LISTÁRNA

123...248249

Přidat nový příspěvek

Datum: 23.6.2017 14:02
Titulek: Krajský úřad 1,24 milionu Kč expertovi Ondřeji Polákovi ODS
Autor: Modrý příživník ODS
Olomoucký kraj platí měsíčně 25 000 korun zastupiteli ODS Ondřeji Polákovi ze Šumperka, který pro hejtmanství zajišťuje poradenskou činnost v oblasti vnějších vztahů, PR a tvorbu reklamních a marketingových textů. KRAJSKÝ ÚŘAD OLOMOUCKÉHO KRAJE, KTERÝ MÁ DEVĚT PRACOVNÍKŮ ODDĚLENÍ MEDIÁLNÍ KOMUNIKACE A MARKETINGU, smlouvu o poradenství s Polákem podepsal na konci loňského roku. Zveřejněná hodnota smlouvy je bez DPH 1,24 milionu korun, což odpovídá čtyřem rokům aktivní spolupráce. https://mam.ihned.cz/marketing/c1-65774690-olomoucky-kraj-si-plati-pr-experta-ktery-pomahal-ano-s-volbami Něco obdobného je uřvaná megera Alena Šmotková, dlouholetá zastupitelka ODS v Šumperku, nyní zastupitelka za Stranu zdravého rozumu, zároveň je ředitelkou Okresní správy sociálního zabezpečení Olomouc (!) a jejímu milenci Františku Šmejkalovi zajistil starosta Brož místo jednatele obecní firmy Šumperské sportovní areály s.r.o. po Šperlichovi - bez řádného výběrového řízení (od 14. září 2015). František Šmejkal je též od 10. června 2014 členem představenstva obecní firmy Podniky města Šumperka. PROČ NA NĚ DŘETE A PLATÍTE DANĚ, ČEŠI, JSTE SNAD NĚJACÍ PŘIHLOUPLÍ LOKAJOVÉ???
Reagovat
Datum: 23.6.2017 11:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Lůďa
A je to tady. Krajský soud v Ostravě, pobočka v Olomouci, potvrdil rozsudek Okresního soudu v Šumperku ve věci obžalovaného Ing. Luďka Šperlicha, bývalého ředitele PMŠ a.s. Takže ukradené peníze se budou vymáhat po kom?
Reagovat
Datum: 23.6.2017 09:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Voda jako politické téma
Rozhovor najdete na deníku. Tady se to slilo v jeden velký text.
Reagovat
Datum: 23.6.2017 09:15
Titulek: Zajímavý rozhovor
Autor: Voda jako politické téma
Radim Jirout: Vadí mi, že se teď z vody stalo politické téma Voda je v poslední době tématem, které hýbe Českem. Politici volají po návratu do českých rukou a zastavení zisků plynoucích do zahraničí. Severní část Olomouckého kraje není výjimkou, a tak jsme se zeptali na názor Radima Jirouta, ředitele Šumperské provozní vodohospodářské společnosti (ŠPVS), která je dodavatelem vody pro tuto oblast a patří do francouzské skupiny SUEZ. Jak vidíte současnou situaci? Zdá se, že zahraniční provozovatelé jsou pod velkým tlakem. Z vodárenství se stalo politické téma a vytrácí se odborná stránka. Často čtu články plné nepřesných informací. Už to heslo kampaně „česká voda do českých rukou“ je nesmysl. Vždyť ona v českých rukou vždy byla. A vždy bylo jen na rozhodnutí měst a obcí, koho pověří tím, kdo se bude starat o to, aby dotekla do kohoutků a čistá se vrátila do řeky. Navíc vodní zdroje patří státu a velká část z ceny vodného a stočného je příjmem českého státu. Ale zahraniční provozovatelé prý účtují odběratelům vysoké ceny vodného a stočného… To je populární dezinformace. My jako provozovatel vyrábíme, dodáváme pitnou vodu a odvádíme a čistíme odpadní vodu za náklady kolem 40 korun za kubík, ve kterých jsou zmíněné státem vynucené náklady. Rozdíl do konečné ceny tvoří nájemné, které je příjmem vlastníka, v našem případě společnosti VHZ. Tarifní ceny vodného a stočného stanovuje vlastník. Ten může snížit objem nájemného, což by vedlo ke zlevnění tarifů, současně by však výrazně omezil investice, které jsou pro fungování vodohospodářského systému nezbytné. Pokud jsou někde odběratelům účtovány nízké ceny vodného či stočného, tak se vždy jedná o ceny dotované. Tato praxe však už končí, protože odbor regulací ministerstva zemědělství začal uplatňovat na vlastníky a provozovatele stejný metr a vyžaduje, aby vodovody a kanalizace bylo možno financovat z vodného a stočného. Lidem vadí, že provozní společnosti inkasují zisk, který posílají vlastníkům do zahraničí. Jsme komerční společností a naším cílem je tvorba přiměřeného zisku, který je ovšem ve vodárenském oboru přísně regulován státem. Snaha o ziskovost však nemusí znamenat, že je to pro odběratele vody špatně. Tím, že patříme zahraniční vodohospodářské společnosti, máme přístup k nejmodernějším technologiím a pracujeme efektivně. My nejsme francouzskou společností, jsme českou, jejíž akcie aktuálně drží nadnárodní společnost SUEZ, jejíž akcionáři jsou z celého světa. Zaměstnáváme české zaměstnance, platíme daně v Česku. Za pronájem sítě platíme ročně městům a obcím takřka 100 milionů korun, které slouží na investice a rozvoj sítě. Navíc nás smlouva zavazuje k dalším investicím do sítě, kdy do oprav dáváme další desítky milionů ze svého. Teď někomu vadí, že přiměřený zisk z kvalitní služby jde vlastníkům společností do zahraničí. Co bude pak? Po vodě začneme napadat banky, automobilky, mobilní operátory, prodejce elektřiny a plynu, kteří generují mnohem větší zisky a odvádějí je do zahraničí?
Reagovat
Datum: 23.6.2017 08:51
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Ty konpirační Teorie!Ty stále birokratům lezeš do prdele!Ty nevidíš ten bordel kolem sebe!Tak se uklidni TY Hňupe!
Reagovat
Datum: 22.6.2017 21:11
Titulek: Bazén
Autor: Honza Konečný
Víte kde bude nová podoba bazénu v Šumperku viset, měla by viset někde, abychom se k ní mohli vyjádřit a nedopadlo to špatně jako minule, snad si to můžeme nastudovat a pak někde rozporovat, děkuji.HK
Reagovat
Datum: 22.6.2017 21:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Webové stránky
Informace by mohly být časem uvedeny na webovém portále http://www.aquacentrum.net/
Reagovat
Datum: 22.6.2017 23:43
Titulek: Projekt se musel aktualizovat
Autor: nešumperák
Občané do toho už kecat nebudou. Vše je v rukou pánů projektantů.
Reagovat
Datum: 22.6.2017 11:16
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Anonyme To chceš po lidech moc!Oni si radši stěžují!A To je vše!
Reagovat
Datum: 22.6.2017 13:31
Titulek: Soudruzi
Autor: Kája
Nerovracejte nám naše nenažroutská privilegia.
Reagovat
Datum: 22.6.2017 10:54
Titulek: aha
Autor: aNONYM
Díky příspěvku Modrý příživník ODS teď aspoň víme, proč Polák a Šmotková podrželi při hlasování zlodějinu v ŠPVS. Oni dostali trafiky. A vlastní zisk je jim prokazatelně víc než peníze města a občanů. Šumperáci, už se probuďte, takto pro vás pracují VAŠI zastupitelé!
Reagovat
Datum: 22.6.2017 22:02
Titulek: Bez titulku
Autor: Konspirační teorie roku
Vy jste genius právě jste odhalil, že Ondřej Poláka si koupilo na kraji hnuti ANO, aby nehlasoval v Šumperku pro návrh hnutí ANO :-))))) nebuďte zlý a taky není férové spočítat někoho plat vynásobit to krát 12 měsíců krát  4 roky (proč? a spočítat to že dostal 1.2 milionu, chcete aby lidi záviděli a nenáviděli.
Reagovat
Datum: 22.6.2017 23:32
Titulek: ach jo
Autor: aNONYM
Svatá prostoto, myslete trochu v souvislostech.
Reagovat
Datum: 23.6.2017 00:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Konspirační teorie roku
Aha, už mi to došlo, pokorně se omlouvám.
Reagovat
Datum: 23.6.2017 08:00
Titulek: Bez titulku
Autor: Konspirační teorie roku
Pozor na tohoto, ten který píše jako aNONYM píše za jiné jejich jmény reakce na svoje názory, a proto dělá z této diskuze svoji vlastní diskuzi, kde reaguje i za jiné on sám, asi aby vždy měl pravdu :-)) Nereagujte mu.
Reagovat
Datum: 23.6.2017 09:14
Titulek: ?
Autor: aNONYM
Co to blábolíš? Seš tady druhej den a už určuješ pravidla? Nejsi Kalousek? Včera se omlouváš, dnes držkuješ. To si nezvykej, zelenáči. Nebo to je nějaká cílená akce proti mě a ty seš ta loutka, která jí má vykonat?
Reagovat
Datum: 21.6.2017 16:50
Titulek: idi
Autor: jan
Co řveš!Mněl jses ozvat dřív a ne stáhnout ocas!Teď je pozdě konstatovat hovadiny!
Reagovat
Datum: 21.6.2017 16:50
Titulek: idi
Autor: jan
Co řveš!Mněl jses ozvat dřív a ne stáhnout ocas!Teď je pozdě konstatovat hovadiny!
Reagovat

123...248249

Nový příspěvek
Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na zahajovací koncert KLÁŠTERNÍCH HUDEBNÍCH SLAVNOSTÍ, který se uskuteční v neděli 2. července v klášterním kostele v Šumperku a nabídne pořad Pocta J. S. Bachovi v podání souboru Ensemble Frizzante. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolik členů má soubor Ensemble Frizzante?

a) 2
a) 5
b) 10

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hlavní večer festivalu Hudba bez hranic s koncerty kapel O5 A RADEČEK a OLYMPIC, který se uskuteční v pátek 23. června v kulturním areálu v Dolních Studénkách, vyhráli Kristýna Tomanová ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Bořivoj Bartoš ze Šumperka, Michaela Dušková z Lukavice a Veronika Tomková z Leštiny.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu na festival.