: 21.6.2014 06:29
Titulek: Písně otroka
Autor: Pojemka
Jinaké dnes písně táhnou duší mojí nebohou, jako bouře jek a rachot mračící se oblohou; daleka jich zdoba květů, krása děv a reků pych, zubů skřipot, ston a vzdechy, řinkot pout je slyšet v nich. http://texty.citanka.cz/cech/po1-1.html
Reagovat

123...316317318...364365

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.