FOTOGALERIE

Jaký byl „Největší turnaj v pexesu“ ?

V pátek 28.března se v Sobotíně odehrál největší světový turnaj v pexesu. Jaká je hra, která tříbí mozek a postřeh? Hrají jí jenom děti nebo i dospělí? Jak dopadli malí hráčí ze Šumperských a okolních škol?

31.3.2008, fotografií: 20

Z Ramzové přes Keprník

Fotky vznikly v srpnu 2006 na jednodenním výletu z Ramzové přes Keprník do Koutů nad
Desnou, se kterým k mému údivu souhlasila moje tehdy 16ti letá dcera Lenka. Navrhl jsem
jí, že bychom si mohli ve dvou vyrazit do hor pod záminkou, že by si vyzkoušela nový
digitální foťák. Bylo větrno, ale viditelnost výborná, na hřebenu jsme byli skoro sami.
Dcera si nafotila výšlap svýma očima a já svýma - ten je zkráceně na mém webu. Rádi na to
oba vzpomínáme.

Zdraví Tomáš Janíček

Foceno na Panasonic DMC-FZ20.


27.3.2008, fotografií: 22

Ožijí velikonoční zvyky v Novém Malíně?

Rodiny slaví Velikonoce v Novém Malíně jako největší křesťanský svátek. Návštěva kostela spolu s dětmi, udržování velikonočních tradic, to je to, co mladé Malíňáky spojuje. Věří, že jednou opět obnoví slavné a velké velikonoční zvyky, kterými za války a po válce Frankštát proslul.

26.3.2008, fotografií: 13
Scénka s maňásky "Byl potrestán za mě"

Velikonoce s Leopoldem

Apoštolská církev Zábřeh slavila Velikonoce, největší křesťanský svátek spolu se lvem Leopoldem.

26.3.2008, fotografií: 21

Děti slaví Velikonoce

Ještě ve středu se děti ve školách bavily pletením pomlázek, barevním vajíček, malováním pohlednic s velikonoční tématikou. Vyprávěli si o lidových zvycích i křesťanské symbolice. Jejich kamarádi z farnosti při kostelu Sv.Jana Křtitele jim předvedli svou nacvičenou pašijovou hru o posledních dnech života Ježíše Krista. Na zelený čtvrtek začaly dětem prázdniny. Do škol se vrátí až 25. března.

20.3.2008, fotografií: 13

Závody v paravoltyži v Novém Malíně

15.března se v Novém Malíně konaly již 4. závody handicapovaných a oslabených sportovců v paravoltyži O pohár Nového Malína. Soutěž každoročně pořádá domácí oddíl, který trénuje pod záštitou o.p.s. Na dobré cestě. Podívejte se, jak si mladí sportovci umí poradit zatím jen s umělým barelem, ale brzy je již čeká soutěž na koních.

19.3.2008, fotografií: 28

Velikonoční dílna

Tento a minulý týden uspořádalo Vlastivědné muzeum v Šumperku  ve spolupráci s Domem dětí a mládeže U Radnice v Šumperku Velikonoční dílny pro předškoláky a žáky prvních až třetích tříd. 
Tématem celkem čtyř dílen byla výroba kraslic, pečení tzv. Jidášů (ozdobného pečiva), pletení pomlázek a košíků na vajíčka. Děti se touto zábavnou a tvořivou formou zároveň dozvěděly základní informace o kořenech a vývoji lidových zvyků a obyčejů v našem kraji. Celkem se dílen zúčastnilo přes šedesát dětí (ze speciální školy Schola-Viva, ZŠ Třebízského a ZŠ Dr. E. Beneše v Šumperku).


19.3.2008, fotografií: 13

Pohled na Šumperk očima Anny Dvořákové

Sobota 8. 3. 08, dopoledne.Vyrážím do šumperských ulic vyzbrojená fotoaparátem a slušnou zásobou nabitých baterií, za jediným účelem: Dokázat Šumperákům, že žijí v nádherném malém městě s mnoha působivými stavbami, které přes své svraštělé čelo nevidí. O těch čelech  rozepsat více (při svém focení jsem se s nimi dostala do styku víc, než bych měla zapotřebí), ale dala jsem si za úkol, že budu diskrétní. Doufám, že vám můj Pohled na Šumperk očima amatérské fotografky bude líbit.

15.3.2008, autor: Anna Dvořáková, fotografií: 46

Aneta Langerová v Šumperku

V pátek 7. března 2008 zavítala do Šumperka Aneta Langerová, kterou vedení DK Šumperk lákalo do Šumperka již tři roky. Aneta zde zahájila jarní koncertní šňůru.

9.3.2008, fotografií: 21

Zimní a jarní putování kouzelnou krajinou

Zveme vás na první jarní putování po malebné okolní krajině Šumperka i Jeseníka tak, jak  je svým fotoaparátem zachytil náš kolega.

5.3.2008, fotografií: 12

Porta 2008

Fotografie z letošního kola oblastní porty v Bludově.

3.3.2008, fotografií: 12

1. ročník plesu otevřených srdcí

1.ročník Plesu otevřených srdcí na fotografiích organizátorů

27.2.2008, autor: Jarek Plesar, fotografií: 20

Jak se plesalo na divadelním plese

Fotky, dokládající dobrou náladu na maškarním plese, který se odehrál v únoru v Šumperském divadle nám poslali manželé Pospíšilovi. Jako vždy i letos překvapila příjemně svými originálními hromadnými kostými společnost rozverných dalmatinů a dalmatinek.

27.2.2008, fotografií: 8
Hitparáda výloh

Svatý Valentýn je zde

Je tu po Vánocích další komerční svátek. Svatý Valentýn se celkem úspěšně ujal v i České republice a je vítaným svátkem prodejců. Jakou výzdobu zvolili šumperští obchodníci? Hitparáda valentýnských výloh z centra města.

12.2.2008, fotografií: 12

123...151617

nahrát fotografie


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

V tomto čísle hrajeme o pět volných vstupenek na koncert skupiny Jelen, na kterém si budete moci vychutnat pověstnou jelení energii! Kapela Jelen přijede do Zábřehu spolu s MÍŠOU TUČNOU, dcerou country legendy, a jako „předskokani" vystoupí neuvěřitelná looperka Tereza Balonová a zbrusu nová kapela Martyho banda. Koncert odstartuje v zábřežském kulturáku v pátek 6. prosince.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje poslední album skupiny Jelen?
1. Poslední vlak Michala Tučného
2. Půlnoční vlak Michala Davida
3. Půlnoční vlak Michala Tučného

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Dvě volné vstupenky na festival Horování, který se uskuteční v sobota 23. 11. v šumperském Domu kultury vyhrávají: Jaroslav Kuba z Nového Malína a Lída Odehnalová z Kolšova. Na vánoční koncert Janka Ledeckého, který kulturní dům v Šumperku uvede 28. listopadu od nás získávají vstup zadarmo: Alžběta Vévodová z Chromče a Petra Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně šumperského kulturního domu.