ZPRAVODAJSTVÍ

Zvon vyrobený na koleně dostal požehnání

6. září 2016, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zvon vyrobený na koleně dostal požehnání Zábřeh - Za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a velkého zájmu veřejnosti byl v Zábřeze 28. srpna požehnán nový zvon nesoucí jméno svatého Františka. Minulý rok ho odlili zábřežští zvoníci v jedné z městských zahrad.

  „Chtěli jsme získat pro město výjimečný zvon a současně vytvořit dílo se silným vztahem k lokalitě, ve které bude sloužit. Odlévání zvonů v místech jejich zavěšení je středověkou tradicí, kterou se podařilo připomenout,“ okomentoval aktivity zvoníků jeden z kovolijců a současně i starosta města František John. Samotný zvon váží zhruba dvě stě kilogramů, jeho transport a zavěšení do zvonice proto představuje náročný technický oříšek.

Měsíc na prohlídku


Ještě zhruba měsíc si budou moci zájemci nový zvon prohlížet v kostele svatého Bartoloměje. Pak se přestěhuje do božího kostela svaté Barbory, kde ho technici zavěsí do zvonové stolice. Poprvé se rozezní přesně sto let poté, co byl jeho předchůdce z kostela sejmut a roztaven, a to 28. září v 9:30 hodin.


Foto: Andrea Hošková

Zvon byl hlavním tématem velkého církevního obřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.9.2016 05:55
Titulek: Ďáblův prostitut v kvádru a s helmou
Autor: Lucy Fer
86
Á přikrývač pedofilních katolíků a kradač vína pokropil svěcenou... A v první lavici po pravici bezcharakterního Johna členové KSČ ... Fuj Fuj Blééé


Reagovat
Datum: 7.9.2016 16:33
Titulek: Pro p.Bartoňovu jen malá poznámka.
Autor: Zdenda
125
101
Nedávno to vyšlo v Šumperském deníku,tak prosím nelezte do zadku starostovi Johnovi i Vy.
Reagovat
Datum: 8.9.2016 09:27
Titulek: Opium nebo marketingová manipulace?
Autor: Krysař
81
Katolíci se ohánějí svojí pokryteckou ideologií -

https://www.youtube.com/watch?v=vmr2TBq0dlI

Výše uvedené seriozní video doporučuji minimálně k zamyšlení...

A zatím jim to oblbování hloupých lidí (Bohu-žel) vychází a to v masovém měřítku a za vydatné podpory státní moci (většiny politikářů), proto je potřeba být stále ve střehu.

Např. církevní rozkrádačka, byl obyčejný špinavý politikářský kšeft, kdy darebák Klaus podepsal "zákon" výměnou za hlasy katolíků (KDU-ČSL). Dokonce zdejší technolog moci Áda Jílek (bývalý KDU-ČSL) objížděl osobně posrance a serátory za KDU-ČSL a dirigoval je koho a za jakým špinavým účelem mají volit...

Reagovat
Datum: 8.9.2016 12:24
Titulek: Přístup k internetu
Autor: Pavel
96
To jsem nevěděl, že těžcí pacienti ze Šternberka mají přístup k intenernetu, soudě podle příspěvků. Ještě by to mohli být pedofilové, ti mají nějaký šestý smysl se poznat. Normální člověk v nikom pedofila nevidí.
Reagovat
Datum: 8.9.2016 14:07
Titulek: Re: Přístup k internetu
Autor: aNONYM
76
To jsem nevěděl o tom šestém smyslu. Očividně o tom něco víte, můžete to nějak rozvést? Rád se poučím z vašich zkušeností.
Reagovat
Datum: 9.9.2016 08:57
Titulek: Re: Přístup k internetu
Autor: Petr Jasný
89
138
Normální člověk - vedoucí obchodní organizace - nekryje pedofilní zaměstnance pracující s dětmi a nesnaží se pedofilii na pracovišti ututlat a zamést pod koberec. Normální člověk taky nekrade.

Máte to pane Rybáři voľaké zmetené ve své víře.

Aneb: "Kdo krade, TEN I LŽE ..."

Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).