LISTÁRNA

123...315316317...369370

Přidat nový příspěvek

Datum: 30.7.2014 16:12
Titulek: Životní úroveň obchodníků stoupá
Autor: Kušník
Nedávno 1kg cibule za 5Kč, nyní za 20Kč atd. Utahujeme šroubky, a potápíme občánky ke dnu. Chudáci občánci, kteří mají živit děti. Dítě je dnes atributem přepychu.
Reagovat
Datum: 28.7.2014 19:19
Titulek: Bez titulku
Autor: pepaaa
Chanov slaví: Mostecká radnice odpustila 120 rodinám dluh ve výši 30 milionů korun! http://www.extra.cz/chanov-slavi-mostecka-radnice-odpustila-120-rodinam-dluh-ve-vysi-30-milionu-korun
Reagovat
Datum: 28.7.2014 19:03
Titulek: Bez titulku
Autor: pepaaa
Krátké animované video, které nutí k zamyšlení nad arogancí člověka vůči planetě. Toto dílo ilustrátora Steva Cuttse shlédlo přes 10 milionů diváků a vyvolalo velký zájem. https://www.youtube.com/watch?v=WfGMYdalClU
Reagovat
Datum: 28.7.2014 12:03
Titulek: To je rána.
Autor: Tahoun
Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď? Nemůžeme čekat, že pro náš region někdo něco udělá, abychom se v něm měli lépe. Vše záleží na naší aktivitě. http://www.proregiony.cz/cs-CZ/o-projektu/idea Jasně, zrušit stát, EU a žít si sami pro sebe. 30 tisíc EU komisařů a tisíce našich úředníků ze státní správy se můžou zapojit a začít soukromě podnikat.
Reagovat
Datum: 28.7.2014 11:58
Titulek: Lokální multiplikátor-guma v hlavě.
Autor: Perpetuum
http://www.proregiony.cz/cs-CZ/o-projektu/lokalni-multiplikator Sním brambory které si koupím od místního sedláka, větry odchytnu do multiplikátoru, ty stlačím do plynové lahve a prodám sedlákovi do traktoru, který jezdí na propan-buta atd. Lokální multiplikátoři se právě probudili a objevili něco co zde fungovalo odjakživa. Zřejmě čtou historickou literaturu. Nakonec by se nemusely ani používat peníze, ale provádět přímo směnu zboží za služby atp. Anebo v regionu používat jen místní speciální měnu, třeba LMK-lokální multiplikační Korunu. Každá vesnice bude soběstačná, tak jak to bylo dřív. Pekař, hospoda, mlékař, řezník, turbina na potoce, vlastní vodovod, vlastní vrtulníky na elektřinu atd.
Reagovat
Datum: 27.7.2014 11:48
Titulek: Sirénová familie
Autor: Jiří Skrbek
.... v krásném Šumperku má další robátko. Otcem je Hasičský záchranný sbor, matičkou šumperská radnice. Robě má ihned funkci. Když je první středa v měsíci taťka zkouší, jestli se nezaběhlo a rodinka je u dietního obědu kompletní. Účastník menáže dvě minuty táhle skučí a poté se nosí na stůl. Třeba letáky civilní ochrany s info k havárii, povodni, třem dnům bez elektriky či jiné kalvárii.     Siréna je jedním z prostředků pro vyhlášení varovného signálu Všeobecná Výstraha. Slouží k vyburcování  šumperských, když je potřeba místo info o slevách shánět info jiné, co že se to děje. V tomto případě skučí dvě minuty po vzoru horské dráhy a jízda se opakuje. Á propó. V globalizovaném světě, kousek od kotliny sklady a montovnami oplývají, se regulérně válčí.   A kdeže novorozenec bývá ? Po malíři Karlu Čapkovi, vynálezci pojmu „robot“ jehož klony nyní pomáhají lidičkám se odstřelovat  a  spisovateli Josefu Čapkovi je pojmenován bulvár, na kterém je budova městského úřadu.  
Reagovat
Datum: 26.7.2014 10:14
Titulek: Pořád nechápu,
Autor: Anonym
kde se bere ta drzost lidí na Finské ulici, kteří si myslí, že oni si koupí auťák a radnice jim postaví parkovací dům za 21 milionů 700 tisíc korun? A provoz domu jim mají taky zaplatit šumperští daňoví poplatníci?! Proč si  ho nepostaví a neprovozuje místní Společenství vlastníků bytových jednotek za své?
Reagovat
Datum: 26.7.2014 09:12
Titulek: Doženeme USA
Autor: Málek
http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/nejvetsi-nadrzi-usa-dochazi-voda-nekolika-statum-hrozi-pridelovy-system-1050791 Vzhledem k současnému počasí v celých USA to může znít absurdně, hned několika státům federace ale hrozí nedostatek vody. Colorado, jediná větší řeka na jihovýchodě země, má totiž každým rokem méně vody. Během několika let hrozí zavedení přídělového systému. Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/nejvetsi-nadrzi-usa-dochazi-voda-nekolika-statum-hrozi-pridelovy-system-1050791#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Reagovat
Datum: 25.7.2014 17:26
Titulek: Dobračka od kosti paní Jana
Autor: Zwratek
Reagovat
Datum: 25.7.2014 00:26
Titulek: Paní Alena Řmotová zemřela kvůli
Autor: nadutému starostovi Z. Brožovi
Soud přiznal odškodné 720 tisíc pozůstalým po ženě, jež spadla do vpusti. (16. října 2013) Téměř tři čtvrtě milionu korun pro pozůstalé. Takové odškodné má podle soudu zaplatit město Šumperk a dvě vodohospodářské společnosti (Vodohospodářská zařízení Šumperk VHZ a Šumperská provozní vodohospodářská společnost ŠPVS) za to, že před osmi lety ve městě do nezajištěné vpusti pro odvod dešťové vody spadla žena. Utrpěla při tom těžká devastující poranění, na jejichž následky později zemřela. Okresní soud rozhodl, že pochybilo jednak město jako majitel pozemku, tak společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk jakožto majitel kanalizace a vodovodní sítě ve městě, a Šumperská provozní vodohospodářská společnost, která vodovody a kanalizace provozuje. "Soud má za prokázané, že vodárenské společnosti jsou právními nástupci organizace, která lapač vybudovala. Jedna nese odpovědnost jako vlastník a druhá se o něj měla starat. Zodpovědné je také město, které je majitelem pozemku, takže všichni jsou povinni zaplatit po 240 tisících odškodného pozůstalým," uvedla soudkyně. Zemřelá Alena Řmotová spadla do vpusti v roce 2005, když sekala trávu blízko domu, ve kterém bydlí. "Máma nechtěla, aby tam rostl plevel, protože město se o pozemek nestaralo (plevel z vpusti se rozšiřoval až na zahradu Řmotových - pozn.). Bohužel to pro ni mělo tragické následky," sdělil její syn Jiří Řmot. Paní Řmotová přitom několik měsíců před nehodou na nezajištěnou betonovou kanalizační vpusť nedaleko jejího domu marně upozorňovala (!!!). Ironií osudu tam v říjnu 2005 sama spadla a těžce se zranila. "Nikdo se k tomu nezná. Čtrnáct dnů před úrazem ještě poslala dopis starostovi (starostovi Šumperka Zdeňku Brožovi- pozn.), aby s tím město něco udělalo a opět se nic nedělo," popsal Řmot (!!!). "Radnice se pořád oháněla tím, že městu nepatří, a to byla jediná věc, kterou udělala. Měla vpusť zajistit mříží nebo přimět kompetentní firmu, aby s tím něco udělala," zlobí se Řmot, podle kterého je nehorázné, že se kauza vleče dlouhých osm let.     "Jsem rád, že je to konečně za mnou. Nešlo mi o peníze, ale o spravedlnost," dodal.     Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/odskodne-za-smrt-aleny-rmotove-po-padu-do-nezajistene-kanalizacni-vpusti-1lu-/olomouc-zpravy.aspx?c=A131016_165859_olomouc-zpravy_stk
Reagovat

123...315316317...369370

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.