LISTÁRNA

123...282283284...332333

Přidat nový příspěvek

Datum: 5.7.2014 21:28
Titulek: Po fotbale
Autor: Jiří Skrbek
Půlka délky hřiště na fotbal je požadavovaná hasičská vzdálenost od lesa při škrtání sirkou. A  hasiči ví, co to je hasit hrabanku. Když už se na to jde od lesa, záhodno dodat. Příčetný človíček ví, že co si do lesa přinese, to si z lesa odnese. Na vzdálenost směřovala poslední otázka HRY civilní ochrany. Správná odpověď z vývěsky civilní ochrany na Uničovské byla v kanceláři bezpečnostní rady šumperké radnice již druhý den po inseminaci všech vývěsek. FIFA za Atlantikem brzy dohraje, ale CO v Šumpasu hraje dál.Shluk číslic 1,2,1 a 0 má ve sféře bezpečnosti několikerý význam. Jaký ? Jedna dobrá adresa možné správné odpovědi je již zmíněna. Může jít také o další Hrušku na kraji náměstí Republiky, o křižovatky Bludovská vers. Langrova a Husitská vers. Kozinova, případně o výlohu čistírny u hlavní pošty v Šumpasu.
Reagovat
Datum: 5.7.2014 20:40
Titulek: Rybník na Dlouhých stráních.
Autor: Šlofík
Dokonáno jest. Je provrtaný od horských žížal a teče. Projektanti rybníka vycházeli z předpokladu, že podloží rybníka se nehne. Jenomže ono ten kopec pracuje i když je to ZDÁNLIVĚ jednolitá skála. A pak se ta vanička kroutí a praská. Ono je to přece nějaký kvicht. Odhaduji že si už nikdo neriskne to naplnit vodou. Vejšplech v údolí by stál za všechny prachy. Takže to by jsme měli. Holt zkrátka řečeno změkoule pracuje-smršťuje se atd.
Reagovat
Datum: 5.7.2014 20:29
Titulek: Žádám o doplacení zpětně o 10 let.
Autor: EU-BUZNA
Typický český důchodce má příjem 15 tisíc měsíčně, spočítali v Bruselu. http://www.novinky.cz/diskuse?id=368867&articleId=/ekonomika/341350-typicky-cesky-duchodce-ma-prijem-15-tisic-mesicne-spocitali-v-bruselu.html&sectionId=5 Nebo že bych byl netypický důchodce? Určitě jsem důchodce s EU nekompatibilní. Jsem nepřizpůsobivý EU-důchodce. Pod EU-most se mnou !!!
Reagovat
Krásný slunný pátek Vážení občané. Dlouho jsem zvažoval jak napsat tento článek a hledal důvod proč ho vlastně psát. Při hledání komu dít do správy dům je v Šumperku mnoho možností,ale podle čeho si vybrat??Každý rozumný hospodář si vybere podle referencí a dostupných informací. Jako první pojítko jsem si zadal informace z Obchodního Rejstříku a nestačil jsem se divit že firma Bytové družstvo Schonberg s.r.o ,které zastupuje klan rodiny Menšíkových má ve sbírce listin v OR dva zápisy z roku 2008. Je vidět že tato firma si vysvětluje OR asi jako seznam trhovců a s platnou legislativou ČR si nijak hlavu moc neláme. Trochu se tedy děsím že se v tomto městě se najde početná skupina bláznů která ji svěří své byty do správy bez možnosti vidět hospodaření a výsledky této firmy minimálně ve sbírce listin na OR. Dal jsem si otázku proč tomu tak je?? proč jsou tady občané kteří dají v šanc svůj vlastní majetek do správy firmě která nemá nic??Výsledku zásadně nezveřejňuje a jediné o co jí jde při získání domu do správy je jen ovládnutí fondu oprav prostřednictvím nějakého rýpala v domě který z toho vždy profituje??Kdo svěří nastřádané peníze všech v domě firmě bez majetku,firmě bez možnosti vidět její výsledky??Firmě která okamžitě po ovládnutí domu do správy utratí fond oprav a následně zadluží výborným úvěrem na zateplování lidi co má ve správě na dalších 20 let??Ptám se žijí v Šumperku ještě svéprávní lidé nebo už jen ,,ovčané,, které firma Schonberg s.r.o. Šumperk tak nějak v rámci slušnosti připraví o peníze ve fondu oprav. Dávám si otázku proč lidé kteří v těch kočárkárnách vždy lobují pro firmu Schonberg už nežádají po firmě informace jak hospodaří??Proč nechtějí vědět kam jdou jejich peníze??Doufám že mi pomůžete hledat odpověď. Váš. Andrej Babiš.
Reagovat
Datum: 4.7.2014 01:05
Titulek: Marnost nad marnost
Autor: Záhulenka
Ať děláme co děláme nehodovost na cestách nesnížíme. Stále stoupá. Stále se zhoršuje. Může to vypadat jako škodolibost, ale je to neradostné zjištění. Následné rodinné atp. tragedie, sirotci, vdovy a následné ekonomické havarie způsobené ztrátou partnera a jeho příjmů můžou být pro rodinu likvidační. A jsou v tom nevinné oběti, o to je to horší. A zase je to projev úpadku morálky. Bezohlednost k ostatním uživatelům dopravy, telefonování, chlast, drogy atd. A tak se nám národ vyzabíjí a vymrzačí. Veškerá kapacita policie se postupně soustřeďuje na hlídání řidičů. K tomu ještě stoupající počet sebevražd na a nehod na železnici. Občané už nestačí zvládat požadavky které na ně klade silniční provoz. Už je to nad jejich síly a schopnosti. Ale máme pěkné fasády na domech.
Reagovat
Datum: 3.7.2014 14:35
Titulek: SOLVENTNÍ KOMPATIBILITA
Autor: Prazdroj života
Pokud není občan solventně kompatibilní s měnícími se ekonomickými požadavky doby, bude přesunut do kategorie nepřizpůsobiví. Pokud se ani pak nepřizpůsobí požadavkům doby bude pod mostem atd. a posléze bude sežrán ekonomickými predátory kteří čistí prostor od ekonomických mrtvol. Požadavky na solventnost občanů s časem neustále stoupají a na to musí občané reagovat zvýšením svých příjmů, důchodů atd., aby se nedostali do ekonomického propadliště.
Reagovat
Datum: 2.7.2014 23:36
Titulek: Kdo rozbil atom ?
Autor: Jiří Skrbek
Do 8 a ½ hoďky v sobotu 5. červce si může výtržník lebedit. Poté se začne škvařit v teple ze světla faktů na občanském  rádiu. Docent z nukleárního oboru nenechá bokem v první lavici sedivšího Alberta Einsteina. Před státním svátkem, na stejné rádiové stanici mezi 18 a 19tou, se Sbor dobrovolných hasičů Vikýřovice pochlubí dobrou prací pro život v obci. Různé sbory se mohou chlubit čímkoliv, ale záběrem činnosti s otisky v civilní ochraně, je vikýřovický sbor 1*, minimálně na Moravě. Když teď vlají její prapory.
Reagovat
Datum: 2.7.2014 18:36
Titulek: pro aNONYM
Autor: Revizor
byl údajně schválen EU napotřetí či napočtvrté za pomoci tehdejšího prvního náměstka Ministerstva životního prostředí Jakuba Kulíška (ODS) ze Šumperka, který byl v minulosti předsedou Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Samí ředitelé ze sdružení cestovního ruchu, Závěšický, Závěšická, Kulíšek, Brož. :-) V srpnu 2012 se Jakub Kulíšek utopil při raftování na rakouské řece, snad pod vlivem alkoholu.
Reagovat
Datum: 2.7.2014 18:26
Titulek: Zlaté kanály
Autor: Revizor
Naše rodina rozhodně nebude platit vodné a stočné ani 80 korun za m3, ani 90 korun za m3, nebo snad že by rovnou 200 korun za m3, jen aby se nakapsovaly stavební firmy na předraženém projektu Horní Pomoraví II. Několikrát se psalo v tisku, že Evropská unie v minulých letech projekt Horní Pomoraví II několikrát zamítla a vyhodnotila jej jako špatný a předražený až o třetinu, protože ceny stavebních prací jsou jak před krizí. Jestli Evropská unie nedej bože zjistí Brožovy podvody při výběrovém řízení a s těmi potrubími -oni se ohánějí posudkem Vysokého učení technického, že typ trubek je pořádku, posudek určitě Evropskou unii přesvědčí- kdyby Evropská unie nakonec neposlala dotaci 1,2 miliardy, tak to budeme muset zaplatit úplně vše sami a voda by mohla stát například 200 korun/m3, otřesné. Prosím, uvědomme si všichni, že kanalizace mohly být dávno zrekonstruované a vybudované, i ve více obcích, všechno i levněji, kdyby VHZ a především starosta Šumperka Brož mnoho let nevnucovali předražený zpackaný projekt. Kdybyste volili slušné, poctivé lidi, toto by se nikdy nestalo.
Reagovat
Datum: 2.7.2014 17:56
Titulek: Chci se zeptat,
Autor: Revizor
kolik bude stát v příštích letech voda v Šumperku? Může nám to město laskavě sdělit, nebo až po volbách?
Reagovat

123...282283284...332333

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.