FOTOGALERIE
kapitáni družstev při losování

PétanqueCup Vysoká 2011

Do horské osady Vysoká u Malé Moravy se sjelo deset družstev o dvou až 3 hráčích porovnat své síly v u nás netradičním sportu pétanque. Hrálo se v Schubert aréně na nově položeném antukovém dvorci. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. Každý zápas se hrál do pěti bodů a první čtyři družstva postoupila do play-off.


11.7.2011, fotografií: 5

V Oskavě hořel penzion

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo k likvidaci rozsáhlého požáru penzionu v Oskavě v sobotu 9. července v brzkých ranních hodinách ( 02:05 ) v obci Oskava na Šumperku.


10.7.2011, autor: hzsol.cz, fotografií: 26
Nohy a míč si spolu musejí v každém okamžiku rozumět.

Sportovní loučení se školním rokem

S letošním školním rokem se loučili různě. Někteří se vydali na turistický výlet do okolí. Jiní si zvolili odborné exkurze. Většina z nich využila možnosti zamířit přímo na Tyršův stadion. Čekal je totiž sportovní den. Ve Střední škole železniční a stavební v Šumperku jej považují za důstojnou tečku za uplynulými měsíci.


29.6.2011, autor: Stanislav Juga, fotografií: 10

Turnaj města Zábřeha

V sobotu 18. června 2011 se uskutečnil v Zábřehu na volejbalových kurtech turnaj města Zábřeha, kterého se zúčastnil vysoký počet 19 družstev a to nejen z Olomouckého kraje, ale i tři družstva z Prahy.


28.6.2011, fotografií: 15

Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl Festu

O pestrý hudební maraton, jehož magnetem se stala skupina Nightwork s Vojtou Dykem, se poslední červnovou sobotu v Zábřehu postarali organizátoři Sedmapůl Festu. Přitažlivé prostředí koupaliště a přející počasí se postaraly o působivou kulisu.


28.6.2011, fotografií: 8

Děti dětem

Středeční podvečer 8. června se sešli děti, jejich rodiče, prarodiče a rodinní příslušníci v katolickém domě v Dubicku, kde je čekalo divadelní představení žáků ZŠ Dubicko.


28.6.2011, fotografií: 10

Šumperk opět městem módy

Pokud jste během středečního odpoledne procházeli kolem Klášterního kostela, jako zázrakem jste se ocitli uprostřed Paříže. V záři přehlídkového mola se zde procházeli již po desáté manekýnky a manekýni ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk z Hanácké 3.


28.6.2011, fotografií: 7

Libina dostala nový háv

Od středy 8. června se stromy a keře v Libině oblékly do pletených a háčkovaných modelů, na jejichž výrobě se podíleli ti nejmenší i nejstarší obyvatelé Libiny.  Do akce oblékáme Libinu se zapojili tyto organizace:Základní škola, družina, Domov důchodců Libina, Klub seniorů, Aklademie třetího věku a čtenáři knihovna a obyvatelé libiny v počtu cca 150 lidí.


17.6.2011, fotografií: 24
starší žáci družstva

GK Šumperk nezůstal bez republikové medaile

V sobotu 3.června se sjeli gymnasté do haly SOKOLa Brno I. k Mistrovství ČR jednotlivců a družstev všech kategorií kromě juniorů a mužů mistrovské třídy, kteří budou bojovat o tituly Mistra ČR za čtrnáct dní v Třinci.


8.6.2011, fotografií: 7

Pavel Paloncý se potil v Číně

Naposledy jsme na Rej.cz o Pavlu Paloncým psali v dubnu, kdy se chystal odstartovat s brazilskym týmem v šestidenním expedičním závodě Ecomotion/Pro. Ze závodu v Brazílii už se vrátil domů. Vzal to však malou oklikou - přes Čínu, kde se účastnil závodu Baise Outdoor Quest. Na přesun a odpočinek měl celých 10 dní.


3.6.2011, fotografií: 12

Zooterapeuti z celé ČR v Sobotíně

Ve dnech 20. - 22.5.2011se v  Sobotíně konalo již druhé setkání canisterapeutů z celé České republiky a dokonce s mezinárodní účastí z Polska. Přesněji řečeno šlo o setkání zooterapeutů, kteří předvedli ukázky začínajícím týmům.Na programu kromě odborných přednášek ukázali svoje léčebné účinky jak už psi, králíci,velcí papoušci nebo dokonce i had.Sešlo se na 25 lidí zapálených pomáhat druhým prostřednictvím zvířátek. Akce je v republice naprosto ojedinělá.


31.5.2011, fotografií: 18

Pohádkový les v Dubicku

Ani deštivé počasí neodradilo děti, jejich rodiče či prarodiče z Dubicka a okolí, aby sobotní odpoledne dne 21. května 2011 strávili při dalším ročníku akce „Pohádkový les“, kterou uspořádaly ZŠ a MŠ Dubicko, Unie rodičů při ZŠ Dubicko a AVZO Dubicko. Na začátku trasy všechny účastníky přivítal kašpárek, který rozdával karty s přehledem stanovišť. Cesta lesem byla plná pohádkových zastaveníček, na nichž na děti čekali Sněhurka, liška s Budulínkem, Ferda s Beruškou, perníková chaloupka, vodník, Křemílek s Vochomůrkou, draci, peklo a Popelka. Všichni měli připravené úkoly, za jejichž splnění byly děti odměněny sladkostmi.
V areálu Střelnice si děti mohly prověřit svou obratnost v připravených sportovních aktivitách. Rodiče využili příležitost k zakoupení bohatého občerstvení a opékání buřtů.30.5.2011, autor: Mgr. Romana Grichwaldská, foto: Mgr. Václav Hampl, Mgr. Pavel Frýda , fotografií: 15

Trucky v Mohelnici

V neděli 22. května se sjely trucky do Mohelnice, aby poměřily své síly a řidičské umění ve zkouškách zručnosti pro nákladní vozidla na Velké ceně Mohelnice TRUCK TRIAL 2011, 2. závodu seriálu mistrovství České republiky v truck trialu.


27.5.2011, autor: rejdakce, fotografií: 25

Kamarádi otevřených srdcí otevírali dětská srdce

Dne 19.května zavítaly dvě členky kynologické organizace Nový Malín Eva Krobotová a Lucie Hrubá do Mateřského centra Babouček, aby předvedly ukázky poslušnosti a canisterapie patnácti dětem . Děti si také mohly pejsky pohladit, učesat, krmit piškotky i povodit na vodítku. Akce se všem moc líbila a už teď se těší na další spolupráci předsedkyně o.s. Kamarádi otevřených srdcí Hana Mösnerová alias Bobina.


22.5.2011, autor: rejdakce, fotografií: 17

123...45...1617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

V tomto čísle hrajeme o pět volných vstupenek na koncert skupiny Jelen, na kterém si budete moci vychutnat pověstnou jelení energii! Kapela Jelen přijede do Zábřehu spolu s MÍŠOU TUČNOU, dcerou country legendy, a jako „předskokani" vystoupí neuvěřitelná looperka Tereza Balonová a zbrusu nová kapela Martyho banda. Koncert odstartuje v zábřežském kulturáku v pátek 6. prosince.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje poslední album skupiny Jelen?
1. Poslední vlak Michala Tučného
2. Půlnoční vlak Michala Davida
3. Půlnoční vlak Michala Tučného

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Dvě volné vstupenky na festival Horování, který se uskuteční v sobota 23. 11. v šumperském Domu kultury vyhrávají: Jaroslav Kuba z Nového Malína a Lída Odehnalová z Kolšova. Na vánoční koncert Janka Ledeckého, který kulturní dům v Šumperku uvede 28. listopadu od nás získávají vstup zadarmo: Alžběta Vévodová z Chromče a Petra Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně šumperského kulturního domu.