FOTOGALERIE
historik D. Polách

Na „Zámečku“ si připomněli 55. výročí střední školy

V rámci Dnů evropského dědictví si druhou zářijovou sobotu připomněli zaměstnanci dnešní Střední školy železniční a stavební v Šumperku 55 let od jejího založení. Své místo nalezla v areálu bývalého žerotínského zámku. Proto se jí po léta přezdívá „Zámeček“.


14.9.2011, autor: text a foto: jug;info@rej.cz, fotografií: 10

Mohelnický půlmaraton

První ročník Mohelnického ½ maratonu odstartoval v neděli 4. 9. 2011 v 11.00 hodin v prostoru ATC Morava v Mohelnici. Tato cyklistická akce je zařazena do seriálu závodů Šumperský pohár horských kol 2011 jako patnáctý závod v pořadí.


12.9.2011, fotografií: 8
jízdenka

Parní lokomotiva Líza na trati Zábřeh-Šumperk-Sobotín

Druhou zářijovou sobotu se po kolejích ze Zábřehu do Šumperka a Sobotína proháněly vlaky naší vzdálené minulosti. Tzv. zelený Věžák vystřídal červeného „Hurvínka“ a kolem nich několikrát za den svištěla nablýskaná Líza, parní lokomotiva 423.009 z Depa v Letohradu. Vše připravily České dráhy u příležitosti 140. výročí zahájení veřejné železniční dopravy na dvacetikilometrové trati Zábřeh na Moravě - Sobotín. Vše se uskutečnilo ve sváteční atmosféře Dnů evropského dědictví 2011.


11.9.2011, fotografií: 17
kurt

Baviči, zpěváci, herci, muzikanti… na tenisových kurtech v Šumperku

Letošní 24. ročník PROKENNEX - Ferona Cup 2011 uvítal jako každoročně na šumperských tenisových dvorcích TJ Sokol hned několik osobností z našeho šoubyznysu. Někteří z nich to myslí se svou hrou docela vážně. Jiní dobrovolně obohacují tenisovou atmosféru humorem a sebeironií. Přesně v duchu hesla: „Lépe se už to nenaučím…“


11.9.2011, fotografií: 11
odpal

Prezident Václav Klaus v Šumperku na tenisovém kurtu

Stejně jako loni a v předchozích letech se druhý zářijový víkend zúčastnil prestižního tenisového turnaje osobností, 24. ročníku PROKENNEX - Ferona Cupu 2011, prezident ČR Václav Klaus. Na šumperském tenisovém dvorci TJ Sokol sehrál tradiční exhibiční utkání.


11.9.2011, autor: jug, fotografií: 12

Gymnastky v Bruntále

Gymnastky TJ Šumperk se sjely do Bruntálu poslední prázdninové dny na soustředění. Absolvovaly test silové připravenosti, který se skládal ze šplhu, počtu výmyků, sklapovaček, přeskoků, akrobacie, sedů lehů a překážkové dráhy.


7.9.2011, fotografií: 21
Krásné

Vodní nádrž Krásné láká k odpočinku…

Kdo příliš nemiluje rušnou atmosféru městských koupališť, obvykle dává přednost pobytu přírodě. Třeba rekreační vodní nádrži Krásné. Nachází se za letištěm, na východním okraji Šumperka, asi dva kilometry od obce Nový Malín, do jejíhož katastru patří.


30.8.2011, autor: jug, fotografií: 12

Roztančená ulice folklorního festivalu

Ve dnech od  17. do 22. srpna pohltil Šumperk již 21. roční Mezinárodního folklorního festivalu, jehož součástí je i roztančená ulice.


24.8.2011, autor: schmi, fotografií: 31

Pétanque pro děti i dospěláky

Na žádost nejmenších se dne 30. července od 14.00 hod. konal na „Schubert aréně u Lužíků“ na Vysoké u Malé Moravy turnaj v pétanque pro mixovaná družstva, který byl podmíněn jedním nebo dvěmi dětmi a maximálně jedním dospělákem na jedno družstvo.


24.8.2011, fotografií: 12

Canisterapie v přírodě

Ve dnech 10. - 11.8.2011 pořádala Bobina Mösnerová- o.s. Kamarádi otevřených srdcí canisterapii v přírodě.Za přispění canisterapeutických týmů z různých koutů republiky , strávilo v krásném prostředí hotelu Dolte v Sobotíně i 8 klientů z podporovaného bydlení Pomněnka Šumperk. Během tohoto pobytu se klienti naučili s pejsky několik základních povelů poslušnosti , jako je sedni, lehni, přivolání psa,chůze na vodítku, aport a podobně.Poté si každý vybral jednoho psa a společně s psovody šli na procházku k řece.K večeru se opékaly špekáčky a u ohýnku hrála country kapela Zbořec. Druhý den si všichni společně zahráli hry v přírodě,zazpívali, pomazlili se s chlupáčkama, zopakovali si povely a spokojeně v odpoledních hodinách ukončili tuto krásnou, povedenou akci.


23.8.2011, fotografií: 12
k oblakům

Lanovkou přes Medvědí horu k Dlouhým Stráním

Už patnáct let vyrábí Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně bez zvláštního povšimnutí elektrickou energii. Ekologicky. Šetrně. Bez odpadu. Ročně ji jako vyhlášený „div ČR“ navštíví hodně přes padesát tisíc turistů a obdivovatelů. Od nás i ze zahraničí.


23.8.2011, autor: JUG, fotografií: 11
kapela

Kapela Nightwork řádila na hradě Bouzov

Osmidílný Letní kulturní festival jednoduše nazvaný ČESKÉ HRADY.CZ a MORAVSKÉ HRADY.CZ zvolna končí. Začal s příchodem očekávaných prázdnin a loučí se s nástupem nového školního roku. Předposlední srpnový víkend se sjeli zájemci o hudební maraton do příjemného prostředí přitažlivého hradu Bouzov. O jeho páteční úvodní vystoupení se postarala kapela Nightwork v čele s Vojtou Dykem.


22.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
zámecké okno

Noční procházka Velkými Losinami

Proměnlivé léto si hraje jako malé dítě se sladkým melounem. Občas varovně zívne dešťovým mráčkem. Vítané sluníčko se pokorně stáčí jako hustý včelí med. Zapomenuté listí na chodníku naznačuje, že nic netrvá věčně…


10.8.2011, autor: jug, fotografií: 10
před muzeem

Když nad Šumperkem usíná noc…

Letní den voní svůdnou jahodovou zmrzlinou. Čiperné ulice města opatrně nadnáší jesenický chladivý vánek. Dovolená a prázdniny hladí tváře kolemjdoucích. Jen se nebát usmát. Jen se nadýchat odpočinkové nálady, která se zrodí vždy uprostřed roku.


5.8.2011, autor: jug, fotografií: 10

123...1617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).