ZPRAVODAJSTVÍ

Změna koaliční smlouvy rozhořčila zastupitele

22. ledna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Loučná nad Desnou – Dopis upozorňující na údajně neférové povolební vyjednávání obdrželi na konci roku zastupitelé v Loučné nad Desnou. Jeden z nich, Miroslav Pospíšil, v něm píše, že partaje na poslední chvíli změnily koaliční smlouvu a do funkcí usedli lidé, kteří v nich původně vůbec být neměli.

„Podle původní dohody měl být zvolen neuvolněným starostou Roman Fišnar a uvolněným místostarostou Miroslav Pospíšil. Smluvní partneři v rozporu s uzavřenou dohodou nakonec zvolili starostkou Petru Harazímovou a místostarostou Jaroslava Sembdnera. Celý tento postup považuji za nekorektní a neslušný,“ píše v dopise adresovaném zastupitelům Miroslav Pospíšil.

Vyjednávání po loňských komunálních volbách nebylo v Loučné nad Desnou ani trochu jednoduché. Na prvním ustavujícím zasedání se například vedení obce nepodařilo zvolit vůbec. Úspěšné bylo až druhé jednání zastupitelstva v prosinci.

Současná starostka obce Petra Harazímová má na věc jiný názor a s tvrzeními v uvedeném dopise nesouhlasí. „Pro mě je důležité, že u společné schůzky, na které se projednala změna dohody, bylo 9 z 11 zastupitelů. Ti se shodli, že lídři dvou nejsilnějších stran se budou podílet na vedení obce, což je podle mě správné. Pana Pospíšila jsme o této změně informovali hned druhý den ráno. Na veřejném zasedání obce jsme situaci vysvětlili a já jsem se veřejně za všechny omluvila, že jsme od dohody ustoupili,“ uvedla na dotaz redakce Týdne na severu starostka Harazímová.

Koalici tvoří v obci ODS a uskupení Loučná spolu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.1.2019 16:26
Titulek: Která změna?
Autor: T. M.
33
Titulek je zavádějící, protože se jedná jen o JEDNOHO zastupitele, navíc právě on byl strůjcem patu při prvním jednání. Sám se navrhl na starostu a taky sám, jako jediný, pro sebe hlasoval. Kdyby se přiklonil na stranu jednoho ze dvou zbývajících kandidátů, tak k patu nedošlo, takhle byl poměr 5:5:1. Tímto postupem porušil vše, co bylo dohodnuto a tak se nemůže divit, že byl vyšachován.
Reagovat
Datum: 29.1.2019 14:31
Titulek: kýho výra
Autor: Zdeněk Čistý
25
Při volbě starosty v Šumperku pan Spurný hlasoval také pro sebe. Je těžké býti skromný když jsem nejlepší, že? A každé hrabičky jedou nejlépe k sobě, stará věc.
Reagovat
Datum: 29.1.2019 01:29
Titulek: Reakce
Autor: Anonym
53
Nemáte pravdu. První volba byla na schůzi dne 30.10. kdy situace 5 proti 5 vznikla po zradě Mgr. Romana Fišnara z ODS. Dohodu si podepsaly až 20.11. a tu porušily 10.12.2018 viz stránky obce Loučná nad Desnou.
Reagovat
Datum: 29.1.2019 23:09
Titulek: Re: Reakce
Autor: T. M.
40
To je sice pravda, nic to nemění na tom, že kdyby byl soudný, hlavně ale skromný, tak hlasoval pro jednoho z těch dvou a mohl být místostarostou. Chtěl moc, má houby. Tím by nedošlo k žádným dalším dohodám.
Reagovat
Datum: 22.2.2019 07:03
Titulek: Re: Reakce
Autor: xxx
Ale třeba se dočká. ODS chystá odvolání starostky. Bývalému starostovi ( starobnímu důchodci) je uvolněný místostarosta asi málo.
Reagovat
Datum: 7.2.2019 12:32
Titulek: Re: Reakce
Autor: Hanáci
56
Co ti Fišnaři zobou? Roman nejdřív podrazí bývalého starostu z ODS a bývalého kolegu z HS, pak chce být neuvolněný starosta aby se mohl stát současně náčelníkem HS, pak opět blikanec a podrazí kolegu ve smlouvě a HS Pospíšila. Fišnarová nejdřív založí stavební výbor a za dva měsíce ho sama jako předseda zase zruší! Co bude dál?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.