FOTOGALERIE
vysvětlování pravidel

PétanqueCup Vysoká 2011

Do horské osady Vysoká u Malé Moravy se sjelo deset družstev o dvou až 3 hráčích porovnat své síly v u nás netradičním sportu pétanque. Hrálo se v Schubert aréně na nově položeném antukovém dvorci. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. Každý zápas se hrál do pěti bodů a první čtyři družstva postoupila do play-off.


11.7.2011, fotografií: 5

V Oskavě hořel penzion

Šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo k likvidaci rozsáhlého požáru penzionu v Oskavě v sobotu 9. července v brzkých ranních hodinách ( 02:05 ) v obci Oskava na Šumperku.


10.7.2011, autor: hzsol.cz, fotografií: 26
Boje o míč neberou konce…

Sportovní loučení se školním rokem

S letošním školním rokem se loučili různě. Někteří se vydali na turistický výlet do okolí. Jiní si zvolili odborné exkurze. Většina z nich využila možnosti zamířit přímo na Tyršův stadion. Čekal je totiž sportovní den. Ve Střední škole železniční a stavební v Šumperku jej považují za důstojnou tečku za uplynulými měsíci.


29.6.2011, autor: Stanislav Juga, fotografií: 10

Turnaj města Zábřeha

V sobotu 18. června 2011 se uskutečnil v Zábřehu na volejbalových kurtech turnaj města Zábřeha, kterého se zúčastnil vysoký počet 19 družstev a to nejen z Olomouckého kraje, ale i tři družstva z Prahy.


28.6.2011, fotografií: 15

Kapela Nightwork s Vojtou Dykem na zábřežském Sedmapůl Festu

O pestrý hudební maraton, jehož magnetem se stala skupina Nightwork s Vojtou Dykem, se poslední červnovou sobotu v Zábřehu postarali organizátoři Sedmapůl Festu. Přitažlivé prostředí koupaliště a přející počasí se postaraly o působivou kulisu.


28.6.2011, fotografií: 8

Děti dětem

Středeční podvečer 8. června se sešli děti, jejich rodiče, prarodiče a rodinní příslušníci v katolickém domě v Dubicku, kde je čekalo divadelní představení žáků ZŠ Dubicko.


28.6.2011, fotografií: 10

Šumperk opět městem módy

Pokud jste během středečního odpoledne procházeli kolem Klášterního kostela, jako zázrakem jste se ocitli uprostřed Paříže. V záři přehlídkového mola se zde procházeli již po desáté manekýnky a manekýni ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Šumperk z Hanácké 3.


28.6.2011, fotografií: 7

Libina dostala nový háv

Od středy 8. června se stromy a keře v Libině oblékly do pletených a háčkovaných modelů, na jejichž výrobě se podíleli ti nejmenší i nejstarší obyvatelé Libiny.  Do akce oblékáme Libinu se zapojili tyto organizace:Základní škola, družina, Domov důchodců Libina, Klub seniorů, Aklademie třetího věku a čtenáři knihovna a obyvatelé libiny v počtu cca 150 lidí.


17.6.2011, fotografií: 24
mladší žáci družstva

GK Šumperk nezůstal bez republikové medaile

V sobotu 3.června se sjeli gymnasté do haly SOKOLa Brno I. k Mistrovství ČR jednotlivců a družstev všech kategorií kromě juniorů a mužů mistrovské třídy, kteří budou bojovat o tituly Mistra ČR za čtrnáct dní v Třinci.


8.6.2011, fotografií: 7

Pavel Paloncý se potil v Číně

Naposledy jsme na Rej.cz o Pavlu Paloncým psali v dubnu, kdy se chystal odstartovat s brazilskym týmem v šestidenním expedičním závodě Ecomotion/Pro. Ze závodu v Brazílii už se vrátil domů. Vzal to však malou oklikou - přes Čínu, kde se účastnil závodu Baise Outdoor Quest. Na přesun a odpočinek měl celých 10 dní.


3.6.2011, fotografií: 12

Zooterapeuti z celé ČR v Sobotíně

Ve dnech 20. - 22.5.2011se v  Sobotíně konalo již druhé setkání canisterapeutů z celé České republiky a dokonce s mezinárodní účastí z Polska. Přesněji řečeno šlo o setkání zooterapeutů, kteří předvedli ukázky začínajícím týmům.Na programu kromě odborných přednášek ukázali svoje léčebné účinky jak už psi, králíci,velcí papoušci nebo dokonce i had.Sešlo se na 25 lidí zapálených pomáhat druhým prostřednictvím zvířátek. Akce je v republice naprosto ojedinělá.


31.5.2011, fotografií: 18

Pohádkový les v Dubicku

Ani deštivé počasí neodradilo děti, jejich rodiče či prarodiče z Dubicka a okolí, aby sobotní odpoledne dne 21. května 2011 strávili při dalším ročníku akce „Pohádkový les“, kterou uspořádaly ZŠ a MŠ Dubicko, Unie rodičů při ZŠ Dubicko a AVZO Dubicko. Na začátku trasy všechny účastníky přivítal kašpárek, který rozdával karty s přehledem stanovišť. Cesta lesem byla plná pohádkových zastaveníček, na nichž na děti čekali Sněhurka, liška s Budulínkem, Ferda s Beruškou, perníková chaloupka, vodník, Křemílek s Vochomůrkou, draci, peklo a Popelka. Všichni měli připravené úkoly, za jejichž splnění byly děti odměněny sladkostmi.
V areálu Střelnice si děti mohly prověřit svou obratnost v připravených sportovních aktivitách. Rodiče využili příležitost k zakoupení bohatého občerstvení a opékání buřtů.30.5.2011, autor: Mgr. Romana Grichwaldská, foto: Mgr. Václav Hampl, Mgr. Pavel Frýda , fotografií: 15

Trucky v Mohelnici

V neděli 22. května se sjely trucky do Mohelnice, aby poměřily své síly a řidičské umění ve zkouškách zručnosti pro nákladní vozidla na Velké ceně Mohelnice TRUCK TRIAL 2011, 2. závodu seriálu mistrovství České republiky v truck trialu.


27.5.2011, autor: rejdakce, fotografií: 25

Kamarádi otevřených srdcí otevírali dětská srdce

Dne 19.května zavítaly dvě členky kynologické organizace Nový Malín Eva Krobotová a Lucie Hrubá do Mateřského centra Babouček, aby předvedly ukázky poslušnosti a canisterapie patnácti dětem . Děti si také mohly pejsky pohladit, učesat, krmit piškotky i povodit na vodítku. Akce se všem moc líbila a už teď se těší na další spolupráci předsedkyně o.s. Kamarádi otevřených srdcí Hana Mösnerová alias Bobina.


22.5.2011, autor: rejdakce, fotografií: 17

123...45...1617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru