ZPRAVODAJSTVÍ

Změna koaliční smlouvy rozhořčila zastupitele

22. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Dopis upozorňující na údajně neférové povolební vyjednávání obdrželi na konci roku zastupitelé v Loučné nad Desnou. Jeden z nich, Miroslav Pospíšil, v něm píše, že partaje na poslední chvíli změnily koaliční smlouvu a do funkcí usedli lidé, kteří v nich původně vůbec být neměli.

„Podle původní dohody měl být zvolen neuvolněným starostou Roman Fišnar a uvolněným místostarostou Miroslav Pospíšil. Smluvní partneři v rozporu s uzavřenou dohodou nakonec zvolili starostkou Petru Harazímovou a místostarostou Jaroslava Sembdnera. Celý tento postup považuji za nekorektní a neslušný,“ píše v dopise adresovaném zastupitelům Miroslav Pospíšil.

Vyjednávání po loňských komunálních volbách nebylo v Loučné nad Desnou ani trochu jednoduché. Na prvním ustavujícím zasedání se například vedení obce nepodařilo zvolit vůbec. Úspěšné bylo až druhé jednání zastupitelstva v prosinci.

Současná starostka obce Petra Harazímová má na věc jiný názor a s tvrzeními v uvedeném dopise nesouhlasí. „Pro mě je důležité, že u společné schůzky, na které se projednala změna dohody, bylo 9 z 11 zastupitelů. Ti se shodli, že lídři dvou nejsilnějších stran se budou podílet na vedení obce, což je podle mě správné. Pana Pospíšila jsme o této změně informovali hned druhý den ráno. Na veřejném zasedání obce jsme situaci vysvětlili a já jsem se veřejně za všechny omluvila, že jsme od dohody ustoupili,“ uvedla na dotaz redakce Týdne na severu starostka Harazímová.

Koalici tvoří v obci ODS a uskupení Loučná spolu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.1.2019 16:26
Titulek: Která změna?
Autor: T. M.
56
Titulek je zavádějící, protože se jedná jen o JEDNOHO zastupitele, navíc právě on byl strůjcem patu při prvním jednání. Sám se navrhl na starostu a taky sám, jako jediný, pro sebe hlasoval. Kdyby se přiklonil na stranu jednoho ze dvou zbývajících kandidátů, tak k patu nedošlo, takhle byl poměr 5:5:1. Tímto postupem porušil vše, co bylo dohodnuto a tak se nemůže divit, že byl vyšachován.
Reagovat
Datum: 29.1.2019 14:31
Titulek: kýho výra
Autor: Zdeněk Čistý
49
Při volbě starosty v Šumperku pan Spurný hlasoval také pro sebe. Je těžké býti skromný když jsem nejlepší, že? A každé hrabičky jedou nejlépe k sobě, stará věc.
Reagovat
Datum: 29.1.2019 01:29
Titulek: Reakce
Autor: Anonym
69
Nemáte pravdu. První volba byla na schůzi dne 30.10. kdy situace 5 proti 5 vznikla po zradě Mgr. Romana Fišnara z ODS. Dohodu si podepsaly až 20.11. a tu porušily 10.12.2018 viz stránky obce Loučná nad Desnou.
Reagovat
Datum: 29.1.2019 23:09
Titulek: Re: Reakce
Autor: T. M.
64
To je sice pravda, nic to nemění na tom, že kdyby byl soudný, hlavně ale skromný, tak hlasoval pro jednoho z těch dvou a mohl být místostarostou. Chtěl moc, má houby. Tím by nedošlo k žádným dalším dohodám.
Reagovat
Datum: 22.2.2019 07:03
Titulek: Re: Reakce
Autor: xxx
13
Ale třeba se dočká. ODS chystá odvolání starostky. Bývalému starostovi ( starobnímu důchodci) je uvolněný místostarosta asi málo.
Reagovat
Datum: 7.2.2019 12:32
Titulek: Re: Reakce
Autor: Hanáci
81
Co ti Fišnaři zobou? Roman nejdřív podrazí bývalého starostu z ODS a bývalého kolegu z HS, pak chce být neuvolněný starosta aby se mohl stát současně náčelníkem HS, pak opět blikanec a podrazí kolegu ve smlouvě a HS Pospíšila. Fišnarová nejdřív založí stavební výbor a za dva měsíce ho sama jako předseda zase zruší! Co bude dál?
Reagovat