LISTÁRNA

123...288289...290291

Přidat nový příspěvek

Datum: 1.3.2013 07:57
Titulek: Plácání
Autor: Radka
Neexistující sport je třeba beisbol v Temenici za Zelným stromem, kde město vložilo peníze do hřiště, techniky a placeného údržbáře a samozřejmě do výstavby tribuny tohoto u nás tolik oblíbeného sportu. Dokonce to i krátkou dobu fungovalo, ale už v loňském roce tam opět rostla vysoká tráva a nikdo tam nechodí. Stačí?? Náklady si zjistěte sami. Třeba u toho starosty. Určitě mu váš zájem udělá radost. Naproti tomu jsem na radnici požádala o to, aby matrikářky chodily do nemocnice za rodičkami. Dnes je poměrně složitější vyřídit rodný list malého prcka. A navíc s tím prckem musíte sedět na zabacilené chodbě přede dveřmi matriky. Pro informaci, v Šumperku se rodí dvě děti denně. Jde o jedno nařízení, které by asi nestálo ani korunu. Možná, že jsem měla zveřejnit reakci na tento návrh. Např. Vedoucí odboru paní ing. P.Š. se nechala slyšet, že to nejde, protože tam nemá město kancelář. A při tom na sběr dat stačí kus papíru a tužka. Tam se nemusí sedět, tam se musí pracovat. Jediné, co město udělá pro novorozeňata je to, že jim pošle účet na odvoz odpadu. Možná proto se kolem odpadu rozčiluji. Jsme hodnoceni jako jeden z nejchudších okresů s největším úbytkem obyvatel. Za 612 Kč, by si mohla maminka koupit třeba boty, nebo hromadu věcí pro prcka. Máte vůbec představu o nákladech souvisejících s narozením malého občánka? Pokud si opravdu dobře přečtete, co jsem napsala, uvidíte sami kolik věcí s tím souvisí. Tak se nezlobte, že skáču z jednoho nápadu na druhý. Já ty problémy vidím a možná jednou budu první, kdo bude u nádraží a na městě sbírat podpisy pro odvolání Brože senátora, protože už jako starosta mi připadá neschopný s celým svým týmem......Už vidím reakci těch méně chápavých a nebo snad i městských úředníků. Díky za pozornost.
Reagovat
Datum: 1.3.2013 00:33
Titulek: Radko,
Autor: Monique
poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu byl v Šumperku dosud 492 korun, od roku 2013 612 korun a skutečné náklady jsou prý 750 korun na osobu a rok. V Jeseníku zdražili z 500 na 708 korun. V Brně se letos platí 675 korun. Ale jde přece o něco jiného: že šumperská radnice disponuje s ročním rozpočtem půl miliardy korun, tak ať si svoz odpadu pěkně zafinancují kompletně z rozpočtu a neždímají z obyvatel Šumperka jako města s vysokou nezaměstnaností a nízkými mzdami tento vysoký poplatek za svoz odpadu, což je vlastně quasidaň. V obdobně velkých Teplicích, Mostě či Nové Pace na Jičínsku lidé za odvoz odpadků vůbec neplatí, svoz je u nich hrazen z rozpočtu města.
Reagovat
Datum: 24.2.2013 08:50
Titulek: BOBR
Autor: Jiří Skrbek
V depilační době je BOBR v pojetí Leoše Mareše na vyhynutí. BOBR kanadský nebo evropský, obé mající se čile k životu, vypluje na hladinu při relaci civilní ochrany na občanském rádiu CB a PMR. Představitel Českého svazu ochránců přírody k tomu určo bude mít co říci. Tradiční první sobota v  měsíci, nahlodaná relací civilní ochrany, připadá na svátek mojí maminky v sobotu 2. března. 0830 - 1000. Den předem na Béďu, v době 18 - 19, padne mimo jiné dotaz, jestli třeba už nedorazil do Dolních Studének BOBR z Kanady. Když se tam hrají hokejové matche na přírodním zimáku.  
Reagovat
Datum: 18.2.2013 06:50
Titulek: Plnění městské pokladny a jení čerpání
Autor: Radka
S novým rokem vyšší polatky za odpadky. Zajímaly by mě skutečné náklady. Kolik procent z odpadků jde na reprezentaci radnice, kolik peněz dává radnice na neexistující sporty. Proč platíme starostu, když tu vlastně není a co dělal doposud????
Reagovat
Datum: 17.2.2013 12:22
Titulek: Únor je Vítězný soudruhu majore
Autor: por. Troník
Ty jsi se zbláznil soudruhu majore nebo seš rasista?!? Bílej nebo barevnej? Takové zpátečnictví! Únor je a bude přece vždy Vítězný! Budeš převelen na školení do GULAGu soudruhu! A jak můžeš nabádat obyvatelstvo, aby neshánělo skoby a provazy? Vždyť je budeme potřebovat jako sulc! Máme tady snad málo kapitalistů, buržoustů, keťasů a židovských milionářů fischerů?
Reagovat
Datum: 15.2.2013 10:07
Titulek: ÚNOR bílý, MAGAZÍN barevný
Autor: Jiří Skrbek
Barevné dvoustrany MAGAZÍNU se nachází v Šumperku ve vývěskách civilní ochrany před prodejnou Hruška na ul. Uničovská, ve výloze čistírny u hlavní pošty, pod břízami na ul. Bludovská, před prodejnou Hruška na nám. Republiky a na ul. Husitská. Obsahují odpověď na lednovou otázku hry civilní ochrany – co to je pyrocom ? Odpověď z ul. Husitská: jste-li v bytě v bryndě, hoří-li vám za postelí koudel, a v dílně zbytky ředidel, 230 nebo 400 voltů na zahradě, spací pytel na přehradě, neshánějte skobu a provaz, hasící sprej pyrocom je tu pro vás. Všude si lze přečíst únorovou otázku, na dvoustraně 3 – 4 i s odpovědí. Únorová otázka: Jak zní pravidlo č. 2 z deseti pravidel pro chování na sjezdových tratích ? Odměnu získá, kdo do kanceláře bezpečnostní rady Města Šumperka dodá správnou odpověď a místo vývěsky, ve které odpověď zjistil.    
Reagovat
Datum: 15.2.2013 09:44
Titulek: OTEVŘENÝ DOPIS STAROSTOVI A NOVOPEČENÉMU SENÁTOROVI BROŽOVI
Autor: Josef F.
Již mnohokrát jsem vás pane Broži v minulosti upozornil osobně i písemně o práci vašich podřízených úředníku v minulosti i přítomnosti. Takže si dovoluji opět, touto cestou. V polovině devadesátých let mě bylo gangsterským způsobem úředníky města pod vedením zkorumpované Ing
Reagovat
Datum: 14.2.2013 14:49
Titulek: odpadky
Autor: Ladislav
Podívejte se do vlastních schránek. Pan Brož vám zvýšil poplatky za odvoz odpadu. Trochu zapoměl, že se přidávalo pouze poslancům a senátorům.
Reagovat
Datum: 14.2.2013 13:23
Titulek: výstavba i v Šumperku
Autor: Ladislav
Proč Vietnam. Šumperk je vlastně v Podhůří Hrubého Jeseníku. Je tu relativně zdravo. Proč radní spí a nezačali přemýšlet o využití prostorů kolem sanatorky pro bydlení pro starší spoluobčany. Práce pro firmy, myslím tím firmy ze Šumperska a okolí, zaměstnání pro lidi v oblasti služeb a pod. Co vy na to páni radní? Pardubice do okolí Šumperka nepatří. Nebo čekáte na to, až budeme sbírat hlasy na vaše odvolání z dobře placeného piostu?????
Reagovat
Proě se nevyžijí možnosti nabízené zahraničními přáteli k oživení naší ekonomiky? Podnikatel pan Marcel Winter má zkušenosti a ví jak na to. Viz jeho zkušenosti na http://www.halonoviny.cz/articles/view/3332604. Ve Vietnamu, v teritoriu s 90 miliony obyvatel a růstem HDP přes 5,3 % je velký zájem o české výrobky a technologie. Ve Vietnamu velký zájem o potravinářské technologie a zařízení, balicí i dávkovací stroje, stroje na úpravu potravin a automatizaci výroby, zpracování a balení potravin. Jaké možnosti se tam pro naše podniky otevírají? Možností je nepřeberně. Můžeme zmínit zakládání společných montážních nebo výrobních podniků v 71 průmyslových zónách, s možností čerpání až osmiletých daňových prázdnin. Ve Vietnamu se připravuje výstavba 13 jaderných elektráren o celkové kapacitě 16 000 MW. Ve Vietnamu se bude stavět 2600 kilometrů dálnice, ze dvou třetin osmiproudé. Bude na ní 106 mostů. Ale tam se české firmy na mosty nechytnou. Světová banka na to půjčila 35 mld. dolarů, a francouzská banka pro rozvoj dala 16 mld. dolarů, za ně budou Francouzi stavět ty mosty. Hned si tam také postaví vlastní cementárny. Připravuje se stavba nadzemního přepravního kolejového systému a největšího asijského letiště v Hanoji se sedmnácti terminály. Vláda vykoupila pozemky a domky, které tam stály, za 860 mil. dolarů, v Ho Či Minově Městě se bude stavět metro. A byl by zájem i o tradiční české výrobky? Vietnamští zákazníci mají zájem nikoliv o levné čínské výrobky, ale o »výrobky v japonské kvalitě, ale za české ceny«. Zájem je o český křišťál a porcelán, pivo, víno, destiláty, sušené a kondenzované mléko, cukrovinky (zejména o oplatky a tatranky), hračky, technologie na zpracování potravin a mořských produktů, chladírenskou a mrazicí techniku, autobusy, automobily, motocykly, čtyřkolky, sportovní jízdní kola, lodní motory, větrné elektrárny, dieselagregáty, svařovací soupravy, čerpadla, čističky odpadních vod, mobilní úpravny pitné vody, filtry na pitnou vodu do domácností, benzínové stanice, zemědělskou a zahradní techniku, biotechnologie, stavební stroje, nářadí, autojeřáby, buldozery, traktory, obráběcí stroje na kov i na dřevo, elektromotory, elektrická zařízení, ložiska, zdravotní techniku a pomůcky i materiál, těžební techniku pro povrchové doly. Všechny tyhle informace o šancích, jaké bychom mohli ve Vietnamu mít, přitom podnikatel Marcel Winter popisuje, že poslal své informace v zomto ohledu do všech českých novin a časopisů, do České televize, ministerstvu průmyslu a obchodu i Hospodářské komoře. Byl pro prý pro něj šok, když to nikdo nezveřejnil – kromě Haló novin a webu časopisu Prosperita. Doporučuji diskutujícím si celý článek přečíst a hluboce se nad ním zamyslet. Bylo by zajímavé vyslechnout si k tomu i bývalého prezidentského kandidáta, který přece ještě pořád vykonává funkci ministra zahraničních věcí.
Reagovat

123...288289...290291

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).