ZPRÁVY

TÉMA TÝDNE: V Šumperku chrlí gólmanské talenty, chytají za Baník a Sigmu

TÉMA TÝDNE: V Šumperku chrlí gólmanské talenty, chytají za Baník a Sigmu
Šumperk – Patrik Jílovec, Ladislav Kovařík, Patrik Berka. Trojice mladíků, jejichž jména stojí za zapamatování. Pojí je nejen velká náklonnost k brankářskému řemeslu, ale i fakt, že se prosadili do mládežnických týmů slavných ligových klubů. A také to, že ve svých začátcích prošli Šumperkem a zapojovali se do gólmanského programu, který pro oddíl z Tyršova stadiónu vede trenér Radim Netopil. Jeho fotbalová škola chytejlepe.cz je vyhlášená po celé republice.
3. dubna 2020, 05:00, Petr Fišer

Fotbal musíte v prvé řadě milovat. A taky mu obětovat všechno, tvrdí kouč brankářů

Fotbal musíte v prvé řadě milovat. A taky mu obětovat všechno, tvrdí kouč brankářů
Šumperk – Do obranné linie se přesunul až ve chvíli, kdy se schoval pod ochranná trenérská křídla Jiřího Smékala. A v revíru mezi třemi tyčemi už zůstal. Nabrané zkušenosti a poznatky se snaží předávat při nejrůznějších příležitostech, dokonce sám od sebe založil brankářskou školu a začal pořádat gólmanské kempy. RADIM NETOPIL fotbalové rukavice jen tak odhodit nehodlá. Jako by mu přirostly k oběma rukám.
2. dubna 2020, 23:00, Petr Fišer

Kanonýr po zásahu „kazisvěta“: Ještě jsem to pořádně nestrávil

Kanonýr po zásahu „kazisvěta“: Ještě jsem to pořádně nestrávil
Šumperk – Dřeli, makali, poctivě trénovali několikrát týdně. Zářili herně i výsledkově. Po suverénním prvenství v základní části se probili do druhého kola play off. Jenže je zasáhla rána osudu. Florbalisté Šumperka v cestě do vysněné národní ligy nepodlehli nikomu ze soupeřů, ale nohy jim podrazil koronavirový „kazisvět“.
2. dubna 2020, 21:00, Petr Fišer

Michaela Matoušková: „Zůstat sami se svými myšlenkami, to už dnes moc neumíme.“

Michaela Matoušková: „Zůstat sami se svými myšlenkami, to už dnes moc neumíme.“
Psychoterapeutka Michaela Matoušková pomáhá lidem v osobních, partnerských a rodinných vztazích. Provází je při zvládání životních krizí, stresu i v dalších situacích, které život přináší. V těchto dnech má spoustu práce. Následující rozhovor tak vznikal v nouzovém stavu prostřednictvím e-mailů.
2. dubna 2020, 18:00, Hana Písková

Zábřeh pomůže podnikatelům. V úvahu připadá odpuštění nájmu

Zábřeh – Zavřené dveře městského úřadu v Zábřeze neutlumily práci radních ani pracovníků radnice. Ti nyní prostřednictvím krizových štábů řeší aktuální situace tak, jak s vývojem koronavirové nákazy přicházejí.
2. dubna 2020, 15:10, bav

Koronavirus zastaví některé vlaky. V Hanušovicích nechtějí chataře

Okres – Poté, co do prázdninového provozu přešly autobusy, dojde teď v regionu k omezení i vlakové dopravy. Opatření souvisí s koronavirem – lidé jsou doma a spoje jezdí téměř prázdné. Jde o dočasné řešení.
2. dubna 2020, 12:00, jak

Chlapec spadl do studny. Podruhé se narodil

Chlapec spadl do studny. Podruhé se narodil
Šumperk – Do pětimetrové vyschlé studny se v pátek 27. března zřítil chlapec v Šumperku. Hrozivý pád přežil bez vážnějších zranění. Záchranáři byli na místě během několika minut. Napínavá záchrana má šťastný konec.
2. dubna 2020, 10:01, Jaroslav Kropáč

Čtrnáctý ročník Klášterních hudebních slavností opět oživí letní prázdniny

Region – Vynikající sólisty jako například Janu Bouškovou nebo početnou Janáčkovu filharmonii vyslechnou posluchači přímo v Šumperku, za Štěpánem Rakem musí do Maršíkova a za Doležalovým kvartetem do Bludova. Přidá se ale také duo Siempre Nuevo nebo Epoque Quartet v Loučné nad  Desnou, etnické trio Bardolino v Račím údolí u Javorníku nebo Pavel Šporcl v Jeseníku.
1. dubna 2020, 18:00, redakce

Galerie Jiřího Jílka zůstává zavřena, přesto chce letošní plán výstav dodržet

Šumperk – Galerie Jiřího Jílka loni bojovala o přežití. Letos získala významný grant Ministerstva kultury, přesto je v nelehké situaci.
1. dubna 2020, 15:00, bav

Lidé mohou využít linku psychosociální pomoci a podpory

Kraj – Pro všechny obyvatele kraje je od pondělí 30. března k dispozici telefonní linka psychosociální pomoci a podpory. Zřizuje ji olomoucké hejtmanství ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje.
31. března 2020, 12:55, redakce
KAM NA OBĚD
Levandulová kavárna

  • Levandulová káva, kapučíno
  • Levandulová bábovka, sušenky
  • Domácí limonády
  • Domácí dezerty s láskou pečené
  • Regionální potraviny

PROGRAMY KULTURNÍCH AKCÍ
BLESKOVKY RSS kanál bleskovek

Jak se v minulosti šířily zprávy? - Lidé neměli noviny, televizi ani sociální média, ze kterých by se okamžitě dozvěděli všechno, i to, co ani nepotřebovali... celý text

Město nakoupilo roušky a respirátory - Krizovému štábu Šumperka se podařilo zajistit nákup jednorázových roušek a respirátorů. V současné době jsou již tyto pomůcky... celý text

Šumperk šije roušky - Zaměstnanci městského úřadu se zapojili do výroby bavlněných roušek. Město Šumperk hledá další dobrovolníky z řad občanů,... celý text

Nouzový stav v ordinacích praktiků - Vzhledem k absenci ochranných prostředků přechází dle rozhodnutí předsednictva Sdružení praktických lékařů České republiky... celý text

Koronavirus zrušil nebo odložil kulturní akce - Zatímco kino Retro se pro návštěvníky uzavřelo 12. března s tím, že všechna plánovaná filmová představení a další sem... celý text

přidat bleskovku všechny bleskovky

ČTENÁŘSKÝ FOTOKOUTEK RSS kanál fotokoutku
Poslal(a): IC, typ: příroda a zvířata, název: Na Švýcárně je pořád pravá zima
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY RSS kanál článků
NEJDISKUTOVANĚJŠÍ ČLÁNKY RSS kanál článků
POSLEDNÍ NÁZORY V DISKUZÍCH RSS kanál diskuzí
POSLEDNÍ NÁZORY V LISTÁRNĚ RSS kanál listárny

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.