LISTÁRNA

123...162163

Přidat nový příspěvek

Datum: 25.8.2014 17:35
Titulek: Oznámení o zadání zakázky
Autor: jana M.
Veřejný zadavatel Obec Dolní Studénky Dodavatel Provozní Nový Malín s.r.o. Předmět zakázky Stavba cyklokomunikace Desná, část cyklostezka Šumperk – Dolní Studénky, úsek k. ú. Dolní Studénky Popis zakázky Předmětem plnění veřejné zakázky je výstavba cyklokomunikace (tj. stezky pro cyklisty a chodce) mezi obcemi Šumperk a Dolní Studénky. Cyklokomunikace v k. ú. Dolní Studénky je navržena v délce 1,120 km, začíná ve staničení km 1,945 a končí v km 3,065. V extravilánu je vedena na samostatném tělese v šířce 3,0 m, dále v obci Dolní Studénky je z velké části navržena podél stávající komunikace sil. III/3703 v šířce 3,0 m v rámci přidruženého dopravního prostoru. Na konci staničení v délce 35 m je navržena šířka komunikace 2,0 m. Cyklokomunikace na konci staničení končí a navazuje na současný chodník. Oddělení od vozovky je navrženo zvýšeným obrubníkem a bezpečnostním odstupem. Součástí řešení je i návrh dešťové kanalizace pro odvodnění. http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/cs-CZ/Form/Display/418753
Reagovat
Datum: 25.8.2014 17:29
Titulek: Cyklo-chodník Dolní Studénky
Autor: Jana M.
Cykloteror. Prosím vás, kdo vymyslel a schválil cyklo-chodník v Dolních Studénkách, co stojí Dolní Studénky 10 milionů Kč? V 80. a 90. letech se v Dolních Studénkách vybudovaly za mnoho milionů na účet daňových poplatníků široké, kvalitní chodníky, v dobrém stavu. Teď je zbourali a místo nich v obci postavili nebezpečný cyklo-chodník, kde musí chodci uskakovat před šílenými cyklisty, zvlášť pro starší lidi chuťovka. Proboha, proč se kolařům neudělala čára na silnici a nacpali jste je na chodník, vždyť ve Studýnkách jde chodcům doslova o život. Cyklo-chodník bych ještě pochopila mimo obec, kde dříve chodník chyběl tzn. od Bělidla po Koreu, ale zbourat je v obci a udělat z nich debilní cyklotrasu? Starosta Dolních Studének Sršeň (TOP 09 STAN) a Brož jsou  tupci, kteří si neumějí spočítat ani prsty na ruce nebo hajzlíci.
Reagovat
Datum: 23.8.2014 17:35
Titulek: Dobrá legrace http://vimeo.com/41628846
Autor: Sezóna Vokurková
Volební klip ODS Šumperk z komunálních voleb r. 2010: Zdeněk Zerzáň (ODS) a Tomáš Potěšil (ODS) krouží v malém letadle nad Šumperkem, vesele se smějí a vztyčují palec. Tomáš Potěšil (ODS), kandidát na starostu Šumperka říká: "Snížím kriminalitu ve městě, omezím výherní automaty, zvýším bezpečnost v ulicích." Poradce ministra průmyslu a obchodu a syn náměstka primátora Přerova Jakub Kulíšek (ODS) ukazuje na tabuli nová řešení. Kulíškova přítelkyně Kristýna Švarcová (ODS) říká: "Více mateřských školek a lepší vzdělání pro naše děti." Všichni říkají: "Šumperk potřebuje nová řešení, my vám je nabízíme." http://vimeo.com/41628846 _______________________________________________________________________ Co je od té doby nového: automatů v Šumperku přibylo, kriminalita roste, přibylo vloupání do různých objektů, rodinných domů a bytů. Zvýšil se i počet drogových deliktů. Školky v Šumperku postačují, protože mladí a vzdělaní se stěhují ze Šumperka pryč. Nezaměstnanost na Šumpersku a Jesenicku láme rekordy.  
Reagovat
Datum: 23.8.2014 10:54
Titulek: Věnec a borůvkové knedle
Autor: Jiří Skrbek
Krom jedné  šumperské vývěsky civilní ochrany vyměnily barvu šlupky, change pajšlu mají všechny. Hra civilní ochrany z dožínkového věnce vybrala tento klásek: V jakém zákonu je napsána mlčenlivost zdravotnického  zařízení ? Červcová výzva se týkala možných významů shluku číslic 1,2,1 a 0 v souvislosti s bezpečností člověků. První význam je čas 12:10. Když je první středa v měsíci, nastal čas zkoušky sirén. Bo jde o telefonní číslo 1210, což je tísňová linka na Horskou službu. Měli by mít na paměti člověkové menšího vzrůstu, mající chutě na borůvkové knedle. Sběr odpovědí na otázku z dožínkového věnce a lokalizace vývěsek beze změny. Dobré adresy jsou: 1x radniční kancelář bezpečnostní rady, 2x prodejna Hruška ( Uničovská a náměstí Republiky), 2x křižovatka (Bludovská vers. Langrova, Husitská vers. Kozinova), 1x výloha (čistírna u hlavní pošty).
Reagovat
Datum: 21.8.2014 11:28
Titulek: AKTUALITA - SVĚT V POHYBU
Autor: Perspekta
Kde se bude v Šumperku stavět mešita a kde prodávají motlitební koberečky? Reaguji na měnící se směr větru, korouhvička se otáčí. Pomýlený občan musí být vždy připraven k veletoči pokud chce přežít.
Reagovat
Datum: 20.8.2014 15:33
Titulek: R.I.P. Pomník
Autor: Skate
R.I.P.Pomník Připomeňme si, že přesně před rokem, 20. srpna 2013, šumperští politici zlomyslně zbourali mládeži pomník u Grandu, jediné místečko v Šumperku, kde se dalo jezdit skateboardu. Za celý rok šumperští papaláši nevybudovali dětem žádnou náhradu, ani jedinou blbou rampu kdekoli, vůbec nic. https://cs-cz.facebook.com/events/282933408512005/?ref=22  
Reagovat
Datum: 16.8.2014 15:21
Titulek: 20. 11. 2012
Autor: CENA VODY
20. 11. 2012 Rekonstrukce kanalizace na Šumpersku ohrožena Pět měst ze Šumperska stále čeká na více než jednu a půl miliardy korun od Evropské unie. Peníze přitom potřebují na rekonstrukci i dostavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. Evropská komise ale už třikrát řízení o dotaci zastavila takzvaným přerušovacím dopisem - údajně kvůli vysoké ceně. Městům tak hrozí, že peníze po letech příprav nedostanou. Loštice, Mohelnice, Zábřeh, Šumperk a Hanušovice. Tato města měla mít novou kanalizaci už v roce 2010.  Zatím ale marně čekají. http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/204313-rekonstrukce-kanalizace-na-sumpersku-ohrozena/
Reagovat
Datum: 16.8.2014 15:18
Titulek: Já se chci zeptat
Autor: CENA VODY
dua Zdeněk Brož /Nezávislí/ a Závěšický /ČSSD/, kolik bude stát v příštích letech  vodné a stočné, kvůli tomu, že předražili o půl miliardy korun stavební práce v projektu rekonstrukce kanalizací na Šumpersku????????????? Celková cena investice 1,6 miliardy korun. 18. července 2011 EU odmítá uvolnit dotaci na kanalizaci v pěti městech Šumperska Evropská komise odmítá uvolnit dotaci na rekonstrukci kanalizace v pěti městech Šumperska. Důvodem je to, že cena 1,5 miliardy korun je podle ní příliš vysoká. Jedna z největších vodohospodářských investic v dějinách regionu tak letos opět nezačne. Informuje o tom dnešní Šumperský a jesenický deník (Deník). Se zahájením investice se původně počítalo v létě 2009 a dnes už měla být hotová. Složité vyjednávání s Evropskou komisí, která má z unijních fondů stavbu ze tří čtvrtin platit, ale start pořád odsouvá. Komisi se nelíbí zejména cena, která vzešla z výběrového řízení. "Problém je v tom, že když jsme v roce 2008 organizovali soutěž na dodavatele, byly ceny stavebních prací vysoké; stavební boom vrcholil. Dnes jsou podstatně nižší, ale my jsme soutěž uzavřeli v dubnu 2009 a na tyto ceny jsme také vzápětí uzavřeli smlouvy s dodavateli," řekl ředitel společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk Jiří Vepřek.
Reagovat
Datum: 15.8.2014 18:32
Titulek: Dotaz pre sůdruha Skrboka s tankom kvýročí 22. augusta
Autor: Terazky som Cígeľ
Opäť sa nám sůdruh Skrbok blíží výročie slavnej bratskej augustovej pomoci sůdruhov z SSSR aj Varšavskej zmluvy. Dúfam, že hen tento rok napravíš svoje resty z minulých rokov a Ty, aj Tvoj bratský tank, aj samochodná V3Ska, aj Tvoje stěngazety zazáří oslavnými údernými hesly na počest spriatělených sůdruhov ochranárov všetkého pokrokového ľudu. Dúfam, že ma nezklameš a že Ti budem moci uděliť zelený puntík, aj tu zelenů čtvrtku, no akdyž aj rádiem zahlásíš, tak aj do tej druhej nohy čtvrtku, nu a když aj pásy tanku ze skvělé sovětské oceli šumperácký asfalt pomasíruješ, tak aj do té třetí čtvrtku!
Reagovat
Datum: 14.8.2014 12:50
Titulek: Proč má porše plzeňskou SPZ? aneb zelená je tráva
Autor: Viktoria Veolia VHZ
Protože tam prezidentuje Paclík alias Íčko čisté prádlo. Stačí se podívat na kandidátky Zwratkové "Nezávislí"... kdo tam za co kope a tmelí rovinku... Že Kunrte s Paclíkem a Kutalovi hoši z vodovodů a kanalizací?!
Reagovat

123...162163

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah listárny a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

VYHODNOCENÍ

       

Vstupenku na na KONCERT NA STŘEŠE, který odehraje skupina O5 a Radeček v pátek 12. září na střeše šumperského divadla, vyhráli tito vylosovaní šťastlivci: Mirek Snášel ze Šumperka a Blanka Zacpálková z Rohle.
Blahopřejeme! Vstupenku vám předá dáma v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-17 h).