LISTÁRNA

123...283284285...301302

Přidat nový příspěvek

Datum: 28.8.2013 18:24
Titulek: PODNIKY MĚSTA ŠUMPERKA A.S,
Autor: Anonym
Zatímco prosperující, zisková společnost Technické služby Jeseník a.s. s ročním obratem cca 110 mil. korun, kterou plně vlastní Město Jeseník, se zabývá údržbou zeleně, správou a údržbou komunikací a městského majetku, separací a likvidací odpadu, pohřebnictvím a hřbitovnictvím i provozem autodílny www.tsje.cz, jejich šumperská obdoba PODNIKY MĚSTA ŠUMPERKA A.S. nevykonává z těchto činností prakticky nic, hlavně vypisují veřejné soutěže. Jako aktuálně 5tiletou veřejnou zakázku "Údržba ploch a prvků veřejné zeleně na území města Šumperka, sečení trávníků, úklid ploch veřejné zeleně a parků, údržba keřů a záhonů" na období 01/01/2014 až 31/12/2018: http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/cs/Form/DisplayContent/420125
Reagovat
Datum: 25.8.2013 14:18
Titulek: Někddo má asi dovolenou....
Autor: Richard
Nevím, co se stalo, ale zdá se mi, že ten, kdo dělá tyto stránky, dostal infarkt z vedra anebo má dovolenou. Už delší dobu nejsou na reji žádé nové příspěvky. ani z policejní linky. Je tu takový klid a nic se v okolí neděje??????
Reagovat
Datum: 24.8.2013 18:18
Titulek: Francouzský SUEZ Environnement...
Autor: Anonym
... rád zajistí zaostalým Šumperákům odvoz popelnic i vodu: "Jinak byste lezli po stromech jako vopice!" (Josef Švejk). V dubnu 2012 získala pětiletý kontrakt na svoz odpadu v Šumperku společnost SITA CZ a.s. Rada města vybírala ze dvou uchazečů, SITA navrhla cenu 56 milionů korun, další zájemce, firma AVE, částku 92 milionů korun. Je třeba upozornit, že v prosinci 2012 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil těmto dvěma firmám pokutu 100 milionů korun za kartel v odpadovém hospodářství, podle ÚOHS si rozdělovaly trh především prostřednictvím manipulace s výběrovými řízeními. A hned nám šumperští zastupitelé briskně od letoška zvýšili poplatky za svoz o 150 Kč. Jediným akcionářem firmy SITA CZ a.s. je francouzská skupina SUEZ Environnement. Do skupiny SUEZ Environnement patří i vodárenská společnost ONDEO, která od roku 2001 vlastní ŠPVS a.s. a v Šumperku a okolí provozuje vodovody a kanalizace tak skvěle, že šumperské vodné a stočné je dražší než v Praze a Olomouci a hodně lidí si tady už raději vrtá vlastní studny.  
Reagovat
Datum: 24.8.2013 18:06
Titulek: Hora z odpadků v Rapotíně
Autor: Anonym
Zatímco v Německu se odpadky (komunální odpad) pečlivě vytřídí a zbytek spálí, nám za humny u Rapotína francouzská firma SITA CZ a.s. mění geomorfologický ráz krajiny a buduje horu z odpadků, na dohled CHKO Jeseníky. Rapotínská skládka je v provozu od roku 1993 a zaplněna je zatím z poloviny kapacity. Sváží se sem komunální odpad z celého Šumperska, Zábřežska a Rýmařovska, dokonce i průmyslový a nebezpečný odpad. Co budou vaše děti, vnoučata a pravnoučata dělat s možným průsakem znečištěných skládkových vod do podloží a do podzemních vod, který dříve či později nastane? Jistě vám pěkně poděkují. Nebo si můžete udělat pěkný rodinný turistický výlet na trase Šumperk - Nové Domky - Revitalizované rybníky v Rapotíně, spolufinancované MŽP ČR - Skládka Rapotín: http://thomuv.blog.cz/1110/rapotinska-stran-rybniky-a-skladka
Reagovat
Datum: 24.8.2013 13:46
Titulek: Politika není sprosté slovo
Autor: Jiří Skrbek
Podle nového občanského zákoníku výraz „PLATÍ, ŽE“ se týká situací, kdy i Všemohoucí řeší jednotu slov  a  skutků. Proto platí, že POLITIKA NENÍ SPROSTÉ SLOVO. Jan Kačer říká, že při procesu s dr. Rathem zvali do síně veřejnost, vstal on a jedna paní. Že by nás zajímaly jen nalíčené  informace  a  hlasatelky ? Starosta Města Šumperka a senátor Parlamentu ČR Zdeněk Brož zve lidi v okrese Šumperk k rozhovoru na kanálu č. 3 občanského rádia CB a PMR. Relace civilní ochrany se koná v sobotu 31. srpna v době 0830 – 1000. Je možné se rozhovořit o slastech a strastech z veřejného života, jak je kulturní ctěná libost každého.     Dále PLATÍ, ŽE při rozhovoru na CB a PMR není hostu jako v putyce skákáno do řeči, třeba po vzoru paní DD z ČT.
Reagovat
Datum: 22.8.2013 10:43
Titulek: KDE MŮŽE BÝT HAFAN ZAKOPÁN
Autor: Josef.F.
Ačkoliv byrokratický otesánek geometrickou řadou stále narůstá spolu s kontrolními institucemi, různými a jinými komisemi, výbory a podvýbory atd.atd,nedaří se nastolené poměry usměrnit řekněme do přijatelného stavu věcí a poměrů. Voda a energie jsou čím dál více dražší, čím více se šetří, projekty, které z počátku budí dojem prospěšnosti a takovými by mohly vskutku i být se stávají kořistí dravých vyžírků, jejichž zisk nehodný žádného křestana ba ani muslima, hradí každý občan......Zdá se, že šlechtici ducha vymírají provázeni výsměchem a přibývá počet valem opět záměrně vystrašených občanů akceptujících cokoliv a samozřejmě pak především těch, kterým je heslo o potopě, která po nich může přijít dávno či nově vlastní.....
Reagovat
Datum: 21.8.2013 09:04
Titulek: a jdeme do toho
Autor: aNONYM
A máme po sněmovně. Teď už zbývá zvolit toho, kdo nám nalže budoucí nejvyšší minimální mzdu - zatím vede sociální parazit Mládek s částkou 12.000 kč.
Reagovat
Datum: 20.8.2013 08:38
Titulek: kLAUSZEMAN PRÝ OPĚT NA OBZORU
Autor: Josef.F.
Roli blanických prý chtějí čapnout ti, kteří se o marasmus v Kotlince a přilehlých guberniích především zasloužili....V situaci, kdy mnozí ovčané nevědí koho případně volit, pro někoho docela dobrý a v rámci vžitého mafiálního vychytralství přirozený tah....Pokud se tak stane, pak už mezi voly a voliči věru velkého rozdílu nebude....
Reagovat
Datum: 19.8.2013 21:30
Titulek: Dělám sbírku doposud geneticky nemodifikovaných semen rostlin
Autor: Sběratel
Nové sběratelské hoby. Nemodifikovaná semena stoupají na ceně!!!!
Reagovat
Datum: 12.8.2013 23:00
Titulek: Než bude fučet ze strnišť
Autor: Jiří Skrbek
Přesto, že E512 polyká každý klas, nemůže mlčet civilní ochrany hlas. Dítě při ½ bodu varu sladce usíná, když mu vývěska CO zazpívá. Hit červcové hitparády v Šumperku pěl:  začátek [jaká je zásada č.7 z desatera pro túru na horách] odevšad, ale jeho konec [před odchodem na túru předat doma nebo v místě ubytování či na jiném místě informaci o trase túry a době návratu] byl slyšet jen z vývěsky civilní ochrany na náměstí Republiky. Námitka – i v době mobilů ?  Onehdá jsem krapánek zmokl. Mobil v batohu a přesto poté kaput. Vot těchnika.   Na 1. místě srpencové hitparády je song pro návrat z každého fesťáku: nezapnutý bezpečnostní pás v autě  + náraz hlavou do čelního skla při jízdě 50 = …… Nuže. Nějaký Skrbek na šumperské radnici sbírá jakýmkoliv způsobem sdělené pokračování refrénu za účelem vydání odměny.  
Reagovat

123...283284285...301302

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).