Zprávy

Nový bazén potěší on-line službami, zarmoutí cenou

ŠUMPERK – Moderní bazén, sauna, vířivka či ohřívárna – to jsou hlavní lákadla nedávno otevřeného krytého bazénu v Šumperku, který prošel náročnou rekonstrukcí. Část návštěvníků ale kritizuje vysoké ceny vstupného, které je třeba u rodinné varianty podstatně dražší než například v sousedním Zábřeze.

„Zábřeh je skoro o polovinu levnější a v Olomouci je za zhruba stejnou cenu vybavení lepší. Takže bohužel, Šumperk v tomto směru moc konkurenceschopný není. Snad jen pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou jet jinam,“ shodují se kritici cenové politiky šumperského bazénu.  

Řečí čísel: dvě hodiny v areálu šumperského krytého bazénu vyjdou tříčlennou rodinu na 420 korun. V Zábřeze to samé stojí 240 korun. Jednotlivý plavec zaplatí za 120 minut v Šumperku 170 korun, u „sousedů“ stovku.

Na druhou stranu Zábřeh na rozdíl od Šumperka nedisponuje malým bazénem pro nejmenší děti a neplavce, nemá ani tak širokou nabídku doplňkových služeb.

Chytrá novinka

Příjemnou novinku pro návštěvníky šumperského bazénu je naopak možnost sledovat jeho obsazenost on-line. „Na speciálním webu najdou lidé například teplotu vody v jednotlivých bazénech, cenu za vstupy a nově také vytíženost bazénu a saunového světa, takže si mohou naplánovat příchod,“ uvedla Soňa Singerová, mluvčí šumperské radnice.

Nově opravený bazén je v Šumperku v provozu od 1. září. Jeho rekonstrukce přišla na zhruba 170 miliónů korun.

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.