PROGRAMY KULTURNÍCH AKCÍ

21.04.2017 - 17:00 KONCERT KPH: UMĚLCI MLADÉ GENERACE


vstupné 50.- Kč, děti zdarmaLukáš Klánský – patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupením na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem.
  Lukáš je laureátem mnoha mezinárodních soutěží (EPTA 2002, Agropolli 2003, Karl Drechsel fordepreise 2007, Beethovenův Hradec 2007, Inernational Rotary Piano Competition 2012, Darmstadt Chopin International Wettbewerb 2013).
  Vystupuje s předními českými orchestry (Komorní Filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králove, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Český Národní Symfonický Orchestr, Barocco sempre giovanne) a s dirigenty jako je Libor Pešek, Andrea Sebastian Weiser, Jan Kučera, nebo Istvan Denes. Koncertuje v ČR, SR, Německu, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Nizozemsku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Turecku a Jihoafrické Republice. Publiku v ČR se představil na festivalech jako je Pražské Jaro, Světová klavírní tvorba, Svátky hudby Václava Hudečka, Talichův Beroun, nebo v Českém spolku pro komorní hudbu.
  Je členem úspěšného Lobkowicz tria (Jan Mráček- housle, Ivan Vokáč- violoncello.) Pravidelně koncertuje s předními českými umělci, jako například Václav Hudeček, Kateřina Javůrková, nebo světově proslulé Pražákovo kvarteto.


Michaela Špačková -studuje na Hochschule für Musik ,,Hanns Eisler“ v Berlíně ve třídě prof. Volkera Tessmanna, předtím absolvovala studium na Pražské konzervatoři a Hudebním gymnáziu v Praze.
  Má za sebou mnoho národních a mezinárodních úspěchů: 1. cena na soutěži C. M. von Webera, Čestné uznání a cena Olega Podgorného ze soutěže Pražské jaro, 2. cena z fagotové soutěže v italském Chieri, 2. cena z dechové soutěže v rakouském Birkfeldu.
  Byla členkou Orchestrální Akadmeie v České filharmonii a PKF – Prague Philharmonia a mezinárodního mládežnického orchestru EUYO. Spolupracuje s klavíristou Lukášem Klánským, je členkou dívčího fagotového kvarteta Dudlajdá Fagotiky a několika komorních souborů v Berlíně.
V jejím repertoáru jsou skladby od baroka až po současnost, mezi nejoblíbenější patří skladby 19. a 20. století.
  Ráda by představila fagot ne jen ve spojení se starým bručounem či klením hergot fagot, ale jako krásný, zajímavý a melodický nástroj, který má mnoho pestrých možností, jak se vyjádřit

Program:
Camille Saint-Saëns - Sonate pro fagot a klavír - I. Allegro moderato - II. Allegro Scherzando - III. Molto adagio - IV. Allegro moderato

Fréderic Chopin - Nocturno Des Dur

Alexander Tansman - Sonatine pro fagot a klavír

Fréderic Chopin - Ballade

Eugéne Bozza - Recitativ, Sicilienne et Rondo


Postřelmov, kulturní dům
Klubovní 247
789 69 Postřelmov
telefon: 583 437 104
e-mail: vypnuty JavaScript

zpět na výpis


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).