FOTOGALERIE

Martin Františák - Eskymo je Welzl

přidáno 16.9.2010, autor: rejdakce, fotografií: 11

První premiéra sezóny Divadla Šumperk je inspirována osudy slavného rodáka ze Zábřehu na Moravě Jana Welzla. Byl cestovatelem, dobrodruhem, lovcem, zlatokopem, vynálezcem, náčelníkem Eskymáků a nejvyšším soudcem v Nové Sibiři. Je známý pod pseudonymem Eskymo Welzl nebo také Arctic Bismarck.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Řadit podle:

zpět na výpis
NÁZORY K FOTOGALERII
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.9.2010 08:23
Titulek: Vydařené představení
Autor: Zuzana
154
151
Eskymo je Welzl! je velmi vydařené představení. Myslím, že je to jedno z mála, které se hodí jak pro dospělého diváka, tak pro žáky základních a středních škol. Inscenace má spád, je vtipná i lehce mrazivá (a to nejen přítomností eskymáků) Hlavní představitel, pan Ondřej Brett,nevydechne ani na chvíli a drží divákovu pozornost.Všem škarohlídům i fandům divadla vřele doporučuji!
Reagovat
Datum: 29.10.2010 17:33
Titulek: Nic moc
Autor: Jakub Mrázek
127
142
Tak nevím, ale po začátku představení jsem byl v šoku ... zarazilo mě obsazení - nechci hodnotit kvalitu herců, ale docela mě překvapilo, když Welzla (malého tlouštíka) hraje urostlý štíhlý chlap - a vzápětí došel "T.G.Masaryk" představovaný (podle mě) mladíkem cca kolem 20 let?
První polovina se mi prostě nelíbila, i mluva Welzla občas sklouzla síš k ostravštině, než zábřežskému nářečí. Druhá polovina byla možná lepší, nebo jsem po první půli už nic neočekával.
Je to jen můj názor, ale tohle představení mě opravdu nezaujalo.
Reagovat
Datum: 1.11.2010 07:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Jan Jirků
149
109
Též jsem byl na záčátku představení zaskočen věkem hlavního představitele. Ale pak jsem pochopil, žánrem představení, že to není životopisné drama, ale jakási koláž, náhled, na určité etapy ze života a cestování Jana Welzla. A v tu chvíli mě nezajímal popis postavy, ale jeho životní pouť. Děkuji Ondřeji Brettovi a celému souboru. Bavil jsem se a byl zároveň přinucen přemýšlet, jestli ta jeho opravdová cesta byla místy tak veselá nebo na nevymoženosti doby spíš útrpná. Zajímavé divadlo!
Reagovat


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.