LISTÁRNA

123...291292293...341342

Přidat nový příspěvek

Datum: 6.7.2014 17:23
Titulek: No, já skutečně nerozumím.
Autor: Týna
Akciovou společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk vlastníme my všichni obyvatelé, neboť akcionáři VHZ jsou města Šumperk, Zábřeh, Hanušovice, Mohelnice, Loštice a obce Bludov, Hraběšice, Chromeč, Jestřebí, Krchleby, Loučná nad Desnou, Maletín, Mírov, Moravičany, Nemile, Olšany, Postřelmůvek, Rájec, Rapotín, Ruda nad Moravou, Sobotín, Staré město, Stavenice, Třeština, Velké Losiny, Vikýřovice, Vyšehoří. Nerozumím, jak je možné, aby bývalý ředitel VHZ LIbor Dostál sám za sebe(!) jmenoval nového ředitele Jana Závěšického (3.února 2014)? Podle zákona o obchodních korporacích obchodní vedení přísluší představenstvu společnosti, ve stanovách VHZ musí být samozřejmě věta jako "Představenstvo společnosti rozhoduje o obsazení pracovní pozice ředitele společnosti." To je to samé, jako kdyby Závěšického jmenovala uklízečka, absolutně právně neplatný akt.  Navíc osoba Závěšický jako vystudovaný politolog nedisponuje vůbec kvalifikovaci pro vedoucí funkci ředitele VHZ. Bývalého ředitele VHZ Jiřího Vepřeka  po policejní razii v r. 2012 odvolalo představenstvo VHZ a pak jmenovalo ředitelem Libora Dostála, který se zároveň stal se i předsedou představenstva VHZ, což je stejný lump. "Místo Vepřka se dostal do představenstva VHZ Libor Dostál, kterého před časem odvolal ministr zemědělství z funkce generálního ředitele Povodí Moravy za špatné zvládnutí povodní v roce 2010." Podle zákona o obchodních korporacích a NOZ mají členové představenstva akciové společnosti odpovědnost za škodu (Libor Dostál předseda, Miketa Mohelnice, John Zábřeh, Lolek Loštice, Winter Hanušovice, Suchomel Šumperk), tak to nevím, jak se s tím finančně popasujete, pánové, když jde o 1,6 miliardy korun. "Vzhledem k tomu, že původní dokumentace k projektu je zhruba pět až šest let stará, musela se její podstatná část měnit. Vyhovět evropské legislativě není úplně jednoduchá věc," vysvětlil (politolog) Závěšický k projektu.
Reagovat
Datum: 6.7.2014 16:31
Titulek: VHZ - projekt Horní Pomoraví II
Autor: Týna
ZÁPIS z 36. zasedání Zastupitelstva města Mohelnice, které se konalo dne 19.03.2014 od 10:00 hodin v sále domu kultury. Ing. Aleš Miketa, místostarosta Mohelnice: "Státní fond životního prostředí ČR, Ministerstvo životního prostředí ČR a Ministerstvo financí ČR, které se podílejí na schvalovacím procesu udělení dotace, nikdy právní záruky ze zákona nemohou poskytnout. Právní rozbor zadala společnost VHZ, další otázkou byl trubní systém. Byl zpracován posudek u AdMaS, což je organizace zřízená fakultou VUT Brno. Bylo konstatováno, že trubní systémy uplatněné v rámci zadávacího řízení, jsou v pořádku. Právní kancelář v posudku konstatovala, že zadávací podmínky a veškerý průběh je v souladu a nezavdává důvody, které by projekt ohrozily. Dne 28.02.2014 proběhlo jednání představenstva VHZ, členům představenstva bylo oznámeno, že předseda představenstva Ing. Libor Dostál pověřuje výkonným řízením společnosti pana Závěšického. Tři členové představenstva (Ing. Aleš Miketa, PhDr. Ctirad Lolek, Ing. František Winter) s tímto postupem nesouhlasili. Vedením společnosti byl pověřen pan Závěšický a bylo vypsáno výběrové řízení. Tři z šesti přihlášených kandidátů nesplnili základní kritérium, názory představenstva se v názoru na tuto věc liší v poměru tři ku třem. Všichni uchazeči byli pozváni k osobním pohovorům. Nedošlo ke shodě komise při výběru kandidáta. Situace je patová. Uvedl, že požádal pana Závěšického o poskytnutí rozsáhlých materiálů. Nebyla poskytnuta manažerská smlouva pana Dostála, smlouva, na základě které vznikl pracovní poměr pana Závěšického a smlouva na služby právního zástupce společnosti VHZ. Současným ministrem životního prostředí bylo podepsáno rozhodnutí o přidělení korekce (pokuty) ve výši 10 % z 38.000.000 Kč (soutěž na zpracování projektové dokumentace). Tuto částku bude hradit VHZ z vlastních prostředků. Dne 25.03.2014 mělo být předáno staveniště v Horních Krčmách k zahájení prací, které bylo plánováno na 31.03.2014. Předání je pozastaveno, bude diskutováno na představenstvu 21.03.2014, jedním z důvodů může být obava z toho, že společnost VHZ neobdržela dosud platné rozhodnutí o přidělení dotace, a zda je schopná projekt realizovat z vlastních prostředků. Případné zdržení může znamenat, že projekt nestihneme uskutečnit. Termín ukončení projektu a vyúčtování je 30.09.2015. Členové představenstva mohou být za své rozhodnutí postihováni. Uvedl, že za současného stavu je zastáncem realizace projektu. Současné disponibilní prostředky společnosti VHZ jsou cca 140.000.000 Kč, chybí finanční analýza. Rozhodnutím o projektu je dotčena realizace cyklostezky Mohelnice – Loštice. V případě, že se s pracemi začne 31.03.2014, nic nebrání hladké realizaci kanalizace v rámci projektu Horní Pomoraví, ani realizaci stavby cyklostezky." http://www.mohelnice.cz/zasedani-zastupitelstva-c-36-ze-dne-19-03-2014/ms-93224/p1=93224
Reagovat
Datum: 6.7.2014 08:03
Titulek: Násilí v Ugandě
Autor: NIKOLKA
Černoprdelníci to tam vzali do svých rukou a podařilo se jim znásilnit ubohé občany i děti. Přinutili je násilím ke katolické víře. Tím dosáhli toho, že je HIV nakažených jen 4% obyvatelstva, na rozdíl od okolních států kde mají až 50%. Hlásili to na TV NOE. Rozdávání kondomů a antikoncepčních pilulek je kontraproduktivní, ale pro anti-průmysl zásadní. Výrobci kondomů a pilulek by zkrachovali. Je to jasný důkaz nagativních následků šíření katolicizmu. Je to v podstatě křižácká válka v Ugandě. Ale paneláky natřené pěknými barvami tak jako u nás tam asi nemají. Znásilňovat dětské hlavičky katolickou vírou a to přímo ve školách je odporné. To je raději necháme svobodně zemřít na AIDS.
Reagovat
Datum: 6.7.2014 02:48
Titulek: Kulturní filmové okénko.
Autor: Zmetek
Don Giovanni odlišuje od svých současníků. Ti ještě věří v morálku, v náboženství, v dobro a zlo. Don Giovanni je ateista a na žádnou morálku nevěří. Dělá si, co chce. Je to svině. Tím je náš současník. Jako by tu prostřednictvím svého herce rovnou mluvil Menzel - See more at: http://www.blisty.cz/art/73806.html#sthash.AoJSfLTs.dpuf
Reagovat
Datum: 5.7.2014 21:28
Titulek: Po fotbale
Autor: Jiří Skrbek
Půlka délky hřiště na fotbal je požadavovaná hasičská vzdálenost od lesa při škrtání sirkou. A  hasiči ví, co to je hasit hrabanku. Když už se na to jde od lesa, záhodno dodat. Příčetný človíček ví, že co si do lesa přinese, to si z lesa odnese. Na vzdálenost směřovala poslední otázka HRY civilní ochrany. Správná odpověď z vývěsky civilní ochrany na Uničovské byla v kanceláři bezpečnostní rady šumperké radnice již druhý den po inseminaci všech vývěsek. FIFA za Atlantikem brzy dohraje, ale CO v Šumpasu hraje dál.Shluk číslic 1,2,1 a 0 má ve sféře bezpečnosti několikerý význam. Jaký ? Jedna dobrá adresa možné správné odpovědi je již zmíněna. Může jít také o další Hrušku na kraji náměstí Republiky, o křižovatky Bludovská vers. Langrova a Husitská vers. Kozinova, případně o výlohu čistírny u hlavní pošty v Šumpasu.
Reagovat
Datum: 5.7.2014 20:40
Titulek: Rybník na Dlouhých stráních.
Autor: Šlofík
Dokonáno jest. Je provrtaný od horských žížal a teče. Projektanti rybníka vycházeli z předpokladu, že podloží rybníka se nehne. Jenomže ono ten kopec pracuje i když je to ZDÁNLIVĚ jednolitá skála. A pak se ta vanička kroutí a praská. Ono je to přece nějaký kvicht. Odhaduji že si už nikdo neriskne to naplnit vodou. Vejšplech v údolí by stál za všechny prachy. Takže to by jsme měli. Holt zkrátka řečeno změkoule pracuje-smršťuje se atd.
Reagovat
Datum: 5.7.2014 20:29
Titulek: Žádám o doplacení zpětně o 10 let.
Autor: EU-BUZNA
Typický český důchodce má příjem 15 tisíc měsíčně, spočítali v Bruselu. http://www.novinky.cz/diskuse?id=368867&articleId=/ekonomika/341350-typicky-cesky-duchodce-ma-prijem-15-tisic-mesicne-spocitali-v-bruselu.html&sectionId=5 Nebo že bych byl netypický důchodce? Určitě jsem důchodce s EU nekompatibilní. Jsem nepřizpůsobivý EU-důchodce. Pod EU-most se mnou !!!
Reagovat
Krásný slunný pátek Vážení občané. Dlouho jsem zvažoval jak napsat tento článek a hledal důvod proč ho vlastně psát. Při hledání komu dít do správy dům je v Šumperku mnoho možností,ale podle čeho si vybrat??Každý rozumný hospodář si vybere podle referencí a dostupných informací. Jako první pojítko jsem si zadal informace z Obchodního Rejstříku a nestačil jsem se divit že firma Bytové družstvo Schonberg s.r.o ,které zastupuje klan rodiny Menšíkových má ve sbírce listin v OR dva zápisy z roku 2008. Je vidět že tato firma si vysvětluje OR asi jako seznam trhovců a s platnou legislativou ČR si nijak hlavu moc neláme. Trochu se tedy děsím že se v tomto městě se najde početná skupina bláznů která ji svěří své byty do správy bez možnosti vidět hospodaření a výsledky této firmy minimálně ve sbírce listin na OR. Dal jsem si otázku proč tomu tak je?? proč jsou tady občané kteří dají v šanc svůj vlastní majetek do správy firmě která nemá nic??Výsledku zásadně nezveřejňuje a jediné o co jí jde při získání domu do správy je jen ovládnutí fondu oprav prostřednictvím nějakého rýpala v domě který z toho vždy profituje??Kdo svěří nastřádané peníze všech v domě firmě bez majetku,firmě bez možnosti vidět její výsledky??Firmě která okamžitě po ovládnutí domu do správy utratí fond oprav a následně zadluží výborným úvěrem na zateplování lidi co má ve správě na dalších 20 let??Ptám se žijí v Šumperku ještě svéprávní lidé nebo už jen ,,ovčané,, které firma Schonberg s.r.o. Šumperk tak nějak v rámci slušnosti připraví o peníze ve fondu oprav. Dávám si otázku proč lidé kteří v těch kočárkárnách vždy lobují pro firmu Schonberg už nežádají po firmě informace jak hospodaří??Proč nechtějí vědět kam jdou jejich peníze??Doufám že mi pomůžete hledat odpověď. Váš. Andrej Babiš.
Reagovat
Datum: 4.7.2014 01:05
Titulek: Marnost nad marnost
Autor: Záhulenka
Ať děláme co děláme nehodovost na cestách nesnížíme. Stále stoupá. Stále se zhoršuje. Může to vypadat jako škodolibost, ale je to neradostné zjištění. Následné rodinné atp. tragedie, sirotci, vdovy a následné ekonomické havarie způsobené ztrátou partnera a jeho příjmů můžou být pro rodinu likvidační. A jsou v tom nevinné oběti, o to je to horší. A zase je to projev úpadku morálky. Bezohlednost k ostatním uživatelům dopravy, telefonování, chlast, drogy atd. A tak se nám národ vyzabíjí a vymrzačí. Veškerá kapacita policie se postupně soustřeďuje na hlídání řidičů. K tomu ještě stoupající počet sebevražd na a nehod na železnici. Občané už nestačí zvládat požadavky které na ně klade silniční provoz. Už je to nad jejich síly a schopnosti. Ale máme pěkné fasády na domech.
Reagovat
Datum: 3.7.2014 14:35
Titulek: SOLVENTNÍ KOMPATIBILITA
Autor: Prazdroj života
Pokud není občan solventně kompatibilní s měnícími se ekonomickými požadavky doby, bude přesunut do kategorie nepřizpůsobiví. Pokud se ani pak nepřizpůsobí požadavkům doby bude pod mostem atd. a posléze bude sežrán ekonomickými predátory kteří čistí prostor od ekonomických mrtvol. Požadavky na solventnost občanů s časem neustále stoupají a na to musí občané reagovat zvýšením svých příjmů, důchodů atd., aby se nedostali do ekonomického propadliště.
Reagovat

123...291292293...341342

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.