FOTOGALERIE

Martin Františák - Eskymo je Welzl

přidáno 16.9.2010, autor: rejdakce, fotografií: 11

První premiéra sezóny Divadla Šumperk je inspirována osudy slavného rodáka ze Zábřehu na Moravě Jana Welzla. Byl cestovatelem, dobrodruhem, lovcem, zlatokopem, vynálezcem, náčelníkem Eskymáků a nejvyšším soudcem v Nové Sibiři. Je známý pod pseudonymem Eskymo Welzl nebo také Arctic Bismarck.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Řadit podle:

zpět na výpis
NÁZORY K FOTOGALERII
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.9.2010 08:23
Titulek: Vydařené představení
Autor: Zuzana
251
236
Eskymo je Welzl! je velmi vydařené představení. Myslím, že je to jedno z mála, které se hodí jak pro dospělého diváka, tak pro žáky základních a středních škol. Inscenace má spád, je vtipná i lehce mrazivá (a to nejen přítomností eskymáků) Hlavní představitel, pan Ondřej Brett,nevydechne ani na chvíli a drží divákovu pozornost.Všem škarohlídům i fandům divadla vřele doporučuji!
Reagovat
Datum: 29.10.2010 17:33
Titulek: Nic moc
Autor: Jakub Mrázek
250
222
Tak nevím, ale po začátku představení jsem byl v šoku ... zarazilo mě obsazení - nechci hodnotit kvalitu herců, ale docela mě překvapilo, když Welzla (malého tlouštíka) hraje urostlý štíhlý chlap - a vzápětí došel "T.G.Masaryk" představovaný (podle mě) mladíkem cca kolem 20 let?
První polovina se mi prostě nelíbila, i mluva Welzla občas sklouzla síš k ostravštině, než zábřežskému nářečí. Druhá polovina byla možná lepší, nebo jsem po první půli už nic neočekával.
Je to jen můj názor, ale tohle představení mě opravdu nezaujalo.
Reagovat
Datum: 1.11.2010 07:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Jan Jirků
281
195
Též jsem byl na záčátku představení zaskočen věkem hlavního představitele. Ale pak jsem pochopil, žánrem představení, že to není životopisné drama, ale jakási koláž, náhled, na určité etapy ze života a cestování Jana Welzla. A v tu chvíli mě nezajímal popis postavy, ale jeho životní pouť. Děkuji Ondřeji Brettovi a celému souboru. Bavil jsem se a byl zároveň přinucen přemýšlet, jestli ta jeho opravdová cesta byla místy tak veselá nebo na nevymoženosti doby spíš útrpná. Zajímavé divadlo!
Reagovat


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.