SPORT

Zrajeme jako víno, pochvaluje si trenér basketbalistů. V sobotu je čeká první semifinále s Karvinou

1. dubna 2014, 21:02, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Zrajeme jako víno, pochvaluje si trenér basketbalistů. V sobotu je čeká první semifinále s Karvinou Šumperk - Zrajeme jako víno, pochvaloval si po skončení základní části druhé ligy trenér šumperských basketbalistů Radim Šíma. Jeho spokojenost byla oprávněná, se svým týmem si zahraje vysněné play-off. Startuje už o víkendu.

 "Dvakrát jsme skončili pátí, tedy jediné místo od postupu. Každý rok jsme se pohybovali na hraně, nejednou to bylo velmi těsné. Letos jsme to konečně prolomili. Navzdory zraněním je to nejpovedenější sezona za všech," zaradoval se kouč, jenž v dvaadvacetikolovém maratónu dovedl basketbalový Šumperk ke druhé příčce. "Je to velký úspěch. Dosáhli jsme na vůbec nejlepší umístění ve druhé lize. Myslím si, že jsme si play-off zasloužili. A nejen my, ale i naši fanoušci. Jsou výborní, jejich podpory si moc vážíme."

Šímovi svěřenci se v prvním kole vyřazovací fáze poměří s Karvinou. Hrát se bude na dva vítězné zápasy a nejspíš to bude vyrovnaná bitva, v níž by mohly rozhodovat maličkosti. Stačí připomenout vzájemné souboje ze základní části: Šumperk - Karviná 67:73, Karviná - Šumperk 73:81. Při shodné bilanci rozhodoval o výhodnějším šumperském postavení v konečné tabulce rozdíl pouho pouhých dvou bodů z výše uvedených duelů!

Druholigoví muži by rádi navázali na počin ženských kolegyň z posledních dvou ročníků a po vzoru něžného pohlaví se prodrali do velkého finále. "Obě celkům se daří, za což jsme samozřejmě moc rádi. Zrajeme jako víno," rozplýval se nad atraktivní plavbou vlajkových lodí skromného oddílu Radim Šíma.

Proti Karviné hodlá sázet na osvědčené firmy: spolehlivého střelce Zdeňka Wiesnera (průměr 19 bodů na zápas), stále lepšího pivota Josefa Krestu (18) a produktivního tvůrce hry Marka Müllera (11). K desetibodové hranici se blížila i dvojice bojovníků Gonda - Vláčel.


TERMÍNY PLAY-OFF

SOBOTA 5. DUBNA: 18.00 Šumperk – Karviná (Tyršův stadion).
SOBOTA 26. DUBNA: 18.00 Karviná - Šumperk.
NEDĚLE 27. DUBNA: 11.00 Šumperk - Karviná (případné rozhodující utkání).
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).