Zprávy

Obchvat Bludova má stavební povolení. Stavět se začne příští rok

BLUDOV - Nejpozději do první poloviny příštího roku chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začít se stavbou obchvatu Bludova. Projekt aktuálně získal stavební povolení, a jeho realizaci už proto nic nebrání. Dělníci právě začali s přípravnými pracemi – kácí se náletové dřeviny a připravuje zemina.

Na stavbu obchvatu čeká Bludov už čtvrt století. ŘSD aktuálně vybírá firmu, která silnici příští rok vybuduje. Foto: -red-

„Po tolika letech je pro mě vydání stavebního povolení na obchvat naší obce osvobozující pocit. Teď nezbývá, než doufat, že termín zahájení stavby se už nebude posunovat,“ řekl Šumperskému Reji starosta Bludova Pavel Ston. 

Na trase budoucího obchvatu už pracují dřevorubci i archeologové

Zahájení přípravných prací potvrdilo naší redakci i ŘSD. To už vyhlásilo výběrové řízení na stavební firmu, která obchvat postaví.

„V polovině listopadu jsme podepsali smlouvu na přípravu území, proto naplno začala příprava staveniště - skrývka ornice v celé trase, vybudování vytyčovací sítě, kácení dřevin a archeologický průzkum,“ dodal Miroslav Mazal, mluvčí ŘSD


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.