ZPRAVODAJSTVÍ

Zvon vyrobený na koleně dostal požehnání

6. září 2016, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zvon vyrobený na koleně dostal požehnání Zábřeh - Za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a velkého zájmu veřejnosti byl v Zábřeze 28. srpna požehnán nový zvon nesoucí jméno svatého Františka. Minulý rok ho odlili zábřežští zvoníci v jedné z městských zahrad.

  „Chtěli jsme získat pro město výjimečný zvon a současně vytvořit dílo se silným vztahem k lokalitě, ve které bude sloužit. Odlévání zvonů v místech jejich zavěšení je středověkou tradicí, kterou se podařilo připomenout,“ okomentoval aktivity zvoníků jeden z kovolijců a současně i starosta města František John. Samotný zvon váží zhruba dvě stě kilogramů, jeho transport a zavěšení do zvonice proto představuje náročný technický oříšek.

Měsíc na prohlídku


Ještě zhruba měsíc si budou moci zájemci nový zvon prohlížet v kostele svatého Bartoloměje. Pak se přestěhuje do božího kostela svaté Barbory, kde ho technici zavěsí do zvonové stolice. Poprvé se rozezní přesně sto let poté, co byl jeho předchůdce z kostela sejmut a roztaven, a to 28. září v 9:30 hodin.


Foto: Andrea Hošková

Zvon byl hlavním tématem velkého církevního obřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.9.2016 05:55
Titulek: Ďáblův prostitut v kvádru a s helmou
Autor: Lucy Fer
64
Á přikrývač pedofilních katolíků a kradač vína pokropil svěcenou... A v první lavici po pravici bezcharakterního Johna členové KSČ ... Fuj Fuj Blééé


Reagovat
Datum: 7.9.2016 16:33
Titulek: Pro p.Bartoňovu jen malá poznámka.
Autor: Zdenda
94
Nedávno to vyšlo v Šumperském deníku,tak prosím nelezte do zadku starostovi Johnovi i Vy.
Reagovat
Datum: 8.9.2016 09:27
Titulek: Opium nebo marketingová manipulace?
Autor: Krysař
54
Katolíci se ohánějí svojí pokryteckou ideologií -

https://www.youtube.com/watch?v=vmr2TBq0dlI

Výše uvedené seriozní video doporučuji minimálně k zamyšlení...

A zatím jim to oblbování hloupých lidí (Bohu-žel) vychází a to v masovém měřítku a za vydatné podpory státní moci (většiny politikářů), proto je potřeba být stále ve střehu.

Např. církevní rozkrádačka, byl obyčejný špinavý politikářský kšeft, kdy darebák Klaus podepsal "zákon" výměnou za hlasy katolíků (KDU-ČSL). Dokonce zdejší technolog moci Áda Jílek (bývalý KDU-ČSL) objížděl osobně posrance a serátory za KDU-ČSL a dirigoval je koho a za jakým špinavým účelem mají volit...

Reagovat
Datum: 8.9.2016 12:24
Titulek: Přístup k internetu
Autor: Pavel
66
To jsem nevěděl, že těžcí pacienti ze Šternberka mají přístup k intenernetu, soudě podle příspěvků. Ještě by to mohli být pedofilové, ti mají nějaký šestý smysl se poznat. Normální člověk v nikom pedofila nevidí.
Reagovat
Datum: 8.9.2016 14:07
Titulek: Re: Přístup k internetu
Autor: aNONYM
48
To jsem nevěděl o tom šestém smyslu. Očividně o tom něco víte, můžete to nějak rozvést? Rád se poučím z vašich zkušeností.
Reagovat
Datum: 9.9.2016 08:57
Titulek: Re: Přístup k internetu
Autor: Petr Jasný
56
Normální člověk - vedoucí obchodní organizace - nekryje pedofilní zaměstnance pracující s dětmi a nesnaží se pedofilii na pracovišti ututlat a zamést pod koberec. Normální člověk taky nekrade.

Máte to pane Rybáři voľaké zmetené ve své víře.

Aneb: "Kdo krade, TEN I LŽE ..."

Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).