LISTÁRNA

123...310311

Přidat nový příspěvek

Datum: 14.7.2018 12:31
Titulek: Eva tady už není...
Autor: gAYNONYM
Počkám až přijdeš a pak si tě namažu na chleba. :-)))
Reagovat
Datum: 14.7.2018 12:18
Titulek: do toho
Autor: Jiří Pospíšil
Tohle je první MS, kde jsem si nenechal uniknout žádnej zápas a pořád jsem byl tak nějak "v obraze". A musím říct, že šampionát, měl prostě úplně všechno: napínavé zápasy, krásné góly, vtipné momenty, velká překvapení / zklamání, a hlavně zábava to mistrovství sledovat. A jako významná třešnička na dortu to video, to byl skvělý nápad. Už se asi nezopákne něco jako Božská Maradonova ruka, Henryho ruka nebo nefaul na Rezka v zápase proti Skotsku. Takové "drobnosti" a přitom mohly úplně změnit (a změnily) historii šampionátů. Takže za mě spokojenost. Ale přece jen tomu jedna věc chybí... strašně rád bych fandil na šampionátu našemu týmu, to má to mistrovství úplně jiný rozměr.
Reagovat
Datum: 13.7.2018 21:33
Titulek: góóól
Autor: Miroslav Kalousek
Gianni Infantino, předseda Mezinárodní fotbalové federace (FIFA), označil šampionát v Rusku za nejlepší mistrovství světa všech dob. Italský funkcionář dva dny před finále poděkoval hostitelům turnaje a také ocenil, jak fungovali videorozhodčí. „Už několik let tvrdím, že tohle bude nejlepší mistrovství světa v dějinách, a dnes jsem o tom přesvědčený ještě víc,“ řekl Infantino na tiskové konferenci v Moskvě. Podle šéfa FIFA byly ruské stadiony zaplněné z 98 procent, celkem sedm milionů fanoušků navštívilo festivaly v hostitelských městech a tři miliardy lidí po celém světě sledovalo zápasy MS v televizi. Nedělní finále mezi Francií a Chorvatskem by si podle odhadů měla pustit asi miliarda diváků. „Chtěl bych poděkovat ruskému lidu. Z Ruska, jehož národní tým se probojoval až do čtvrtfinále, se stal opravdový fotbalový národ,“ konstatoval osmačtyřicetiletý Infantino. Ocenil také práci videorozhodčích, kteří měli na 21. vydání světového šampionátu premiéru. „Video nemění fotbal, ale čistí ho. Dělá ho upřímnějším i transparentnějším a pomáhá sudím ke správným rozhodnutím. Góly z ofsajdu ve fotbale skončily, alespoň v přítomnosti videorozhodčího,“ prohlásil Infantino.
Reagovat
Datum: 14.7.2018 09:53
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
A co má říct, když každý ví, že to Rusové uplatili? Přece neřekne „nic extra to nebylo a ještě to bylo cinknuté“ :)))
Reagovat
Datum: 14.7.2018 18:16
Titulek: OK
Autor: PRDR GG8s8s
Ale je přece tržní hospodářství a kupovat se dá všechno. Pořád se tomu nechápavci diví
Reagovat
Datum: 13.7.2018 19:07
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Ukrajinsko-Polské vztahy procházely složitým vývojem, bohužel nepříliš idylickým. Krutost činů Banderovců je neomluvitelná, ale je dobře ji vidět v dějinných souvislostech. Zde k tomu článek: https://journals.muni.cz/cepsr/article/view/3803/5160 V roce 2012 Polsko a Ukrajina společně uspořádaly ME ve fotbale, tak snad už to napětí mezi nimi polevilo a to je dobře.
Reagovat
Datum: 13.7.2018 18:07
Titulek: Polsko: Ukrajinci musí uznat, že oni vraždili ve Volyni
Autor: *-*
Polský premiér Mateusz Morawiecki ( Právo a spravedlnost, PiS) se v pondělí 9. července 2018 zúčastnil ve Vratislavi (Wroclawi) obřadu uctění památky obětí Volyňského masakru. Morawiecki položil květiny k pomníku obětí Ukrajinské povstalecké armády (UPA), tzv. banderovců. Vratislavský pomník obětí UPA, tzv. banderovců, je hlavní památní místo obětem Volyňského masakru na území Polska. Za kulminaci událostí v roce 1943, které se nazývají Volyňský masakr, je považován den 11. červenec — v tento den ukrajinští nacionalisté napadli současně řádově 150 polských vesnic. Polští historici hodnotí Volyňský masakr jako genocidu a etnickou čistku a hovoří o smrti podle různých údajů od 100 tisíc do 130 tisíc osob. „Zločiny, k jejichž popsání slova nestačí, zůstávají zločiny i po uplynutí 75 let. Vzpomínku na oběti nelze smazat. Smíření mezi národy Polska a Ukrajiny může být založeno pouze na přiznání úplné pravdy o té strašné době," napsal polský premiér na Twitteru. Usmíření mezi polským a ukrajinským národem je možné pouze po přiznání pravdy o Volyňském masakru, domnívá se polský premiér Mateusz Morawiecki. Poland Says War-Time Killings Tarnish Ties With Ukraine https://www.nytimes.com/reuters/2018/07/11/world/europe/11reuters-poland-ukraine.html Premiér Morawiecki: Na Volyň nelze zapomenout http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/premier-pamieci-o-ofiarach-wolynia-nie-mozna-wymazac/38005243 Premiér Morawiecki u památníku Volyňského masakru https://twitter.com/PremierRP/status/1016267836535246848
Reagovat
Datum: 13.7.2018 17:40
Titulek: V Kyjevě po puči 2014 vlají vlajky banderovců
Autor: *-*
Vláda ČSSD, Babiše a KDU- ČSL a Policie ČR v neděli 26. ledna 2014 nečinně čuměly, jak si v Praze 400 Ukrajinců s červeno-černými vlajkami s trojzubcem - vlajka Hitlerových pomahačů Banderovců - drze dělá demonstraci na Staroměstském náměstí, památném místě české historie: Hrdinům sláva, hřímali Ukrajinci na podporu Kyjeva při pochodu Prahou https://www.novinky.cz/domaci/325659-hrdinum-slava-hrimali-ukrajinci-na-podporu-kyjeva-pri-pochodu-prahou.html Polská vláda řekla ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi, že do Evropské unie nevstoupí, a v Toruni vztyčila 15metrový pomník tzv. Volyňského masakru s obřím křížem a vidlemi, na vidlích je napíchnuté dítě. https://politikus.ru/events/102950-v-polshe-uvekovechat-zverstva-upa-15-metrovym-pamyatnikom-s-rebenkom-na-vilah.html
Reagovat
Datum: 13.7.2018 17:12
Titulek: Volyňský masakr 1943
Autor: *-*
Každý ví, že Český Malín vyvraždili (včetně dětí a nemluvňat) banderovci, stejně jako obyvatele mnoha polských vesnic na západní Ukrajině. Banderovci neměli vlastní uniformy a často nosili uniformy darované wehrmachtem. Tzv. Volyňský masakr byl jeden z největších masakrů civilního obyvatelstva během druhé světové války.  
Reagovat
Datum: 13.7.2018 18:53
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Volyň měla fakt smůlu. Začali to tam ruští NKVD po společném útoku Německa a Ruska na Polsko (to odskákali hlavně Židé) a pak v tom pokračovali Němci s UPA (zbytek Židů, Poláci a další neukrajinci). Co se týká postoje Ukrajinců k Rusku, ani se jim není co divit poté, co jim Rusové provedli v 30. letech (řízený hladomor, čistky).
Reagovat
Datum: 13.7.2018 09:46
Titulek: Osudný 13. červenec 1943
Autor: Josef Dučaj
Před 75 lety vypálili Němci českou obec na Ukrajině, zabili stovky lidí. Za druhé světové války vypáliliNěmci kromě Lidic a Ležáků i některé další české vesnice. Jednou z nich byla obec Český Malín na severozápadní Ukrajině. V červenci 1943 zde němečtí vojáci zmasakrovali přes tři sta českých osadníků a desítky Ukrajinců a Poláků. Přeživší založili obec Nový Malín na Šumpersku Záminkou řádění bylo tvrzení Němců, že byli napadeni oddílem banderovců, příslušníků ukrajinských nacionalistických bojůvek, kteří někde spolupracovali s Němci, ale jinde s nimi bojovali. Celkem nacisté zavraždili 374 Čechů a 26 Poláků, v Ukrajinském Malíně vyvraždili 132 obyvatel. Řada přeživších poté vstoupila do československých jednotek a po válce se někteří obyvatelé, kteří vraždění přežili, i jejich příbuzní a také vojáci československého armádního sboru usadili v obci Frankštát na Šumpersku, která byla v roce 1947 přejmenována na Nový Malín.
Reagovat
Datum: 12.7.2018 13:34
Titulek: Máte (1) zprávu
Autor: Milan Kúžela
České dráhy chystají od příštího roku nasadit novinku. Nové vlaky zvané ŠUMPERSEN budou jezdit na trati Šumperk - Olomouc. Dotace na zakoupení zkušební série vlakových souprav z Japonska jsou přiklepnuty, máme se na co těšit. Ukázka jak to bude vypadat v praxi.   https://www.youtube.com/watch?v=LfFOCRMcmwc
Reagovat
Datum: 11.7.2018 21:11
Titulek: 88 hodin
Autor: Jiří Skrbek
88 hodin na zainteresovaného jedince z téhle party: J. Kulíšek a dobrovolníci civilní ochrany. Jedná se o průměr spojený s akcemi civilní ochrany za pololetí v muzeu silnic. Číslo zahrnuje přípravu, realizaci a úklid po akcích věnovaných stávajícím a budoucím voličům. V novinách bylo 22.6.2018 napsáno: lidé se dnes moc spoléhají na stát, ale přitom by měli být schopni se sami o sebe v krizových situacích postarat. Novináři na beton neměli ánung o našem snažení, připomínat lidem, že .........     Nedomluvené podtržení radosti z dobrých skutků na dobrém směru. A to vše zarámováno projevy spokojenosti účastníků akcí. Velké poděkování za spolupráci pro Muzeum silnic ve Vikýřovicích. Na sobotu 15. září 2018 v době 14:00 - 18:00 je připravováno pokračování.
Reagovat

123...310311

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru