FOTOGALERIE

Věci zahozené zlodějem

Policisté zadrželi v Zábřehu 30 letého muže, cizího státního příslušníka, který je již v současnosti obviněn z trestných činů krádeže vloupáním, porušováním domovní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí. Na fotografiích jsou věci, které pachatel odhodil do rybníku v Zábřehu

16.4.2008, fotografií: 14

Trať Šumperk - Sobotín po povodni

Dne 5. července 1997  začaly vydatné až extrémní dešťové srážky, které trvaly tři dny a způsobily mohutnou povodeň s katastrofálními následky nejen pro železniční trať v údolí řeky Desné. Postižena byla řada železničních tratí, nejvíce poškozena, ba téměř zničena byla trať Petrov nad Desnou – Kouty nad Desnou. Trať ze Šumperka do Sobotína zůstala téměř nepoškozena, ale také se po ní nedalo jezdit, protože proud řeky Desné strhl most v Šumperku na Lužích.

16.4.2008, fotografií: 8
Marek Minář

Na Bouzov se sjel celý svět - foto

Bouzov a  Ptení se staly o víkendu cílem nejen šumperských orientačních běžců, ale i běžců z Evropy, ale i Kanady či  Velké Británie

15.4.2008, fotografií: 10
Přema

Chlapák pokračuje

Dalším během Chlapáckého seriálu byl Běh AC, který se konal v Zábřeze pod patronací Apoštolské církve. Hlavním pořadatelem byl Jan Fleischamnn, který taky patří jinak mezi běžce.

9.4.2008, fotografií: 15

Řetězová reakce

Staré Město - V sobotu 29. března vyvrcholila ve  Starém Městě unikátní událost "Řetězová reakce".
Na 100m dlouhé trati se zapojilo 25 účastníků do spojování kovových řetězů získaných v průběhu loňského roku.


2.4.2008, fotografií: 17

Jak se budilo jaro v arboretu

1.duben byl probuzením přírody. Alespoň tak to naplánovali studenti studenti Střední odborné školy zemědělské z oboru ochrana přírody. Pro děti ze základních škol si připravili sázení stromk ů a jejich adopci, závody na koloběžkách, prohlídku arboreta a veselou pohádku o probouzení jara. Akce byla pořádána za podpory nadace Partnerství a spolu s projektem celonárodním"Miliarda stromů pro planetu Zemi". Účastníci vítání jara dostaliu o svém dobrém skutku ověřený glejt a byli vyfotografováni se svou adoptovanou nebo zasazenou dřevinou.1.4.2008, fotografií: 20

Jaký byl „Největší turnaj v pexesu“ ?

V pátek 28.března se v Sobotíně odehrál největší světový turnaj v pexesu. Jaká je hra, která tříbí mozek a postřeh? Hrají jí jenom děti nebo i dospělí? Jak dopadli malí hráčí ze Šumperských a okolních škol?

31.3.2008, fotografií: 20

Z Ramzové přes Keprník

Fotky vznikly v srpnu 2006 na jednodenním výletu z Ramzové přes Keprník do Koutů nad
Desnou, se kterým k mému údivu souhlasila moje tehdy 16ti letá dcera Lenka. Navrhl jsem
jí, že bychom si mohli ve dvou vyrazit do hor pod záminkou, že by si vyzkoušela nový
digitální foťák. Bylo větrno, ale viditelnost výborná, na hřebenu jsme byli skoro sami.
Dcera si nafotila výšlap svýma očima a já svýma - ten je zkráceně na mém webu. Rádi na to
oba vzpomínáme.

Zdraví Tomáš Janíček

Foceno na Panasonic DMC-FZ20.


27.3.2008, fotografií: 22

Ožijí velikonoční zvyky v Novém Malíně?

Rodiny slaví Velikonoce v Novém Malíně jako největší křesťanský svátek. Návštěva kostela spolu s dětmi, udržování velikonočních tradic, to je to, co mladé Malíňáky spojuje. Věří, že jednou opět obnoví slavné a velké velikonoční zvyky, kterými za války a po válce Frankštát proslul.

26.3.2008, fotografií: 13
Děti si připravily i písničky

Velikonoce s Leopoldem

Apoštolská církev Zábřeh slavila Velikonoce, největší křesťanský svátek spolu se lvem Leopoldem.

26.3.2008, fotografií: 21

Děti slaví Velikonoce

Ještě ve středu se děti ve školách bavily pletením pomlázek, barevním vajíček, malováním pohlednic s velikonoční tématikou. Vyprávěli si o lidových zvycích i křesťanské symbolice. Jejich kamarádi z farnosti při kostelu Sv.Jana Křtitele jim předvedli svou nacvičenou pašijovou hru o posledních dnech života Ježíše Krista. Na zelený čtvrtek začaly dětem prázdniny. Do škol se vrátí až 25. března.

20.3.2008, fotografií: 13

Závody v paravoltyži v Novém Malíně

15.března se v Novém Malíně konaly již 4. závody handicapovaných a oslabených sportovců v paravoltyži O pohár Nového Malína. Soutěž každoročně pořádá domácí oddíl, který trénuje pod záštitou o.p.s. Na dobré cestě. Podívejte se, jak si mladí sportovci umí poradit zatím jen s umělým barelem, ale brzy je již čeká soutěž na koních.

19.3.2008, fotografií: 28

Velikonoční dílna

Tento a minulý týden uspořádalo Vlastivědné muzeum v Šumperku  ve spolupráci s Domem dětí a mládeže U Radnice v Šumperku Velikonoční dílny pro předškoláky a žáky prvních až třetích tříd. 
Tématem celkem čtyř dílen byla výroba kraslic, pečení tzv. Jidášů (ozdobného pečiva), pletení pomlázek a košíků na vajíčka. Děti se touto zábavnou a tvořivou formou zároveň dozvěděly základní informace o kořenech a vývoji lidových zvyků a obyčejů v našem kraji. Celkem se dílen zúčastnilo přes šedesát dětí (ze speciální školy Schola-Viva, ZŠ Třebízského a ZŠ Dr. E. Beneše v Šumperku).


19.3.2008, fotografií: 13

Pohled na Šumperk očima Anny Dvořákové

Sobota 8. 3. 08, dopoledne.Vyrážím do šumperských ulic vyzbrojená fotoaparátem a slušnou zásobou nabitých baterií, za jediným účelem: Dokázat Šumperákům, že žijí v nádherném malém městě s mnoha působivými stavbami, které přes své svraštělé čelo nevidí. O těch čelech  rozepsat více (při svém focení jsem se s nimi dostala do styku víc, než bych měla zapotřebí), ale dala jsem si za úkol, že budu diskrétní. Doufám, že vám můj Pohled na Šumperk očima amatérské fotografky bude líbit.

15.3.2008, autor: Anna Dvořáková, fotografií: 46

123...151617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).