LISTÁRNA

123...363364

Přidat nový příspěvek

Datum: 17.4.2019 17:28
Titulek: .
Autor: Společný zájem
Neudrželi                        https://ateo.cz/f/images/t/trapas.jpg
Reagovat
Datum: 18.4.2019 12:02
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
My máme svoje počuránky - Kárla a Miloše.
Reagovat
Datum: 16.4.2019 18:25
Titulek: Katedrála Notre-Dame byla zapálena
Autor: AERONET.CZ
už jako druhá křesťanská stavba v pořadí za poslední měsíc! Pařížská policie dosud marně pátrá po žhářích z kostela sv. Sulpicia, kde probíhalo natáčení Šifry mistra Leonarda v napojení na templářskou legendu! Po střelci z Christchurch a po videu Rammstein je tu další odkaz na Templáře! Fotografie z Notre-Dame odhalila děsivé proroctví Templářů o nebesích Boha v plamenech! https://aeronet.cz/news/katedrala-notre-dame-byla-zapalena-uz-jako-druha-krestanska-stavba-v-poradi-za-posledni-mesic-parizska-policie-dosud-marne-patra-po-zharich-z-kostela-sv-sulpicia-kde-probihalo-nataceni-sifry/
Reagovat
Datum: 16.4.2019 02:25
Titulek: Dobrý večer, zde bych se chtěl veřejně dotázat odpovědi
Autor: hrůzné LTO
zda ředitelka městského Střediska volného času Doris Šumperk PhDr. Petra Müllerová, Ph.D. z Třeštiny se nepodílela na daňových podvodech s lehkými topnými oleji v 90. letech s Milanem Šišmou z Třeštiny, bývalým policistou Mgr. Vratislavem Kutalem z Bohuslavic a bývalým policistou JUDr. J. Fojtem ze Šumperka? Či rodinní příslušníci? Zde čtu o vraždě Lubomíra Holého, bydlištěm Praha a Mollensdorf Rakousko, v knize Krvavé oleje: "Svědek ing. Zdeněk Müller v přípravném řízení uvedl, že s poškozeným Holým se znal od roku 1988. Později nastoupil, v dubnu 1994, do firmy TREHOL plus, přičemž šlo o firmu poškozeného Holého, která obchodovala s LTO. LTO byl nakupován od CHEMAPOLU a dodáván dalším odběratelům. Jednatelem firmy TREHOL plus byl pak svědek Josef Kouřil a jediným vlastníkem poškozený Holý. Svědek ing. Zdeněk Müller ještě v přípravném řízení pozměnil svoji výpověď v tom smyslu, že vlastně nastoupil k poškozenému Holému až do jeho nové firmy GITT v roce 1994. Firma GITT pak měla stejnou činnost jako firma TREHOL plus, přičemž dle jeho znalostí z účinkování ve firmě měla firma GITT obrat okolo dvou miliard korun ročně. Pokud jde o Šišmu, seznámil se s ním na lovecké chatě v roce 1993, kam byl pozván Šišmou s poškozeným Holým. Kutala pak poznal při otevírání nových kanceláří v KOOHINOORCE v ulici Vršovická v Praze 10, kam se přestěhovala kancelář poškozeného ze Smíchova. Zde byl svědkovi představen Kutal poškozeným Holým. Se Šišmou a Kutalem se pak setkával při jejich návštěvách v kanceláři ve Vršovické ulici, a také i při svých návštěvách v Šumperku. Uvedl, že obžalovaní jezdili za poškozeným jedenkrát až dvakrát za měsíc, a to spíše Kutal, a to v doprovodu JUDr. Němečka, přičemž Šišma jezdil do Prahy méně. V roce 1994 se domlouval poškozený Holý se Šišmou a Kutalem, že by založili firmu pro investování vložených finančních prostředků zúčastněných lidí. Poškozeného Holého naposledy viděl asi týden před jeho smrtí, přičemž svědek ing. Zdeněk Müller byl v tu dobu často nemocen a také zůstával častěji v Rakousku. O smrti poškozeného Holého se dozvěděl v kanceláři, když se vrátil do práce. Pokud jde o likvidaci firmy GITT, byl navržen JUDr. Fojt, ale kdo ho navrhl, to neví. Firmu svědek ing. Müller opustil v říjnu 1995, do toho okamžiku pomáhal JUDr. Fojtovi při likvidaci firem. Například s ním byl v Brně zabezpečit autocisterny." "Pozůstalost po zavražděném Holém vyřizoval Kutal a likvidací firem byl pověřen JUDr. Jan Fojt ze Šumperka." "Za Chemapol proti břeclavským celníkům jednal Kutalův právník JUDr. Jan Fojt ze Šumperka, který „shodou okolností" jednal i za firmy a osoby vystupující v této kauze jako například za později zavražděného Lubomíra Holého z firmy Trehol a Miroslava Kovaříka ze Zlína.""Svědek JUDr. Jan Fojt uvedl, že se zná s Kutalem již někdy od roku 1980, přičemž Šišmu poznal v roce 1995, s Kutalem se znali ještě jako policisté."
Reagovat
Datum: 16.4.2019 07:21
Titulek: hrůzné LTO
Autor: xy
Ano, LTO si ještě stále vybírá své oběti. Jedna měla pohřeb nedávno.
Reagovat
Datum: 13.4.2019 22:12
Titulek: Prostějovský diskžokej skočil pod vlak v Šumperku 31.3.
Autor: cc
Osm dní po katastrofální tragédii dvou děvčat (Věra †14 a Hana †18) u Pivína se další člověk z Prostějovska rozhodl ukončit svůj život pod koly vlaku. Jednatřicetiletý Jiří H. spáchal sebevraždu na kolejích železniční trati u Šumperka. V neděli 31. března 2019 krátce po půl desáté večer přijali šumperští policisté oznámení o střetu osoby s vlakem, ke kterému došlo na železniční trati mezi stanicemi Šumperk a Bludov. Byl to jednatřicetiletý oblíbený diskžokej  Jiří H. z Dobromilic na Prostějovsku. „Byl to perfektní showman, pořádal diskotéky a rád bavil lidi,“ sdělil Večerníku mladík, který zemřelého znal velice dobře. Co ale muže dohnalo k tak nešťastnému rozhodnutí? „Měl rakovinu a doktoři mu dávali dva až tři měsíce života. Navíc dlouhodobě neplatil alimenty na svoji malou dceru, za což byl odsouzen a měl nastoupit do vězení. Toto všechno se v něm asi nakupilo a nevěděl, jak dál,“ myslí si člověk z okruhu jeho známých. _______________________________________________________________ Ptejme se ale, proč byl prostějovský diskžokej zrovna v Šumperku? Byl možná navštívit movitého "kamaráda", aby ho poprosil o půjčku a nemusel jít do vězení? A "kamarád" ho vyhnal?! Kdo to byl?! Na to by se mělo policejní vyšetřování zaměřit! Hance Dvořákové (†18) z Alojzova na Prostějovsku vyhrožoval bývalý přítel Ondřej Wegschmied z milionářské rodiny, psal jí výhružné textovky. Že si to spolu ještě vyříkají, nebo by jí udělal peklo ze života, a dokonce že pošle nějaké kamarády, aby jí rozbili hubu. Maminka Dvořáková Večerníku prozradila zásadní větu z Hančina dopisu na rozloučenou. „V tom dopise Hanka zcela zřetelně napsala zmíněnému mladíkovi, že je to kvůli němu. Víc vám říct nesmím, zavázali jsme se policii k mlčenlivosti.“ „Jsem přesvědčena, že výhružky jejího bývalého partnera byly důvodem tak fatálního rozhodnutí mé dcery,“ potvrdila maminka Dvořáková. Výhrůžné SMS zprávy má v rukou policie. Motiv Věrky (†14) z Prostějova není znám. V sobotu 23. března 2019 ve společném objetí kamarádky Hanka a Věrka položily u Pivína v 11:45 hodin hlavy na kolej před projíždějící vlak. Strojvůdce již nestihl tragédii zabránit. ________________________________________________________________ Muž z Dobromilic skočil pod vlak http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/zpravodajstvi/31633-muz-z-dobromilic-skocil-pod-vlak  Zpověď maminky dokresluje osud dívky, která si vzala život http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/zpravodajstvi/31550-zpoved-maminky-dokresluje-osud-divky-ktera-si-vzala-zivot
Reagovat
Datum: 14.4.2019 09:35
Titulek: Co se stalo včera v Raškově
Autor: Bezdomovec
V sobotu v podvečer 17-18h u železniční tratě(rychlá,vrtulník,Policie)?
Reagovat
Datum: 14.4.2019 11:01
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Proč by se měla policie zaměřovat na „kamaráda“, který mu nepůjčil? Chcete snad říct, že za to může on? Ty dluhy snad nadělal onen DJ a nevím o zákonu, který přikazuje půjčit peníze komukoliv, kdo si o ně řekne, tady navíc s téměř jistotou, že už je neuvidí, pokud zbývaly DJovi měsíce života. Je to samozřejmě smutné, ale medělejme z viníka oběť.  slušný člověk alimenty platí, vždyť jde o jeho dítě.
Reagovat
Datum: 14.4.2019 17:17
Titulek: taky ...
Autor: V.
taky jsem to nepochopil, proč by to měla šetřit policie!
Reagovat
Datum: 14.4.2019 23:26
Titulek: Bez titulku
Autor: Smyl Flek z Nohavic
Líbí se mi, jak jsi dal movitého "kamaráda" do uvozovek, zatímco "půjčku" jsi do uvozovek nedal. Přestože je zcela zjevné, že by se nejednalo o půjčku, nýbrž o dar. Takže ty uvozovky by tam rozhodně seděly.
Reagovat
Datum: 13.4.2019 13:33
Titulek: Evropská unie a my
Autor: Jarda Hofman
Reagovat
Datum: 12.4.2019 15:35
Titulek: upozornit známého
Autor: Jarda Hofman
Reagovat
Datum: 12.4.2019 07:57
Titulek: Lékařská péče
Autor: Šumperk
Reagovat
Datum: 11.4.2019 13:06
Titulek: Živě z čapího hnízda
Autor: Pavel Adámek
Faltýnek Babiš                      https://www.youtube.com/watch?v=OjjVOJwZJ8M
Reagovat
Datum: 12.4.2019 12:18
Titulek: Jmenovec nebo troll?
Autor: Pavel Adámek
Žádám někoho, kdo zde píše pod mým jménem aby se identifikoval. K dispozici je má email adresa.
Reagovat
Datum: 12.4.2019 14:10
Titulek: proč volíme SPD? protože jsou nejlepší
Autor: Pavel Adámek
ano, jsi troll a jmenovec
Reagovat
Datum: 12.4.2019 15:28
Titulek: A jak to poznáme
Autor: Pavel Adámek
?????že jsi troll
Reagovat
Datum: 12.4.2019 15:38
Titulek: proč volíme SPD? protože jsou nejlepší
Autor: Pavel Adámek
pojďte do TDK
Reagovat
Datum: 11.4.2019 12:19
Titulek: hej rup
Autor: Jarda Hofman
Dle fotek vypadají Košice jako nádherné město, v porovnání se Šumperkem jsou Košice Paříž. Ale nejsem překvapen, po starostování pana Brože a jeho "kamarádů" nečekejte žádné zázraky.
Reagovat
Datum: 11.4.2019 12:45
Titulek: Košice, Luník IX
Autor: Jenda Benda
Reagovat
Datum: 11.4.2019 15:20
Titulek: .
Autor: Pavel Adámek
Luník je jiná historie, pane. Nesmíte na to hledět tmavými brýlemi.
Reagovat
Datum: 12.4.2019 12:19
Titulek: Jmenovec nebo troll?
Autor: Pavel Adámek
Žádám někoho, kdo zde píše pod mým jménem aby se identifikoval. K dispozici je má email adresa.
Reagovat
Datum: 12.4.2019 14:11
Titulek: proč volíme SPD? protože jsou nejlepší
Autor: Pavel Adámek
ano, jsi jmenovec a troll
Reagovat
Datum: 12.4.2019 15:29
Titulek: Sákra,
Autor: Pavel Adámek
další Adámek.
Reagovat
Datum: 12.4.2019 15:40
Titulek: koření a bylinky jako ze zahrádky
Autor: Pavel Adámek
Odpovědět na příspěvek trolla Pavla Adámka
Reagovat
Datum: 12.4.2019 13:30
Titulek: Šumperk
Autor: laďa
V nedávné minulosti pan Brož navštívil služebně Čínu. Údajně z důvodu, že by mohl pomoci svému regionu, který zastupoval i jako senátor. Takže čekejte a nebo hádejte co dovezl.
Reagovat
Datum: 12.4.2019 14:49
Titulek: tajenka vyřešena
Autor: Jarda Hofman
Nafrněný pišišvor samozřejmě nepřivezl N I C. Protože čínsky mluvit neumí a něco vyjednat nebo domluvit těžko zvládá i v českém jazyce.
Reagovat
Datum: 11.4.2019 00:13
Titulek: Primář chirurgie MUDr. Vladimír Štěpán: zákaz činnosti
Autor: a roční podmínka
Za smrt pacienta v Nemocnici Šumperk a.s. dostali v úterý 9. 4. 2019 roční podmínky dva lékaři MUDr. Tomáš Řezáč a primář chirurgického oddělení MUDr. Vladimír Štěpán. Okresní soud v Šumperku navíc primářovi Vladimíru Štěpánovi zakázal vykonávat jeho dosavadní funkci. „Každý z těch pánů lékařů svým dílem přispěl k tomu, že nebyla poskytnuta dostatečná léčebná péče a nebylo zabráněno stavu, který vedl ke konečnému úmrtí pacienta.“ (Štěpán) „Vede své lékaře, učí nové lékaře, a pokud v jeho práci v tomto konkrétním případě bylo shledáno takto závažné pochybení, domníváme se, že ta jeho další činnost primáře by nebyla dobrá,“ řekla soudkyně JUDr. Jana Švaňhalová. Rozsudek zatím není pravomocný. Na podzim 2017 se dvaačtyřicetiletý Martin Bargel z Loučné nad Desnou v nemocnici v Šumperku podrobil běžné operaci žlučníku. Po několika hodinách se ale objevily vážné komplikace, když si pacient stěžoval na silné bolesti břicha, navíc měl neměřitelný tlak. V ten den měl službu lékař Tomáš Řezáč a kvůli komplikacím chtěl pacienta ještě během noci znovu operovat, potože ultrazvuk u něj ukázal velké množství tekutiny v břiše. Primář chirurgického oddělení Vladimír Štěpán mu ale po telefonu doporučil konzervativní léčbu, a do nemocnice se nedostavil. Mladší a zřejmě i méně zkušený lékař primáře poslechl. Muž ale druhý den ráno zemřel. Nemocnice Šumperk a.s., která patří někdejšímu spoluvlastníkovi holdingu Agel, multimilionáři Martinu Polachovi, se k případu nechtěla vyjadřovat. Úmrtí vyšetřovala z podnětu pozůstalých šumperská policie. Rodina zemřelého je s verdiktem soudu spokojena. „Jsem rád, že smrt Martina Bargela byla vyšetřena českou policií, soudními znalci a že to nebylo zameteno pod koberec,“ uvedl tchán zemřelého pacienta. Operace žlučníku skončila smrtí. Za nesprávnou léčbu dostali dva lékaři ze Šumperka podmínku https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2784293-operace-zlucniku-skoncila-smrti-za-nespravnou-lecbu-dostali-dva-lekari-ze-sumperka Policie řeší úmrtí v nemocnici milionáře. Budou se pozůstalí soudit? Nebylo by to poprvé. Odškodné za medicínské pochybení už není jako almužna https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Policie-resi-umrti-v-nemocnici-milionare-Budou-se-pozustali-soudit-Nebylo-by-to-poprve-Odskodne-za-medicinske-pochybeni-uz-neni-jako-almuzna-522361 V roce 2017 dosáhla Polachova Nemocnice Šumperk a.s. zisku po zdanění 42 milionů 497 tisíc korun, v roce 2016 zisk po zdanění 35 milionů 541 tisíc korun, v roce 2015 zisk po zdanění 23 milionů 90 tisíc korun, v roce 2014 zisk po zdanění 18,9 milionu korun, v roce 2013 zisk po zdanění 21,5 milionu korun, v roce 2012 zisk po zdanění 29,9 milionu korun, v roce 2011 zisk po zdanění 32,0 milionu korun. Polachovy zisky jsou peníze ze zdravotního pojištění, které Polach nevynaložil na péči o pacienty ani na mzdy personálu. Spádová státní Okresní nemocnice Šumperk byla experimentálně privatizována jako tehdy jediná nemocnice v Česku v roce 1994 za 115 milionů Kč. O privatizaci se zasazovali lobbisté: šumperský lékař, ožrala a poslanec ODS MUDr. Jan Korger a zábřežský zubař, poslanec ODS a místotpředseda ODS MUDr. Miroslav Macek. Usnesením vlády České republiky č. 400 ze dne 13. července 1994 byl schválen přímý prodej Okresní nemocnice Šumperk předem určenému nabyvateli, tj. soukromé společnosti Nemocnice Šumperk, spol. s r. o., za účetní hodnotu nemocnice ke dni prodeje, tj. za cenu 115 milionů Kč. Podpis Václav Klaus (ODS). Experimenty z dílny ODS nemají ve světě obdobu, jedině snad na Slovensku v době vlád "křesťanského" premiéra Mikuláše Dzurindy ze  Slovenské demokratické a křesťanské unie (1998 - 2006). V roce 1997 poslankyně Eva Fischerová (ČSSD) označila privatizaci šumperské nemocnice za nepovedenou, za ekonomické a morální selhání. Navrhla odstoupení od kupní smlouvy mezi Nemocnicí Šumperk a Fondem národního majetku a vrácení zprivatizovaného podílu státu. Privatizaci podle ní napomohla jednání s fondem vedená dvěma bývalými poslanci ODS, z nichž jeden se stal společníkem nemocnice (MUDr. Jan Korger). Uvedla: "Nabyvatelé od počátku vložili od počátku pouhých 100 tis. korun, své kmenové jmění posléze rozšířili, ale až ze získaných odměn, které si po roce hospodaření s privatizovaným majetkem sami sobě vyplatili."..."Přitom nelze zapomínat, že na vybudování nejnovější části nemocnice, chirurgického pavilonu, se částkou 60 až 100 mil. korun podílely na úkor budování své infrastruktury téměř všechny obce a města okresu Šumperk."
Reagovat
Datum: 12.4.2019 07:38
Titulek: zbytečná smrt
Autor: pm
Roční podmínka ? Z mého pohledu málo.Sál byl připraven k reoperaci, ale mladý lékař nekonal.Proč ? Bál se primáře? Pacient aby se bál zase šumperské nemocnice, platí svým lidem málo, najímá cizince a dojíždějící lékaře , kde jsou ty doby, kdy zde pracoval fundovaný kádr zaměstnanců! Pracují zde i dobří odborníci, ale jak dlouho?
Reagovat
Datum: 12.4.2019 15:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
V součtu je to zisk po zdanění cca 208 mil.Kč za roky 2011-2017 Jenže k tomu je potřeba ještě připočítat všechny své řádné a neřádné odměny i svých pohůnků a kámošů,  různé vyplacené náhrady všeho možného (hlavně zbytného), auta, pobyty, služby ...  a taky štědré sponzorské dary všeho druhu ... Vůbec si netrofnu odhadnout o kolik peněz je zdravotní péče z našich zdr.pojistek chudší! A to je jenom tento jeden špitál. Celorepublikově to musí být něco! Velebnosti chce se mi blut.
Reagovat
Datum: 12.4.2019 16:29
Titulek: Nezodpovědnost!!!
Autor: TK
To je hrozné!!!! Tak pán si stěžuje na silné bolesti po operaci a doktor se nedostaví??!! Bože můj!! A toto je přístup primáře??!! Je mi z toho úplně zle. Vždyť šlo o život člověka!!! Druhej lékař mu volá, že je problém a on se na něj ani nepřijede podívat!!!!.......prostě ho to nezajímá!!!!!! Ne, to prostě nepochopím!! Vím, že je lékařů málo, ale lékaře s takovým přístupem kopnout do pr.........  A Polách by se měl stydět, protože pověst nemocnice je i tak katastrofální a každý kdo může, se raději snaží léčit jinde. Je to hanba a na druhou stranu moc smutné.
Reagovat
Datum: 15.4.2019 20:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Ala
Rodina s  verdiktem soudu není vůbec spokojená, nikdo  tato slova neřekl, tak nevím, kdo to tam napsal, na základě čeho? Rodina je velmi nespokojená!!!!!!!!!!!!
Reagovat

123...363364

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.