FOTOGALERIE
Čekání

Malá noční zastávka na nádraží v Zábřehu

Zábřeh má moderní železniční nádraží, které se jmenuje Zábřeh na Moravě. Mnozí z nás pamatují jeho málo hostinného předchůdce. Raději pomlčet a dále nepsat. S výstavbou nového se podstatně zvýšila kultura cestování.


27.7.2011, autor: text a foto: jug ;info@rej.cz, fotografií: 10
Projíždí Pendolino

Zábřežský rybník Oborník - městská oáza

Když v noci odvážně proráží hustou tmu ujíždějící rychlík z Prahy, poznáte blížící se nádraží Zábřeh na Moravě podle překrásně se zrcadlící hladiny rybníka Oborník a sytě nasvíceného evangelického kostela.


24.7.2011, autor: jug, fotografií: 10
5. místo

1. ročník LužíkCup Vysoká 2011

„V úterý 5. července 2011“ v Schubert aréně na Vysoké s přesvědčením, že nejen prací je člověk živ, je třeba se i bavit, proběhl „první“ ročník losovaného smíšeného volejbalového turnaje, který na přání místních osadníků zorganizovali Lužíkovci .


20.7.2011, fotografií: 18
vchod do muzea

Muzeum silnic našeho života…

Určitě víte, k čemu nebo komu slouží patník neboli odrazník. Možná tušíte, co znamená staničník a hektometrovník. Už ale nemusíte přesně vědět, co představuje šupka neboli čuba. Stačí navštívit Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka. V něm se vše potřebné dozvíte. A ještě mnohem více.


19.7.2011, autor: jug, fotografií: 11
Pan Hrdlička se svými ovčími sýry  nesoucími značku Regionální produkt Jeseníky

Bioslavnosti 2011 překvapily rekordní návštěvností

Letošní již 6. ročník letních Bioslavností ve Starém Městě pod Sněžníkem se pyšní zatím nejvyšší návštěvností od svého vzniku. Do areálu společnosti PRO-BIO zavítalo třetí červencovou sobotu téměř 2100 návštěvníků, aby si užili den ve stylu bio.


18.7.2011, fotografií: 8

Výsledky letního závodu dětí

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Šumperk uspořádal pro děti sportovní přípravky poslední červnovou sobotu letní závod. Děti soutěžily na čtyřech nářadích , nejvyšší známky ze dvou se sečetly a určily pořadí. O medaile, diplomy a pěkné ceny přišly bojovat všechny děti.
Rodičům, babičkám a všem příznivcům sportovní gymnastiky ukázaly, co se během školního roku naučily.


12.7.2011, fotografií: 5
čtvrtfinále - U Rybníka x Bína-Dufková

PétanqueCup Vysoká 2011

Do horské osady Vysoká u Malé Moravy se sjelo deset družstev o dvou až 3 hráčích porovnat své síly v u nás netradičním sportu pétanque. Hrálo se v Schubert aréně na nově položeném antukovém dvorci. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. Každý zápas se hrál do pěti bodů a první čtyři družstva postoupila do play-off.


11.7.2011, fotografií: 5

V Oskavě hořel penzion

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo k likvidaci rozsáhlého požáru penzionu v Oskavě v sobotu 9. července v brzkých ranních hodinách ( 02:05 ) v obci Oskava na Šumperku.


10.7.2011, autor: hzsol.cz, fotografií: 26
Kdo se první dostane k míči, má větší šanci na vítězství.

Sportovní loučení se školním rokem

S letošním školním rokem se loučili různě. Někteří se vydali na turistický výlet do okolí. Jiní si zvolili odborné exkurze. Většina z nich využila možnosti zamířit přímo na Tyršův stadion. Čekal je totiž sportovní den. Ve Střední škole železniční a stavební v Šumperku jej považují za důstojnou tečku za uplynulými měsíci.


29.6.2011, autor: Stanislav Juga, fotografií: 10

Turnaj města Zábřeha

V sobotu 18. června 2011 se uskutečnil v Zábřehu na volejbalových kurtech turnaj města Zábřeha, kterého se zúčastnil vysoký počet 19 družstev a to nejen z Olomouckého kraje, ale i tři družstva z Prahy.


28.6.2011, fotografií: 15

Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl Festu

O pestrý hudební maraton, jehož magnetem se stala skupina Nightwork s Vojtou Dykem, se poslední červnovou sobotu v Zábřehu postarali organizátoři Sedmapůl Festu. Přitažlivé prostředí koupaliště a přející počasí se postaraly o působivou kulisu.


28.6.2011, fotografií: 8

Děti dětem

Středeční podvečer 8. června se sešli děti, jejich rodiče, prarodiče a rodinní příslušníci v katolickém domě v Dubicku, kde je čekalo divadelní představení žáků ZŠ Dubicko.


28.6.2011, fotografií: 10

Šumperk opět městem módy

Pokud jste během středečního odpoledne procházeli kolem Klášterního kostela, jako zázrakem jste se ocitli uprostřed Paříže. V záři přehlídkového mola se zde procházeli již po desáté manekýnky a manekýni ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk z Hanácké 3.


28.6.2011, fotografií: 7

Libina dostala nový háv

Od středy 8. června se stromy a keře v Libině oblékly do pletených a háčkovaných modelů, na jejichž výrobě se podíleli ti nejmenší i nejstarší obyvatelé Libiny.  Do akce oblékáme Libinu se zapojili tyto organizace:Základní škola, družina, Domov důchodců Libina, Klub seniorů, Aklademie třetího věku a čtenáři knihovna a obyvatelé libiny v počtu cca 150 lidí.


17.6.2011, fotografií: 24

123...45...1617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru