LISTÁRNA

123...259260

Přidat nový příspěvek

Datum: 3.8.2017 11:16
Titulek: Druhý a třetí díl kalamajky, ANKETA
Autor: Jiří Skrbek
Coby patriot se těším na průlety mezi fotbalovými soutěžemi. V paměti namátkou vždy testuji svůj přehled o krásném panství pana Praděda, stran polohy dotčených dědin. Pátek 4. srpna. V 17:00 začneme na občanském rádiu zážitky od hasičů z Vikýřovic. Sobota 5. srpna. V 08:30 vyhlášení ANKETY pro selský rozum. Jak poznat situaci  „blackout“ a situaci „nejde elektrika“ ? Výsledek ankety je nyní neznámý. Známý je však důvod, PROČ by se to mělo vědět. A to bude na občanském rádiu řečeno do 09:30.
Reagovat
Datum: 1.8.2017 16:35
Titulek: Prosím vás, co je v té knihovně za uřvanou bábu
Autor: klepeto
Kamila Šeligová.  Kde je dlouholetá oblíbená ředitelka Knihovny Šumperk Zdeňka Daňková, na ja, koukám, že z ní udělali řadovou knihovnici v Knihovně Sever. Ředitelka Šeligová - zase nějaká dobrá známá starosty Brože jako vedoucí kina Navrátil. Kolik kámoši berou plat, Broži?
Reagovat
Datum: 1.8.2017 14:11
Titulek: To byl zase testík odolnosti českého národa!
Autor: Plouha
S těmi kotlíkovými dotacemi, to byla špička. Lidi stáli jako debili ve frontě i přes noc a předběhl je kurýr s podáním 1000 žádostí. aNONYMe, český lid je odolný a nezlomný.
Reagovat
Datum: 1.8.2017 00:49
Titulek: Senátor Brož podpořil agresora Saúdskou Arábii
Autor: Anonym
Senát dne 19. 7.2017 neschválil Smlouvu mezi Českou republikou a Královstvím Saúdské Arábie o leteckých dopravních službách. „Ten režim je nejen nedemokratický, ale z mého pohledu i nepřátelský vůči Evropě. Chtěl jsem udělat gesto, že nejsme slepí a že nebudeme za každou cenu s takovým režimem uzavírat smlouvy,“ sdělil senátor Václav Láska. Právě on stál v horní komoře parlamentu na počátku diskuse, která vedla k odmítnutí dohody. Pro spolupráci se Saúdskou Arábií, která vede válečnou agresi v Jemenu a proxy-válku v Sýrii, zvedlo ruku jen 25 senátorů z 69 přítomných. Šumperský tělocvikář, starosta a senátor Zdeněk Brož hlasoval pro: http://senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasy?G=16869&O=11
Reagovat
První středa v měsíci, 2. srpna. 0830 začátek relace civilní ochrany na občanském rádiu. Sdělené zážitky kohokoliv se nemusí týkat jen minulého červce. Tohoto měsíce se bude na tuti týkat jeden z příspěvků – BIO slavnost Staré Město 2017. 1210 zkouška sirén. Jak si bude každý z nás zákazníků počínat, až v Zemi moravské a slezské nepůjde 3  dny elektrika a co se bude možná dít v dalších dnech, když nastoupí normalizace ? Toť pozítří výzva zkoušky sirén. Ze zmíněného chorea plyne, že první středa tradičně nemíří jen na uživatele občanských rádií.  Druhý a třetí díl kalamajky civilní ochrany je v plánu na pátek a sobotu. Ke zpravení o podrobnostech nasliním štětec příště.
Reagovat
Datum: 31.7.2017 16:58
Titulek: Čunek: "Jde o to vyhubit všechna prasata na daném...
Autor: INRI
A jak chce pan Čunek dostat všechny černoprdelníky na jedno místo?
Reagovat
Datum: 31.7.2017 16:41
Titulek: Varování před nebezpečím katolíků černoprdelníků
Autor: INRI
Přes 500 dětí zneužíváno v Řezně katolickými kněžími po desetiletí. Právník Ulrich Weber pověřený vyšetřováním kauzy z Řezna oznámil v závěrečné zprávě svého šetření, že obětí fyzického násilí či sexuálního zneužívání se stalo přinejmenším 547 členů chlapeckého pěveckého sboru Řezenští chrámoví vrabci (Regensburger Domspatzen). Skandál je pikantnější o skutečnost, že na týrání dětí ve jménu páně se podílel bratr exzástupce božího na zemi, minulého papeže Benedikta XVI., Georg Ratzinger. I on byl slepý k násilí na dětech, kterého se jeho bratři ve víře a v náboženském zápalu dopouštěli. https://www.reflex.cz/clanek/komentare/80770/dalsi-katolicti-pedofilove-proverme-vsechny-cirkevni-skoly.html Už dnes můžeme bez rozpaků konstatovat, že katolický kostel je pro dítě rizikovým prostředím a že nechat dítě zpívat v církevním sboru může být stejně prozíravé jako nechat dítě na víkend u sousedů s pedofilními sklony. Přesto si část věřících tuto skutečnost odmítá připustit a dál posílají děti do katolických škol, sborů, kroužků a oddílů. „U nás by se přece nic takového nemohlo stát, pan farář je přece na ty děti tak hodný!“ zní nejobvyklejší výmluva lidí slepých k zneužívání dětí. Pokud však zůstávají slepí (či spíše zaslepení) rodiče, je na místě, aby tuto roli převzal stát. Alespoň ministerstvu školství by nemělo být jedno, jak se zachází s dětmi.
Reagovat
Datum: 30.7.2017 20:50
Titulek: Nu,
Autor: plk. Josef Eret
těším se na ten den: každý donese nějaký ten klacík, uděláme vatru a Her mann zfajruje jak žany husuj
Reagovat
Datum: 30.7.2017 16:37
Titulek: V roce 2012 150 melounů, v roce 2017 již 407 melounů
Autor: Rapotínské hody
Zakázka na protipovodňová opatření ve třech obcích (Rapotín, Vikýřovice a Petrov nad Desnou) u řeky Desné byla v roce 2012 vyčíslena na cenu 150 milionů korun. Ale v roce 2017 má být cena zakázky 407 milionů korun, téměř trojnásobek. Projekt je ale pořád stejný! Ministerstvo životního prostředí ČR schválilo  v říjnu 2016 obci Rapotín obří dotaci 346 151 883,- Kč, tj. většinu z půl miliardy korun z evropských fondů, kterou mělo k dispozici na protipovodňová opatření v ČR... Podivné... Jakou roli v tom hraje kmotr Andrej Babiš a náhodička, že rapotínský starosta a předseda Svazku obcí údolí Desné Pavel Žerníček (ANO) i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) jsou členy Babišova soukromého hnutí ANO?  "14. 3. 2012 Po 15 letech vzniknou na Desné protipovodňová opatření Základem opatření mají být odlehčovací ramena, do kterých se voda při vzestupu hladiny rozlije. Dále vznikne nový poldr a drobné úpravy čekají i koryto samotné Desné. V plánu je systém zídek a hrází, jejich výška však nemá přesáhnout jeden metr. Obce budou prostřednictvím plánovaných opatření chráněny až před padesátiletou vodou. Zakázka za 150 milionů korun se má rozeběhnout vzápětí. Ještě v březnu chce Povodí Moravy vypsat výběrové řízení na zpracování projektu. Stavba by potom měla začít v průběhu příštího roku." http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1185035-po-15-letech-vzniknou-na-desne-protipovodnova-opatreni "14.10.2016 „Z balíku schválených projektů jsme dotací podpořili 23 projektových námětů, které řeší protipovodňovou ochranu, lepší hospodaření se srážkovými vodami nebo například na sanaci svahových nestabilit. Zde si příjemci dotace rozdělí bezmála půl miliardy korun z evropských fondů," uvedl Brabec. Podle seznamu schválených projektů míří například více než 407 milionů korun na přírodě blízká protipovodňová opatření na řece Desná. Žádala o ně obec Rapotín na Šumpersku, která byla postižena již v roce 1997 rozsáhlými povodněmi. Další peníze půjdou na protipovodňová opatření v obci Dětkovice na jižní Moravě, Bruntále nebo pro Pečenecký region ve Středočeském kraji." http://www.denik.cz/z_domova/temer-miliarda-korun-z-dotaci-eu-pujde-na-projekty-proti-povodnim-20161014.html A kuriozita na závěr, starosta Dolních Studének Sršeň (STAN) rozčileně hýkal na červnovém zasedání dolnostudénského zastupitelstva: "Rapotín získal dotaci na protipovodňová opatření asi za 1 miliardu Kč. Nic jsme se pořádně nedozvěděli. Chceme domluvit další schůzku se všemi. Nebylo tam ani Povodí Moravy." :-)))
Reagovat
Datum: 30.7.2017 01:34
Titulek: Řeku Desnou zklidní protipovodňová opatření za 407 milionů
Autor: 407 mil. na 2,5 km
Rapotínské hody. Obec Rapotín získala na zabezpečení proti záplavám v délce 2,5 kilometru toku Desné (!) dotaci od ministra životního prostředí Richarda Brabce (Babišovci) ve výši 346 151 883,- Kč. Celkové náklady akce činí 407 237 510,- Kč a vlastní zdroje obcí na akci 61 085 626,- Kč. Na akci se bude obec Rapotín podílet s obcemi Vikýřovice, Petrov nad Desnou a státním podnikem Povodí Moravy s.p. Protipovodňová ochrana bude spočívat ve vybudování tří odlehčovacích ramen s biotopy souběžně s řekou Desnou v délce 2,5 kilometru od jezu po most, ve stavbách ochranných hrází a zídek a novém jezu s rybochodem. Dále poldr Sobotín, který pojme v případě potřeby až 870 000 m3 vody, délka hráze polderu dosáhne 850 metrů a její maximální výška 11,5 metru. Na projekt je vydáno pravomocné stavební povolení. Vlastníci nemovitostí, kteří jsou projektem „Zlepšení systému protipovodňové ochrany Svazku obcí údolí Desné“ dotčeni, budou včas informováni o postupu prací a stavební firma, která bude stavbu realizovat, bude všechny kontaktovat ve věci stanovení podmínek, za jakých stavba proběhne. Postupně zahájí obec Rapotín také výkupy všech pozemků, na kterých má být stavba umístěna. Rapotínský starosta Pavel Žerníček (Babišovci) též upozornil, že kromě dohodnutého zabezpečení necelých tří kilometrů toku Desné je třeba se věnovat dalším místům. Od března 2017 je novým ředitelem státního podniku Povodí Moravy Václav Gargulák, předtím působil jako generální ředitel St. Nicolaus (největší výrobce lihovin na Slovensku) a Galas Slušovice/Yoplait CZ (francouzský výrobce jogurtů).
Reagovat

123...259260

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.