LISTÁRNA

123...304305...306307

Přidat nový příspěvek

Datum: 1.3.2013 00:33
Titulek: Radko,
Autor: Monique
poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu byl v Šumperku dosud 492 korun, od roku 2013 612 korun a skutečné náklady jsou prý 750 korun na osobu a rok. V Jeseníku zdražili z 500 na 708 korun. V Brně se letos platí 675 korun. Ale jde přece o něco jiného: že šumperská radnice disponuje s ročním rozpočtem půl miliardy korun, tak ať si svoz odpadu pěkně zafinancují kompletně z rozpočtu a neždímají z obyvatel Šumperka jako města s vysokou nezaměstnaností a nízkými mzdami tento vysoký poplatek za svoz odpadu, což je vlastně quasidaň. V obdobně velkých Teplicích, Mostě či Nové Pace na Jičínsku lidé za odvoz odpadků vůbec neplatí, svoz je u nich hrazen z rozpočtu města.
Reagovat
Datum: 24.2.2013 08:50
Titulek: BOBR
Autor: Jiří Skrbek
V depilační době je BOBR v pojetí Leoše Mareše na vyhynutí. BOBR kanadský nebo evropský, obé mající se čile k životu, vypluje na hladinu při relaci civilní ochrany na občanském rádiu CB a PMR. Představitel Českého svazu ochránců přírody k tomu určo bude mít co říci. Tradiční první sobota v  měsíci, nahlodaná relací civilní ochrany, připadá na svátek mojí maminky v sobotu 2. března. 0830 - 1000. Den předem na Béďu, v době 18 - 19, padne mimo jiné dotaz, jestli třeba už nedorazil do Dolních Studének BOBR z Kanady. Když se tam hrají hokejové matche na přírodním zimáku.  
Reagovat
Datum: 18.2.2013 06:50
Titulek: Plnění městské pokladny a jení čerpání
Autor: Radka
S novým rokem vyšší polatky za odpadky. Zajímaly by mě skutečné náklady. Kolik procent z odpadků jde na reprezentaci radnice, kolik peněz dává radnice na neexistující sporty. Proč platíme starostu, když tu vlastně není a co dělal doposud????
Reagovat
Datum: 17.2.2013 12:22
Titulek: Únor je Vítězný soudruhu majore
Autor: por. Troník
Ty jsi se zbláznil soudruhu majore nebo seš rasista?!? Bílej nebo barevnej? Takové zpátečnictví! Únor je a bude přece vždy Vítězný! Budeš převelen na školení do GULAGu soudruhu! A jak můžeš nabádat obyvatelstvo, aby neshánělo skoby a provazy? Vždyť je budeme potřebovat jako sulc! Máme tady snad málo kapitalistů, buržoustů, keťasů a židovských milionářů fischerů?
Reagovat
Datum: 15.2.2013 10:07
Titulek: ÚNOR bílý, MAGAZÍN barevný
Autor: Jiří Skrbek
Barevné dvoustrany MAGAZÍNU se nachází v Šumperku ve vývěskách civilní ochrany před prodejnou Hruška na ul. Uničovská, ve výloze čistírny u hlavní pošty, pod břízami na ul. Bludovská, před prodejnou Hruška na nám. Republiky a na ul. Husitská. Obsahují odpověď na lednovou otázku hry civilní ochrany – co to je pyrocom ? Odpověď z ul. Husitská: jste-li v bytě v bryndě, hoří-li vám za postelí koudel, a v dílně zbytky ředidel, 230 nebo 400 voltů na zahradě, spací pytel na přehradě, neshánějte skobu a provaz, hasící sprej pyrocom je tu pro vás. Všude si lze přečíst únorovou otázku, na dvoustraně 3 – 4 i s odpovědí. Únorová otázka: Jak zní pravidlo č. 2 z deseti pravidel pro chování na sjezdových tratích ? Odměnu získá, kdo do kanceláře bezpečnostní rady Města Šumperka dodá správnou odpověď a místo vývěsky, ve které odpověď zjistil.    
Reagovat
Datum: 15.2.2013 09:44
Titulek: OTEVŘENÝ DOPIS STAROSTOVI A NOVOPEČENÉMU SENÁTOROVI BROŽOVI
Autor: Josef F.
Již mnohokrát jsem vás pane Broži v minulosti upozornil osobně i písemně o práci vašich podřízených úředníku v minulosti i přítomnosti. Takže si dovoluji opět, touto cestou. V polovině devadesátých let mě bylo gangsterským způsobem úředníky města pod vedením zkorumpované Ing
Reagovat
Datum: 14.2.2013 14:49
Titulek: odpadky
Autor: Ladislav
Podívejte se do vlastních schránek. Pan Brož vám zvýšil poplatky za odvoz odpadu. Trochu zapoměl, že se přidávalo pouze poslancům a senátorům.
Reagovat
Datum: 14.2.2013 13:23
Titulek: výstavba i v Šumperku
Autor: Ladislav
Proč Vietnam. Šumperk je vlastně v Podhůří Hrubého Jeseníku. Je tu relativně zdravo. Proč radní spí a nezačali přemýšlet o využití prostorů kolem sanatorky pro bydlení pro starší spoluobčany. Práce pro firmy, myslím tím firmy ze Šumperska a okolí, zaměstnání pro lidi v oblasti služeb a pod. Co vy na to páni radní? Pardubice do okolí Šumperka nepatří. Nebo čekáte na to, až budeme sbírat hlasy na vaše odvolání z dobře placeného piostu?????
Reagovat
Proě se nevyžijí možnosti nabízené zahraničními přáteli k oživení naší ekonomiky? Podnikatel pan Marcel Winter má zkušenosti a ví jak na to. Viz jeho zkušenosti na http://www.halonoviny.cz/articles/view/3332604. Ve Vietnamu, v teritoriu s 90 miliony obyvatel a růstem HDP přes 5,3 % je velký zájem o české výrobky a technologie. Ve Vietnamu velký zájem o potravinářské technologie a zařízení, balicí i dávkovací stroje, stroje na úpravu potravin a automatizaci výroby, zpracování a balení potravin. Jaké možnosti se tam pro naše podniky otevírají? Možností je nepřeberně. Můžeme zmínit zakládání společných montážních nebo výrobních podniků v 71 průmyslových zónách, s možností čerpání až osmiletých daňových prázdnin. Ve Vietnamu se připravuje výstavba 13 jaderných elektráren o celkové kapacitě 16 000 MW. Ve Vietnamu se bude stavět 2600 kilometrů dálnice, ze dvou třetin osmiproudé. Bude na ní 106 mostů. Ale tam se české firmy na mosty nechytnou. Světová banka na to půjčila 35 mld. dolarů, a francouzská banka pro rozvoj dala 16 mld. dolarů, za ně budou Francouzi stavět ty mosty. Hned si tam také postaví vlastní cementárny. Připravuje se stavba nadzemního přepravního kolejového systému a největšího asijského letiště v Hanoji se sedmnácti terminály. Vláda vykoupila pozemky a domky, které tam stály, za 860 mil. dolarů, v Ho Či Minově Městě se bude stavět metro. A byl by zájem i o tradiční české výrobky? Vietnamští zákazníci mají zájem nikoliv o levné čínské výrobky, ale o »výrobky v japonské kvalitě, ale za české ceny«. Zájem je o český křišťál a porcelán, pivo, víno, destiláty, sušené a kondenzované mléko, cukrovinky (zejména o oplatky a tatranky), hračky, technologie na zpracování potravin a mořských produktů, chladírenskou a mrazicí techniku, autobusy, automobily, motocykly, čtyřkolky, sportovní jízdní kola, lodní motory, větrné elektrárny, dieselagregáty, svařovací soupravy, čerpadla, čističky odpadních vod, mobilní úpravny pitné vody, filtry na pitnou vodu do domácností, benzínové stanice, zemědělskou a zahradní techniku, biotechnologie, stavební stroje, nářadí, autojeřáby, buldozery, traktory, obráběcí stroje na kov i na dřevo, elektromotory, elektrická zařízení, ložiska, zdravotní techniku a pomůcky i materiál, těžební techniku pro povrchové doly. Všechny tyhle informace o šancích, jaké bychom mohli ve Vietnamu mít, přitom podnikatel Marcel Winter popisuje, že poslal své informace v zomto ohledu do všech českých novin a časopisů, do České televize, ministerstvu průmyslu a obchodu i Hospodářské komoře. Byl pro prý pro něj šok, když to nikdo nezveřejnil – kromě Haló novin a webu časopisu Prosperita. Doporučuji diskutujícím si celý článek přečíst a hluboce se nad ním zamyslet. Bylo by zajímavé vyslechnout si k tomu i bývalého prezidentského kandidáta, který přece ještě pořád vykonává funkci ministra zahraničních věcí.
Reagovat
Senát Parlamentu ČR Valdštejnské náměstí 17/4 118 01 Praha V Praze 23. ledna 2013 Vážené senátorky a vážení senátoři Senátu Parlamentu ČR, dovolte, abych se na vás obrátil ve velmi zásadní a naléhavé záležitosti. Činím tak nejen jménem svým, nýbrž i v zastoupení širokého spektra občanských iniciativ, jež reprezentují početnou množinu občanské společnosti. Od prvního ledna jsme svědky mnoha reakcí a následných diskusí, které doprovázejí rozhodnutí prezidenta republiky o vyhlášení amnestie. Téměř každý den se objevují stále další a další informace, jaká trestní stíhání pachatelů nejzávažnějších hospodářských trestných činů mají být na základě amnestie zastavena. To v nás vyvolává důvodné podezření, že zvláště rozhodnutí o čl. II této amnestie pravděpodobně nebylo náhodné, ba naopak, že mohlo jít o předem připravovaný úmysl. Nejenže byla zmařena dlouholetá práce mnoha policistů, státních zástupců a také soudců, ale hlavně byl veřejnosti vyslán velmi neblahý signál. Ani prezident republiky nemá právo stát nad právem. Jeho rozhodnutí vede k uplatňování selektivního práva pro vyvolené a ve své podstatě až k právnímu nihilismu. To významně podkopává důvěru občanů v právní stát a tradiční hodnoty, o nichž prezident hovořil ve svém novoročním projevu. Proto na vás apeluji, abyste jednali v Senátu o podání žaloby na prezidenta republiky Václava Klause pro velezradu dle čl. 65 Ústavy ČR. Právní řád definuje velezradu jako jednání prezidenta „směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu“. Trestem může být ztráta prezidentského úřadu a způsobilosti znovu jej nabýt. Argumenty pro podání této žaloby lze najít v návrhu na zrušení čl. II amnestie, který podala skupina třiceti senátorů u Ústavního soudu. Touto bezprecedentní amnestií byla elementárním způsobem rozkolísána rovnováha zákonodárné, výkonné a soudní moci v našem, věřím, že stále ještě demokratickém a právním státě. Nic na tom nemění ani fakt, že se mandát prezidenta již záhy naplní. Náš postoj vůči této amnestii není motivován politicky či ideologicky, ale ani osobně. Jedná se o zralou a především adekvátní reakci na konkrétní čin nejvyššího ústavního činitele. Razantní vstup Václava Klause a jeho rodiny do volební kampaně, jež předchází volbě nové hlavy státu, nás nutí klást si různé znepokojivé otázky. V uplynulých dvaceti letech se mnohé velké kauzy buď nevyšetřovaly vůbec, anebo se pak záhadně odkládaly, případně nebyla údajná vina prokázána. Nezřídka to byl výsledek politického a obchodního tlaku, což zmiňuje opakovaně i BIS ve svých výročních zprávách. A ani nyní nebude dán spravedlnosti volný průchod. Prezident republiky podle nás jednal v rozporu s Listinou základních práv a svobod, překročil svůj ústavní slib, a tím i Ústavu ČR. Upřednostnil důvodně vyšetřované podezřelé pachatele závažných hospodářských trestných činů před jejich oběťmi. Poškodil tím i obraz ČR v zahraničí. Jeho závažný čin nesmí upadnout v zapomnění, nestačí jej jen morálně odsoudit, je třeba mu dát jasnou právní kvalifikaci. Obhajoba tohoto kroku z úst prezidenta republiky a jeho spolupracovníků je nejen nepřesvědčivá, ona není hodna hlavy státu. V racionální rovině je tento krok neobhajitelný a nezdůvodnitelný. Prezident republiky je z výkonu své funkce dle Ústavy neodpovědný s výjimkou právě případů, kdy se dopustí jednání, které směřuje proti základním hodnotám demokratického řádu České republiky. A právě proto by měl prezident republiky nést za svůj čin plnou odpovědnost. Věřím, že naši výzvu přijmete s pochopením a podání žaloby projednáte. Je to důležitý krok pro nastartování společenské obnovy v naší zemi. S úctou Karel Janeček Wratislavský palác Tržiště 13 118 00 Praha 1
Reagovat

123...304305...306307

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).