ZPRAVODAJSTVÍ

Zvon vyrobený na koleně dostal požehnání

6. září 2016, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zvon vyrobený na koleně dostal požehnání Zábřeh - Za přítomnosti olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a velkého zájmu veřejnosti byl v Zábřeze 28. srpna požehnán nový zvon nesoucí jméno svatého Františka. Minulý rok ho odlili zábřežští zvoníci v jedné z městských zahrad.

  „Chtěli jsme získat pro město výjimečný zvon a současně vytvořit dílo se silným vztahem k lokalitě, ve které bude sloužit. Odlévání zvonů v místech jejich zavěšení je středověkou tradicí, kterou se podařilo připomenout,“ okomentoval aktivity zvoníků jeden z kovolijců a současně i starosta města František John. Samotný zvon váží zhruba dvě stě kilogramů, jeho transport a zavěšení do zvonice proto představuje náročný technický oříšek.

Měsíc na prohlídku


Ještě zhruba měsíc si budou moci zájemci nový zvon prohlížet v kostele svatého Bartoloměje. Pak se přestěhuje do božího kostela svaté Barbory, kde ho technici zavěsí do zvonové stolice. Poprvé se rozezní přesně sto let poté, co byl jeho předchůdce z kostela sejmut a roztaven, a to 28. září v 9:30 hodin.


Foto: Andrea Hošková

Zvon byl hlavním tématem velkého církevního obřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.9.2016 05:55
Titulek: Ďáblův prostitut v kvádru a s helmou
Autor: Lucy Fer
71
Á přikrývač pedofilních katolíků a kradač vína pokropil svěcenou... A v první lavici po pravici bezcharakterního Johna členové KSČ ... Fuj Fuj Blééé


Reagovat
Datum: 7.9.2016 16:33
Titulek: Pro p.Bartoňovu jen malá poznámka.
Autor: Zdenda
109
Nedávno to vyšlo v Šumperském deníku,tak prosím nelezte do zadku starostovi Johnovi i Vy.
Reagovat
Datum: 8.9.2016 09:27
Titulek: Opium nebo marketingová manipulace?
Autor: Krysař
66
Katolíci se ohánějí svojí pokryteckou ideologií -

https://www.youtube.com/watch?v=vmr2TBq0dlI

Výše uvedené seriozní video doporučuji minimálně k zamyšlení...

A zatím jim to oblbování hloupých lidí (Bohu-žel) vychází a to v masovém měřítku a za vydatné podpory státní moci (většiny politikářů), proto je potřeba být stále ve střehu.

Např. církevní rozkrádačka, byl obyčejný špinavý politikářský kšeft, kdy darebák Klaus podepsal "zákon" výměnou za hlasy katolíků (KDU-ČSL). Dokonce zdejší technolog moci Áda Jílek (bývalý KDU-ČSL) objížděl osobně posrance a serátory za KDU-ČSL a dirigoval je koho a za jakým špinavým účelem mají volit...

Reagovat
Datum: 8.9.2016 12:24
Titulek: Přístup k internetu
Autor: Pavel
78
To jsem nevěděl, že těžcí pacienti ze Šternberka mají přístup k intenernetu, soudě podle příspěvků. Ještě by to mohli být pedofilové, ti mají nějaký šestý smysl se poznat. Normální člověk v nikom pedofila nevidí.
Reagovat
Datum: 8.9.2016 14:07
Titulek: Re: Přístup k internetu
Autor: aNONYM
60
To jsem nevěděl o tom šestém smyslu. Očividně o tom něco víte, můžete to nějak rozvést? Rád se poučím z vašich zkušeností.
Reagovat
Datum: 9.9.2016 08:57
Titulek: Re: Přístup k internetu
Autor: Petr Jasný
67
113
Normální člověk - vedoucí obchodní organizace - nekryje pedofilní zaměstnance pracující s dětmi a nesnaží se pedofilii na pracovišti ututlat a zamést pod koberec. Normální člověk taky nekrade.

Máte to pane Rybáři voľaké zmetené ve své víře.

Aneb: "Kdo krade, TEN I LŽE ..."

Reagovat