FOTOGALERIE

Vodní nádrž Krásné láká k odpočinku…

Kdo příliš nemiluje rušnou atmosféru městských koupališť, obvykle dává přednost pobytu přírodě. Třeba rekreační vodní nádrži Krásné. Nachází se za letištěm, na východním okraji Šumperka, asi dva kilometry od obce Nový Malín, do jejíhož katastru patří.


30.8.2011, autor: jug, fotografií: 12

Roztančená ulice folklorního festivalu

Ve dnech od  17. do 22. srpna pohltil Šumperk již 21. roční Mezinárodního folklorního festivalu, jehož součástí je i roztančená ulice.


24.8.2011, autor: schmi, fotografií: 31

Pétanque pro děti i dospěláky

Na žádost nejmenších se dne 30. července od 14.00 hod. konal na „Schubert aréně u Lužíků“ na Vysoké u Malé Moravy turnaj v pétanque pro mixovaná družstva, který byl podmíněn jedním nebo dvěmi dětmi a maximálně jedním dospělákem na jedno družstvo.


24.8.2011, fotografií: 12

Canisterapie v přírodě

Ve dnech 10. - 11.8.2011 pořádala Bobina Mösnerová- o.s. Kamarádi otevřených srdcí canisterapii v přírodě.Za přispění canisterapeutických týmů z různých koutů republiky , strávilo v krásném prostředí hotelu Dolte v Sobotíně i 8 klientů z podporovaného bydlení Pomněnka Šumperk. Během tohoto pobytu se klienti naučili s pejsky několik základních povelů poslušnosti , jako je sedni, lehni, přivolání psa,chůze na vodítku, aport a podobně.Poté si každý vybral jednoho psa a společně s psovody šli na procházku k řece.K večeru se opékaly špekáčky a u ohýnku hrála country kapela Zbořec. Druhý den si všichni společně zahráli hry v přírodě,zazpívali, pomazlili se s chlupáčkama, zopakovali si povely a spokojeně v odpoledních hodinách ukončili tuto krásnou, povedenou akci.


23.8.2011, fotografií: 12
u pokladny

Lanovkou přes Medvědí horu k Dlouhým Stráním

Už patnáct let vyrábí Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně bez zvláštního povšimnutí elektrickou energii. Ekologicky. Šetrně. Bez odpadu. Ročně ji jako vyhlášený „div ČR“ navštíví hodně přes padesát tisíc turistů a obdivovatelů. Od nás i ze zahraničí.


23.8.2011, autor: JUG, fotografií: 11
Čekání

Kapela Nightwork řádila na hradě Bouzov

Osmidílný Letní kulturní festival jednoduše nazvaný ČESKÉ HRADY.CZ a MORAVSKÉ HRADY.CZ zvolna končí. Začal s příchodem očekávaných prázdnin a loučí se s nástupem nového školního roku. Předposlední srpnový víkend se sjeli zájemci o hudební maraton do příjemného prostředí přitažlivého hradu Bouzov. O jeho páteční úvodní vystoupení se postarala kapela Nightwork v čele s Vojtou Dykem.


22.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
lázně

Noční procházka Velkými Losinami

Proměnlivé léto si hraje jako malé dítě se sladkým melounem. Občas varovně zívne dešťovým mráčkem. Vítané sluníčko se pokorně stáčí jako hustý včelí med. Zapomenuté listí na chodníku naznačuje, že nic netrvá věčně…


10.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
k nádraží

Když nad Šumperkem usíná noc…

Letní den voní svůdnou jahodovou zmrzlinou. Čiperné ulice města opatrně nadnáší jesenický chladivý vánek. Dovolená a prázdniny hladí tváře kolemjdoucích. Jen se nebát usmát. Jen se nadýchat odpočinkové nálady, která se zrodí vždy uprostřed roku.


5.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
Pod oblohou

Malá noční zastávka na nádraží v Zábřehu

Zábřeh má moderní železniční nádraží, které se jmenuje Zábřeh na Moravě. Mnozí z nás pamatují jeho málo hostinného předchůdce. Raději pomlčet a dále nepsat. S výstavbou nového se podstatně zvýšila kultura cestování.


27.7.2011, autor: text a foto: jug ;info@rej.cz, fotografií: 10
Cesta kolem Oborníku

Zábřežský rybník Oborník - městská oáza

Když v noci odvážně proráží hustou tmu ujíždějící rychlík z Prahy, poznáte blížící se nádraží Zábřeh na Moravě podle překrásně se zrcadlící hladiny rybníka Oborník a sytě nasvíceného evangelického kostela.


24.7.2011, autor: jug, fotografií: 10
reditel turnaje Libor Lužík

1. ročník LužíkCup Vysoká 2011

„V úterý 5. července 2011“ v Schubert aréně na Vysoké s přesvědčením, že nejen prací je člověk živ, je třeba se i bavit, proběhl „první“ ročník losovaného smíšeného volejbalového turnaje, který na přání místních osadníků zorganizovali Lužíkovci .


20.7.2011, fotografií: 18
leták

Muzeum silnic našeho života…

Určitě víte, k čemu nebo komu slouží patník neboli odrazník. Možná tušíte, co znamená staničník a hektometrovník. Už ale nemusíte přesně vědět, co představuje šupka neboli čuba. Stačí navštívit Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka. V něm se vše potřebné dozvíte. A ještě mnohem více.


19.7.2011, autor: jug, fotografií: 11
Bio zelenina a bio bedýnky z ekofarmy ze Štítů

Bioslavnosti 2011 překvapily rekordní návštěvností

Letošní již 6. ročník letních Bioslavností ve Starém Městě pod Sněžníkem se pyšní zatím nejvyšší návštěvností od svého vzniku. Do areálu společnosti PRO-BIO zavítalo třetí červencovou sobotu téměř 2100 návštěvníků, aby si užili den ve stylu bio.


18.7.2011, fotografií: 8

Výsledky letního závodu dětí

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Šumperk uspořádal pro děti sportovní přípravky poslední červnovou sobotu letní závod. Děti soutěžily na čtyřech nářadích , nejvyšší známky ze dvou se sečetly a určily pořadí. O medaile, diplomy a pěkné ceny přišly bojovat všechny děti.
Rodičům, babičkám a všem příznivcům sportovní gymnastiky ukázaly, co se během školního roku naučily.


12.7.2011, fotografií: 5

123...1617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.