ZPRÁVY

Znáte příběh místní společnosti SULKO? Podívejte se na něj v pořadu „Cesty k úspěchu“

4. dubna 2014, 12:11, redakce
Znáte příběh místní společnosti SULKO? Podívejte se na něj v pořadu „Cesty k úspěchu“ O České republice se říká, že to je země plná šikovných lidí. To dokazují i úspěšné české společnosti, jakými jsou například Linet, BEST, EUROPASTA, které zaměstnávající desítky až stovky lidí v různých regionech po celé republice. A právě takové firmy se snaží lidem představit televizní pořad „Cesty k úspěchu“, který se zastavil i u nás, v zábřežské rodinné firmě SULKO.

Pustit si ho můžete kdykoliv chcete v archivu České televize. A jaká byla cesta k úspěchu společnosti SULKO? Dlouhá, ne vždy úplně jednoduchá, ale s koncem, který stojí za to. Když se v roce 1993 Libor Suchánek s tehdejším společníkem rozhodl pronajmout objekt bývalého kravína v Rovensku a zaměstnal prvních šest lidí, ještě netušil, že za 20 let se z podniku SULKO stane společnost, která vyváží své výrobky například do Belgie či Švýcarska a zaměstnává na 300 lidí. „Dlouhodobý růst společnosti je důkazem síly, stability a předního postavení firmy na českém trhu. To dosvědčuje také zvyšování výrobních kapacit, zavádění nových výrobků na trh a rozšiřování počtu pracovních míst,“ řekl Libor Suchánek, jednatel společnosti SULKO.


Možná právě příběh firmy, která vyrostla z lokálního dodavatele do významného hráče nejen na českém trhu, zaujala tvůrce pořadu „Cesty k úspěchu“. Herec Marek Vašut v něm ukazuje, že podnikání má své slasti i strasti. Pořad během této sedmé série navštíví celkem 12 podnikatelů, kteří dokázali od píky vybudovat firmy uznávané u nás i v zahraničí. „Cesty k úspěchu skupiny českých a moravských podnikatelů si jsou při vší své rozdílnosti velmi podobné: jdou po nich lidé, jejichž životní příběhy by si zasloužily celovečerní filmy, ne jen pětiminutové medailony. Po jejich shlédnutí vám bude jasné proč,“ řekl Marek Vašut, moderátor pořadu Cesty k úspěchu.

Kromě vyprávění pana Suchánka o dlouhé historii společnosti SULKO se diváci mohou těšit na to, že se s kamerou podívají přímo do výrobní haly v Zábřehu, kde se vyrábí jedny z nejmodernějších ucelených systémů otvorových výplní pro náročné zákazníky v rodinných, bytových i panelových domech, SULKO pak své výrobky dodává i do administrativních a komerčních budov i škol. „Na samotné natáčení jsem se velice těšil, jen jsem nevěděl, co přesně čekat. Pan Vašut je profesionál a celé natáčení bylo vlastně takové příjemné povídání o firmě, o lidech pracujících u nás a našich koníčcích. Na kameru jsem velice brzy zapomněl,“ popisuje Libor Suchánek průběh natáčení.

Promeškali jste ho v televizi? Koukněte se na něj na internetu v archivu České televize.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru