LISTÁRNA

123...210211

Přidat nový příspěvek

Datum: 2.3.2015 18:25
Titulek: Real Aliance s.r.o. - bylo to 20.6.2011
Autor: Anonym
ZÁPIS Z VEŘEJNÉHO ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE LOUČNÁ NAD DESNOU  KONANÉHO DNE 20.6.2011 V 17 00 HOD V ZASEDACÍ MÍSTNOSTI OBECNÍHO  ÚŘADU Zastupitelstvo schvaluje : 287. Vzetí si překlenovacího úvěru  ve výši 12 mil Kč ,  s úrokovou sazbou  ve výši 6% a splatností 4 let  v souvislosti s realizací  projektů  žádosti o dotace  z fondů EU a SFŽP ČR ( kanalizace obce ). 288. Zprostředkovatelskou smlouvu mezi Obcí Loučná nad Desnou   a Real Aliance s.r.o.  týkající se  zajištění překlenovacího úvěru  pro obec dle dříve schváleného záměru . http://www.loucna-nad-desnou.cz/799-zapis-z-vz-20-6-2011
Reagovat
Datum: 2.3.2015 18:21
Titulek: To je absolutně hnusné,
Autor: Klondike v Loučné
že exstarosta Pavel Martínek zneužil důchoďák jako zástavu za bankovní úvěr a navíc veřejně plánoval, jak o důchoďák - o svou střechu nad hlavou - nebozí důchodci přijdou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dům seniorů Českého červeného kříže v Loučné nad Desnou (dům s pečovatelskou službou) byl postaven po ničivých povodních v roce 1997 s příspěvkem Fondu humanity ČČK, protože senioři neměli sílu ani peníze obnovit svá obydlí, a v roce 2000 získal čestné uznání v kategorii "Nové stavby" udělované v soutěži Grand Prix Obce architektů ČR.  
Reagovat
Datum: 2.3.2015 17:53
Titulek: Kupte si časopis Týden
Autor: Klondike v Loučné
Do okruhu firem, které měl starosta v lásce, patří i olomoucká společnost Tomáše Seidla s názvem RealAliance. Martínek s ní spolupracoval od roku 2007. Uzavřel s ní pět smluv o odprodeji obecních nemovitostí. U smluv chybí zmínka, že by s nimi zastupitelstvo vyjádřilo souhlas. Navíc není možné dohledat rozhodnutí, na jehož základě si obec k odprodeji nemovitostí vybrala právě společnost RealAliance. Nejpodivuhodnější kontrakt s touto firmou pochází ze srpna 2011. Jde o dokument, na jehož základě se tato realitní kancelář zavázala, že pro Loučnou sežene půjčku ve výši 12 milionů korun. Podmínky, které si „realitka“ prosadila do zprostředkovatelské smlouvy, by se líbily každému. Za domluvení úvěru získal majitel firmy Tomáš Seidl odměnu 350 tisíc korun. Navíc mu náležel poplatek 120 tisíc korun ročně za to, že u sebe uschová smlouvy o úvěru. Starosta Martínek se za dvanáctimilionový úvěr zaručil moderním domem s pečovatelskou službou, stojícím v těsném sousedství penzionu (poznámka: podnikatelé Seidlovi vlastní penzion Biograf se řvavou červenou omítkou), který vlastní Aleš Seidl, bratr realitního podnikatele Tomáše Seidla. Plán starosty byl zřejmý: Loučná použije úvěr na dostavbu kanalizace, nebude ho splácet a dům s pečovatelskou službou propadne věřitelům. Plán by vyšel, kdyby se nezměnilo vedení obce. Dnes se Martínek s těmito tehdejšími záměry příliš netají. V podstatě je potvrdil při pětiminutovém telefonickém rozhovoru s TÝDNEM. „Nebyl dobrý tah, že obec půjčku splatila. Šlo o metodu, jak výhodně privatizovat dům s pečovatelskou službou, který je pro obec dlouhodobě ztrátový. Teď je od banky oceněný na deset milionů korun. Díky mojí smlouvě by za něj obec získala 12 milionů,“ řekl exstarosta Martínek. Kdyby se naplnily jeho plány, obec by přišla o domov důchodců a na jeho místě by zřejmě vzniklo wellness centrum. Bratři Seidlové už údajně dali vypracovat projekt na přebudování zařízení v relaxační oázu. Před sousedy z Loučné ale Martínek tento plán až dosud popíral. „Neexistuje žádný důvod, proč by se naši penzisté měli z domu s pečovatelskou službou stěhovat jinam. Musím zdůraznit, že nikdo o vystěhování řádně platících nájemníků nikdy neuvažoval,“ napsal Martínek do Loučenských listů, které po odchodu z radnice začal sám vydávat.  
Reagovat
Datum: 2.3.2015 17:35
Titulek: Kupte si časopis Týden,
Autor: Klondike v Loučné
píše se tam o loupežníkovi Ing. Pavlovi Martínkovi, radním Olomouckého kraje a exstarostovi obce Loučná nad Desnou (ČSSD). "Klondike na Moravě", strany 22 až 25: Společnost Invest CZ se za minulého vedení obce stala téměř výhradním dodavatelem staveb placených z dotací. Starosta Martínek jí v minulosti přiklepl dostavbu školy za 14 milionů, rekonstrukci kulturního domu za 20 milionů, rozšíření sportovního areálu za 18 milionů a úpravy centra obce za 6 milionů korun. Firma tedy získala kšefty nejméně za 58 milionů korun. Zásadní úlohu v případu hraje jednatelka Invest CZ Andrea Kantorová. Starosta Martínek jí nejprve v roce 2006 prodal rozsáhlý obecní pozemek, na kterém si postavila dům. O čtyři roky později si Kantorová od soukromé osoby za 490 tisíc korun pořídila další parcelu v Loučné. Uplynul pouhý rok a pozemek prodala s mírnou ztrátou starostově družce Skoczowské. Dva měsíce nato se na parcele začalo stavět. O povolení ale nezažádala starostova družka (jeho současná družka Lilla Ewa Skoczowská pochází z polské obce Sośnicowice, s níž Loučná navázala partnerské styky), které parcela patřila, nýbrž Kantorová z firmy invest CZ. Svědci z vesnice uvádějí, že dům stavěla právě tato firma. Rozestavěný dům pak Kantorová bezplatně převedla na starostovu přítelkyni Skoczowskou. Kantorová navíc milencům do začátku poskytla dva miliony korun. Ve smlouvě o půjčce, kterou má redakce k dispozici, chybí jakákoli zmínka o lhůtě splacení, o úrocích, případně o smluvních pokutách. Lepší důkaz vděčnosti firmy Invest CZ za zakázky přiklepnuté starostou Martínkem by se asi hledal těžko. Martínek po telefonu podezření popřel ve dvou větách: „Zaprvé je ten dům na mou partnerku. Zadruhé to šetřila policie a neshledala nic závadného.“Invest CZ nepatřil pouze k privilegovaným dodavatelům zakázek, stal se také významným věřitelem Loučné. Za šestiprocentní úrok obci poskytl pět úvěrů v milionových částkách. Nevydělával tedy pouze na stavbách, ale také na finančních službách. Kvůli postupu policie, která nic nevyšetřila, propadá nový starosta Sembdner deziluzi. „Můžete mi říct, jak je možné, že tu smlouvu máte vy, a ne policisté?“ podivuje se. „Vyšetřovatel nám na rovinu řekl, že Martínkovo jednání je naprosto jasné. Jenže zároveň tvrdil, že k tomu nenašel žádný doklad. Je v tom asi nějaká divná politická hra.“ Získat důkaz v podobě smlouvy o  „půjčce pro milence“ nebylo nic složitého. Dokument je přístupný v katastru nemovitostí. TÝDEN  se snažil kontaktovat i představitele společnosti Invest CZ. Asistentka nejprve přislíbila rozhovor s jednateli, pak ho vyloučila s tím, že jsou a budou mimo kancelář. Redakce jim zaslala dotazy e-mailem, firma se však odmlčela.  
Reagovat
Datum: 2.3.2015 17:04
Titulek: Přecházíme na nový otestovaný OS ANO firmy Agrofert.
Autor: SW-INFO
Otestujte si svoji kompatibilitu. Prví 3 měsíce přechod zdarma, potom se vyměňuje HW a všechno bude zpoplatněné. Nastává čistý nezavirovaný kapitalizmus. Ba ani ve spaní klidu najít nemohu.
Reagovat
Datum: 2.3.2015 16:29
Titulek: Z Babiše naskakují menším
Autor: Hukal
zlodějíčkům pupínky a lapají vztekem po dechu. ČR jako soukromý podnik proč ne? Jak dobře to vedl KAREL IV !! Zloděje máchal ve Vltavě a popravoval. Takže monarchie nebo království je naše budoucnost. Konečně bude pořádek. Naše korupční demokracie je pro obyčejné lidi nefunkční. Babiš na hrad!
Reagovat
Datum: 2.3.2015 15:01
Titulek: Dlouho jsem se tak nezasmál
Autor: kinderman
Schválně, jestli dokážete učíst tu placenou reklamu na Základní školu Šumperk, Šumavská 21! Vůbec nechápu, jakým reklamním účelům má tohle nesrozumitelné ptydepe sloužit. Vyloženě kontraproduktivní materiál, když buduju vstřícnou atmosféru, snad o tom dokážu poreferovat "lidským jazykem", ne?
Reagovat
Datum: 2.3.2015 08:01
Titulek: Mládež do toho !!
Autor: Klučina z Bušína
Fatální omyl politiků\r\nNastupujícím generacím jsme navíc odkázali největší veřejný dluh v celé historii lidstva.\r\n\r\nhttp://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1080-svet-se-topi-ve-scifi-dluhu-uz-presahuje-223-kvadrilionu-dolaru-spojene-staty-jsou-pred-kolapsem-celime-vetsim-trznim-bublinam-nez-v-roce-2008.htm
Reagovat
Datum: 2.3.2015 07:56
Titulek: Čím to je, že starší generace
Autor: Silák
nedokáže pochopit současné mladé perspektivní budovatele, kteří usilovně vylepšují společnost a vytvářejí lepší podmínky pro život další generace?
Reagovat
Datum: 1.3.2015 23:08
Titulek: Tak už i Loučnou propírají v časopise Týden, MARTÍNKA!
Autor: NO FUJ
Kauza Klondike na Moravě 28.02.2015 06:50 Původní zpráva Kdo chce v Loučné nad Desnou pravidelně získávat veřejné zakázky, měl by starostovi postavit dům. Tak znějí pravidla v ráji dotací, který vytvořil bývalý první muž obce Pavel Martínek (ČSSD). http://www.tyden.cz/tema/klondike-na-morave_331360.html
Reagovat

123...210211

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert DANA BÁRTY a skupiny Illustratosphere, který se uskuteční v pátek 27. března v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti výherců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

S jakou kapelou se kdysi proslavil zpěvák Dan Bárta?

a) Alice
b) Lucie

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)