LISTÁRNA

123...346347

Přidat nový příspěvek

Datum: 20.1.2019 09:26
Titulek: MHD a jízdní řády
Autor: ok
Upozornění !!!!! V rubrice " MHD a jízdní řády" jsou všechny jízdní řády nečitelné..... Prosím o nápravu. Děkuji.
Reagovat
Datum: 20.1.2019 13:12
Titulek: Bez titulku
Autor:
Jé je mám normálně čitelné.
Reagovat
Datum: 19.1.2019 19:36
Titulek: Inventura 2018 – kapitola druhá
Autor: Jiří Skrbek
Pokračování specifikace 83 událostí za rok 2018, na kterých se podíleli dobrovolníci civilní ochrany / členové Československé obce legionářské ze Šumperka a okolí.   I když možná některé čtenáře tato inventarizace nepřivede k hlubšímu studiu, nelze vyloučit, že ve vědomí zůstane otištěná stopa konstatování, že se NĚCO TAKOVÉHO DĚJE. Protože, pokud se něco vyvrbí, tak na stole nebude coby první otázka „Kdo, co, kdy a kde dělají jiní ?“. Nejdříve bude pálit odpovídání na otázku „Co mám dělat JÁ ?“. PŘÍPRAVA OBČANŮ K OBRANĚ STÁTU V MUZEU SILNIC VIKÝŘOVICE. Pro název tohoto šuplíku je použita oficiální formulace ze zákona o obraně. Muzeum nesloužilo jen jako prostor pro konání. Muzeum bylo i trvalým hráčem v programu 16 akcí. Jednou akcí pro dospělou veřejnost jsme zkoušeli možnou  inovaci. 15 akcí se zúčastnili žáci a studenti nejen šumperských škol. SETKÁNÍ A SCHŮZE. Dobrovolníci civilní ochrany / členové Československé obce legionářské jsou občany této společnosti a i jim jsou určeny výzvy k zamýšlení či k praktickým krokům, např. v souvislosti s nouzovým přežitím. Proto sem patří číslo 11. Odehrály se také události, které neladí se škatulkováním a proto šuplík RŮZNÉ a obsahuje 7 položek. Pomoc v propagaci akce Zdravotnického spolku Vikýřovice pro veřejnost – přednáška člena Československé obce legionářské Jaroslava Kulíška. Sbor dobrovolných hasičů Vikýřovice – příspěvek do programu akce „Kácení máje“. Sokol Dolní Studénky – příspěvek do programu hry „Dolní Studénky v ohrožení“. ZŠ Vikýřovice – Příspěvek do programu ukončení projektu „Řemesla a povolání“. Příspěvek do programu akce „Muzejní odpoledne v Muzeu silnic Vikýřovice“. Propagace souhrnu všech akcí za 1. pololetí. Propagace Dne válečných veteránů.
Reagovat
Datum: 18.1.2019 22:11
Titulek: Užvaldořitisoudruhu!
Autor: Tankista
Fascinuje mě, jak si tady komunistickej lampasák, co vlastizrádně podporoval okupaci naší země bolševickými vojsky, bere do své tlamy prvorepublikové legionáře!
Reagovat
Datum: 20.1.2019 11:54
Titulek: a to ještě nic není
Autor: Achich
Ještě je možné se obracet na Husity, když by to s legionáři neklaplo. Tonoucí se i stébla chytá.
Reagovat
Datum: 18.1.2019 06:35
Titulek: Prosba pro spolupráci na CB
Autor: Šumperské kolečko
Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou CBčkářů Šumperského kolečka. Jsme většinou lidé v důchodovém věku, mnohdy osamělí a nemocní. Pro kontakt s lidmi používáme stanice CB. Je to pro některé z nás jediná možnost jak si s lidmi povykládat. Ve Vašem okolí se vyskytuje nějaký člověk, který vysílání záměrně ruší. Pomozte nám prosím najít tohoto bezohledného člověka, který záměrně kazí život seniorům. Možná že si tímto nevhodným způsobem vyřizuje staré osobní účty s některým z CBčkářů. Ve Vašem okolí je asi 5 uživatelů CB. Je jisté, že odtamtud rušení pochází. Všem z nich byl rozeslán tento dopis s žádostí o pomoc. Znepříjemňovat život seniorům je bezohlednost a neúcta ke stáří. Děkujeme za Vaši pomoc a pochopení k hledání tohoto rušitele CB. Rádi Vás ve svém kroužku přijmeme, pokud máte zájem. Jen se ohlaste a vymyslete si volačku. Teba i Vám komunikace v kroužku něco přinese. Děkujeme CBčkáři Šumperského kolečka.
Reagovat
Datum: 18.1.2019 15:37
Titulek: Ale mi už o něm víme
Autor: Kolemdoucí
Rušení pochází z domu ve Vikýřovicích,ul.Šumperská 190 z domu p.Jirsáka.
Reagovat
Datum: 19.1.2019 03:35
Titulek: Zdraví
Autor: Antena
Nejnebezpečnějším znečištěním, kterému jsme v současnosti vystaveni, je neviditelné moře elektromagnetických polí. Ovlivňuje nás po celý den, kamkoli jdeme, a to nejen na veřejných místech, ale i v našich domovech. Většina záření pochází z mobilních telefonů, rozhlasových věží, CB, počítačů, inteligentních měřících přístrojů a Wi-Fi....To vše vážně ohrožuje duševní a následně tělesné zdraví trvalým stresem z nemožnosti rušení CB zabránit. Několk CBčkářů z rušení už vážně onemocnělo.
Reagovat
Datum: 16.1.2019 11:31
Titulek: Inventura 2018 - kapitola první
Autor: Jiří Skrbek
V 83 provokacích k zamyšlení lidí na Šumpersku, lidí z různých domovů, od pluhů, soustruhů, počítačů a kancelářů, měla minulý rok prsty parta dobrovolníků civilní ochrany / členů Československé obce legionářské ze Šumperka a okolí.   Většinovým směrem popichování lidiček byla úvaha, že současný blahobyt může doznat změny. A na stole nebude coby první otázka „Kdo, co, kdy a kde dělají jiní ?“. Nejdříve bude pálit odpovídání na otázku „Co mám dělat JÁ ?“. Archivní komoda 2018 obsahuje tyto šuplíky: Relace nejen o civilní ochraně na občanském rádiu, Příprava občanů k obraně státu v Muzeu silnic Vikýřovice, Vývěsní skříňky, Setkání a schůze, Různé. I když možná některé čtenáře tato inventarizace nepřivede k hlubšímu studiu, nelze vyloučit, že ve vědomí zůstane otištěná stopa konstatování, že se NĚCO TAKOVÉHO DĚJE. RELACE NEJEN O CIVILNÍ OCHRANĚ NA OBČANSKÉM RÁDIU. Relací bylo celkem 36, z toho 4 se základními školami v Šumperku. VÝVĚSNÍ SKŘÍŇKY. Tři vývěsní skříňky byly používány k šíření informací vztahujících se k Československé obci legionářské, civilní ochraně a tématům příbuzným. Obsah vývěsních skříněk byl za rok 13x změněn.   VÝZNAMNÁ VADA první a následující druhé kapitoly inventarizace. V zájmu srozumitelnosti nejsou v šuplících uvedeny různé starosti přípravné, podpůrné a dokončovací. Skutečností je, že bez nich by šuplíky zely prázdnotou a nebylo by co inventarizovat.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 17:49
Titulek: Předražená rekonstrukce bazénu za 150 milionů
Autor: V.
Proč bazén nebyl zbourán a nestaví se nový? Za tak obrovskou sumu ! V jiných městech staví za 150 - 200 milionů zcela nové a moderní bazény ! Tuto otázku klade Televize TV Šumperk, když byli na veřejnosti utajené exkurzi na bazénu 10. ledna. https://www.facebook.com/TVSumperk/ Louny: Hala za  219 milionů korun bude stát na místě původního bazénu, ve srovnání s ním však nabídne řadu vodních atrakcí. „Zůstává 25metrový bazén pro aktivní plavce, přibyl tobogan a vířivky. Nebude chybět ani menší bazének pro plavání kojenců a sauna,“ vyjmenoval starosta. Šternberk: nový městský aquapark 177,3 milionu Také já se ptám, jak to, že město nezískalo žádnou dotaci? Jinde staví městské aquaparky za evropské dotace a Šumperk jak blbý bude 150 milionů hradit z městského rozpočtu ? Projekt ničemný, rok a půl je bazén zavřený, co si to Radnice vůbec dovoluje ?
Reagovat
Datum: 17.1.2019 21:50
Titulek: Rekonstrukce bazénu se prodraží a zpozdí
Autor: Anonym
CHCEME NOVÝ BAZÉN, ZASTAVTE LIDOVECKOU ZLODĚJINU! Rekonstrukce šumperského bazénu se prodraží a potrvá déle. „Když se stavba dokonale rozkryla, vyplynuly některé zásadní věci, které předchozí průzkumy nemohly zachytit. Musíme být připraveni na to, že vzniknou vícepráce,“ konstatoval starosta Šumperku Tomáš Spurný (KDU-ČSL). Vedoucí projektu ze zhotovitelské firmy PKS stavby Alan Řeháček upozornil na špatný stav některých železobetonových konstrukcí. Ty mají mnohem nižší pevnost, než je třeba. https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/rekonstrukce-bazenu-se-prodrazi-a-zpozdi-kvuli-skrytym-problemum-20190114.html
Reagovat
Datum: 18.1.2019 06:38
Titulek: Dotace
Autor: Janek
Dotace na bazén být nemůže, protože ho vlastní soukromý subjekt. Bohužel páni z radnice by museli v dotacích ukazovat vše s financováním, takhle za peníze nás všech si mohou dělat co chtějí.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 17:27
Titulek: CBčkáři šumperského kolečka - POZOR! Rušení odhaleno.
Autor: KATT
Už se ví kdo a odkud rušitel CB provozu na šumpersku vysílá !! Číslo jeho domu je třímístné a končí na 0. V nejbližších dnech zahouká u jeho domu vůz odrušovací služby v doprovodu sekuriťáků. Technické zařízení mu bude zabaveno a rušitel předán na příslušné místo k podání vysvětlení.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 23:25
Titulek: Bez titulku
Autor:
To víš, že jo. Sekuriťáci můžou akorát sedět v autě a šoupat nohama, jiné pravomoci nemají.
Reagovat
Datum: 14.1.2019 13:00
Titulek: Sedum statečných CBčkářů
Autor: KATT
číhá zákeřně ve skrytu za bukem poblíž bydliště rušitele a sledují jestli začne rušitel kvílet a skuhrat.
Reagovat
Datum: 15.1.2019 11:26
Titulek: Je to válka nervů
Autor: Zíma
Právníci CBčkářů už chystají na rušitele žalobu.
Reagovat
Datum: 17.1.2019 14:04
Titulek: Diverzant si může odskočit
Autor: Noha
ke zpovědi do blízké motlitebny. Stresem, který rušením komunikace vyvolává u CBčkářů způsobil těžké onemocnění dvěma z nich.
Reagovat
Datum: 13.1.2019 17:06
Titulek: Požadavky žlutých vest
Autor: Jarda Hofman
Reagovat
Datum: 13.1.2019 17:04
Titulek: Požadavky Žlutých vest ve Francii
Autor: Jarda Hofman
Dle ČT se věci o kterých nebudeme mluvit nebudou dít, ale není tomu tak. 12.1. 2019 bylo v ulicích několika měst ve Francii téměř 400 000 lidí, ČT mluvila o několika tisících...Důvody jejich protestů není zdražení benzinu, jak uvádějí. Ekonomika / Práce: Zvýšení důchodů a sociálního zabezpečení o 40 % Zvýšení náborů zaměstnanců ve veřejném sektoru pro obnovení veřejných služeb Masivní stavební projekty pro ubytování 5 milionů bezdomovců a vysoké pokuty pro starosty a prefekty, kteří nechávají lidi na ulici Zrušení bank ´příliš velkých, abychom je nechali padnout´, oddělení běžného bankovnictví od investičního bankovnictví Zrušení dluhů vzniklých lichvářskými úroky. Politika: Ústavní dodatky na ochranu zájmů lidí, včetně závazných referend Zákaz podílů lobbistických skupin na politickém rozhodování Frexit: Opuštění EU pro získání naší ekonomické, finanční a politické suverenity Omezení daňových úniků ultra-bohatých Okamžité zastavení privatizace a znovuznárodnění veřejného majetku jako jsou silnice, letiště, železnice atd. Z ministerstva školství odstranit veškerou ideologii a ukončení destruktivních vzdělávacích technik Zečtyřnásobit rozpočet pro ministerstvo vnitra a spravedlnosti a stanovit časový limit na právní procedury. Učinit soudní systém přístupný všem Zlomit monopol médií a ukončit jejich zasahování do politiky. Učinit média přístupná veřejnosti a zajistit pluralitu názorů. Ukončit redakční propagandu Zajistit občanské svobody zahrnutím kompletního zákazu státního vměšování do ústavy v jeho rozhodováních o vzdělávání, zdravotnictví a rodině
Reagovat
Datum: 12.1.2019 23:04
Titulek: Navrátilovic Údržba zeleně a parků s.r.o. Šumperk
Autor: půl miliardy
30 smluv v celkové hodnotě 58 milionů Kč uzavřelo a zveřejnilo Město Šumperk s Navrátilovic firmou Údržba zeleně a parků s.r.o. během pouhých tří let - v letech 2016, 2017 a 2018. Kolik asi dosáhla celková suma za dvacet let? Odhadem půl miliardy od Šumperka do kapsy Navrátilových. Včetně platby 68 tisíc korun Navrátilovým za převoz volebních materiálů do volebních místností. https://www.hlidacstatu.cz/HledatSmlouvy?Q=icoPrijemce%3A26837391%20AND%20icoPlatce%3A00303461&order=5 Hlídač smluv 7. 12. 2018 Smlouva o dílo - zajištění zimní údržby u vybraných domů v majetku města Šumperka 406 182  Kč,  6. 12. 2018 Smlouva o provádění údržby ploch a prvků veřejných pohřebišť na území města Šumperka 11 991 523  Kč, 26. 11. 2018 Smlouva o dílo WC hřbitov 478 818  Kč, 20. 9. 2018 VOLBY do ZO a Senátu - svoz, rozvoz, převoz volebních materiálů do volebních místností 68 244  Kč, 31. 8. 2018 Smlouva o provádění údržby ploch a prvků veřejných pohřebišť na území města Šumperka 570 859  Kč, 12. 7. 2018 objednávka - technické zajištění Mezinárodního folklórního festivalu Šumperk 2018 160 000 Kč, 5. 6. 2018 Sekání poldrů pro město Šumperk 226 270  Kč, 29. 5. 2018 Ošetření chodníků a zpevněných ploch v Šumperku Cena neuvedena, 29. 3. 2018 Náhradní výsadba stromů 342 077  Kč, 28. 3. 2018 Zdravotní a redukční řez stromořadí habrů 189 244  Kč, 28. 2. 2018 Revitalizace aleje v k.ú. Šumperk na ul. Čsl. armády 282 535  Kč, 27. 2. 2018 Sekání a úklid na ul. Reissova, Bratrušovský pomník a cyklistických stezkách (Bludoveček, Dolní Studénky) 101 640  Kč, 19. 2. 2018 Průběžný úklid a čištění Krenišovského náhonu 121 000  Kč, 15. 2. 2018 Opravy městského mobiliáře 121 000  Kč, 8. 12. 2017 SoD zimní údržba u vybraných domů v majetku města Šumperka - 12/2017 - 03/2018 319 797  Kč, 28. 11. 2017 Náhradní výsadby stromů v areálu Bratrušovského koupaliště v Šumperku 95 590  Kč, 15. 11. 2017 Výsadba stromů, určených jako náhradní výsadba za pokácené stromy 209 330  Kč, 8. 8. 2017 Objednávka opravy městského mobiliáře včetně výměny jednotlivých prvků 121 000  Kč, 26. 7. 2017 Objednávka organizačního zajištění MFF 2017 157 300  Kč, 30. 6. 2017 Objednáváme sečení a úklid poldrů 176 660  Kč, 2. 5. 2017 Manufaktura - vyklizení objektu 145 975  Kč, 28. 4. 2017 Objednávka výsadby stromů, určených jako náhradní výsadby za pokácené stromy 102 850  Kč, 16. 3. 2017 Kácení stromů podél komunikace v lokalitě Bludoveček 132 858  Kč, 7. 3. 2017 Průběžný úklid a čištění Krenišovského náhonu od odpadků, včetně náletových dřevin 121 000  Kč, 7. 3. 2017 Oprava městského mobiliáře včetně výměny jednotlivých prvků 121 000  Kč, 1. 11. 2016 Sečení trávy na poldru ul. Vojanova - příkop. rameno včetně mulčování, úklidu a čištění průtokových koryt 71 390  Kč, 25. 10. 2016 Provedení náhradních výsadeb dřevin 71 239  Kč, 23. 9. 2016 Sečení trávy Temenického potoka   199 928  Kč, 25. 8. 2016 objednávka oprav městského mobiliáře 121 000  Kč, 11. 11. 2013 Smlouva o provádění Údržby ploch a prvků veřejné zeleně na území města Šumperka v letech 2014-2018 40 803 224 Kč Budoucí zakázka na údržbu šumperské veřejné zeleně v předpokládané hodnotě dvakrát vyšší (!) 89 milionů 559 tisíc 238 korun je zatím v zadávacím řízení a oznámena ve Věstníku zakázek https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/Form02/Display/82111
Reagovat

123...346347

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru