LISTÁRNA

123...262263264...290291

Přidat nový příspěvek

Datum: 18.11.2013 03:35
Titulek: Sametovka v rukou nenažroutů
Autor: Pehla
http://www.vira.cz/Texty/Clanky/Otravenost-politikou.html Politické strany se stávají federacemi zájmových skupin,které bojují o finanční zdroje Jaké jsou největší nemoci české politiky? Petr Příhoda: Jsou stejné jako nemoci celé české společnosti. Je to především hodnotová dezorientace, čili demoralizace. Má tisíc a jednu podobu.Ukazuje se nejen to, že politické strany ztrácejí schopnost artikulovat politickou vůli veřejnosti, ale že i veřejnost přestává tuto politickou vůli mít. Děje se tak ale i v zemích, o nichž říkáme, že jsou vyspělé.„Otrávenost politikou“ je téma, o němž starostlivě uvažují i analytici v západoevropských zemích. Přitom tam ale ještě pořád „žijí z podstaty“, kterou u nás komunistický režim likvidoval. Zdá se, že moderní západní, čili masová konzumní společnost, uvyklá určitému komfortu, je už něčím jiným než společnost 19. a počátků 20. století, kdy se vytvářely mechanismy demokratického fungování. U nás (i v jiných postkomunistických zemích) je to zřejmější. Politické strany, především ty velké, se stávají federacemi zájmových skupin, které si konkurují v boji o finanční zdroje.Možná je zde stále jeden zásadní problém:nedostatek výrazných tváří, nemyslíte? Petr Příhoda: Česká polistopadová politika má řadu výrazných tváří: Klaus, Tlustý, Topolánek, Zeman, Paroubek, Grebeníček, Rath atd. Výraz dodávají tváři i média. Vám ale jde asi o něco jiného – o morálně a myšlenkově integrovaný vůdcovský talent, který je přitom úspěšný. Zkrátka „formát“. To je ale téměř kvadratura kruhu, neboť jde o celoevropsky nedostatkové zboží. Ani my jich neměli v minulosti mnoho: Palacký, Masaryk, Švehla, předválečný Šrámek – kdo další? Konzumní masová společnost preferuje mediálně vyrobené celebrity, nikoli osobnostní formát. A z politiků ty tzv. charismatické, neboli sugestivní tváře, ale zpravidla jen krátkodobě. Ti „oslovují“ voliče.
Reagovat
Datum: 17.11.2013 16:04
Titulek: Typicky DEBILNÍ argument.
Autor: GTU
DEBIL neví proč tomu tak je.
Reagovat
Datum: 17.11.2013 08:31
Titulek: včerejší krizový zážitek
Autor: aNONYM
Včera jsem si byl zasportovat a poté jsme s jedním kamarádem, kterého jsem dlouho neviděl, vyrazili na jedno. Až ve čtvrté hospodě se nám podařilo najít jediný volný stůl. Inu je krize a zatímco jedni Šumperáci umírají hlady, zbytek občanů kalí co to dá po hospodách. Kdyby se za každé vychlemtané pivo platila koruna navíc do fondu pro chudé, měli by se naši nuzní jako prasce v žitě. Takže rada pro vrchnost: zrušte herny s automaty a zaveďte poplatky za pivo pro chudinu. Časem se může vystavět i obecní chudobinec.
Reagovat
Datum: 16.11.2013 21:58
Titulek: Vážení cestující, prosíme pozor.
Autor: Jiří Skrbek
Osobní kolo civilní ochrany, společnosti Město Šumperk , přijelo včas. Byly aktualizovány vývěsky civilní ochrany ve stanicích prodejna Hruška na ulici Uničovská a náměstí Republiky, křižovatka ulic Bludovská Langrova a Husitská Kozinova, čistírna u hlavní pošty. Upozornění pro cestující. Plánovaná doba další aktualizace se může změnit. Forza k vývěskám. Dbejte osobní informovanosti, přistupujte na kraje vývěsek.  Hledejte mimo jiné odpověď na listopadovou otázku Hry civilní ochrany – v jaké minimální vzdálenosti se ukládá velmi důležité harampádí u komína ? Otázka se netýká kanape po dědečkovi, které se coby antifire matrosh strká rovnou ke komínu. Odpověď na říjnovou otázku, ve stanici prodejna Hruška na ul. Uničovská, zněla – každá žena po 45tce může chtít 1 x za 2 roky být vyšetřena zdarma z hlediska rakoviny prsu. Doktoři umí různá kouzla, ale když se prošvihne odjezd na vyšetření před 12tou, tak se doba zpoždění nezmění.      
Reagovat
Datum: 16.11.2013 16:30
Titulek: JAK KDO A JAK KOMU
Autor: Josef.F.
Jihoafričané obstavili majetek kLAUSOVU taky výpěstku Krejčířovi, kterého média nazývají vytrvale podnikatelem, ačkoliv to mafián i jeho familii....Jeden se nestačí divit, že i manželka picnutého mafiána Mrázka si vesele užívá nekalým způsobem nabytého majetku....Gebíry na to v našem kLausistánu nejsou, protože by se muselo postupovat jinak i v mnohých ba četných případech....Co vy na to v Mrožově....
Reagovat
Datum: 16.11.2013 15:13
Titulek: Zajeďte si do Afriky žvanilové o chudobě
Autor: Bída s nouzí vyžraný břuch
Dnes byla všechna parkoviště meganákupní zóny u a za Kauf-landem totál nacvaknutá umírajícími hlady
Reagovat
Datum: 16.11.2013 08:03
Titulek: Výzva k celému národu-lidi nakupujte!!
Autor: Spasitel
Kdybyste si na to půjčit měli. Jen tak pomůžete vyvést ČR z krize. Podnět z ČNB přišel ve velmi vhodnou dobu před Vánocemi. Nešetřete a obdarujte své příbuzné a hlavně děti vším co obchody nabízí. Koncem příštího roku začíná blahobyt, tak pro to něco udělejte. Teď se už zdálo, že ekonomika jde dopředu, ale za chvíli se přišlo na to že nejde. Ale už to je dobrý náznak toho, že se z ČR stane ekonomický tygr. Předpokládá to, že okolní státy budou koukat s otevřenou pusou. Musíme je překvapit a zaskočit. Lidi, luxujte peněženky a konta !! Namáhavě projdete Čilkutským průsmykem, ale za ním vás čekají zlatá naleziště!! Pak budete v balíku.
Reagovat
Datum: 15.11.2013 18:37
Titulek: Takový propad životní úrovně nepamatuji.
Autor: Tuberillos
Rok 2014 bude boj o přežití. Pánové a dámy je to DĚS. To tady ještě nebylo. Dnes je 700000 v chudobě. V roce 2014 se to zdvojnásobí. Tomu říkám výdobytek Sametu. Rodiny s dětmi se půjdou pást.
Reagovat
Datum: 15.11.2013 13:30
Titulek: Máme co dohánět
Autor: Jukl
Reagovat
Datum: 15.11.2013 10:01
Titulek: Celý národ je nemocný
Autor: Magor
http://rungo.idnes.cz/jan-hnizdil-a-komplexni-medicina-daw-/behani.aspx?c=A131014_100901_behani_fro Jak nás ohrožuje stres? V současné době u nás bere léky proti depresi a úzkosti 650 tisíc lidí. To je docela dost. Včera jsem četl v Mladé frontě Dnes, že se plánuje stavba nových psychiatrických center. Lidé už stresujícímu životnímu tempu nestačí, jsou odkazováni k lékařům, dopují se prášky. To ale není cesta k uzdravení. Společenský systém je težce nemocný a ten, kdo se na něj adaptuje, je vlastně mentálně postižený. Lidé trpící úzkostí nebo depresí jsou  paradoxně normální, ještě něco cítí, nerezignovali. Směřujeme k tomu, že většina normálních, citlivých lidí bude na psychiatrii a venku zbudou jen psychopati. Jak se stres šíří? Největším stresorem jsou  negativní emoce: zloba, závist, arogance, vztek. Ty se přenášejí jako epidemie. Americký psycholog Fiedmann prokázal, že stačí, abyste byl několik minut v přítomnosti dominantní negativistické osoby, a nakazíte se. Přitom s ní ani nemusíte mluvit, funguje to i na dálku. Když si v televizi pustíte politickou předvolební debatu, je to takový nápor negativních emocí, že se můžete otrávit, jako byste si pustil plynový sporák. Zvedá se vám žaludek, bolí vás hlava, přestane vám chutnat, špatně usínáte. Vystoupení našich politiků by mělo na obrazovce povinně provázet varování: "Sledujete politickou debatu. Škodíte svému zdraví!" Zdroj: http://rungo.idnes.cz/jan-hnizdil-a-komplexni-medicina-daw-/behani.aspx?c=A131014_100901_behani_fro
Reagovat

123...262263264...290291

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).