Zprávy

Hejtmanství zajistí hlídání dětí lidem v první linii. Jak to bude na Šumpersku?

REGION - Olomoucký kraj začátkem týdne vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o lékaře, zdravotní sestry, policisty nebo poskytovatele sociálních služeb. Všechna ostatní školská zařízení s výjimkou mateřských škol jsou od středy 14. října kvůli koronaviru dočasně uzavřena. V našem regionu jsou rodičům k dispozici školy a školky v Zábřeze, Mohelnici a v Šumperku.

„Chceme lidem, na jejichž bedrech bude v následujících týdnech ležet tíha boje s koronavirem, zajistit klid na práci,“ vysvětlil Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Několik základních a mateřských škol bude pro uvedené pracovníky k dispozici v Olomouci, Prostějově, Přerově, Šumperku, Zábřeze, Mohelnici, Jeseníku i v dalších městech s rozšířenou působností v Olomouckém kraji.

Využívat je mohou děti a žáci ve věku od tří do deseti let.

Na Šumpersku se o děti pracovníků "v první linii" postarají pedagogové ze tří základních škol a dvou mateřských školek. Provoz zařízení bude zabezpečen v souladu s aktuálně platnými hygienickými předpisy a opatřeními. 


Seznam určených MŠ a ZŠ pro pracovníky kritické infrastruktury na Šumpersku, Zábřežsku a Mohelnicku:


Základní škola Šumperk, Vrchlického 1846/22

Mateřská škola Sluníčko Šumperk, Evaldova 1907/25

Základní škola Mohelnice, Vodní 27

Mateřská škola Pohádka, Zábřeh, Československé armády 650/13

Základní škola Zábřeh, Boženy Němcové 1503/15  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.