LISTÁRNA

123...231232233...293294

Přidat nový příspěvek

Datum: 16.9.2014 16:52
Titulek: Jan Šafařík a náměstek pro vyzbrojování Kopřiva
Autor: Vyzbrojovači KDU-ČSL
Šumperák Jaroslav Kopřiva (KDU-ČSL) se stal náměstkem pro vyzbrojování Ministerstva obrany ČR již v roce 2003, ale jinak příspěvek sedí. Kolik asi zbrojních zakázek prošlo korupčníkovi náměstkovi Kopřivovi od 2003 do 2010 rukama? Co mu asi radil jeho 26letý poradce Jan Šafařík (KDU-ČSL) ze Šumperka? Předseda šumperské KDU-ČSL a kandidát v říjnových komunálních volbách Jan Šafařík (*28. února 1981) byl totiž okamžitě po absolvování podivné komické Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) zaměstnán od března 2007 do září 2009 na ministerstvu obrany ve funkci poradce náměstka pro vyzbrojování Jaroslava Kopřivy. Kdo je Jaroslav Kopřiva:     Jaroslav Kopřiva (KDU-ČSL) se narodil 27. února 1961 v Šumperku. V roce 1985 absolvoval Stavební fakultu ČVUT.     Od srpna 2003 byl náměstkem ministra obrany pro vyzbrojování.  31. srpna 2010 jej ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) odvolal kvůli informacím deníku MfDnes, podle nichž Kopřiva mimo jiné domlouval provizi za armádní zakázku.     Po ukončení vysoké školy pracoval jako projektant (1985-1990). V roce 1990 se stal místopředsedou tehdejšího okresního národního výboru v Šumperku a v letech 1990 až 1992 byl přednostou okresního úřadu v Šumperku. Od září 1992 do dubna 2000 byl prvním náměstkem ministra vnitra. Poté byl jmenován generálním sekretářem Sdružení Česká katolická charita (2000-2003)     Kopřiva je členem KDU-ČSL (do strany lidové vstoupil v roce 1989). V prosinci 2000 se stal kandidátem KDU-ČSL na funkci lídra tehdejší čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU, ale neuspěl. Poté byl jmenován alespoň místopředsedou stínové vlády čtyřkoalice a měl na starost resort vnitra (2001-2002). Od března do května 2001 byl prvním místopředsedou KDU-ČSL.     Je ženatý, s manželkou Janou mají dvě dcery a dva syny. Jeho strýc Ladislav Kopřiva byl v osmdesátých letech ministrem bez portfeje vlády ČSR (čtvrtá vláda Josefa Korčáka). Více na: http://www.lidovky.cz/namestkovi-ministra-obrany-zlomila-vaz-provize-za-minomety-prz-/zpravy-domov.aspx?c=A100901_075023_ln_domov_mev
Reagovat
Datum: 16.9.2014 15:52
Titulek: TOP 09-vrazi seniorů
Autor: Séňa
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=59235&l=cz Ti nenažrouti se zase ukázali.
Reagovat
Datum: 16.9.2014 12:21
Titulek: Do nich !!
Autor: Sládek
Reagovat
Datum: 16.9.2014 09:43
Titulek: To to zase dopadne
Autor: Inučka
Reagovat
Datum: 15.9.2014 22:22
Titulek: mafiánské klony KDU-ČSL a TOP 09
Autor: Kmotr Masařík
Aby občané nevolili rodinné klany, musí být o nich v prvé řadě informováni. Proto je dobré vědět o protekčních politických kariéristech synáčkovi Šafaříkovi ze Šumperka a zeťáčkovi Johnovi ze Zábřeha a jejich vazbách na kmotříčky z KDU-ČSL, TOP 09, na Brože aspol., atd.
Reagovat
Datum: 15.9.2014 17:40
Titulek: Je na voličích, aby takové kandidáty nepodporovali
Autor: Anonym
Aby nevolili tyhle rodinné klany, protože ty v politice nebudou pracovat pro voliče, ale pro sebe. Neměli by volit ani strany, které je postaví, protože oni už se domlouvají napříč politickým spektrem, kdo z jaké rodiny jeho strana postaví dle hesla já na bráchu, brácha na mě. Postaví mu pak na revanš jeho rodinného příslušníka na jejich kandidátku. Je na voliči, aby takové praktiky tvrdě utnul!
Reagovat
Datum: 15.9.2014 17:37
Titulek: Hnutí ANO Šumperk představuje kandidáta č. 5: PRUMHOR
Autor: Stavební firmy na radnici
Martin Hožďora, spolumajitel stavební firmy PRUMHOR. Proč jdete do politiky? "Chci podpořit hnutí ANO, Andreje Babiše a místní šumperské podnikatele. " Konflikt zájmů Tomáši Potěšilovi ODS-ředitel Kutalovy stavební firmy FORTEX Martinu Hožďorovi ANO-PRUMHOR evidentně nic neříká, však je šumperští blbci klidně zvolí.
Reagovat
Datum: 14.9.2014 17:55
Titulek: Starosta Zdeněk Brož: "Kácet se muselo."
Autor: Devastace Smetanových sadů
"Některé stromy byly podle posudků v nebezpečném stavu, šlo o stromy podél pěších cest. Museli jsme do parku zasáhnout a letos s pracemi budeme pokračovat dál," dodal starosta Brož (Nezávislá volba). Revitalizace Smetanových sadů je rozdělena do tří etap, potrvá do roku 2017 a předpokládané celkové náklady činí 6,1 milionu korun. S pracemi se začalo na podzim, kdy byly vykáceny první stromy v (PRÝ) havarijnímu stavu. Zdroj: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obnovovane-smetanovy-sady-v-sumperku-prijdou-o-hudebni-altan Smetanovy sady založil na konci 19. století šumperský okrašlovací spolek na původně soukromé zahradě Žerotínů, až do roku 1946 park nesl název „Panská zahrada". Projekt brutální revitalizace Smetanových sadů vypracoval zahradní architekt Martin König z uherskohradišťského Ateliéru König a realizují Podniky města Šumperka s MUGO zahradnická, s.r.o. Šumperk. FOTOGALERIE KÁCENÍ STROMŮ VE SMETANOVÝCH SADECH V ŠUMPERKU USVĚDČUJE STAROSTU BROŽE ZE LŽI, POKÁCENÉ STROMY BYLY ZCELA ZDRAVÉ, TUTO BRUTÁLNÍ DEVASTACI HISTORICKÉHO PARKU LZE SOTVA NAZÝVAT REVITALIZACÍ (fotografie č. 1, 5  až 12). http://sumpersky.denik.cz/galerie/kaceni-stromu-v-sumperku.html?mm=5022105  
Reagovat
Datum: 14.9.2014 16:34
Titulek: A pak, že nic dobrého
Autor: Jiří Skrbek
nemůže vzejít ze stověžaté matičky. Jsem se dočetl. „Pražská společnost bloumající veřejnosti“ pořádá kočovný „Romský stan“.  Jazyk, divadlo, hudba, vlajka, romská historie, občerstvení, vše v cikánském provedení. Doufám, že se toho chytne nějaký VOLEBNÍ PROGRAM. I nějaká ziskovka či neziskovka v okrese Šumperk by mohla …. Rád zajdu, i kdybych měl platit vlezný.
Reagovat
Datum: 14.9.2014 02:30
Titulek: Sankční gramotnost
Autor: Povzdech
je nový pojem, který musí pochopit naši občané. Kdo nebyl na sankce připravený má co dohánět. Překotný vývoj možná překvapil některé občany, ale to už Šmejdům nenaletí. Naši politici a vláda s tím nemají problém a pohybují se v novém prostředí jako štiky v rybníce. Nevím jestli náš právní systém zná pojem SANKCE. Když ne, snadno ho tam doplníme, abychom nemluvili o něčem co vlastně neexistuje. Potravinový odražeč na ruských hranicích už funguje a kamiony tvarůžky nám už létají zpět na naše hlavy. Bumerang na tvarůžky-to zde ještě nebylo. Než se tvarůžky vrátí od ruských hranic do našich obchodů budou aspoň pořádně uleželé. V Rusku ovšem vypukne tvarůžková krize, která položí Rusko na lopatky.
Reagovat

123...231232233...293294

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).