ZPRÁVY

Zrušená buňka ČSSD znovu uvažuje o žalobě

14. ledna 2014, 10:00, téma MOHELNICE, Hana Písková
Mohelnice - Zrušení stranické buňky sociálních demokratů v Mohelnici, jejíž členové napadli u soudu krajskou volební kandidátku, bylo podle krajské kontrolní komise v pořádku. Komise k tomu dospěla po týdnech vyšetřování, podnět jí k tomu dali svým odvoláním nespokojení zástupci této organizace. Krajské vedení vzalo výsledky na vědomí, počká si však na vyjádření ústřední kontrolní komise strany. Pokud mohelničtí s odvoláním neuspějí, chtějí podat podle jejich právního zástupce Pavla Němce žalobu.

Organizaci se dvěma desítkami členů zrušil okresní výbor na konci října. Důvodem bylo to, že tamní straníci prý poškodili ČSSD ve volbách. Napadli totiž u soudu krajskou kandidátku pro sněmovní volby a veřejně kritizovali její sestavení. „Krajská kontrolní komise neshledala žádné pochybení ve věci zrušení místní organizace Mohelnice," uvedl krajský šéf socialistů Jiří Zemánek.

Zástupci mohelnické buňky se zrušením své organizace nesouhlasí, podle nich jde o pomstu za to, že kritizovali sestavení kandidátky. Podali proto kromě odvolání ke krajské komisi i dovolání na ústřední kontrolní komisi strany. Rozhodnutí by mělo padnout zhruba za měsíc. Podle Zemánka i tato komise s největší pravděpodobností rozhodne, že nešlo o porušení stanov. Právní zástupce mohelnických Pavel Němec se však nehodlá vzdát. „Nebude-li odvolání proti zrušení buňky vyhověno a nesjedná-li nápravu ani ústřední kontrolní komise, bude proti zrušení organizace v Mohelnici podána žaloba, jako poslední možný krok obrany proti účelovým krokům ze strany některých funkcionářů ČSSD," řekl Němec.

Jeden soud už probíhá

Spory uvnitř ČSSD v Olomouckém kraji tím však nekončí, řešit se budou muset i před soudem. Na konci října tehdejší straníci z Mohelnice podali žalobu na podobu stranické kandidátky. Učinili tak těsně před sněmovními volbami. „Spis je nyní u soudkyně. Věc je živá, je to určeno k prostudování a nařízení, ale předchází jí spousta jiných věcí," uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná. Jádrem sporů mezi sociálními demokraty v Olomouckém kraji je sestavování krajské kandidátky pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Podle zástupců z Mohelnice sestavení kandidátky neodpovídalo demokratickým principům. Sestavena prý byla úzkým okruhem straníků. Krajský šéf strany Zemánek ale tvrdí, že kandidátka byla sestavena regulérně. Mohelničtí už před volbami podali k soudu dvakrát návrh na předběžné opatření, které mělo zabránit registraci kandidátky. Soud to ale pokaždé zamítl.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.1.2014 09:03
Titulek: ČSSD
Autor: radka
165
138
Pokud si pamatuji, tak při volbě do senátu dala ČSSD svého kandidáta zloděje Vlčka. Proto zde prohrála. Volili jsme menší zlo, tedy Brože. V té Olomuci asi musí být hlavy. Ale je to asi úměrné inteligenci současného Sobotky
Reagovat
Datum: 15.1.2014 15:25
Titulek: Re: ČSSD
Autor: Al
114
Omyl, volila jste největší zlo ze všech uchazečů o senátora. Ale máte dobrý pocit, jaká jste vzorná občanka, když chodíte volit (kdejaké darebáky), viďte.
Reagovat
Datum: 15.1.2014 17:26
Titulek: Re: ČSSD
Autor: Masokombajn Krásno
115
104
po-mazaný kandidát KDU-ČSL je nepochybně korupční darebák, jenže ani toto zlo přirozenížel nemohlo trumfnout trotlovství soudruha pytlíka Vlčka
Reagovat
Datum: 16.1.2014 07:00
Titulek: Re: ČSSD
Autor: radka
112
107
Pane, tím jsem nechtěla ventilovat svoji hloupost, ale to, co ČSSD nabídlo. Já k volbám raději nešla a když jsem napsala "volili jsme" myslela jsem těch 11 tisíc hlasů, které Brož dostal. Kéž by bylo možné ho takto odvolat. Asi bych se postavila na nádraží a sbírala hlasy.
Reagovat
Datum: 21.1.2014 12:42
Titulek: Re: ČSSD
Autor: Anonym
115
156
Brož je dobrej, Vlček taky celkem ujde, zato banda imbecilů z měst jako jsou Zábřeh nebo Mohelnice nebo Jeseník... Stačí se podívat kolem nás, každý má, co si zaslouží. Tak já třeba nevolím nikoho, naposledy ODS, ale to je jedno. Podívejte se, jak vypadá Šumperk. Jak se daří třeba u nás v Loučné nad Desnou, Olomouci, Prostějově nebo Zlíně, kolik nových baráků, investic. Protože jsou tam ve vedení relativně normální a schopní lidi. Tak držte radši tlamy a táhněte makat
Reagovat
Datum: 25.1.2014 20:04
Titulek: Re: ČSSD
Autor: Anonym
134
120
V čem že je Brož dobrej a Vlček taky, ti dva chmatáci? Laskavě se podívejte kolem sebe, Brož nedělá nic, ani komunální práci jako rekonstrukce chodníků, tj. komunikací pro pěší, které jsou dlouhodobě v žalostném stavu. Nemluvě o tom, že v Šumperku je vysoká nezaměstnanost a že by sem přilákali nějaké investory a vytvořili pracovní místa, ani náhodou. Šumperk je město důchodců a všichni odsud odcházejí.
Reagovat
Datum: 16.1.2014 09:26
Titulek: Návrh odplaty.
Autor: Jarda
125
124
Navrhuji buňce, aby zhoubně zbujela. Hostiteli se pomstí a mě jako občanu s voličskými povinnostmi tím prokáže také službu.
Reagovat
Datum: 25.1.2014 12:51
Titulek: Re: Návrh odplaty.
Autor: Strmý gradient ztuhlého úsměvu
124
Jenže si neuvědomujete, že tím hostitelem té rakoviny jste i Vy, Vaše daně, naše případná lhostejnost...
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).