FOTOGALERIE
vodní hladina

Vodní nádrž Krásné láká k odpočinku…

Kdo příliš nemiluje rušnou atmosféru městských koupališť, obvykle dává přednost pobytu přírodě. Třeba rekreační vodní nádrži Krásné. Nachází se za letištěm, na východním okraji Šumperka, asi dva kilometry od obce Nový Malín, do jejíhož katastru patří.


30.8.2011, autor: jug, fotografií: 12

Roztančená ulice folklorního festivalu

Ve dnech od  17. do 22. srpna pohltil Šumperk již 21. roční Mezinárodního folklorního festivalu, jehož součástí je i roztančená ulice.


24.8.2011, autor: schmi, fotografií: 31

Pétanque pro děti i dospěláky

Na žádost nejmenších se dne 30. července od 14.00 hod. konal na „Schubert aréně u Lužíků“ na Vysoké u Malé Moravy turnaj v pétanque pro mixovaná družstva, který byl podmíněn jedním nebo dvěmi dětmi a maximálně jedním dospělákem na jedno družstvo.


24.8.2011, fotografií: 12

Canisterapie v přírodě

Ve dnech 10. - 11.8.2011 pořádala Bobina Mösnerová- o.s. Kamarádi otevřených srdcí canisterapii v přírodě.Za přispění canisterapeutických týmů z různých koutů republiky , strávilo v krásném prostředí hotelu Dolte v Sobotíně i 8 klientů z podporovaného bydlení Pomněnka Šumperk. Během tohoto pobytu se klienti naučili s pejsky několik základních povelů poslušnosti , jako je sedni, lehni, přivolání psa,chůze na vodítku, aport a podobně.Poté si každý vybral jednoho psa a společně s psovody šli na procházku k řece.K večeru se opékaly špekáčky a u ohýnku hrála country kapela Zbořec. Druhý den si všichni společně zahráli hry v přírodě,zazpívali, pomazlili se s chlupáčkama, zopakovali si povely a spokojeně v odpoledních hodinách ukončili tuto krásnou, povedenou akci.


23.8.2011, fotografií: 12
před lanovkou

Lanovkou přes Medvědí horu k Dlouhým Stráním

Už patnáct let vyrábí Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně bez zvláštního povšimnutí elektrickou energii. Ekologicky. Šetrně. Bez odpadu. Ročně ji jako vyhlášený „div ČR“ navštíví hodně přes padesát tisíc turistů a obdivovatelů. Od nás i ze zahraničí.


23.8.2011, autor: JUG, fotografií: 11
Čekání

Kapela Nightwork řádila na hradě Bouzov

Osmidílný Letní kulturní festival jednoduše nazvaný ČESKÉ HRADY.CZ a MORAVSKÉ HRADY.CZ zvolna končí. Začal s příchodem očekávaných prázdnin a loučí se s nástupem nového školního roku. Předposlední srpnový víkend se sjeli zájemci o hudební maraton do příjemného prostředí přitažlivého hradu Bouzov. O jeho páteční úvodní vystoupení se postarala kapela Nightwork v čele s Vojtou Dykem.


22.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
noční posezení

Noční procházka Velkými Losinami

Proměnlivé léto si hraje jako malé dítě se sladkým melounem. Občas varovně zívne dešťovým mráčkem. Vítané sluníčko se pokorně stáčí jako hustý včelí med. Zapomenuté listí na chodníku naznačuje, že nic netrvá věčně…


10.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
noční spoj

Když nad Šumperkem usíná noc…

Letní den voní svůdnou jahodovou zmrzlinou. Čiperné ulice města opatrně nadnáší jesenický chladivý vánek. Dovolená a prázdniny hladí tváře kolemjdoucích. Jen se nebát usmát. Jen se nadýchat odpočinkové nálady, která se zrodí vždy uprostřed roku.


5.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
Usínání

Malá noční zastávka na nádraží v Zábřehu

Zábřeh má moderní železniční nádraží, které se jmenuje Zábřeh na Moravě. Mnozí z nás pamatují jeho málo hostinného předchůdce. Raději pomlčet a dále nepsat. S výstavbou nového se podstatně zvýšila kultura cestování.


27.7.2011, autor: text a foto: jug ;info@rej.cz, fotografií: 10
Rybář

Zábřežský rybník Oborník - městská oáza

Když v noci odvážně proráží hustou tmu ujíždějící rychlík z Prahy, poznáte blížící se nádraží Zábřeh na Moravě podle překrásně se zrcadlící hladiny rybníka Oborník a sytě nasvíceného evangelického kostela.


24.7.2011, autor: jug, fotografií: 10
1. místo

1. ročník LužíkCup Vysoká 2011

„V úterý 5. července 2011“ v Schubert aréně na Vysoké s přesvědčením, že nejen prací je člověk živ, je třeba se i bavit, proběhl „první“ ročník losovaného smíšeného volejbalového turnaje, který na přání místních osadníků zorganizovali Lužíkovci .


20.7.2011, fotografií: 18
budova muzea

Muzeum silnic našeho života…

Určitě víte, k čemu nebo komu slouží patník neboli odrazník. Možná tušíte, co znamená staničník a hektometrovník. Už ale nemusíte přesně vědět, co představuje šupka neboli čuba. Stačí navštívit Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka. V něm se vše potřebné dozvíte. A ještě mnohem více.


19.7.2011, autor: jug, fotografií: 11
Bio zelenina a bio bedýnky z ekofarmy ze Štítů

Bioslavnosti 2011 překvapily rekordní návštěvností

Letošní již 6. ročník letních Bioslavností ve Starém Městě pod Sněžníkem se pyšní zatím nejvyšší návštěvností od svého vzniku. Do areálu společnosti PRO-BIO zavítalo třetí červencovou sobotu téměř 2100 návštěvníků, aby si užili den ve stylu bio.


18.7.2011, fotografií: 8

Výsledky letního závodu dětí

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Šumperk uspořádal pro děti sportovní přípravky poslední červnovou sobotu letní závod. Děti soutěžily na čtyřech nářadích , nejvyšší známky ze dvou se sečetly a určily pořadí. O medaile, diplomy a pěkné ceny přišly bojovat všechny děti.
Rodičům, babičkám a všem příznivcům sportovní gymnastiky ukázaly, co se během školního roku naučily.


12.7.2011, fotografií: 5

123...1617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru