LISTÁRNA

123...297298

Přidat nový příspěvek

Datum: 17.4.2018 11:34
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Asi tucet bezdomovců-kteří čekali na polívku!
Reagovat
Datum: 16.4.2018 21:30
Titulek: Dění, které potěší tím,
Autor: Jiří Skrbek
že nevítězí peníze.  ZÁPIS DO DENÍČKU.  Scéna má v názvu kvarteto slov – muzeum silnic civilní ochrana. Vějíř představení scény byl doplněn. Nová položka se jmenuje – „Akce civilní ochrany pro žáky či studenty, ALE její kopie pro starší spolužijící“. V sobotu dopoledne příjemný počet lidiček (hodně jich osedlalo kolo) upozadil přípravu kalorické bomby, obchodní centrum, pivní festival, autoturistiku, robotu okolo hypotéční nemovitosti či ve fitku. A tak se 14. dubna zasloužil o silné chvíle největší počet lidí v porovnání s dosavadními  pěti termíny akcí pro školy v tomto roce. Půda na polích civilní ochrany, obrany státu a připomenutí kvalit našich předků byla okysličena. Poděkování pro pana Kulíška, dobrovolníky civilní ochrany a personál muzea silnic. V kalendáři lze kroužkovat další soboty v muzeu silnic: 16. června bez tématiky civilní ochrany, 15. září částečně s CO.Ambassador dobrovolníků civilní ochrany Jiří Skrbek.
Reagovat
Datum: 15.4.2018 20:41
Titulek: p-z
Autor: jan
Kdo propaguje PONTIS je osel!
Reagovat
Datum: 12.4.2018 16:33
Titulek: Sami se přišli vyzbrojit. Chvályhodné, chlapci.
Autor: Sarmat
Občané se přišli vyzbrojit. Velký souboj zájemců se odehrál na dražbě vysloužilé techniky ze skladu civilní ochrany v Šumperku. https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/o-sumperske-vetriesky-svedli-drazitele-bitvu-masakr-zaznelo-20180410.html
Reagovat
Datum: 12.4.2018 15:13
Titulek: Upozornit známého
Autor: Zdeněk Pičman
Piráti navrhují, aby politici neměli nárok na víc peněz za více funkcí. Změnu, kterou by na své vlastní kapse pocítili poslanci, senátoři i všichni další veřejní funkcionáři, navrhují Piráti. Mohli by dostávat jen jedny peníze, i kdyby byli ve více různých funkcích. Dotklo by se to třeba politiků, kteří jsou poslanci a zároveň starostové nebo berou peníze za působení v městských firmách.     
Reagovat
Datum: 11.4.2018 21:35
Titulek: Rapotínský protipovodňový projekt 407 milionů
Autor: na 2,5 km toku Desné
Zakázka na protipovodňová opatření u řeky Desné ve třech obcích (Rapotín, Vikýřovice a Petrov nad Desnou) byla v roce 2012 vyčíslena na cenu 150 milionů korun. Projekt zůstal naprosto stejný, ale v roce 2017 byla naprosto stejná zakázka vyčíslena na cenu 407 milionů korun, skoro trojnásobek... Ministerstvo životního prostředí ČR schválilo obci Rapotín na projekt v říjnu 2016 obří evropskou dotaci 346 151 883,- Kč, tj. většinu z půl miliardy korun z evropských fondů, kterou tehdy mělo k dispozici na veškerá protipovodňová opatření v celé České republice... Podivné... Jakou roli v tom hraje kmotr Andrej Babiš a náhodička, že rapotínský starosta a předseda Svazku obcí údolí Desné Pavel Žerníček (ANO) i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) jsou z Babišova soukromého hnutí ANO? ----------------------------------------------------------------------------------------------------  Celkové náklady na rapotínský protipovodňový projekt činí 407 237 510,- Kč a vlastní zdroje obcí na akci jsou 61 085 626,- Kč. Výše zmíněná evropská dotace od ministerstva je 346 151 883,- Kč. Na akci se bude obec Rapotín podílet s obcemi Vikýřovice, Petrov nad Desnou a státním podnikem Povodí Moravy s.p. Protipovodňová ochrana bude spočívat ve vybudování tří odlehčovacích ramen s biotopy souběžně s řekou Desnou v délce 2,5 kilometru od jezu po most, stavby ochranných hrází a zídek a nový jez s rybochodem. Také suchý poldr Sobotín, který pojme v případě potřeby až 870 000 m3 vody, délka hráze polderu dosáhne 850 metrů a její maximální výška 11,5 metru. Na projekt je vydáno pravomocné stavební povolení. Vlastníci nemovitostí, kteří jsou projektem s názvem „Zlepšení systému protipovodňové ochrany Svazku obcí údolí Desné“ dotčeni, budou včas informováni o postupu prací a stavební firma, která bude stavbu realizovat, bude všechny kontaktovat ve věci stanovení podmínek, za jakých stavba proběhne. Postupně zahájí obec Rapotín také výkupy všech pozemků, na kterých má být stavba umístěna. Stavba má být dokončena do roku 2020. V roce 2017 se mělo uskutečnit výběrové řízení na dodavatele. „Věřím, že jednou bude zabezpečeno i dalších asi 17 kilometrů kolem řeky Desné nebo alespoň většina území, které ještě na protipovodňová opatření čeká,“ uvedl rapotínský starosta Pavel Žerníček (ANO).
Reagovat
Datum: 11.4.2018 15:46
Titulek: Bez titulku
Autor: Občan
Reagovat
Datum: 11.4.2018 08:43
Titulek: Proč padají stromy
Autor: Lesník
Protože je sucho a kořeny v zemi dobře nedrží. V minulosti se to tak nestávalo.  
Reagovat
Datum: 9.4.2018 17:10
Titulek: Kino OKO: zakázka 995 368 CZK bez DPH, vícepráce 2 miliony
Autor: co se děje v OKU Šumperk
Kino OKO už šetří policie? Vícepráce nesmí překročit 50 % původní hodnoty zakázky (zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek). Dle informací z tisku vícepráce v Kině OKO přesáhnou 2 miliony korun - to je 200 % hodnoty zakázky! V takovém případě musí být vícepráce znovu vysoutěženy. To by totiž bylo pohodlné, nabídnout nejnižší cenu zakázky ve veřejné soutěži a pak si cenu navýšit na trojnásobek vícepracemi. Už jméno vítěze může vyvolávat pochybnosti. Zakázku na stavební práce v Kině Oko získal hanušovický zastupitel Vlastislav Machula (Nezávislá volba), stranický kolega starosty Šumperka Zdeňka Brože (Nezávislá volba). Poslední představení diváci navštívili 14. ledna 2018, začátkem dubna se mělo opět začít promítat. Ale stavební práce podle tisku potrvají až do června či déle. Pokud starosta Zdeněk Brož (Nezávislá volba) nepečuje o majetek Šumperka s péčí řádného hospodáře a způsobil tím městu škodu, je povinen škodu nahradit!
Reagovat
Datum: 9.4.2018 16:02
Titulek: Prodám sazenice kopřiv-letos nerostou
Autor: Zahradník
Sázení kopřiv\\r\\nKopřivy sázíme stejně jako každou jinou rostlinu. Nejlépe se jim daří na půdách bohatých na dusík a fosforečnany. Kopřiva má ráda slunce, snese však i polostín. Nároky na půdní vlhkost jsou u těchto rostlin průměrné. Jelikož kopřivám dělá nejlépe, když mohou růst někde u kraje záhonu či u plotu, vybereme pro ně právě takové místo. Kopřiva, kterou budeme cíleně pěstovat na záhonku, nikdy nebude tak veliká jako ta, která divoce poroste u plotu. Založit kopřivový záhon můžeme výsevem - stačit bude vždy pouze jeden výsev, protože pak pravidelně dochází k tzv. samovýsevu. Kopřiva se navíc množí také podzemními oddenky. Další možností je výsadba již předpěstovaného oddenku. Aby se rostliny dobře ujmuly, je vhodné jejich zelenou část zkrátit. Rostlinku poté zasadíme do hlíny a zalijeme.
Reagovat

123...297298

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).