LISTÁRNA

123...296297298...346347

Přidat nový příspěvek

Datum: 9.7.2014 11:26
Titulek: Haloo Nástěnkáři !!
Autor: Bohuša
Už jste požádali o dotace na elektronické nástěnky a nové pontony? http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Jak-na-projekt/Vyzvy-a-akce-(1)/06-IOP/Vyhlaseni-vyzvy-c-26-IOP-v-o-i-3-4-ZVYSENI-EFEKTIV VYHLÁŠENÍ VÝZVY Č. 26 IOP V O.I. 3.4 ZVÝŠENÍ EFEKTIVITY ZÁSAHU IZS PŘI MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTECH Ať to nepropásnete !!!!
Reagovat
Datum: 8.7.2014 16:11
Titulek: Rekonstrukce 7,9 kilometru za půl miliardy
Autor: Červenohorské sedlo
Tolik bude stát rekonstrukce silnice 1/44 na Červenohorském sedle a potrvá až do roku 2016. Možná si vzpomínáte, že už v letech 2006 až 2008 část této silnice směrem na sever (8950 metrů) zrekonstruovala nechvalně proslulá stavební firma EUROVIA CS. Reference EUROVIA: http://www.eurovia.cz/cs/reference/732-celkova_rekonstrukce_silnice_i_44_cervenohorske_sedlo?tab=popisEUROVIA CS a její dceřiná společnost ODS-Dopravní stavby Ostrava prosluly zejména pádem železničního mostu ve Studénce a zvlněnými 8 kilometry dálnice D47 u Ostravy (za 4,5 miliardy korun). V podloží dálnice D47 byly zjištěny gumové pneumatiky a suť, úsek dálnice se bude muset zbourat a postavit znova. V Šumperku EUROVIA CS také dobře známe, v loňském roce stavěla silnici v šumpeské čtvrti Vyhlídka Skalka. Co nám píše Ředitelství silnic a dálnic o Červenohorském sedle: http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/silnice-na-cervenohorske-sedlo-se-zavre-v-zari-20140708.html  
Reagovat
Datum: 8.7.2014 14:10
Titulek: Tak se nám stát probral z letargie.
Autor: Žhavík
Náš vzor pro podnikatele, pilní vietnamští brouci, kteří dokáží vytvořit z H.... bič nějak dopodnikali v zahradnictí-pěstování marihuany. Stát o tom ví 100 let a doposud chrápal. Nikomu se nechtělo si pálit prsty až najenou-šup s vietnamskými zahradníky do Vietnamského lochu. A to všechno zřejmě zařídil náš všeuměl a meditátor Kalousek, vlastním mozkem a přičiněním. Teď budeme čekat jak rychle marihuanová bublina splaskne.
Reagovat
Datum: 6.7.2014 18:23
Titulek: tohle určitě číst nebudu
Autor: tohle určitě číst nebudu
tohle určitě číst nebudu
Reagovat
Datum: 6.7.2014 17:23
Titulek: No, já skutečně nerozumím.
Autor: Týna
Akciovou společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk vlastníme my všichni obyvatelé, neboť akcionáři VHZ jsou města Šumperk, Zábřeh, Hanušovice, Mohelnice, Loštice a obce Bludov, Hraběšice, Chromeč, Jestřebí, Krchleby, Loučná nad Desnou, Maletín, Mírov, Moravičany, Nemile, Olšany, Postřelmůvek, Rájec, Rapotín, Ruda nad Moravou, Sobotín, Staré město, Stavenice, Třeština, Velké Losiny, Vikýřovice, Vyšehoří. Nerozumím, jak je možné, aby bývalý ředitel VHZ LIbor Dostál sám za sebe(!) jmenoval nového ředitele Jana Závěšického (3.února 2014)? Podle zákona o obchodních korporacích obchodní vedení přísluší představenstvu společnosti, ve stanovách VHZ musí být samozřejmě věta jako "Představenstvo společnosti rozhoduje o obsazení pracovní pozice ředitele společnosti." To je to samé, jako kdyby Závěšického jmenovala uklízečka, absolutně právně neplatný akt.  Navíc osoba Závěšický jako vystudovaný politolog nedisponuje vůbec kvalifikovaci pro vedoucí funkci ředitele VHZ. Bývalého ředitele VHZ Jiřího Vepřeka  po policejní razii v r. 2012 odvolalo představenstvo VHZ a pak jmenovalo ředitelem Libora Dostála, který se zároveň stal se i předsedou představenstva VHZ, což je stejný lump. "Místo Vepřka se dostal do představenstva VHZ Libor Dostál, kterého před časem odvolal ministr zemědělství z funkce generálního ředitele Povodí Moravy za špatné zvládnutí povodní v roce 2010." Podle zákona o obchodních korporacích a NOZ mají členové představenstva akciové společnosti odpovědnost za škodu (Libor Dostál předseda, Miketa Mohelnice, John Zábřeh, Lolek Loštice, Winter Hanušovice, Suchomel Šumperk), tak to nevím, jak se s tím finančně popasujete, pánové, když jde o 1,6 miliardy korun. "Vzhledem k tomu, že původní dokumentace k projektu je zhruba pět až šest let stará, musela se její podstatná část měnit. Vyhovět evropské legislativě není úplně jednoduchá věc," vysvětlil (politolog) Závěšický k projektu.
Reagovat
Datum: 6.7.2014 16:31
Titulek: VHZ - projekt Horní Pomoraví II
Autor: Týna
ZÁPIS z 36. zasedání Zastupitelstva města Mohelnice, které se konalo dne 19.03.2014 od 10:00 hodin v sále domu kultury. Ing. Aleš Miketa, místostarosta Mohelnice: "Státní fond životního prostředí ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR a Ministerstvo financí ČR, které se podílejí na schvalovacím procesu udělení dotace, nikdy právní záruky ze zákona nemohou poskytnout. Právní rozbor zadala společnost VHZ, další otázkou byl trubní systém. Byl zpracován posudek u AdMaS, což je organizace zřízená fakultou VUT Brno. Bylo konstatováno, že trubní systémy uplatněné v rámci zadávacího řízení, jsou v pořádku. Právní kancelář v posudku konstatovala, že zadávací podmínky a veškerý průběh je v souladu a nezavdává důvody, které by projekt ohrozily. Dne 28.02.2014 proběhlo jednání představenstva VHZ, členům představenstva bylo oznámeno, že předseda představenstva Ing. Libor Dostál pověřuje výkonným řízením společnosti pana Závěšického. Tři členové představenstva (Ing. Aleš Miketa, PhDr. Ctirad Lolek, Ing. František Winter) s tímto postupem nesouhlasili. Vedením společnosti byl pověřen pan Závěšický a bylo vypsáno výběrové řízení. Tři z šesti přihlášených kandidátů nesplnili základní kritérium, názory představenstva se v názoru na tuto věc liší v poměru tři ku třem. Všichni uchazeči byli pozváni k osobním pohovorům. Nedošlo ke shodě komise při výběru kandidáta. Situace je patová. Uvedl, že požádal pana Závěšického o poskytnutí rozsáhlých materiálů. Nebyla poskytnuta manažerská smlouva pana Dostála, smlouva, na základě které vznikl pracovní poměr pana Závěšického a smlouva na služby právního zástupce společnosti VHZ. Současným ministrem životního prostředí bylo podepsáno rozhodnutí o přidělení korekce (pokuty) ve výši 10 % z 38.000.000 Kč (soutěž na zpracování projektové dokumentace). Tuto částku bude hradit VHZ z vlastních prostředků. Dne 25.03.2014 mělo být předáno staveniště v Horních Krčmách k zahájení prací, které bylo plánováno na 31.03.2014. Předání je pozastaveno, bude diskutováno na představenstvu 21.03.2014, jedním z důvodů může být obava z toho, že společnost VHZ neobdržela dosud platné rozhodnutí o přidělení dotace, a zda je schopná projekt realizovat z vlastních prostředků. Případné zdržení může znamenat, že projekt nestihneme uskutečnit. Termín ukončení projektu a vyúčtování je 30.09.2015. Členové představenstva mohou být za své rozhodnutí postihováni. Uvedl, že za současného stavu je zastáncem realizace projektu. Současné disponibilní prostředky společnosti VHZ jsou cca 140.000.000 Kč, chybí finanční analýza. Rozhodnutím o projektu je dotčena realizace cyklostezky Mohelnice – Loštice. V případě, že se s pracemi začne 31.03.2014, nic nebrání hladké realizaci kanalizace v rámci projektu Horní Pomoraví, ani realizaci stavby cyklostezky." http://www.mohelnice.cz/zasedani-zastupitelstva-c-36-ze-dne-19-03-2014/ms-93224/p1=93224
Reagovat
Datum: 6.7.2014 08:03
Titulek: Násilí v Ugandě
Autor: NIKOLKA
Černoprdelníci to tam vzali do svých rukou a podařilo se jim znásilnit ubohé občany i děti. Přinutili je násilím ke katolické víře. Tím dosáhli toho, že je HIV nakažených jen 4% obyvatelstva, na rozdíl od okolních států kde mají až 50%. Hlásili to na TV NOE. Rozdávání kondomů a antikoncepčních pilulek je kontraproduktivní, ale pro anti-průmysl zásadní. Výrobci kondomů a pilulek by zkrachovali. Je to jasný důkaz nagativních následků šíření katolicizmu. Je to v podstatě křižácká válka v Ugandě. Ale paneláky natřené pěknými barvami tak jako u nás tam asi nemají. Znásilňovat dětské hlavičky katolickou vírou a to přímo ve školách je odporné. To je raději necháme svobodně zemřít na AIDS.
Reagovat
Datum: 6.7.2014 02:48
Titulek: Kulturní filmové okénko.
Autor: Zmetek
Don Giovanni odlišuje od svých současníků. Ti ještě věří v morálku, v náboženství, v dobro a zlo. Don Giovanni je ateista a na žádnou morálku nevěří. Dělá si, co chce. Je to svině. Tím je náš současník. Jako by tu prostřednictvím svého herce rovnou mluvil Menzel - See more at: http://www.blisty.cz/art/73806.html#sthash.AoJSfLTs.dpuf
Reagovat
Datum: 5.7.2014 21:28
Titulek: Po fotbale
Autor: Jiří Skrbek
Půlka délky hřiště na fotbal je požadavovaná hasičská vzdálenost od lesa při škrtání sirkou. A  hasiči ví, co to je hasit hrabanku. Když už se na to jde od lesa, záhodno dodat. Příčetný človíček ví, že co si do lesa přinese, to si z lesa odnese. Na vzdálenost směřovala poslední otázka HRY civilní ochrany. Správná odpověď z vývěsky civilní ochrany na Uničovské byla v kanceláři bezpečnostní rady šumperké radnice již druhý den po inseminaci všech vývěsek. FIFA za Atlantikem brzy dohraje, ale CO v Šumpasu hraje dál.Shluk číslic 1,2,1 a 0 má ve sféře bezpečnosti několikerý význam. Jaký ? Jedna dobrá adresa možné správné odpovědi je již zmíněna. Může jít také o další Hrušku na kraji náměstí Republiky, o křižovatky Bludovská vers. Langrova a Husitská vers. Kozinova, případně o výlohu čistírny u hlavní pošty v Šumpasu.
Reagovat
Datum: 5.7.2014 20:40
Titulek: Rybník na Dlouhých stráních.
Autor: Šlofík
Dokonáno jest. Je provrtaný od horských žížal a teče. Projektanti rybníka vycházeli z předpokladu, že podloží rybníka se nehne. Jenomže ono ten kopec pracuje i když je to ZDÁNLIVĚ jednolitá skála. A pak se ta vanička kroutí a praská. Ono je to přece nějaký kvicht. Odhaduji že si už nikdo neriskne to naplnit vodou. Vejšplech v údolí by stál za všechny prachy. Takže to by jsme měli. Holt zkrátka řečeno změkoule pracuje-smršťuje se atd.
Reagovat

123...296297298...346347

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru