KULTURA

ZUŠ Open 2019 potřetí v Šumperku. Představí všechny žáky a obory školy

30. května 2019, 15:00, bav
Šumperk – Šumperská základní umělecká škola se v pátek 31. května připojí k celostátnímu happeningu základních uměleckých škol. V kombinovaném odpoledním programu ZUŠ Open 2019 již potřetí postupně představí zástupce všech oborů školy.

Koncertovat se bude na Hlavní třídě i U Sovy

Od 14 hodin zahrají a zazpívají na pěší zóně komorní soubor Grazioso a žáci klavírního a pěveckého oddělení. Na Hlavní třídě u Informačního centra bude ve stejném čase prezentovat svou práci výtvarný obor.

Od půl třetí projdou všichni zúčastnění v čele s dechovým orchestrem pěší zónu města. Průvod skončí v Sadech 1. máje (U Sovy). Na tomto místě proběhne hlavní program, na němž vystoupí a veřejnosti se v novém programu předvedou hlavní školní soubory - symfonický orchestr, kytarový orchestr, žáci literárně dramatického a tanečního oboru.

Kromě vystoupení současných žáků návštěvníci uvidí a uslyší i bývalé studenty této hudební školy. Letos šumperská ZUŠ ke spolupráci přizvala kapelu O5 a Radeček, kde všichni členové jsou jejími dřívějšími absolventy.

Akce se koná pod záštitou starosty města Šumperka Tomáše Spurného.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o tři vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, kde k hercům budete ještě blíže, než jste si mysleli. Prověří komediální talent a herecké mistrovství Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila a vám polechtá bránici. Můžete být u toho, když správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Za titulní roli ve kterém filmu získala v loňském roce Zuzana Kronerová Českého lva?

1. Venkovský učitel
2. Domácí péče
3. Bába z ledu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na koncert nejúspěšnější písničkářky současnosti Radůzy, který se v šumperském Domě kultury uskuteční ve čtvrtek 13. června získávají: Jitka Pohorelská ze Šumperka, Dagmar Bajtková z Mohelnice a Lucie Hubáčková z Bludova. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kulturního domu.