KULTURA

Zpěvy z doby Karla IV. ožijí v kostele

30. listopadu 2016, 07:00, Ondřej Polák
Zpěvy z doby Karla IV. ožijí v kostele Zábřeh - Po dvouleté přestávce se do kostela sv. Bartoloměje vrátí Schola Gregoriana Pragensis. Mužský pěvecký sbor založený před téměř třiceti lety se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby se zaměřením na gregoriánský chorál.

 V Zábřeze soubor vystoupí v sobotu 3. prosince s programem věnovaným 700. výročí narození Karla IV. Tento výjimečný recitál připomene adventní a vánoční období v katedrále sv. Víta za doby života „Otce vlasti".
„Během koncertu se pokusíme spolu s posluchači pomyslně přenést do 2. poloviny 14. století a zúčastnit se vánočních obřadů konaných v pražské katedrále. Podklady pro tuto rekonstrukci jsme čerpali z řady dochovaných pražských breviářů, které podrobně zaznamenávají scénář vánočních obřadů,“ uvedl umělecký vedoucí souboru David Eben. Posluchači se tak mohou těšit na repertoár velmi různorodý, v němž se objevují i zpěvy s bohatými melodiemi a vícehlasé kompozice.
Koncert souboru s mezinárodním renomé má začátek v 16 hodin. Držitelé karty Bravo zaplatí za vstupenku 70 Kč, ostatní stokorunu. Děti mají vstup zdarma.


Foto: archiv

V čele věhlasného souboru Schola Gregoriana Pragensis stojí umělecký vedoucí David Eben.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.