LISTÁRNA

123...373374

Přidat nový příspěvek

Datum: 10.6.2019 08:36
Titulek: Co se stalo v českých Lidicích, mladá německá generace netuší
Autor: Jarda Hofman
Dnes si připomínáme totální vyhlazení obce Lidice německými vojáky. Po atentátu na zastupujícího říšského protektora SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha dne 27. května 1942 se ještě vystupňoval teror nacistických okupantů proti českému národu. I přes popravy stovek lidí a rozsáhlé razie se nedařilo pachatele atentátu dopadnout. Když 4. června 1942 Heydrich na následky zranění zemřel, rozhodli se nacisté v Čechách a na Moravě k dosud neslýchané zastrašovací akci. Souhrou okolností byly za oběť vybrány právě Lidice. Karl Hermann Frank v naději, že tím posílí své postavení a napomůže svému jmenování příštím říšským protektorem, rozhodl využít Lidic jako ukázky svého „rázného postupu". Frank 9. června osobně předložil při Heydrichově pohřbu v Berlíně svůj záměr Hitlerovi a obratem k němu obdržel souhlas. Lidice měly být vypáleny a srovnány se zemí, dospělí muži zastřeleni, ženy uvězněny v koncentračních táborech a děti dány na „náležité vychování". NEZAPOMENEME.
Reagovat
Datum: 9.6.2019 13:10
Titulek: Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci
Autor: Jarda Hofman
6. 6. 1944, spojenecké síly zaútočily na pláže Normandie, otevřely druhou frontu proti německému fašismu. Tato bitva byla zachycena ve filmech a knihách jako rozhodující zlom ve druhé světové válce. D-Day byl také okamžikem, kdy protikomunistický postoj Spojených států již nemohl pokračovat se svým tichým souhlasem s nacismem a američtí průmyslníci, kteří pomohli po světové válce znovuvzkřísit Německo a chtěli profitovat z Hitlerova Německa, musili změnit kurz.
Reagovat
Datum: 6.6.2019 20:32
Titulek: an.
Autor: jan
Anonyme Ty jsi jen cenzurovanej šašek.Než něco napíšeš-tak si TO raději ověř!
Reagovat
Datum: 5.6.2019 23:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Tonda
Toho chlapa nikdo nepomlouval,psala se o něm jen pravda,ta přítelkyně se zachovala dobře ,patří ji pochvala,tak by se měl zachovat každý člověk.
Reagovat
Datum: 5.6.2019 17:45
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Reagovat
Datum: 5.6.2019 11:45
Titulek: demosky
Autor: demo
v SPK nejsou demošky vyhulenců? Politici jsou schovaní a blbečci vyřvávají na rynku.
Reagovat
Datum: 5.6.2019 08:00
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Anonyme Ty jsi najivní-politici aby přišli o majetek-To nehrozí!
Reagovat
Datum: 4.6.2019 13:14
Titulek: s titulkem
Autor: Jarda Hofman
Reagovat
Datum: 3.6.2019 22:29
Titulek: DYCKY KONTEXT
Autor: Jiří Skrbek
Podle tradice na trojce, první středa červnová v 08:30. Výběr z programu povídání na občanském rádiu – kniha „Ruka noci podaná“, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých.   Dále v tento den ve 12:10 otázka. Jakou souvislost má zkouška sirén se soukromými fotografiemi? První pátek červnový v 17:00 taktéž na trojce občanského rádia. Výběr z programu – s odstupem názor vikýřovických hasičů na akci „Májka 2019“, požár Šumperka v roce 1669 a členové Československé obce legionářské ze Šumperka a okolí.  
Reagovat
Datum: 3.6.2019 20:45
Titulek: Bojíte se změny?
Autor: Anonymní
Přijde nový režim a 3/4 lidí v politice přijde o majetek a koryta, skončí v kriminále! Zatím se spoléhají na všechny ty rychlozbohatlíky a neznámozčehozbohatlíky, kteří se bojí s nimi a kteří je donekonečna volí, aby měli "své jisté".
Reagovat

123...373374

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.