LISTÁRNA

123...276277278...305306

Přidat nový příspěvek

Datum: 28.11.2013 17:15
Titulek: Doporučuji dnešní článek na Britských listech
Autor: .,.
Martin Míček: "Rysí pláč" http://www.blisty.cz/art/71190.html Ochranář pan Míček zde píše a varuje: "Obnově populací rysa a velkých šelem prostřednictvím migrace mladých zvířat ze zdrojových populací, a obsazování původních teritorií v izolovaných pohořích brání zejména nové silnice a dálnice, i celkový mnohem masivnější automobilový provoz na nich. V neposlední řadě se bohužel dále zvýšila i negativa rekreačně-sportovních aktivit (vč. jejich dopravní složky) v jádrových oblastech možného trvalého výskytu. Kdysi prostorově a časově odlehlejší oblasti dnes bezmála neexistují. Masy automobilů i cyklistů se dostanou velmi rychle prakticky kamkoliv. Terénní automobily 4x4, harvestory i horská kola umožňují po husté síti nových lesních cest a stovek kilometrů upravovaných běžeckých tratí dojet velice rychle bezmála kamkoliv je libo. Například již zmíněné “Pásmo Orlíka” či “Smrčina” - kdysi dostupné až po cca třech hodinách rychlé chůze - jsou nyní dosažitelné v řádu desítek minut... Moderní kapacitní lanové dráhy (v Jeseníkách třeba Kouty n. Desnou, na K. Sněžníku pak Horní Morava) nejsou bohužel jen lokálně působícími technickými atrakcemi - ale zejména celoročně působícími a vysoce výkonnými, kapacitními dopravními systémy. Eliminují “výškovou odlehlost” rozsáhlého území, a často do citlivých poloh chrlí tisíce návštěvníků denně, statisíce ročně... Při jejich kapacitě a rychosti, jakož i při možnosti využití dalších dopravních prostředků (doprava kol i lyží) tak možnost kontroly pohybu a chování návštěvníků soudobými prostředky klesá prakticky k nule, a perimetr působení každého z nich se s ohledem k rozměrům našich menších pohoří neúnosně zvětšuje. Kdysi rozsáhlejší klidová území tak mizí - často zcela, a odpovídající náhrada již neexistuje. Celá pohoří se tak díky technizaci a bezbřehé “liberalizaci pohybu” návštěvníků stávají fakticky “nižšími” a výrazně menšími, přičemž schopnost přizpůsobení rušení má i u velkých šelem své meze. V této souvislosti extrémně zesílil význam obtížněji dostupných i nevelkých skalních oblastí, suťovisk a strmých, dosud obtížně přístupných svahů. Stávají se dnes doslova posledními útočišti - ale v nové situaci a s novými prostředky také pastmi a lokalitami vysoce zranitelnými. Například i jinak nenápadnou “prostou” mýtní těžbou, volným pohybem psů nebo nelegálním lovem..."
Reagovat
Datum: 28.11.2013 16:50
Titulek: Hádanka-kolik dnes stojí 3 syrové vepřové nožičky?
Autor: Fyfula
Ještě před 6ti lety mně jich nasypali plnou kabelu zadarmo. Jak se zvýšila naše životní úroveň?  
Reagovat
Datum: 27.11.2013 17:21
Titulek: Agrese cikánů v Hanušovicích
Autor: Čech
Stále více cikánů se stěhuje do města,dotované bydlení přitahuje více cikánů.Slušní lide jsou napadáni ve večerních hodinách na nádraží a v okolí kapličky.Vyvrcholením bylo napadení výpravčího který utekl do budovy ,štvanice na slušňáky na nádraží odnesla rodinka s dětmi.Dostali oba rodiče nakládačku kopačky a pěstmi.Poté ve vlaku pokračovali v napadání lidí.
Reagovat
Datum: 26.11.2013 15:50
Titulek: Hrad starosty Z. Brože Na vodárně,
Autor: Erik
který si pořídil ze starostovského platu kolem 51 270 korun hrubého měsíčně (na foto vlevo): http://www.katedrala.cz/anonym/nph-agent.cgi/011110A/uggc:/=2fvzt4.enwpr.vqarf.pm/q0408/5/5749/5749823_737o33sqp1s8n7o4p5p166s82qqsns4r/vzntrf/CO280322.wct V senátu hlasoval Z. Brož 6. 2. 2013 proti rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, aby NKÚ mohl dohlížet na hospodaření obcí, krajů či státních firem. Starosta Šumperka a senátor Z. Brož odůvodnil svůj zamítavý hlas tím, že to není v Česku tradicí. Poslanci hlasovali o změně pravomocí NKÚ již v červenci 2012, přičemž ze 182 hlasujících se pro ni vyslovilo 177, nikdo nebyl proti ní, schválili ji koaliční i opoziční poslanci. Nesouhlas senátorů (proti byli kromě Z. Brože zejména senátoři ODS) už nemohla sněmovna v případě ústavní změny rozšířující pravomoci NKÚ přehlasovat.
Reagovat
Datum: 26.11.2013 12:21
Titulek: Jak se stát dlužníkem proti vlastní vůli.
Autor: Sádlíčko
Dobrý den,dnes nemusíte brát ani úvěr a stejně vás podle dnešních zákonů můžou zadlužit i vaši sousedé-přesto-že jste nikdy nic nepodepsali a nikdo nezjišťoval,zda na splátky mít budete,či ne.Např.společenství vlastníků v bytových domech vás přehlasuje,vezme několika milionový úvěr a vy už musíte jen platit...Nemusíte nic podepsat,nemusíte s úvěrem souhlasit-není vám to nic platné...Toto dovolují dnešní zákony! http://www.novinky.cz/diskuse?id=342603&articleId=/finance/320316-o-osobni-bankrot-pozadalo-uz-90-tisic-nestastniku.html&sectionId=1000
Reagovat
Datum: 25.11.2013 12:30
Titulek: Výhody kapitalizmu
Autor: Ilka
Reagovat
Datum: 23.11.2013 10:30
Titulek: TV zpravodajství
Autor: Krek
Bylo vysíláno první TV zpravodajství o počasí bezdomovcem. Trapné a doslova BLBÉ VIP zprávy VIPáky před diváky jen zešměšňují. Bezdomovci by měli mít v TV vyhrazený vysílací čas. To potřebují vědět jaké bude počasí, kde přespat, kde trávit den, co přes den dělat, kde si co opatřit a různé rady pro přežití pod mosty atd.  Bezdomovcům jde o život, kdežto celebritám o to jak se správně před kamerou nakroutit aby jim nebyly vidět faldy pod krkem nebo špeky kolem pasu atd.
Reagovat
Datum: 23.11.2013 02:19
Titulek: EU neplní původní záměr-zklamání
Autor: ŠpionEU
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-soumrak-nad-eurolandem-dkb-/p_zahranici.aspx?c=A131121_230615_p_zahranici_wag EU se nám rozpadá-původní záměr se neplní. Původní záměr? Průmysloví magnáti chtěli zabránit aby jim jejich fabriky nebyly zničené v konvenčních válkách. Udělali Evropské sdružení uhlí a oceli (ESUO), někdy také označované jako Montánní unie (název odvozen od francouzského „mont“ - hora) byla založena Pařížskou smlouvou jako mezinárodní organizace mezi 6 státy v roce 1952 na dobu padesáti let. Dá se považovat za základ Evropské uniehttp://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A9_spole%C4%8Denstv%C3%AD_uhl%C3%AD_a_oceli Instituce EU nebyly vytvořeny pro takovou situaci – měly se starat o konkurenci a obchodní konflikty, nikoli o makroekonomické problémy. Dnes fabrikanti zjišťují že se jim vlivem ekonomické, nikoli konvenčí války fabriky zase rozpadají. Takže je snaha EU zrušit.
Reagovat
Datum: 21.11.2013 18:54
Titulek: Kdy proběhne v Mohelnici defenestrace?
Autor: Karel Kopfrkingl
Když Zwyrtek s Miketou takto mlží, je za tím vždy nekalost: Žádné info o spalovně neřekneme, nebudeme se s vámi o spalovně bavit - to je vedení města?!  http://www.youtube.com/watch?v=Eir-7dWQiqo  
Reagovat
Datum: 20.11.2013 12:51
Titulek: Odlehčení od nefunkční politiky
Autor: Andráš
Reagovat

123...276277278...305306

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).