Zprávy

Nové vedení kraje má v Šumperku velké plány. Ve městě má vzniknout inovační centrum i podnikatelský inkubátor

ŠUMPERK - První cesta nově zvoleného vedení Olomouckého kraje vedla na sever. Hejtman a krajští radní mluvili o problémech a specifikách Šumperska a Jesenicka se zástupci samospráv a školských i zdravotnických zařízení. Sever regionu patří dlouhodobě mezi nejzanedbanější místa v Česku a hejtmanství chce situaci místních obyvatel řešit.

Nové vedení olomouckého hejtmanství zavítalo do Šumperka. Zleva: Radim Sršeň (Starostové), Jan Šafařík a Ivo Slavotínek (oba Spojenci). Foto: olkraj.cz

Nová radní Olomouckého kraje Zdeňka Dvořáková Kocourková, která pochází ze Šumperka, během jednání v pátek 13. listopadu představila záměr zřídit ve městě aktivní detašované pracoviště krajského úřadu, aby místní lidé mohli pohodlněji vyřídit krajskou agendu. Kontaktní centrum má vzniknout podle Dvořákové Kocourkové přímo v centru Šumperka a ideálně už po Novém roce.

Více evropských peněz pro podnikatele i obce

Další krajský radní s blízkou vazbou na šumperský region Radim Sršeň zmínil, že chce pomoci samosprávám i podnikatelům získávat finanční prostředky zejména z evropských fondů. Peníze by se mohly začít čerpat už v roce 2022.

„Chtěli bychom na Šumpersku vybudovat také podnikatelský inkubátor a inovační centrum,“ doplnil Radim Sršeň.

Kraj propojí sever regionu s Bruselem

„Chystáme takzvanou Bruselskou linku – jde o službu, která obcím i organizacím pomůže čerpat finance přímo z Evropské unie na projekty, kterou jsou skutečně potřeba. Na sever regionu půjdou samozřejmě i krajské peníze,“ slíbil v Šumperku hejtman Josef Suchánek. 


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.