KULTURA

Ve Velkých Losinách znovu proběhne finále soutěže Zpěváček

10. dubna 2013, 18:37, redakce, mošo
Velké Losiny – Již devatenácté finále celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2013 zahájí v pátek 10. května o půl osmé večer Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů se svými sólisty. Koncert s názvem Květnová fontána folklóru proběhne ve velkém sále lázní ve Velkých Losinách.
Předznamená dva víkendové dny plné dětského zpěvu, který bude letos věnovaný legendárnímu Janu Rokytovi – dlouholetému předsedovi poroty Zpěváček. Tento mimořádný folklorista vloni v létě zesnul, ovšem zůstalo po něm bohaté hudební dílo, které bude svébytnou muzikantskou osobnost rodáka z Jaseného ještě dlouho připomínat.

Padesát malých zpěváků a zpěvaček se do celostátního kola nominovalo v patnácti regionálních soutěžích z celé republiky. Na dvou semifinálových koncertech v sobotu 11. května bude odborná porota hodnotit hlasové dispozice soutěžících, intonační čistotu, zvládnutí regionálního stylu, projev a schopnost spolupráce s doprovodnou hudbou. Dvě desítky nejúspěšnějších semifinalistů postoupí do velkého nedělního finále 12. května, které bude zahájeno ve 14 hodin. Záznam z jeho průběhu bude nahrávat Český rozhlas Ostrava a videozáznam bude pořizovat Studio Vemori.

Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé a návštěvníci Velkých Losin. Již v pátek 10. května dopoledne zhlédnou děti MŠ a ZŠ Velké Losiny koncert zahraničních zpěváčků z Izraele, Bulharska, Ruska, Rumunska a Slovenska. Veřejnost si je bude moci vyslechnout o den později, kdy bude v areálu ruční papírny od 10 hodin již tradičně připraven kulturní program, tvůrčí dílny i prezentace Hasičského záchranného sboru.

Finálová přehlídka Zpěváček 2013 se koná pod záštitou místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Zdeňka Škromacha, ministra obrany ČR Vlastimila Picka, generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a herce Filipa Cíle. foto: archiv soutěže Zpěváček
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.