LISTÁRNA

123...288289290...316317

Přidat nový příspěvek

Datum: 19.11.2013 18:17
Titulek: Jak relaxovat v této těžké době
Autor: OUHA
Reagovat
Datum: 19.11.2013 17:37
Titulek: Kdo má číst takovou diskuzi-STOP
Autor: AnBoStMů
http://www.novinky.cz/diskuse?id=341854&articleId=/ekonomika/319718-koruna-zazila-dalsi-strmy-pad-a-stacilo-par-vet-clena-rady-cnb.html&sectionId=5&page=2 Koruna zažila další strmý pád. A stačilo pár vět člena rady ČNB NEVDĚK SVĚTEM VLÁDNE !!!!
Reagovat
Datum: 19.11.2013 03:39
Titulek: EU a naše sociální jistoty
Autor: Pokluda
http://europa.eu/pol/pdf/flipbook/cs/employment_cs.pdf Chceme‑li z této krize vyjít silnější, soudržnější a konkurenceschopnější, je naprosto nezbytné investovat do sociální oblasti. V souvislosti se současnými rozpočtovými omezeními se členské státy EU musí více zaměřit na investice do lidského kapitálu a sociální soudržnosti.“ László Andor, komisař EU pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování
Reagovat
Datum: 18.11.2013 12:59
Titulek: Kdo má nárok na výdobytek Sametu?
Autor: Hladovec
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/brusel-prodlouzi-potravinovou-pomoc-pro-nejchudsi-obyvatele-unie_225411_diskuze.html Další meta, ke které nás přivedla demokracie. Podle kritérií EU je potravinová pomoc určena kategorii osob s příjmem menším než 60 % průměrného příjmu v daném státě. To znamená, že každý, kdo má u nás plat pod 15 tisíc měsíčně má nárok na potravinovou pomoc. Nedivím se, že se té pomoci naši poslanci brání - jde o mezinárodní ostudu, ze které si mohou ušít každý z nich hned 2 kabáty. Odhaduji, že na tuto pomoc má u nás nárok 1/3 oškubaného národa.
Reagovat
Datum: 18.11.2013 09:48
Titulek: Nenažranci v ohrožení života
Autor: Ilona
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-posledni-tabu-074-/p_politika.aspx?c=A131116_101931_p_politika_wag Jakmile se řekne "referendum" a "rozpočet", typický český politik vyletí jako čertík z krabičky: cože, to by tak hrálo, nechat o tak důležitých otázkách rozhodovat přímo voliče! K čemu bychom pak byli my, volení zastupitelé? Braňme parlamentní demokracii! A tak dále.
Reagovat
Datum: 18.11.2013 03:35
Titulek: Sametovka v rukou nenažroutů
Autor: Pehla
http://www.vira.cz/Texty/Clanky/Otravenost-politikou.html Politické strany se stávají federacemi zájmových skupin,které bojují o finanční zdroje Jaké jsou největší nemoci české politiky? Petr Příhoda: Jsou stejné jako nemoci celé české společnosti. Je to především hodnotová dezorientace, čili demoralizace. Má tisíc a jednu podobu.Ukazuje se nejen to, že politické strany ztrácejí schopnost artikulovat politickou vůli veřejnosti, ale že i veřejnost přestává tuto politickou vůli mít. Děje se tak ale i v zemích, o nichž říkáme, že jsou vyspělé.„Otrávenost politikou“ je téma, o němž starostlivě uvažují i analytici v západoevropských zemích. Přitom tam ale ještě pořád „žijí z podstaty“, kterou u nás komunistický režim likvidoval. Zdá se, že moderní západní, čili masová konzumní společnost, uvyklá určitému komfortu, je už něčím jiným než společnost 19. a počátků 20. století, kdy se vytvářely mechanismy demokratického fungování. U nás (i v jiných postkomunistických zemích) je to zřejmější. Politické strany, především ty velké, se stávají federacemi zájmových skupin, které si konkurují v boji o finanční zdroje.Možná je zde stále jeden zásadní problém:nedostatek výrazných tváří, nemyslíte? Petr Příhoda: Česká polistopadová politika má řadu výrazných tváří: Klaus, Tlustý, Topolánek, Zeman, Paroubek, Grebeníček, Rath atd. Výraz dodávají tváři i média. Vám ale jde asi o něco jiného – o morálně a myšlenkově integrovaný vůdcovský talent, který je přitom úspěšný. Zkrátka „formát“. To je ale téměř kvadratura kruhu, neboť jde o celoevropsky nedostatkové zboží. Ani my jich neměli v minulosti mnoho: Palacký, Masaryk, Švehla, předválečný Šrámek – kdo další? Konzumní masová společnost preferuje mediálně vyrobené celebrity, nikoli osobnostní formát. A z politiků ty tzv. charismatické, neboli sugestivní tváře, ale zpravidla jen krátkodobě. Ti „oslovují“ voliče.
Reagovat
Datum: 17.11.2013 16:04
Titulek: Typicky DEBILNÍ argument.
Autor: GTU
DEBIL neví proč tomu tak je.
Reagovat
Datum: 17.11.2013 08:31
Titulek: včerejší krizový zážitek
Autor: aNONYM
Včera jsem si byl zasportovat a poté jsme s jedním kamarádem, kterého jsem dlouho neviděl, vyrazili na jedno. Až ve čtvrté hospodě se nám podařilo najít jediný volný stůl. Inu je krize a zatímco jedni Šumperáci umírají hlady, zbytek občanů kalí co to dá po hospodách. Kdyby se za každé vychlemtané pivo platila koruna navíc do fondu pro chudé, měli by se naši nuzní jako prasce v žitě. Takže rada pro vrchnost: zrušte herny s automaty a zaveďte poplatky za pivo pro chudinu. Časem se může vystavět i obecní chudobinec.
Reagovat
Datum: 16.11.2013 21:58
Titulek: Vážení cestující, prosíme pozor.
Autor: Jiří Skrbek
Osobní kolo civilní ochrany, společnosti Město Šumperk , přijelo včas. Byly aktualizovány vývěsky civilní ochrany ve stanicích prodejna Hruška na ulici Uničovská a náměstí Republiky, křižovatka ulic Bludovská Langrova a Husitská Kozinova, čistírna u hlavní pošty. Upozornění pro cestující. Plánovaná doba další aktualizace se může změnit. Forza k vývěskám. Dbejte osobní informovanosti, přistupujte na kraje vývěsek.  Hledejte mimo jiné odpověď na listopadovou otázku Hry civilní ochrany – v jaké minimální vzdálenosti se ukládá velmi důležité harampádí u komína ? Otázka se netýká kanape po dědečkovi, které se coby antifire matrosh strká rovnou ke komínu. Odpověď na říjnovou otázku, ve stanici prodejna Hruška na ul. Uničovská, zněla – každá žena po 45tce může chtít 1 x za 2 roky být vyšetřena zdarma z hlediska rakoviny prsu. Doktoři umí různá kouzla, ale když se prošvihne odjezd na vyšetření před 12tou, tak se doba zpoždění nezmění.      
Reagovat
Datum: 16.11.2013 16:30
Titulek: JAK KDO A JAK KOMU
Autor: Josef.F.
Jihoafričané obstavili majetek kLAUSOVU taky výpěstku Krejčířovi, kterého média nazývají vytrvale podnikatelem, ačkoliv to mafián i jeho familii....Jeden se nestačí divit, že i manželka picnutého mafiána Mrázka si vesele užívá nekalým způsobem nabytého majetku....Gebíry na to v našem kLausistánu nejsou, protože by se muselo postupovat jinak i v mnohých ba četných případech....Co vy na to v Mrožově....
Reagovat

123...288289290...316317

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).