LISTÁRNA

123...305306307...370371

Přidat nový příspěvek

Datum: 22.9.2014 17:34
Titulek: Františku!
Autor: Jan
Františku,přestaň už s těma kecama!Píšeš si tady jen sám se sebou.
Reagovat
Datum: 22.9.2014 17:10
Titulek: Obnova společnosti-bez církve to nejde.
Autor: Jirouš
Můžeme stokrát chtít, aby naši politici byli příkladem, byli vzdělanější, chytřejší a morálnější, než je společenský průměr, avšak absence tzv. elity, je mimo jiné i výsledkem ztráty duchovního protipólu politické moci. Od doby, kdy jím katolická církev být přestala, stala se jím na čas měšťanská třída (často úzkoprsé morálky), a nakonec to měla být média, ona čtvrtá velmoc, jak se jí kdysi říkalo, jež má za úkol naše politiky hlídat, mustrovat a umravňovat. Zdá se však, že tuto funkci vykonává čím dál méně, neboť i novináři jsou součástí celkového ideologického marasmu. ALEXANDER TOMSKÝ
Reagovat
Datum: 22.9.2014 14:54
Titulek: EU odmítá uvolnit dotaci na kanalizaci v pěti městech Šumperska
Autor: CENA VODNÉHO A STOČNÉHO
18. července 2011 Evropská komise odmítá uvolnit dotaci na rekonstrukci kanalizace v pěti městech Šumperska. Důvodem je to, že cena 1,5 miliardy korun je podle ní příliš vysoká. Jedna z největších vodohospodářských investic v dějinách regionu tak letos opět nezačne. Informuje o tom dnešní Šumperský a jesenický deník (Deník). Se zahájením investice se původně počítalo v létě 2009 a dnes už měla být hotová. Složité vyjednávání s Evropskou komisí, která má z unijních fondů stavbu ze tří čtvrtin platit, ale start pořád odsouvá. Komisi se nelíbí zejména cena, která vzešla z výběrového řízení. "Problém je v tom, že když jsme v roce 2008 organizovali soutěž na dodavatele, byly ceny stavebních prací vysoké; stavební boom vrcholil. Dnes jsou podstatně nižší, ale my jsme soutěž uzavřeli v dubnu 2009 a na tyto ceny jsme také vzápětí uzavřeli smlouvy s dodavateli," řekl Deníku ředitel společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk Jiří Vepřek.  Firma jako investor stavby nyní hledá cesty, jak stavbu zlevnit, ať už dohodou s dodavateli, nebo vyškrtnutím některých objektů ze stavby. "Do podzimu to chceme uzavřít, přepokládám, že k nějakému kompromisu dojdeme. A na zimu nikdo stavět nezačne," uvedl Vepřek.
Reagovat
Datum: 22.9.2014 14:51
Titulek: Tělocvikáři Broži (Nezávislá volba)
Autor: CENA VODNÉHO A STOČNÉHO
a politologu Závěšický (ČSSD), kolik nás bude stát v příštích letech vodné a stočné kvůli projektu Horní Pomoraví II, který jste vy dva předražili o půl miliardy korun?
Reagovat
Datum: 22.9.2014 14:40
Titulek: Společnost VHZ Šumperk vypisuje výběrová řízení
Autor: Aktuality z VHZ
Společnost VHZ Šumperk vypisuje výběrová řízení na obsazení dvou pozic - ředitel společnosti a projektový pracovník projektu Horní Pomoraví II. Více na: http://www.vhz.cz/aktuality/vhz-hleda-nove-manazery.html Kvalifikační předpoklady a požadavky na uchazeče o pracovní místo ředitel společnosti: - ukončené VŠ vzdělání (výhodou vzdělání v oblasti vodohospodářství, životního prostředí, managementu); minimálně 5 let výkonu řídící funkce (min. 5 let praxe); vysoké pracovní nasazení a schopnost samostatně řešit komplexní problémy v náročném pracovním prostředí; atd.
Reagovat
Datum: 22.9.2014 14:28
Titulek: Rodinný klan bratří Poláků v ODS i v Nezávislá volba
Autor: Rodinné klany v špk. politice
A co a) ředitel divadla Oko Šumperk Kamil Navrátil, předtím tiskový mluvčí šumperské radnice, b) Brožova kamarádka Marta Navrátilová, devastující dvacet let šumperskou veřejnou zeleň, majitelka firmy Údržba zeleně a parků, s.r.o. a c) lídr šumperské kandidátky Svobodných Kamila Navrátilová? Zajímalo by mě, jestli jde jen o shodu příjmení, nebo jsou snad z jedné rodiny? Svobodné nepodceňujte, viz blbec Mach se stal poslancem Evropského parlamentu, protože bývalí ódéesáci teď volí Svobodné a ANO.
Reagovat
Datum: 22.9.2014 07:13
Titulek: Virtuální odvolávač zastupitelů-novinka
Autor: Aktivátor
Na REJi je spuštěný VIRTUÁLNÍ ODVOLÁVAČ zastupitelů. Když to nejde reálně tak aspoň virtuálně. Zde máte možnost uvést jména zastupitelů ve které nemáte důvěru a které virtuálně odvoláváte. Můžete napsat proč atd. První odvolaný je dvoufunkční Brož-nenažranci blokují místa dalším lidem a při tom pokrytecky vykřikují o snížení nezaměstnanosti. Zastupitelé tedy nebudou odvolání reálně, ale virtuálně, ale jen a morálně znemožnění. Otestuje se zde síla jejich hroší kůže a vrstva podkožního tuku vzniklá nenažraností atp.
Reagovat
Datum: 21.9.2014 19:02
Titulek: Nevolit zakuklené lidovce "Nezávislá volba + KDU-ČSL +TOP 09...
Autor: Zákon zachování energie
BusovÝ přístřešek Brožova bratrstva špinavé pracky za 2 MEGA. Mafie KDU-ČSL chce ovládat Šumperk, Zábřeh a VHZ. Viz protekční kariéristé John František a jeho švagříček Šafařík Jan. Hraboši funkcí a prebend.
Reagovat
Datum: 21.9.2014 18:10
Titulek: Bratři jak se patří
Autor: Anonym
Mgr. Tomáš Polák, 34let hudebník, pedadog kandiduje za stranu Nezavislá volba 3 ..... Ing. Ondřej Polák, 36 let, novinář, hudebník, bez politické příslušnosti,kandiduje za ODS také majitel Rej.cz, má prsty v projektu www.vimeproc.cz.....oba členové kapely O5 a Radeček... budete volit takové strany, kde jsou zastoupeni bratři???
Reagovat
Datum: 21.9.2014 15:08
Titulek: Altán ve Smetanových sadech půjde k zemi
Autor: Anonym
Altán ve Smetanových sadech půjde k zemi a nahradí ho lastura. Studii nového altánu představil šumperský architekt Jiří Valert (poznámka: Jiří Valert kandiduje za hnutí Nezávislá volba v komunálních volbách). „Bude se jednat o stavbu, která je proti současnému altánu menší i nižší, průměr bude zhruba deset metrů," vysvětlil Jiří Valert. Tvarem se architekt inspiroval v přírodě, altán má vzdáleně připomínat lasturu. „Navrhl jsem vzdušnou konstrukci bez masivní betonové podezdívky, kterou má altán nyní. Materiálem bude beton, ocel a nerozbitné sklo nebo plast," dodal Jiří Valert. V okolí altánu by měly být zpevněné plochy, studie počítá také s přívodem elektřiny i instalací pítka. Podle předběžné kalkulace by se náklady na vybudování nového pavilonu i terénních úprav v jeho těsné blízkosti měly pohybovat kolem dvou milionů korun. Vizualizace nového altánu nevzbudila u všech členů městského parlamentu nadšení. „Připomíná mi to autobusovou zastávku," komentovala zastupitelka za KSČM Eva Tejklová. http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/altan-ve-smetanovych-sadech-pujde-k-zemi-a-nahradi-ho-lastura-20140919.html
Reagovat

123...305306307...370371

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.