ZPRAVODAJSTVÍ

Zrušení spoje rozlítilo cestující. Náprava bude, ale jen částečná

12. února 2019, 07:00, Jaroslav Kropáč
Zábřeh – Velmi dobrodružně cestují lidé z Mohelnice, kteří se ráno potřebují veřejnou dopravou dostat do Uničova. Jenže o dobrodružství nikdo z nich nestojí – při cestě do práce teď místo zrušeného přímého spoje musí absolvovat několik přestupů. Ty na sebe špatně navazují a o prázdninách dokonce nejezdí vůbec. Částečně má situaci napravit Olomoucký kraj.

„Zrušený autobusový spoj, který jel přímo do Uničova, využívali lidé hlavně při dojíždění do Unexu, který patří mezi největší zaměstnavatele v regionu. Teď složitě kombinují dopravu vlakem a autobusem,“ potvrdil problémy s dojížděním lidí do práce starosta Mohelnice Pavel Kuba.

Místo přímé linky musí cestující autobusem dojet za Mohelnici na vlakové nádraží, odtud se přepravit po kolejích na Červenku, kde teprve mohou přestoupit na další autobus směrem na Uničov. „Například 2. ledna jsem chtěl jet z Červenky na Unex, ale nedojel jsem. Poslední navazující autobusový spoj totiž o pololetních prázdninách nejezdil,“ uvedl Pavel Wolf z Mohelnice.

Vedení města už na Olomoucký kraj poslalo dopis, ve kterém žádá o nápravu. Hejtmanství však tvrdí, že nemůže nutit soukromého dopravce, aby linku, na které prodělával, obnovil. „Olomoucký kraj se nicméně zasadí o to, aby autobus z Červenky jezdil každý pracovní den, tedy i o prázdninách. Změna v jízdním řádu začne platit už od 3. března,“ uvedla mluvčí Olomouckého kraje Eva Knajblová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.2.2019 12:57
Titulek: přeprava
Autor: laďa
16
To je asi opravdu sranda. Je tak velký problém, aby si Unex zorganizoval dopravu vlastní? Od kraje můžete očekávat jen tu a tam hloupé prohlášení hejtmana, že nic o dotacích na stravu dětí neví. Vzhledem k tomu, jsme jako kraj v hlouposti úředníků na druhém místě, neočekávejte zázraky.
Reagovat