KULTURA

ZUŠ Open 2019 potřetí v Šumperku. Představí všechny žáky a obory školy

30. května 2019, 15:00, bav
Šumperk – Šumperská základní umělecká škola se v pátek 31. května připojí k celostátnímu happeningu základních uměleckých škol. V kombinovaném odpoledním programu ZUŠ Open 2019 již potřetí postupně představí zástupce všech oborů školy.

Koncertovat se bude na Hlavní třídě i U Sovy

Od 14 hodin zahrají a zazpívají na pěší zóně komorní soubor Grazioso a žáci klavírního a pěveckého oddělení. Na Hlavní třídě u Informačního centra bude ve stejném čase prezentovat svou práci výtvarný obor.

Od půl třetí projdou všichni zúčastnění v čele s dechovým orchestrem pěší zónu města. Průvod skončí v Sadech 1. máje (U Sovy). Na tomto místě proběhne hlavní program, na němž vystoupí a veřejnosti se v novém programu předvedou hlavní školní soubory - symfonický orchestr, kytarový orchestr, žáci literárně dramatického a tanečního oboru.

Kromě vystoupení současných žáků návštěvníci uvidí a uslyší i bývalé studenty této hudební školy. Letos šumperská ZUŠ ke spolupráci přizvala kapelu O5 a Radeček, kde všichni členové jsou jejími dřívějšími absolventy.

Akce se koná pod záštitou starosty města Šumperka Tomáše Spurného.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.