LISTÁRNA

123...45...260261

Přidat nový příspěvek

Datum: 31.7.2017 16:41
Titulek: Varování před nebezpečím katolíků černoprdelníků
Autor: INRI
Přes 500 dětí zneužíváno v Řezně katolickými kněžími po desetiletí. Právník Ulrich Weber pověřený vyšetřováním kauzy z Řezna oznámil v závěrečné zprávě svého šetření, že obětí fyzického násilí či sexuálního zneužívání se stalo přinejmenším 547 členů chlapeckého pěveckého sboru Řezenští chrámoví vrabci (Regensburger Domspatzen). Skandál je pikantnější o skutečnost, že na týrání dětí ve jménu páně se podílel bratr exzástupce božího na zemi, minulého papeže Benedikta XVI., Georg Ratzinger. I on byl slepý k násilí na dětech, kterého se jeho bratři ve víře a v náboženském zápalu dopouštěli. https://www.reflex.cz/clanek/komentare/80770/dalsi-katolicti-pedofilove-proverme-vsechny-cirkevni-skoly.html Už dnes můžeme bez rozpaků konstatovat, že katolický kostel je pro dítě rizikovým prostředím a že nechat dítě zpívat v církevním sboru může být stejně prozíravé jako nechat dítě na víkend u sousedů s pedofilními sklony. Přesto si část věřících tuto skutečnost odmítá připustit a dál posílají děti do katolických škol, sborů, kroužků a oddílů. „U nás by se přece nic takového nemohlo stát, pan farář je přece na ty děti tak hodný!“ zní nejobvyklejší výmluva lidí slepých k zneužívání dětí. Pokud však zůstávají slepí (či spíše zaslepení) rodiče, je na místě, aby tuto roli převzal stát. Alespoň ministerstvu školství by nemělo být jedno, jak se zachází s dětmi.
Reagovat
Datum: 30.7.2017 20:50
Titulek: Nu,
Autor: plk. Josef Eret
těším se na ten den: každý donese nějaký ten klacík, uděláme vatru a Her mann zfajruje jak žany husuj
Reagovat
Datum: 30.7.2017 16:37
Titulek: V roce 2012 150 melounů, v roce 2017 již 407 melounů
Autor: Rapotínské hody
Zakázka na protipovodňová opatření ve třech obcích (Rapotín, Vikýřovice a Petrov nad Desnou) u řeky Desné byla v roce 2012 vyčíslena na cenu 150 milionů korun. Ale v roce 2017 má být cena zakázky 407 milionů korun, téměř trojnásobek. Projekt je ale pořád stejný! Ministerstvo životního prostředí ČR schválilo  v říjnu 2016 obci Rapotín obří dotaci 346 151 883,- Kč, tj. většinu z půl miliardy korun z evropských fondů, kterou mělo k dispozici na protipovodňová opatření v ČR... Podivné... Jakou roli v tom hraje kmotr Andrej Babiš a náhodička, že rapotínský starosta a předseda Svazku obcí údolí Desné Pavel Žerníček (ANO) i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) jsou členy Babišova soukromého hnutí ANO?  "14. 3. 2012 Po 15 letech vzniknou na Desné protipovodňová opatření Základem opatření mají být odlehčovací ramena, do kterých se voda při vzestupu hladiny rozlije. Dále vznikne nový poldr a drobné úpravy čekají i koryto samotné Desné. V plánu je systém zídek a hrází, jejich výška však nemá přesáhnout jeden metr. Obce budou prostřednictvím plánovaných opatření chráněny až před padesátiletou vodou. Zakázka za 150 milionů korun se má rozeběhnout vzápětí. Ještě v březnu chce Povodí Moravy vypsat výběrové řízení na zpracování projektu. Stavba by potom měla začít v průběhu příštího roku." http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1185035-po-15-letech-vzniknou-na-desne-protipovodnova-opatreni "14.10.2016 „Z balíku schválených projektů jsme dotací podpořili 23 projektových námětů, které řeší protipovodňovou ochranu, lepší hospodaření se srážkovými vodami nebo například na sanaci svahových nestabilit. Zde si příjemci dotace rozdělí bezmála půl miliardy korun z evropských fondů," uvedl Brabec. Podle seznamu schválených projektů míří například více než 407 milionů korun na přírodě blízká protipovodňová opatření na řece Desná. Žádala o ně obec Rapotín na Šumpersku, která byla postižena již v roce 1997 rozsáhlými povodněmi. Další peníze půjdou na protipovodňová opatření v obci Dětkovice na jižní Moravě, Bruntále nebo pro Pečenecký region ve Středočeském kraji." http://www.denik.cz/z_domova/temer-miliarda-korun-z-dotaci-eu-pujde-na-projekty-proti-povodnim-20161014.html A kuriozita na závěr, starosta Dolních Studének Sršeň (STAN) rozčileně hýkal na červnovém zasedání dolnostudénského zastupitelstva: "Rapotín získal dotaci na protipovodňová opatření asi za 1 miliardu Kč. Nic jsme se pořádně nedozvěděli. Chceme domluvit další schůzku se všemi. Nebylo tam ani Povodí Moravy." :-)))
Reagovat
Datum: 30.7.2017 01:34
Titulek: Řeku Desnou zklidní protipovodňová opatření za 407 milionů
Autor: 407 mil. na 2,5 km
Rapotínské hody. Obec Rapotín získala na zabezpečení proti záplavám v délce 2,5 kilometru toku Desné (!) dotaci od ministra životního prostředí Richarda Brabce (Babišovci) ve výši 346 151 883,- Kč. Celkové náklady akce činí 407 237 510,- Kč a vlastní zdroje obcí na akci 61 085 626,- Kč. Na akci se bude obec Rapotín podílet s obcemi Vikýřovice, Petrov nad Desnou a státním podnikem Povodí Moravy s.p. Protipovodňová ochrana bude spočívat ve vybudování tří odlehčovacích ramen s biotopy souběžně s řekou Desnou v délce 2,5 kilometru od jezu po most, ve stavbách ochranných hrází a zídek a novém jezu s rybochodem. Dále poldr Sobotín, který pojme v případě potřeby až 870 000 m3 vody, délka hráze polderu dosáhne 850 metrů a její maximální výška 11,5 metru. Na projekt je vydáno pravomocné stavební povolení. Vlastníci nemovitostí, kteří jsou projektem „Zlepšení systému protipovodňové ochrany Svazku obcí údolí Desné“ dotčeni, budou včas informováni o postupu prací a stavební firma, která bude stavbu realizovat, bude všechny kontaktovat ve věci stanovení podmínek, za jakých stavba proběhne. Postupně zahájí obec Rapotín také výkupy všech pozemků, na kterých má být stavba umístěna. Rapotínský starosta Pavel Žerníček (Babišovci) též upozornil, že kromě dohodnutého zabezpečení necelých tří kilometrů toku Desné je třeba se věnovat dalším místům. Od března 2017 je novým ředitelem státního podniku Povodí Moravy Václav Gargulák, předtím působil jako generální ředitel St. Nicolaus (největší výrobce lihovin na Slovensku) a Galas Slušovice/Yoplait CZ (francouzský výrobce jogurtů).
Reagovat
Datum: 29.7.2017 19:55
Titulek: Teda, to mě picne!
Autor: INRI
Pověst černoprdelníků, kteří jdou s každým Pan Zdechlovský se vzmužil a má nápad. Černoprdelníci si na noc do lavóru nebudou dávat teplý tér, ale peroxid. A deset procent se objeví jako atopický ekzém.
Reagovat
Datum: 29.7.2017 16:09
Titulek: Další testík pro aNONYMa
Autor: Nyný
https://www.novinky.cz/krimi/444859-technoparty-na-nymbursku-sbalte-si-to-vyzvala-policie-tanecniky-ti-se-k-odchodu-nemaji.html Technoparty na Nymbursku: Sbalte si to, vyzvala policie tanečníky. Ti se k odchodu nemají Tisíce lidí se v sobotu účastní nelegální technoparty u Osečku na Nymbursku, do okolí se rozléhá hlasitá hudba. Policie v poledne technaře vyzvala, aby během odpoledne nelegální akci ukončili, ti se k tomu ale nemají. Uvedla to středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová.t ....Test občanů u Osečku na Nymbursku jak dlouho vydrží nespat, poslouchat kravál a koukat se na nečinnost policie. Déle jako do pondělka to nebude.
Reagovat
Datum: 28.7.2017 18:03
Titulek: Rudé právo 2017
Autor: Narcis Chucpe
Ladislav Jakl, Václav Klaus, Jiří Weigl: Smí spisovatel Topol napsat román Citlivý člověk?   https://www.klaus.cz/clanky/4139
Reagovat
Datum: 27.7.2017 04:10
Titulek: České chuťové buňky a západní potravinové výblitky.
Autor: Král
Buňky nám po Sametu poněkud zdegenerovaly a výrobci potravin, hlavně na západě tuto změnu ihned indikovaly a výrobky našim zdegenerovaným buňkám přizpůsobili. Z kvalitních potravin jsme měli žaludeční potíže. Po 100 letech od Sametu si tohoto stavu všimla vláda a politici a opřeli se do toho. Rvou se za naše občany až v samém chuťovém epicentru v Bruselu. Že by se tím dal získat nějaký politický bod pro nějako stranu? Dík vám naši spasitelé a bojovníci za kvalitu špekáčků. aNONYM doporučuje--najděte si kvalitní potraviny, stát vás za ručičku vodit nebude.
Reagovat
Milan Pospíšek ze Šumperka, září 2012 – říjen 2015 ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR, předtím byl šéfem policie na Šumpersku, řadu let působil na oddělení hospodářské kriminality v Šumperku a šest let zastával funkci velitele služby kriminální policie a vyšetřování v Šumperku. Milan Pospíšek požádal v pátek 16. října 2015 o propuštění ze služebního poměru.poté, co mu policisté ÚOOZ 13. října 2015 v rámci kauzy VIDKUN prohledali a zapečetili kancelář a Pospíškovo jméno zaznívalo v odposleších Kadlec - Kyselý (také jména Pospíškovy „policejní družky” a jejího bratra). Nečekal na obvinění a odešel s výsluhovou penzí. Od února 2016 má Pospíšek soukromou detektivní společnost REVERGO MORAVIA spol. s r.o. v Šumperku. To jsou ty „Langerovy děti“. Těch tam ještě dřepí, vykopáváni byli zásadně nahoru. A stačí se podívat na 25 let nečinnosti hospodářské kriminálky na Šumpersku, jak jsou dodnes „bývalí specialisté na nezdaněné pohonné hmoty”největšími podnikateli na Šumpersku. Projev poslankyně Jany Lorencové na 54. schůzi sněmovny 2. února 2017: „Zatím nikdy nezaznělo, jakým způsobem docílil své poměrně závratné policejní kariéry. To jsou fakta. Žádné spekulace, pouze fakta. A my si je teď připomeneme, protože to je důležité s ohledem na všechny právě tyto neprokázané jevy. Jde o bývalého policejního důstojníka Milana Pospíška, který začínal v Šumperku jako podřízený - já se omlouvám za to, že znovu vytahuji svoje staré kauzy - jednoho z největších obchodníků s nezdaněnou motorovou naftou alias LTO Vratislava Kutala. Vratislav Kutal byl policista, šéf hospodářské kriminálky v okrese Šumperk. Pokud jsem správně informována, a já věřím, že ano, tento pan Milan Pospíšek byl jeho podřízený. Pokusím se to rovněž zkrátit, doufám, že zvládnu hodně zkrátit to, co mám připraveno. Tento pan Pospíšek odešel vlastně od policie druhý den poté, co mu ÚOOZ prohledala jeho psací stůl. Odešel z důvodů, o kterých můžeme pouze spekulovat. Možná jenom proto, aby ještě stihl dostat výsluhu, nebo jak se tomu přesně říká, ano, výslužné. Vratislav Kutal, jeho bývalý šéf, který skončil u policie na konci roku 1993, pobírá výsluhy dodnes. To jsou odměny - to jsou tresty za to, když se někdo jako policista dopustil tak závažného trestného činu, jako je obchodování s nezdaněnou motorovou naftou. Dodnes pobírá tento policista krom miliard, a v jeho případě nejméně jedné miliardy, výsluhu za služby policii. Pokud budou v oběhu pořád nezdaněné peníze, pokud budou v oběhu špinavé peníze, a to nic jiného než špinavé peníze není, nemůžeme čekat, že se něco zásadně změní.“ Zdroj: http://www.rozhlas.cz/olomouc/zpravy/_zprava/korupcni-kauza-spustila-personalni-zmeny-v-policii-konci-sef-kriminalky-pospisek—1544303 http://www.denik.cz/z_domova/reditel-ceske-kriminalky-pospisek-pozadal-o-propusteni-20151016.html http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Lorencova-ANO-Pokud-budou-v-obehu-spinave-penize-nemuzeme-cekat-ze-se-neco-zmeni-474006
Reagovat
Datum: 25.7.2017 11:42
Titulek: budeme se omlouvat?
Autor: daddy cool
Dr. Edvard BENEŠ Praha, květen 1947 „Vážení spoluobčané, v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939. Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné. Může se stát, že se najdou „čeští vlastenci“, kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává. Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době.“ Váš Dr. Edvard BENEŠ Praha, květen 1947
Reagovat

123...45...260261

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.