ZPRÁVY

Znáte příběh místní společnosti SULKO? Podívejte se na něj v pořadu „Cesty k úspěchu“

4. dubna 2014, 12:11, redakce
Znáte příběh místní společnosti SULKO? Podívejte se na něj v pořadu „Cesty k úspěchu“ O České republice se říká, že to je země plná šikovných lidí. To dokazují i úspěšné české společnosti, jakými jsou například Linet, BEST, EUROPASTA, které zaměstnávající desítky až stovky lidí v různých regionech po celé republice. A právě takové firmy se snaží lidem představit televizní pořad „Cesty k úspěchu“, který se zastavil i u nás, v zábřežské rodinné firmě SULKO.

Pustit si ho můžete kdykoliv chcete v archivu České televize. A jaká byla cesta k úspěchu společnosti SULKO? Dlouhá, ne vždy úplně jednoduchá, ale s koncem, který stojí za to. Když se v roce 1993 Libor Suchánek s tehdejším společníkem rozhodl pronajmout objekt bývalého kravína v Rovensku a zaměstnal prvních šest lidí, ještě netušil, že za 20 let se z podniku SULKO stane společnost, která vyváží své výrobky například do Belgie či Švýcarska a zaměstnává na 300 lidí. „Dlouhodobý růst společnosti je důkazem síly, stability a předního postavení firmy na českém trhu. To dosvědčuje také zvyšování výrobních kapacit, zavádění nových výrobků na trh a rozšiřování počtu pracovních míst,“ řekl Libor Suchánek, jednatel společnosti SULKO.


Možná právě příběh firmy, která vyrostla z lokálního dodavatele do významného hráče nejen na českém trhu, zaujala tvůrce pořadu „Cesty k úspěchu“. Herec Marek Vašut v něm ukazuje, že podnikání má své slasti i strasti. Pořad během této sedmé série navštíví celkem 12 podnikatelů, kteří dokázali od píky vybudovat firmy uznávané u nás i v zahraničí. „Cesty k úspěchu skupiny českých a moravských podnikatelů si jsou při vší své rozdílnosti velmi podobné: jdou po nich lidé, jejichž životní příběhy by si zasloužily celovečerní filmy, ne jen pětiminutové medailony. Po jejich shlédnutí vám bude jasné proč,“ řekl Marek Vašut, moderátor pořadu Cesty k úspěchu.

Kromě vyprávění pana Suchánka o dlouhé historii společnosti SULKO se diváci mohou těšit na to, že se s kamerou podívají přímo do výrobní haly v Zábřehu, kde se vyrábí jedny z nejmodernějších ucelených systémů otvorových výplní pro náročné zákazníky v rodinných, bytových i panelových domech, SULKO pak své výrobky dodává i do administrativních a komerčních budov i škol. „Na samotné natáčení jsem se velice těšil, jen jsem nevěděl, co přesně čekat. Pan Vašut je profesionál a celé natáčení bylo vlastně takové příjemné povídání o firmě, o lidech pracujících u nás a našich koníčcích. Na kameru jsem velice brzy zapomněl,“ popisuje Libor Suchánek průběh natáčení.

Promeškali jste ho v televizi? Koukněte se na něj na internetu v archivu České televize.



Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO




Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).