LISTÁRNA

123...288289290...326327

Přidat nový příspěvek

Datum: 8.2.2014 22:46
Titulek: Sdělená radost = 2x radost
Autor: Jiří Skrbek
Sobota 15. února. Akce civilní ochrany. Rozhovor lidí na občanském rádiu. Téma Radostné zážitky. Názorům naslouchá senátor Zdeněk Brož. Začátek 08.30 hod. Rozhovoru je možné se zúčastnit použitím rádia ve vozidle civilní ochrany před budovou spořitelny v Šumperku.
Reagovat
Datum: 8.2.2014 22:45
Titulek: Únor s pílí, CO sílí
Autor: Jiří Skrbek
Čtvrtek 13. února. Místo Střední zdravotnická škola v Šumperku. Začátek 16.00 hod. Konec do 18.00 hod. Setkání lidí na téma Zdravotnická první pomoc. Vstup zdarma. Další 3 čtvrtky pokračování. Pozvánka též na http://www.sumperk.cz/cs/videogalerie.html  
Reagovat
Jednu dobu byl velitelem této části koncentračního tábora Jasenovce bývalý františkánský řeholník Vjekoslav Filipović-Majstorović, z kláštera Petrićevac, nedaleko Banja Luky v Bosně. Jeho hrozné zločiny líčí například chorvatský intelektuál, univerzitní profesor, Viktor Novak ve své monumentální knize (1120 str.) Magnum Crimen (Veliký zločin) – Půl století klerikalizmu v Chorvatsku (Zagreb 1948; Beograd 1989, str.645-651). Když Jan Pavel II. navštívil Petrićevac (22.června 2003) a vykonal tam službu Boží, sice mluvil o usmíření, ale neuvedl hrůznou roli tamních řádových bratrů z toho notoricky známého ustašovského hnízda při masovém vyvražďování tamních Srbů (1941), dospělých i četných dětí, v osadách Drakulić, Motika, Šargovac Bělehradský profesor Milan Bulajić ve své knize „Mise Vatikánu v Nezávislém státě Chorvatsko“ (Beograd, 1992) uvádí seznam 694 katolických kněží a řádových bratrů, kteří pomáhali a byli dokonce i členy ustašovské teroristické organizace, někteří dokonce i sami vraždili. Pravoslavní Srbové byli násilím přinucováni stát se katolíky, aby si zachránili život, i když ten přechod ne vždy stačil k záchraně života. Záhřebský arcibiskup Alojzije Stepinac, pozdější kardinál, hlásil 18.května 1943 papeži Piovi XII, že 240 000 Srbů (v té době často nazývaných schizmatici) bylo překřtěno na katolickou víru, z toho skoro 100 000 už během roku 1941. Arcibiskup Stepinac byl zbožný muž, osobně nikomu neublížil, byl ale vikářem armády a ustašovců, denně s nimi komunikoval, těšil se jejich přízni, „jejich chleba jedl“. Při tom nijak nezabraňoval hrůzné genocidě Srbů, Židů a Romů v NDH. Proto se setkalo s kritikou jeho blahořečení 3.října 1998. papežem Janem Pavlem II https://www.google.cz/#q=jasenovac
Reagovat
Datum: 6.2.2014 19:52
Titulek: A ještě překopíruju příspěvek odjinud, co mě zaujal, že
Autor: Anonym
VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na stavební firmy pro obří projekt rekonstrukce kanalizací v pěti městech na Šumpersku (Šumperk, Mohelnice, Loštice, Zábřeh, Hanušovice) s obří celkovou cenou 1,66 miliardy korun  neorganizovala externí právnická firma, jak by správně mělo být, ale přímo samotná společnost VHZ! "V komisi byli zaměstnanci, zástupci projekční firmy, zástupci některých měst a delegovaný externí právník," prozradil  předseda představenstva VHZ a ředitel VHZ Libor Dostál na zasedání mohelnického zastupitelstva dne 7.8.2013 http://www.mu-mohelnice.cz/zasedani-zastupitelstva-c-27-ze-dne-07-08-2013/ms-91593/p1=91593
Reagovat
Datum: 6.2.2014 19:11
Titulek: Doporučuji vám následující článek:
Autor: Anonym
Ředitelská rošáda ohrožuje na Šumpersku miliardový plán kanalizací, 5. únor 2014. http://www.nase-voda.cz/reditelska-rosada-ohrozuje-na-sumpersku-miliardovy-plan-kanalizaci/ Ani po podpisu všech potřebných dokumentů a jejich odeslání do Prahy není kolem chystané obří investice na výstavbu kanalizací v pěti městech šumperského okresu klid. Naopak. Šéf představenstva Vodohospodářských zařízení (VHZ) Šumperk a zároveň jejich ředitel Libor Dostál oznámil, že končí ve funkci ředitele. A místo sebe jmenoval Jana Závěšického, dosud ředitele Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Okamžitě se vznesla vlna protestů. Mohelnice dokonce zvažuje vystoupení z projektu za 1,6 miliardy korun, který se vedle ní týká dalších čtyř měst okresu: Šumperka, Zábřeha, Loštic a Hanušovic. „Pokud stojíme před spuštěním takového projektu a dozvíme se, že prakticky ze dne na den odstupuje současný předseda představenstva z manažerské pozice a firmu předává do rukou člověka, kterého nikdo nezná, aniž byla změna projednána s akcionáři, není to rozhodně v pořádku. To, co se nyní děje ve VHZ, považujeme za neudržitelné,“ uvedla starostka města Jana Zwyrtek Hamplová. Právě obce a města šumperského okresu jsou akcionáři společnosti VHZ, která obří vodohospodářský projekt zajišťuje. Zemní a stavební práce budou zahájeny už na jaře. Největší vodohospodářská investice v historii Šumperska měla několikrát namále. Evropská komise potvrdila dotaci až vloni. Předtím tři roky váhala, protože projekt považovala za předražený a nelíbilo se jí zadání soutěže na zhotovitele, ani smlouvy, které s nimi minulé vedení VHZ podepsalo. Nezvládnutí projektu stálo křeslo Dostálova předchůdce. Novému vedení VHZ se už podařilo Brusel přesvědčit. Loni vše vyvrcholilo sporem o kanalizační trubky, které se objevily v dokumentaci pro stavební povolení a byly jiné, než se kterými se počítalo původně. Odborníci ale nakonec potvrdili, že jiné trubky nevadí. Nedávno zase vázl podpis Zábřeha. Město požadovalo, aby lidé, kteří už měli přípojku na kanalizaci a budou se muset připojit znovu, nemuseli nic platit. VHZ to potvrdila a Zábřeh smlouvu podepsal.
Reagovat
Datum: 6.2.2014 19:06
Titulek: PhDr. Jan Závěšický, nový ředitel VHZ :-DDDD
Autor: Anonym
PhDr. Jan Závěšický, datum narození 26.03.1982, člen OVV ČSSD Šumperk (to nic není, vyučený kuchař - zastřelený kmotr Roman Houska byl dokonce členem ÚVV ČSSD Ústředního výkonného výboru ČSSD...), vystudoval mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Jakou má zjev PhDr. Závěšický kvalifikaci (vzdělání a praxi) k řízení municipální společnosti Vohodospodářská zařízení Šumperk a.s. SE ZÁKLADNÍM KAPITÁLEM 853 MILIONU KORUN (TÉMĚŘ MILIARDU), která zajišťuje správu vodohospodářského infrastrukturního majetku? Naprosto žádnou! Akcionáři VHZ a.s., což je 31 obcí a měst na Šumpersku, o něm vůbec nehlasovali! Běž se tlemit někam jinam, loutko kmotrů Závěšický, a hlavně za své peníze! Tady někdo při vidině rekonstrukce kanalizací za 1,6 miliardy korun ztrácí všechny zábrany.
Reagovat
Datum: 6.2.2014 18:22
Titulek: Bez titulku
Autor: Rozumbrada
Nová tvář do Šumperka. Závěšický vysál sdružení cestovního ruchu, nadělil si pár cen a jde tunelovat dál. Pán socan bude brát skoro 100 tisíc měsíčně za nic a ani neprošel výběrovým řízením. Jedna rada pro všechny: pište hovadiny o pirátech, zaplaťte si nějakou cenu a vstupte do správné strany. Peníze za nic přijdou sami. Jen tak dál! Platíme si to všichni ze svých daní.
Reagovat
Datum: 2.2.2014 12:00
Titulek: 36. den v roce
Autor: Jiří Skrbek
Dopoledne rozhovor mezi „radnicí Šumperk“ a uživateli občanského rádia pod praporem civilní ochrany.  Mimo jiné se volně naváže na sobotní rozhovor a načatou Indickou kauzu. Tentokrát s člověkem, který se v Indii přímo narodil. 10 minut po poledni zkouška sirén. Lidičky si budou moci prohrábnout software a připomenout, kde mají uložené letáky civilní ochrany.
Reagovat
Datum: 2.2.2014 11:59
Titulek: Výběrové řízení
Autor: Jiří Skrbek
Bezdomovec si mohl vybrat.  a) Kůlnu  b) Přikrýt se  optickým  kabelem  c) Armádu spásy. Na optický kabel nechtěl čekat. Na Armádě spásy je moc teplo. Tak si vybral kůlnu. Á propos. Investigativní jestřábí komentátorové dění v Šumperku. Určo jim neunikla pomoc  Města Šumperka pro  centrum  sociálních služeb Armády spásy na Lužích.  Tajný dodatek, nikomu ať neříkají.  Centrum  nevyužívají jen Šumperáci, třeba  pan B. a jiní.  Šumperáci tam jsou minoritou.      
Reagovat
Datum: 1.2.2014 18:15
Titulek: 30. ledna 2014
Autor: .
V Šumperku byl nalezen mrtvý sedmašedesátiletý bezdomovec. Jeho tělo leželo v kůlně, kterou obývají ve městě lidé bez domova. Zda má jeho úmrtí souvislost s mrazivým počasím, policisté nemohou zatím ani vyloučit, ani potvrdit. ----- Já se ptám, jak to, že v tomto městě obývají lidé kůlny? ------ No hlavně že si úředničtí paraziti pro sebe pořídí optický kabel, na co ho, proboha, potřebují? Pro Vaši informaci, optický kabel nebude sloužit občanům města jako optický (superrychlý) internet, ale jen propojí tyto veřejné budovy: úřadovny radnice, volnočasové centrum Komín a divadlo. Optickým kabelem si asi budou úředníci posílat emaily s rychlostí 5000Mbps.
Reagovat

123...288289290...326327

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.