LISTÁRNA

123...230231232...292293

Přidat nový příspěvek

Datum: 17.9.2014 17:19
Titulek: Milý pane Miketo z Mohelnice,
Autor: Bedřich
nevzpomínám si, že by Vám kdy obyvatelé 28 měst a obcí sdružených v obecní společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk (VHZ) dali mandát, abyste po 20 letech, kdy nás ždímal soukromý provozovatel Šumperská  provozní vodohospodářská společnost a.s. (ŠPVS), vlastněný  nejdříve Kutalem a pak Francouzi ONDEO/SUEZ, a kdy jsme platili nejdražší vodné a stočné v Olomouckém kraji, opět zašmelil naše kanalizace dalšímu soukromému provozovateli a tato tunelářská praxe měla nadále pokračovat. Ve vesničce Nový Malín provozuje vodovod a splaškovou kanalizaci obecní společnost Provozní Nový Malín s.r.o. za vodné a stočné včetně DPH 48,- Kč/m3, zato my, klienti VHZ a soukromého francouzského provozovatele ŠPVS/ODEO/SUEZ, musíme platit neuvěřitelných 78,80,- Kč/m3. Jsme si jisti, že když provoz kanalizace zvládne maličká obecní společnost v Novém Malíně, zvládne provoz infrastruktury jistě i VHZ. Koncerny nechť si vydělávají na lidech ve Francii. Pro koho vedení VHZ vlastně pracuje? Pracují snad místní politici ve vedení VHZ tajně proti občanům?
Reagovat
Datum: 17.9.2014 16:47
Titulek: Kopneme konečně francouzské vydřiduchy ŠPVS do ***?
Autor: Breaking News z VHZ
AKTUALITA Z VHZ, POZOR, POZOR! Včera vyšel v deníku Právo, příloha Střední a východní Morava, strana 10 článek: VYPÍŠÍ TENDR NA PROVOZOVATELE KANALIZACÍ Šumperk (pem) - Nového provozovatele svých kanalizačních sítí pro roky 2016 až 2020 vybere Společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk (VHZ). To proto, aby dodržela podmínky projektu Horní pmoraví II, za kterých dostala zhruba 1,2 miliardy korun z evropských a státních peněz na obnovu a vybudování kanalizace v regionu. "Výběrové řízení bude vypsáno a zveřejněno do 31. prosince letošního roku, přesně o rok později budou sítě předány novému provozovateli," uvedl manažer projektu Aleš Miketa s tím, že VHZ již podepsala smlouvu se společností Grant Thornton Advisory (GTA), která pro ni bude tendr řídit od vypsání až po předání sítí vybranému provozovateli. Dosud spravuje stoky a vodovody pro VHZ firma Šumperská provozní vodohospodářská společnost. Akciová společnost VHZ vznikla 1. ledna roku 1994 a navazuje na působení někdejšího státního podniku Vodovody a kanalizace Šumperk. Zakladatelem společnosti byl tehdejší Fond národního majetku a členy města a obce regionu. Poměr rozdělení akcií mezi obce odpovídal podílu na hodnotě společného majetku. Akcionáři se scházejí na valných hromadách, kde rozhodují mimo jiné o obsazení představenstva i o všech zásadních investičních krocích.
Reagovat
Datum: 16.9.2014 16:52
Titulek: Jan Šafařík a náměstek pro vyzbrojování Kopřiva
Autor: Vyzbrojovači KDU-ČSL
Šumperák Jaroslav Kopřiva (KDU-ČSL) se stal náměstkem pro vyzbrojování Ministerstva obrany ČR již v roce 2003, ale jinak příspěvek sedí. Kolik asi zbrojních zakázek prošlo korupčníkovi náměstkovi Kopřivovi od 2003 do 2010 rukama? Co mu asi radil jeho 26letý poradce Jan Šafařík (KDU-ČSL) ze Šumperka? Předseda šumperské KDU-ČSL a kandidát v říjnových komunálních volbách Jan Šafařík (*28. února 1981) byl totiž okamžitě po absolvování podivné komické Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) zaměstnán od března 2007 do září 2009 na ministerstvu obrany ve funkci poradce náměstka pro vyzbrojování Jaroslava Kopřivy. Kdo je Jaroslav Kopřiva:     Jaroslav Kopřiva (KDU-ČSL) se narodil 27. února 1961 v Šumperku. V roce 1985 absolvoval Stavební fakultu ČVUT.     Od srpna 2003 byl náměstkem ministra obrany pro vyzbrojování.  31. srpna 2010 jej ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) odvolal kvůli informacím deníku MfDnes, podle nichž Kopřiva mimo jiné domlouval provizi za armádní zakázku.     Po ukončení vysoké školy pracoval jako projektant (1985-1990). V roce 1990 se stal místopředsedou tehdejšího okresního národního výboru v Šumperku a v letech 1990 až 1992 byl přednostou okresního úřadu v Šumperku. Od září 1992 do dubna 2000 byl prvním náměstkem ministra vnitra. Poté byl jmenován generálním sekretářem Sdružení Česká katolická charita (2000-2003)     Kopřiva je členem KDU-ČSL (do strany lidové vstoupil v roce 1989). V prosinci 2000 se stal kandidátem KDU-ČSL na funkci lídra tehdejší čtyřkoalice KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU, ale neuspěl. Poté byl jmenován alespoň místopředsedou stínové vlády čtyřkoalice a měl na starost resort vnitra (2001-2002). Od března do května 2001 byl prvním místopředsedou KDU-ČSL.     Je ženatý, s manželkou Janou mají dvě dcery a dva syny. Jeho strýc Ladislav Kopřiva byl v osmdesátých letech ministrem bez portfeje vlády ČSR (čtvrtá vláda Josefa Korčáka). Více na: http://www.lidovky.cz/namestkovi-ministra-obrany-zlomila-vaz-provize-za-minomety-prz-/zpravy-domov.aspx?c=A100901_075023_ln_domov_mev
Reagovat
Datum: 16.9.2014 15:52
Titulek: TOP 09-vrazi seniorů
Autor: Séňa
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=59235&l=cz Ti nenažrouti se zase ukázali.
Reagovat
Datum: 16.9.2014 12:21
Titulek: Do nich !!
Autor: Sládek
Reagovat
Datum: 16.9.2014 09:43
Titulek: To to zase dopadne
Autor: Inučka
Reagovat
Datum: 15.9.2014 22:22
Titulek: mafiánské klony KDU-ČSL a TOP 09
Autor: Kmotr Masařík
Aby občané nevolili rodinné klany, musí být o nich v prvé řadě informováni. Proto je dobré vědět o protekčních politických kariéristech synáčkovi Šafaříkovi ze Šumperka a zeťáčkovi Johnovi ze Zábřeha a jejich vazbách na kmotříčky z KDU-ČSL, TOP 09, na Brože aspol., atd.
Reagovat
Datum: 15.9.2014 17:40
Titulek: Je na voličích, aby takové kandidáty nepodporovali
Autor: Anonym
Aby nevolili tyhle rodinné klany, protože ty v politice nebudou pracovat pro voliče, ale pro sebe. Neměli by volit ani strany, které je postaví, protože oni už se domlouvají napříč politickým spektrem, kdo z jaké rodiny jeho strana postaví dle hesla já na bráchu, brácha na mě. Postaví mu pak na revanš jeho rodinného příslušníka na jejich kandidátku. Je na voliči, aby takové praktiky tvrdě utnul!
Reagovat
Datum: 15.9.2014 17:37
Titulek: Hnutí ANO Šumperk představuje kandidáta č. 5: PRUMHOR
Autor: Stavební firmy na radnici
Martin Hožďora, spolumajitel stavební firmy PRUMHOR. Proč jdete do politiky? "Chci podpořit hnutí ANO, Andreje Babiše a místní šumperské podnikatele. " Konflikt zájmů Tomáši Potěšilovi ODS-ředitel Kutalovy stavební firmy FORTEX Martinu Hožďorovi ANO-PRUMHOR evidentně nic neříká, však je šumperští blbci klidně zvolí.
Reagovat
Datum: 14.9.2014 17:55
Titulek: Starosta Zdeněk Brož: "Kácet se muselo."
Autor: Devastace Smetanových sadů
"Některé stromy byly podle posudků v nebezpečném stavu, šlo o stromy podél pěších cest. Museli jsme do parku zasáhnout a letos s pracemi budeme pokračovat dál," dodal starosta Brož (Nezávislá volba). Revitalizace Smetanových sadů je rozdělena do tří etap, potrvá do roku 2017 a předpokládané celkové náklady činí 6,1 milionu korun. S pracemi se začalo na podzim, kdy byly vykáceny první stromy v (PRÝ) havarijnímu stavu. Zdroj: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obnovovane-smetanovy-sady-v-sumperku-prijdou-o-hudebni-altan Smetanovy sady založil na konci 19. století šumperský okrašlovací spolek na původně soukromé zahradě Žerotínů, až do roku 1946 park nesl název „Panská zahrada". Projekt brutální revitalizace Smetanových sadů vypracoval zahradní architekt Martin König z uherskohradišťského Ateliéru König a realizují Podniky města Šumperka s MUGO zahradnická, s.r.o. Šumperk. FOTOGALERIE KÁCENÍ STROMŮ VE SMETANOVÝCH SADECH V ŠUMPERKU USVĚDČUJE STAROSTU BROŽE ZE LŽI, POKÁCENÉ STROMY BYLY ZCELA ZDRAVÉ, TUTO BRUTÁLNÍ DEVASTACI HISTORICKÉHO PARKU LZE SOTVA NAZÝVAT REVITALIZACÍ (fotografie č. 1, 5  až 12). http://sumpersky.denik.cz/galerie/kaceni-stromu-v-sumperku.html?mm=5022105  
Reagovat

123...230231232...292293

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).